Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Някои може и да ви изненадат
Точно обратното, оказва се
Юбилейното честване започна днес
реклама

ДЕПРЕСИЯ-ЕСЦИТАЛОН??????

Модератори: админ, консултанти

Re: ДЕПРЕСИЯ-ЕСЦИТАЛОН??????

Мнениеот zarita » 31 Яну 2011 14:05

hpjon мерси за съпричастието.да наистина начина на живот е ужасен.имам чувството че се отличавам от всички останали и е някакъв ад.това ми пречи и на работата и изобщо не ми се ходи.искам да съм си все в къщи,и чувството че припадам е ужасно но дано се оправим вси4ки в този форум
zarita

Мнениеот hpjon » 31 Яну 2011 15:26

Да, наистина, диапазона на условията, в които и аз се чувствам добре е много тесен - вкъщи със семейството, по възможност да не е много студено или горещо и още какво ли не... И въпреки това понякога пак получавам панически атаки, които не мога да си обясня откъде идват. Най-често се изразяват с прескачане на сърцето или стягания, замайване и други подобни.

Искам да си сменя и работата - в последните 2 години ми се отваря трета страхотна възможност, от която не се възползвам веднага, заради страха от новото място, новите колеги, новия темп на работа и прочее... А така бих искал да мога да го сторя със замах, ряз, край на старата работа и да започна новата, съсредоточен в задълженията си.

Все си мисля, че утре, другия месец, напролет или кой знае кога ще мога да го направя. Ала времето си минава и зациклянето си става все по-настойчиво.
hpjon

Мнениеот zarita » 31 Яну 2011 16:22

на мен ми е наи добре като лежа и съм сама но не сама в апартамента защото ме е страх.а представи си като не пия нищо сега как ми минава денят.сега и мн ми се гади и главата ми е стегната и ме е страх да не ми стане нещо.страх ме е дори да ходя на гости и си стоя само в нас :!: :!: :!: :!:
zarita

Мнениеот MILENA_77 » 31 Яну 2011 16:51

И АЗ съм така страх ме е да си седя вкъщи и седя у род.си а това с припадането аз всяка сътрин го осещам и някой път припадам добре че има хора до мен че незнам иначе,почти цял мес.съм вкъщи и изпитвам страх как ще ида на работа как ще ме гледат и ще викат колко си ослабнала и т.н. на тази нащта болест почти никой не вярва за съжаление.
MILENA_77

Мнениеот hpjon » 31 Яну 2011 17:02

MILENA_77, каква е причината да припадаш? Кръвното ли ти пада или друго - например недохранване, недоспиване... Факта, че това ти се случва може би затваря порочния кръг на лошите усещания, мисли и преживявания.

zarita, вероятно част от напрежението и неразположението се дължи на бременността. Преди това имала ли си такива усещания? Ако не, то отдай го на разбърканите хормони в момента и вярвай, че ще се оправиш.

И нещо за мен - като ме `хванат братята` изпитвам нужда да посещавам вц-то по десетки пъти на ден - малки големи дела, все натам ме кара... Някой да има подобен съпровод на състоянието си?
hpjon

Мнениеот MILENA_77 » 31 Яну 2011 18:07

ами аз не мога да спя хем съм с хапчета спя но малко,да и не се хранч много явно кръвното ми пада знам ли,всяка вечер изпадам в ужас ,че идва сътринта и пак ще треперя и повръщам,пък за тоалетната да не говорим постоянно то това ми е разходката :(
MILENA_77

Мнениеот zarita » 01 Фев 2011 00:02

аз не ходя често до вц-ои да имала съм такива състояния но сега мн повръщам и е вероятно да е от бременноста.аз пък не мога да седя никаде освен в нас.изпитвам ужас от чуждите места.там ми се вие свят и все едно някой ме натиска т.е. получавам пристъпи на паника.все едно нямам място и се побърквам.ужасно е и да милена777 всички казват че си въобразявам и че ми няма нищо но който не го е изпитал той не знае
zarita

Мнениеот hpjon » 01 Фев 2011 14:04

zarita,
докато съпругата ми беше бременна едвам я навивах да си седи повече вкъщи :)
Така че засега това не е проблем - когато родиш тогава му мисли. Сега и без това не е за навън - студ, грип, хлъзгави улици :)
hpjon

Мнениеот MILENA_77 » 01 Фев 2011 15:54

да мила зарита който не е бил в депресия нищо не знае,просто не виждаш смисъл в нищо:(
MILENA_77

Мнениеот zarita » 03 Фев 2011 18:36

здравейте.искам да ви питам когато имате ПА какво изпитвате ,какво усещате какви симптоми имате???аз онзи ден бях добре,а вчера бе6е ужас.немойех да пазя равновесие бе6е ми мн ло6о и ми се вие6е свят мн.ко6мар и неспокойност
zarita

Мнениеот MILENA_77 » 03 Фев 2011 20:36

ПА при всеки е различно мила зарита.
MILENA_77

Мнениеот zarita » 03 Фев 2011 23:40

да но дайте ми някакъв пример за да се поуспокоя
zarita

Мнениеот MILENA_77 » 04 Фев 2011 15:13

Например истръпване на ръцете ,сърцебиене,замайване и т.н..
MILENA_77

Мнениеот jirga@abv.bg » 21 Яну 2012 16:49

zdraveite na vsi4ki az izpolzvam escetalon 7 meseca i se 4ustvam strahotno nqmagi ve4e tezi simptomi kato iztrapvane treperene panika strah topli i studeni valni da me oblivat parene v gardite sarcebiene potene draznene v o4ite i kakvoli o6te ne taka4e ima efekt spoko toi destva kam 3 tiq mesec ili vtoriq 6te vi izlaja s to4nost prosto trqbva vreme povqrvaite :)
jirga@abv.bg

Мнениеот Gofuss » 22 Яну 2012 16:07

Съдейки по това което чета и аз съм в някакво подобно състояние.При мене е боцкане и сърбеж ,ще посетя обаче още един невролог преди да почна да приемам хапчета.Някой не е ли пробвал с хомеопатия?Въобще не ми допада идеята да приемам лекарства месеци наред :shock: като им чета страничните ефекти
Gofuss

ПредишнаСледваща

Назад към Депресия, тревожност, стрес