ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Пийте чай от джинджифил
Хората на 90 - 102 са по-щастливи от 51 – 74-годишните
Преувеличават ли мъжете в страданията си
Формула дава резултата според пол, ръст, тегло и възраст

До Д-р Янева

Модератори: админ, консултанти

hpjon

Re: До Д-р Янева

Мнение от hpjon » 15 авг 2012 11:03

Здравейте, Янина!

Направи ми впечатление вашето признание, че "лекувате 4 години тревожно разстройство..." Прощавайте, но вие правите всичко друго, но не и да лекувате тревожността си.

Цялото съзвездие медикаменти, които описване са по принцип класически случай на лечение на тревожност, така че не сте единствената - лекарите така са научени, но те просто не знаят, че ефект от такова лечение не може да има.

Обяснението е много просто - тревожността е вследствие на грешен модел на мислене, въпреки че понякога човек си мисли, че мисли много положително, позитивно, или упражнява друг модерен повей по отношение на мисленето. Както се казва в приказката - малките камъчета обръщат колата.
Единствения начин човек да се научи да мисли ефективно и да преодолее мисловните си пречки към успешната си адаптация е психотерапията.

Пиша всичко това, защото аз успях да се справя с 10 годишни тревожности именно благодарение на психотерапия. При това справянето ми се случи точно за 4 месеца. Сама разбирате, че на фона на няколко месеца, 4-те години, в които експериментирате с лекарства са нищо друго освен напразни усилия.

П.П. Много ми е чудно защо тази тема продължава периодично да е активна. Както стана ясно от предпоследното мнение д-р Янева отдавна не пише тук. Хубаво е преди да отправите въпроса си да се осведомите дали го отправяте на правилното място.
В тази връзка мисля, че администраторите на форума могат да заключат спокойно темата.

ромина

Мнение от ромина » 16 авг 2012 20:59

Здравейте, д-р Янева,моля за помощ и за вашето мнение по моя проблем.При мен е по сложно тъй освен депресията и паническото разстройство имам и сериозно заболяване на кръвта .Лекувам се вече трета година ,но отключих и депресия по понятни причини.Досега се лекувах с ривотрил при нужда и сероксат ,но ривотрила ми беше забранен от хематолозите,тъй като се опасяват да не намали ефекта от основното лекарство което пия за заболяването ми.Дори ме посъветваха ако се чувствам добре изобщо да спра антидепресантите и аз ги спрях???Но сега в горещините и по друг неприятен повод пак отключих депресията и този път решиха да ми изпишат ново лекарство ленуксин и пак при нужда ривотрил.В момента ми е спряно лекарството за основното ми заболяване .Мога да пия всякакви антидепресанти .Но ленуксин ми действа УЖАСНО!!!Гади ми се нямам апетит чувствам се много по зле от преди да почна лечението.Искам да ви питам ,дали сероксата е по добър вариянт ,да се върна към него ,тъй като с него бях супер.Но психиатъра ми каза че ленуксина е по изчистен ии по добър.Моля Ви ако може да ви задам и някои по лични въпроси на вашата поща!Благодаря предварително.Никой не може да ми отговори ясно и точно при мойто заболяване какви антидепресанти мога да пия.!

stela77

Мнение от stela77 » 12 сеп 2012 13:17

Здравейте доктор Янева имам здравословни проблеми от около две години тогава почина майка ми имах главоболие след това започна сърцебиене пулс около 100. Правиха ми изследвания на хормони в норма са. Преди около един месец ходих на психиатър каза че имам паническо разтройство изписа ми есцитазан . В началото като започнах да го пия се чувствах много зле сега съм малко по добре. Ходих и на вторичен преглед при психиатъра и той каза да го пия шест месеца.Въпроса ми е дали трябва да отида и на психолог и дали трябва да пия лекарството толкова време?

stela77

Мнение от stela77 » 12 сеп 2012 13:39

Забелязах че работите в Клиника по детско-юношеска психиатрия МБАЛ "Александровска" майка ми също работеше там

t.todorov
Контакти:

Мнение от t.todorov » 12 сеп 2012 13:56

Здравейте, след като вече чувствате ефекта от лекарствата е добре да започнете психотерапия при психотерапевт. В София има богат избор. Лекарствата ги пиете както е казал лекаря ви, обикновено това е правилното поведение.

hpjon

Мнение от hpjon » 12 сеп 2012 15:55

stela77,

съжалявам за загубата ти...

Обикновено правилното поведение, при положение, че искаш да се справиш с кризите е да започнеш психотерапия, в която първата работа е да спреш лекарствата. Това е доста деликатен момент, който е ключов за крайния успех и ще си спестиш доста главоболия ако намериш добър психиатър-психотерапевт. Според мен психолог няма да успее да ти помогне.
Така ще отрадне нуждата от координация между двама специалисти, която е често невъзможна по ред причини, които за момента няма защо да изброявам.

Между другото, д-р Янева не отговаря много отдавна тук.

stela77

Мнение от stela77 » 12 сеп 2012 17:15

Благодаря, а можете ли да ми препоръчате добър психоаналитик в София

t.todorov
Контакти:

Мнение от t.todorov » 12 сеп 2012 22:45

Той със сигурност не може. Знам го от опит. Ще ви препоръча странни специалисти, със странни методи и странни вярвания и 100% "успех".

Не е нужно терапевта ви да е психоаналитик. Това е вид психотерапевт по метода психоанализ. Би било добре преди да предприемете стъпки към този, иначе наистина много сериозен метод, да пробвате с "по-леки". Както се казва няма нужда да убивате муха с атомна бомба. В този ред на мисли можете да се поинтересувате от различна информация за методи и психотерапевти, които успешно се наричат такива, в България. Това можете да направите на сайта, който е "шапка" и обединява всички методи в България.

http://www.psychotherapy-bg.org/

Приятно разглеждане :)

hpjon

Мнение от hpjon » 12 сеп 2012 23:10

Кой е той? :lol: Въпроса беше до вас, тодоров, тъй като вие предлагате психотерапевти в София :P

Иначе по въпроса с шапката - такава няма, както сме коментирали вече изтощителен брой пъти из различни форуми.
Да го кажа ли по друг начин - няма законова предпоставка, частната фирма, чийто сайт се рекламира да изпълнява функциите на "шапка". Ако претендира за такава, то прокуратурата ще си има много лесна топка за отиграване със самозванци, твърдящи, че са шапка на цяла професия в България.

Рекламирайте си сайта - има достатъчно "изпържени" хора, възполвали се от услугите на хората там, така че няма какво повече да се коментира. Въпроса е само да не се претендира за някакво "тато ди тути капи", защото колкото и странно да звучи подобно слагане на ръка на дадена професия е престъпно. Не вкарвайте милите хора оттам в беля.

kotka99

Мнение от kotka99 » 06 ное 2012 23:05

До Д-р Янева,извинявам се че не пиша по темата.Във Форумът има млад човек със сериозно психично заболяване.Опитах се тактично да му обясня да отиде на лекар,но не ме разбира.Все пак е млад човек и очевидно страда.Моля ви ако можете да напишете нещо във темата му,може би вас ще ви послуша.Благодаря!
Ето линк:
viewtopic.php?f=11&t=26755

Във търся лекар заглавието е - Здравейте, моля за помощ

t.todorov
Контакти:

Мнение от t.todorov » 07 ное 2012 00:06

Тъй като така и так има някакъв диалог между вас, най-доброто, което можете да направите е не да опровергавате неговите налудности, а да го посъветвате да ги сподели с някой блъзък. Нещо от рода на ... "Ако аз бях на ваше място и тези неща се случваха с мен, не зная как бих издържала. Може би бих се изтощила и бих отишла на лекар, за да ми предпише нещо за да имам повече сили да се справя с тези премеждия".
Нещо такова.

kotka99

Мнение от kotka99 » 07 ное 2012 21:24

Опитах се,но не иска да отиде на лекар,близките нямало да му помогнат и следват.....всичките му налудничави параноидни писания.Засега не но по нататък може да стане опасен за себе си или за околните.Жал ми е защото е на 24 години и не осъзнава изобщо останалият свят освен неговата реалност,затова се опитах тактично да го насоча на къде да тръгне,но според него си е напълно здрав и отказва.

Златан

Мнение от Златан » 19 яну 2013 18:28

Здравейте д-р Янева,
виждам ,че се радвате на сериозен интерес към Вас и Вашите насочващи отговори.
Ще премина направо към моя такъв.
Имам поставена диагноза "Алкохолна епилепсия".Направих също безрасъдната глупост да ида и да потърся ДОБРОВОЛНА помощ преди 6 години в център за психично здраве в близост до града,където живея.Разбира се след един запой,реших да се вслушам в препоръките на роднина и приятелка.Изкарах там 15 дни,защо ли? Само си пиех хапчетата,които и доднес пия-Депакин.
Всичко мина и замина.Нямах провалипо време на "лечението" там.През миналата година спечелих интервю за добра и престижна работа-високоплатена.И,поискаха ми заедно с основните документи, и удостоверене,че не се водя на отчет.Отидох да си извадя такова и се оказа,че съм едва ли не психично болен.Аз съм белязан за цял живот,затова,че съм потърсил доброволно желание за лечение,а те са ме завели на отчет приравнен с душевно болните.Алкохол не употребявам от 2008 г.Създадох здраво и хубаво семейство.Пак имам работа,но въпросът ми е:Какво може да се направи, за да се заличи този ми отчет ли, каквото е там.Какъв психиатричен колегиум да се опитам да събера ,за да ме видят че съм нормален човек? Кого да сезирам,чрез съд става ли? Кой да ми помогне.Пак ми се отваря добра работа,а ме естрах,че като я получа,пак няма да мога да се реализирам на нея,защото съм на отчет с Алкохолна епилепсия.Хапчетата си ги пия редоявно и ЕЕГ-та също си правя.Живея добре и спокойно със семейството си.
Поздрави и чакам моля ВИ НЯКАКЪВ ОТГОВОР.

natali90

Мнение от natali90 » 12 фев 2013 01:23

Здравейте
от Декември месец до днес имам кафяво течение , искам да ви попитам на какво се дължи ,опасно ли е за здравословното ми състояние.Не мога да отидия на гинеколог защото имам пропуски в здравното осигуряване и в момента не разполагам с финансови средства,а това течение много ме притеснява .

flower_new

Мнение от flower_new » 12 фев 2013 12:34

Само гинеколог може да каже каква е причината. Обезателно отиди, проблемът е разрешим въпросът е да се установи причината. Платените прегледи са около 30 лева, при това в добрите нови болници.

Отговори

Върни се в “Депресия, тревожност, стрес”