ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Оптимално решение за бели зъби и здрави венци.
Ацетилсалициловата киселина може да предпази от усложнения при...
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние

флуанксол

Модератори: админ, консултанти

sahra77

флуанксол

Мнение от sahra77 » 15 сеп 2011 16:10

Здравейте.бих искала да попитам за това лекарство изписано ми е от психиатър в съчетания с грандаксин по повод тревожност.могат ли да с есъчетват двете лекарства и ме хвана страх като прочетох в листовката за странични ефекти като внезапна смърт или спиране на сърцето.Страх ме да започна д аго пия.

cruelworld

Re: флуанксол

Мнение от cruelworld » 15 сеп 2011 21:34

Эдравей,това лекарство често го предписват эаедно с друг антидепресант,на мен например са ми го иэписвали эаедно с ципралекс,и предполагам няма проблем с комбинацията.Флунксола го иэписват по принцип эа да се приема само в началото на лечението,эа да подсили ефекта на другото лекарство а и той е иэвестен с доброто си действие при натрапливи мисли.
И аэ също като прочетох страничните ефекти се стреснах,но не са съобщили досега эа смъртен случай с въпросното лекарство :) въпреки че е доста често иэполэван.Според мен ако си фиэически эдрав човек,ако нямаш проблеми със сърцето примерно,няма эа какво да се притесняваш.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 17 сеп 2011 08:44

Точно така е, при по-голямата част от медикаментите има описани подобни реакции, но те са изключително редки и обикновено при наличие на допълнителна заболеваемост.

sahra77

Мнение от sahra77 » 17 сеп 2011 15:38

Zdrawejte отнояво.Да разясня по-подробно моя случай,началото на август месецпосетих невролог който след преглед и доплер ми постави диагноза вегетативна дистония.Изпис ами грандаксин 3по 1.Посетих и психиатър,кохто ми вкл'чи деанксит по 1 заедно с грандаксина.След 20 дена посетих отново невролог и той ми каза да не приемам повече деанксит,да не го пия въобще само грандаксина.Аз спрях деанксита,но преди седмица започна пак една тревожност започна д ами става лошо.Посетих псито казах му како е казал невролога за деанксита че д ане го пия той вика глупости и ми изписа флуанксол,но аз не го взех след като прочетох ефектите за които писах по горе.Продължих само с грандаксина обаче тези дни ми е отново така и не мога място да си намеря взех да с етревожда ощеповече за психичното си здраве.Личната кза почни пак деанксита да не вземам този флуанксол и като с епочуствам добре да остана пак само на грандаксина.Сега се чудя какво да правя.Хем не искам да пия разни силни лекарства а пък в началото на лечението на грандаксина се чувствах добре,но сега пак нещо стана.в понеделник ще посетя още веднъж невролога за д аму кажа как се чувствам че не ми е добре.Но незнам кое е правилното единия казава едно псито казава друго и ми изписва някакви други лекарства от които ме хваща страх.Сега пия грандаксина но не ми действа а го вземам вече месец и половина.Моля за вашите съвети какво да правя.Благодаря.Тревжността ми се изразява в страх от болести и по специално свъразани с храносмилателната система.Посъветвайте ме какво да правя защото не издържам на това състояние,което целодневно.

nanir

Мнение от nanir » 17 сеп 2011 18:41

Аз също имам страх от болести и смърт. Пия флуанксол от 2 месеца и нищо не ми е станало. Моят невролог ми е забранил да чета листовките на лекарствата. Така, че и ти спри да ги четеш.

sahra77

Мнение от sahra77 » 17 сеп 2011 22:30

do nanir:на теб помага ли ти флуанксола?Имаш ли някакви странични ефекти от него?Май ще взема да го почна ама пусти страх .а грандаксин съчетав али се с деанксита,щото невролога беше на противоречиви мнения. тоест да пия само грандаксина ама ме хващат пак кризи.

nanir

Мнение от nanir » 18 сеп 2011 07:50

Аз пия ксанакс, флуанксол и тиоридазин. Страхът е страшно нещо. Трябва да се опитваме и сами да си помогнем, но това е много трудно. Аз се лекувам от1г и 3м и още съм на никъде.

Потребителски аватар
dobri25

Мнение от dobri25 » 18 сеп 2011 11:23

Флуанксолът е антипсихотично лекарство. Дори в малки дози този тип лекарства въздействат силно на химическите процеси в мозъка и дълготрайният им прием може да доведе до перманентни изменения на мозъка. За съжаление днес психиатрите ги раздават като бонбони за щяло и не щяло, а в същото време ви убеждават, че проблем с това няма. Повярвайте ми, проблем има, и два месеца след като спрях моят антипсихотик в малка доза все още не съм се отървал от уж рядко проявяващите се странични ефекти. Като цяло антипсихотиците изобщо не трябва да бъдат предписвани на хора без тежки психически проблеми, независимо от дозата. Моят съвет е изобщо да не почвате флуанксол - говоря ви от опит с този тип лекарства и не целя да ви уплаша, а да ви помогна.

Лечението на панически и тревожни пристъпи става чрез психотерапия, тъй като в основата на тези тревожности и страхове стои погрешен механизъм на психиката за справяне със стреса. Лекарствата трябва да са само "патерица" за психотерапията, каквато е практиката в западноевропейските страни (Италия, Франция, Испания). За съжаление тук, в България, повечето психиатри са на мнение, че трябва да бъдете натъпкани с лекарства, докато проблемът се изпари. Това е временно решение и при такава практика проблемите неминуемо се появяват отново след време, дори по-изострени.

sahra77

Мнение от sahra77 » 18 сеп 2011 21:01

А грандаксина може ли да се пие с деанксит?

Потребителски аватар
dobri25

Мнение от dobri25 » 19 сеп 2011 09:22

Вероятно може, макар че деанкситът съдържа и антипсихотик в малка доза, който може да усили неприятните ефекти на грандаксина. Деанксит обаче е само за краткотраен, а не за системен прием и трябва да бъде спрян след няколко дни употреба.

sahra77

Мнение от sahra77 » 19 сеп 2011 13:17

Днес посетих невролога и той ми включи неолексан 1 месец заедно с грандаксина.а грандаксина да го пия още дълго време докато ми изчезнат симптомите.Някакви отзиви за неолексана.

Потребителски аватар
dobri25

Мнение от dobri25 » 19 сеп 2011 16:01

Има обсъждане за неолексан в една стара нишка - viewtopic.php?f=23&t=20706

flower_new

Мнение от flower_new » 19 сеп 2011 16:32

Страничните ефекти не са рядкост, а се проявявт при 40-60% от хората и са опасни, не знам лекарите как не си дават сметка какво вършат като изписват подобни лекарства наистина като бонбонки, аз също съм потърпевша. Това, за което говори Добри отминава като страничен ефект, но при мен остана замаяността и прилошаването, вече наистина не знам какво да правя.

user32

Мнение от user32 » 09 дек 2011 04:08

Това е най-загубения медикамент който съм приемал някога, изобщо не го пийте. От него помня, че не можех да провеждам мисловна дейност и страшно ми ставаше гадно от него. Има сега модерни лекарства които са с все по-малко странични ефекти, ако случайно ви изпишат тоя медикамент си сменете психиатъра, вероятно тоя при който ходите не си върши добре работата !

Valeriq654321

Мнение от Valeriq654321 » 04 сеп 2017 12:08

Аз приемам флуанксол, който ми беше предписан заради проблеми със съня. Мога да кажа,че съм доволна, още след първите седмици сънят ми се подобри. Пия го с Есцитил заради тревожност. В началото много ми се гадеше сутрин, не зная дали от препаратите или от вътрешно напрежение, но от един ден всичко спря. Не съм имала странични ефекти, както преди години, когато за известен период пак приемах други АД.
Поздрави!

Отговори

Върни се в “Депресия, тревожност, стрес”