ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Природната дарба на светулката влиза в широка употреба (видео)
Инфекцията засяга най-често деца между 5 и 15 годишна възраст
Пийте чай от джинджифил

Депресия от раздяла. Помогнете, защото се чувствам зле.

Модератори: админ, консултанти

makaveli82

Депресия от раздяла. Помогнете, защото се чувствам зле.

Мнение от makaveli82 » 10 окт 2011 20:55

Пускам тази тема не защото искам да сложа грай на живота си а точно обратното. Адски много ми се живеее. Искам да живея нормално, но това нещо е по силно от мен. Преди година и половина бившата(така ще я наричам) ме заряза. Имаме си момиченце на 3.5 години което много обичам и живея за нея в момента и искам да живея още дълго. След раздялата нещата са ясни, но мина година и половина и още се чувствам зле. То е на етапи като доста време не ми пукаше, но детето постоянно ми напомня за това, от известно време все пита защо сме разделени, а аз виждам детето два пъти в седмицата, защото то живее при баба си и дядо си, а майката живее отделно при сегашния си приятел. Детето пита:" Мама защо ни изостави" Тя не че е оставила и нея, но не живее с детето си постоянно, а само я гледа гогато се наложи. На мен ми тежи това, че не съм с детето всеки ден, и ми навява спомени, когато бяхме заедно и ми говореше колко ме обича и как не може да живее без мен и детето и как ние сме всичко за нея. Но вече тези спомени за предружени със свиване и притягане в областта на гърдите. Не мога да си поема въздух и все едно някой ме души. Това е само когато се развълнувам, но това е много често. Сърцето ми е добре, правих си ЕКГ и кръвното ми е наред. На този етап не мога да си позволя сеанси при психолог, и мисля да ида да ми изпишат поне някое успокоително. Когато мисля за това какво беше преди раздялата и когато се сетя за лъжите и защото тя се вричаше в любов по сто пъти на ден, направо гърдите ми се затягат адски много. Как да се отърва от тези мисли и от тази депресия?

MILENA_77

Re: Депресия от раздяла. Помогнете, защото се чувствам зле.

Мнение от MILENA_77 » 11 окт 2011 09:46

Здравей,съжелявам за това което ти се е случило явно си доста чуствителен щом след близо 2г. продължаваш да го преживяваш,моят съвет е ако наистина се чустваш много зле по добре вземи да пиеш някакви билки, например жълт кантарион,или глог мента и валериана(навремето хората с депресия са се лекували с жълт кантарион)не те съветвам да приябагваш до антидепресанти защото се привиква към тях и после неможеш да ги откажеш и се получава един порочен кръг(визирайки себе си)започни да правиш любимите неща за себе си.(знам сега ще кажеш колко е лесно отстрани но си длъжен да се бориш заради дъщеря си).С каквото можем ще помагаме .

Успех и пиши как си.

flower_new

Мнение от flower_new » 11 окт 2011 12:32

Kakvi jeni ima samo, ne e istina, tragediq. Spored teb zaslujava li si da stradash za podoben "chovek".

makaveli82

Мнение от makaveli82 » 11 окт 2011 18:42

Благодаря ви ще опитам с билките първо.

cruelworld

Мнение от cruelworld » 12 окт 2011 14:01

Эдравей,ат бих ти препоръчала да не си губиш времето с билки,эащото те действат само при по леки случаи,а ти си поэакъснял да потърсиш помощ.Препоръчвам ти психиатър,който да ти предпише подходящ антидепресант според симптомите които имаш.
В твоя случай е эадължително да посетиш и добър психотерапевт с когото да раэговаряте и да търсите решения на проблемите.Эащото ако не се научиш да се справяш с проблемите си (на което ще те научи психотерапевта) нито едно лекарство само по себе си неможе да те иэлекува.

desin4o

Мнение от desin4o » 12 окт 2011 15:21

Здравей, съжалявам за случило ти се, но трябва да се съглася напълно с cruelworld - потърси специализирана помощ... Успех!

makaveli82

Мнение от makaveli82 » 12 окт 2011 21:25

Ами мислех да отида на един преглед. Значи кофти ми е да, само че съм минал периода в който да не ми се живее и забавлява, прсто ми се понасъбра и ми засяда една буца на гърлото и ми пречи да си поема дъх. Все едно някой ме души и като поемам дъх все едно дроба ми не се разгъва напълно. Да мисля все още как ме нарани и как постъпи с мен, напусна ме без да поговорим за проблемите и ми тежи повече че нямах дори възможност да се опитам да оправя нещата. Просто един ден каза край и си тръгна. Но с тези мисли мога да живея все намирам някак си начин да подтисна болката. Не мога да си позволя психиатър, защото ще трябват поне няколко сеанса от по незнам колко на час, но искам да знам кой би ми изписал нещо. Невролозите ли се занимават с физическата симтоматика? Кажете лекър с каква специалност би ми помогнал с физическата болка, а за психическата тя не е толкова голяма на този етап, просто ми се понатрупа достичка и не само това ами други неща.

MILENA_77

Мнение от MILENA_77 » 13 окт 2011 08:53

Здравей, по принцип психиатър ще ти изпише антидепресант,но може и дори и личната лекарка,но моя съвет е по добре да е специалист(психиатър)Депресията има психосоматични симптоми т.е.задушаване ,сърцебиене,болки в стомаха и т.н.

Пиши как си?

Star Light

Мнение от Star Light » 28 яну 2013 21:20

Здравей, аз съм Стела...,много съжалявам за мъката ти... Самата аз страдам след раздяла също..., имам известен опит в тази посока..., ходила съм и по психоаналитици... Мисля, че бих могла да ти помогна. Бих искала да ти кажа много неща, ако желаеш да поговорим - ето ти моя скайп Star_Light_2012

twinkle

Мнение от twinkle » 29 яну 2013 19:28

Здрасти
Не мога да си позволя психиатър, защото ще трябват поне няколко сеанса от по незнам колко на час, но искам да знам кой би ми изписал нещо. Невролозите ли се занимават с физическата симтоматика? Кажете лекър с каква специалност би ми помогнал с физическата болка, а за психическата тя не е толкова голяма на този етап, просто ми се понатрупа достичка и не само това ами други неща.
Можеш да отидеш на преглед при психиатър /който е медицинско лице, което изписва медикаменти/ с направление от личния лекар. Невролозите не се занимават с психологически и психиатрични проблеми, занимават се със заболявания като епилепсия, множествена склероза, прищипани нерви, и други такива. Посещението при невролог също става с направление от GP, а ако отидеш на частно струва толкова, колкото и посещението при психиатър. Не виждам с какво неврологът може да ти помогне, освен да изключи някакви органични увреждания, за каквито /поне от написаното/ нямаш основание да се съмняваш.

Моето лично мнение като не-специалист е, че се чувстваш физически зле заради непреработени негативни емоции. Дори да е клинична депресия, тя е реактивна - т.е. дошла е като следствие от конкретно събитие. Това значи, че ще ти е по-лесно да се справиш с нея, отколкото ако става въпрос за депресия, която възниква от само себе си, без повод. Можеш дори да минеш и без лекарства, с терапия, ако състоянието ти не е много тежко и физическите симптоми не ти пречат на ежедневното функциониране. Ти ще си прецениш как да постъпиш. Ако отидеш на психиатър, ще си излезеш с рецепта. Или аз поне не съм чувала за случай, в който някой да отиде при психиатър и той да го отпрати без да му изпише някакви хапчета. Ако искаш пробвай при психиатър обучен и в психотерапевтичен метод, да видиш той какво ще ти каже.

lowriderzzz

Мнение от lowriderzzz » 16 фев 2017 13:32

Здравейте!

Знам че темата е пусната отдавна и най-вероятно потребителя вече е намерил решение на проблема си, но мисля че и други хора може да имат подобен проблем и да намерят този пост както аз го намерих, та за това реших да отговоря.

Аз също имах подобен случай с тежка раздяла, преди около няколко месеца, въпреки, че не беше чак толкова сложен както ти го описаш и нямаше деца в картинката.

Тук ще изброя някои от начините, които ми помогнаха да преодолея раздялата и да си върна нормалното състояние на благосъстояние и начин на живот.

Най-важното според мен е още непосредствено след окончателната раздяла е да се отървеш от всичко, което ти напомня и което се караш да се върнете.В твоя случай е споменато и присъствието на дете и разбира се няма как да се отървеш от него и според мен трябва да се постараеш да направиш, така че детето да не се чувства травмирано за напред.

В литературата по психология се гласи, че възстановяванетоможе да се случи, само и единствено след като цялата надежда е убита, за това според мен мисля, че по-добрия вариант е наистина да забравиш за този човек (бившата си), поне докато отмине болката.

Другото, което ми помогна бяха приятелите и семейството ми. Това да имаш добро позитивно обкръжение помага за облекчаване на болката сама по се бе си.

Спорта също ми помогна да излизам от състоянията на депресия, а и също да канализирам емоциите на гняв, които се бяха породили от причините за раздяла.

Разсейването с хобита или работа обикновено е много клиширан съвет, който всеки би дал, но не мисля че е много полезен, защото когато имаш емоционална болка, това да се разсейваш няма как просто да елиминира болката.

Едно от най-важните неща, също които мисля, че трябва да знаеш е че няма незаменими хора. Колкото и привъзран да си бил към нея, знай че винаги има друг, който да отговаря на същите критерии и който покрие същите потребности от които си имал нужда, даже може би и по-добре. Просто е въпрос на време да срещнеш този човек.

Съжалявам, че не мога да дам изцяло пълноценен съвет, но това е просто тема във форум, за това те съветвам да погледнеш в сайта в профила ми за по-подробна информация.

Отговори

Върни се в “Депресия, тревожност, стрес”