Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ваксините се провеждат с най-висок стандарт на безопасност
Те набавят нужните вещества
Ваксина няма да бъде налична до края на годината
реклама

Тежка депресия и Лароксин

Модератори: админ, консултанти

Тежка депресия и Лароксин

Мнениеот intela » 02 Фев 2010 18:54

Здравейте,
Преди 1 месец и половина ходих на психиатър и ми постави диагноза Депресия съпроводена с мисли за безнадеждност,потиснатост, с повтарящи се мисли за смъртта и страх от нея. Имам постоянно чувство че никога няма да се оправя и скоро ще си отида от този свят и това много ме измъчва.Също имам и много странна слаба болка отдясно в главата която е от доста месеци и малко ме тревожи. Лекарката ми каза че болката е от депресията което малко ме успокои. Започнах лечение с Депрексор като постепенно го увеличихме до 4 таблетки по 37,5 мг и Ривотрил на обяд половин таблетка а вечер цяла, минаха около 3 седмици а подобрение нямах никакво и тогава започнах Лароксин сутрин 1 таблетка от 150 мг. и на обяд още една общо на ден 300 мг. Сега след още 3 седмици прием на Лароксин имам някакво подобрение като е намалена тревожността, но лошите мисли за смъртта са си същите като ме мъчи безсъние, трудно заспивам към 3-4 сутринта и спя не повече от 3-4 часа, като вечер пия 1 таблетка Ривотрил. Ходих при лекарката обясних и че не мога да спя и тя ми предписа по 2 таблетки Хлорпротиксен вечер. От тях наистина заспивах малко по лесно но на другия ден се чувствах много зле и спрях да го пия. Аз си мисля че това безсъние се дължи на високата доза Лароксин и дали трябва да продължавам да го пия като вече 6 седмици лошите мисли продължават.
intela

Re: Тежка депресия и Лароксин

Мнениеот cveteto70 » 02 Фев 2010 21:07

какво провокира тази депресия.
cveteto70

Мнениеот intela » 03 Фев 2010 14:35

Не знам какво точно провокира депресията, мисля че е наследствена.
intela

Мнениеот intela » 03 Фев 2010 15:47

Интересува ме дали може това безсъние да се дължи от Лароксина и ако продължава дали да искам от лекарката да бъде сменен с друг антидепресант.
intela

Мнениеот Явора » 04 Фев 2010 23:22

intela: Не знам какво точно провокира депресията, мисля че е наследствена.

Мисля че на първо място трябва да се освободите от това си убеждение, че депресията ви е наследствена. Ако сте убедена в това, според мен ще ви е трудно или невъзможно да се подобрите.

Има хора които имат биохимична генетична предразположеност към депресия, но това не означава обричане.
С достатъчно упорита работа върху чувствата и интелекта, биохимичната предразположност към депресия може да бъде компенсирана..............ако не компенсирана напълно, то поне може да се достигне до състояние на депресията което няма да пречи сериозно на ежедневието.......
Явора

Мнениеот intela » 07 Фев 2010 15:45

Здравейте,
Искам съвет от някой по компетентен какво да правя. Пия вече 7 седмици и повече Лароксина по 2 табл. от 150 мг. и вечер 1 табл. ривотрил, но видимо подобрение нямам. Много често имам някакъв шум в ушите през последната седмица също много трудно заспивам и често се събуждам, имам и безпричинно безпокойство което много трудно минава. При лекарката ще ходя след 2 седмици дали трябва да изчакам или да отивам по рано. Честно казано вече не вярвам много в лекарствата и лекарите че ще ми помогнат.
intela

Мнениеот Явора » 08 Фев 2010 01:06

Човек във интернет форум пък било то и лекар, да ви казва дали да спирате или продължавате това или онова лекарство е безотговорно и несериозно, дори и опасно!!!
При условие че нито знае на каква възраст сте, и нито знае какъв конкретно ви е проблема от личен контакт с вас........А и всичко е строго индивидуално, преценява се не по принцип, а за конкретния човек
Ако се притеснявате от това какво да правите с лекарствата които взимате, ЕДИНСТВЕНОТО решение е да посетите психиатъра си или друг психиатър колкото се може по рано........

intela: Честно казано вече не вярвам много в лекарствата

Предназначението на лекарствата НЕ е да ИЗлекуват лоши мисли и безспокойство.
Лекарствата са за временна стабилизация. За псевдостабилизация/фалшива/, която е необходима за да спечели човек време........и да се спре по-нататъчно влошаване...
Единственият траен начин за лекуване на лошите мисли е психовъздействието.................

Не подценявайте такива въпроси като по горе "какво провокира депресията ви". Всякакви хапчета са доста маловажни пред този ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ВАЖЕН ВЪПРОС!!!!!!!!
Ако нямате близък човек който да ви подкрепи и помогне в този момент а не можете сама да се справите, посетете психотерапевт.
Ако нямате пари за психотерапевт, тъй като няма направления за психотерапевт по принцип, си вземете направление за психиатър който задължително да е и ПСИХОТЕРАПЕВТ .
Посещенията позволени от направлението са недостатъчни, но все пак е нещо......
Явора

Мнениеот kiuranov » 12 Фев 2010 16:15

Приятел вземи си антидепресанта-XETANOR-От него ще вземаш само сутрин по едно хапче-в продължение да поне 6 месеца-Вечер преди лягане си вземай по хапче RIVOTRIL-той се купува обаче само със зелена рецепта-Всичките ти лоши мисли ще се изчистят -страхът и депресията ти ще се изпарят буквално-Вземането на антидепресанта е задължително-и той действа с натрупване-Не очаквайте чудеса от първата седмица но КСЕТАНОР е наистина истинско спасение
kiuranov

Мнениеот Явора » 12 Фев 2010 19:32

kiuranov,
Абе "приятел" ти изобщо прочете ли какво си написал?
Чак и дозировка си препоръчал :shock: , това да не е бонбони.......

Добре че се продават със зелена рецепта хапчетата, че отчаяни хора из интернет веднага биха се впуснали във силно емоционални "съвети" като този за буквалното изпаряване на депресията......

Проблема депресия не се решава с действието Copy-Paste, още в колко теми ще го копираш това нещо................
Явора

Мнениеот intela » 15 Фев 2010 16:04

Искам да питам Ксетанор и Пароксат не са ли едни и същи медикаменти на различни производители. И ако е така кое е за предпочитане.
intela

Мнениеот vicky_vail » 19 Фев 2010 20:39

здравейте,
подкрепям напълно "kiuranov".....разбира се може и е препоръчително да се посъветвате с психолог, но за мен тези 2 медикамента направиха чудеса. За 2 месеца всички симптоми изчезнаха и не се появиха цели 3 години. Ривотрила се взема само вечер преди съм и всичко ще се регулира до месец. От там нататък се спира по схема. А за ксетанора нямам думи- вълшебен е!!!! :)
vicky_vail

Мнениеот Явора » 19 Фев 2010 22:22

vicky_vail:Ривотрила се взема само вечер преди съм и всичко ще се регулира до месец.

Ама при жената месеца е достигнат вече над 6 седмици го взима, защо ли не се чувства вече вълшебно и приказно тя :?:

Защо не оставите дозировката на психиатрите и разни там "сигурни" срокове за вълшебно изпаряване на проблема......
От депресия до депресия .....може да има разлика колкото от трабант до БМВ примерно, следователно няма никакви такива срокове.....
Явора

Мнениеот vicky_vail » 19 Фев 2010 22:51

Явора, ще те помоля да запазиш любезния и мирен тон. Ние всички тук сме с една идея- да помогнем на други като нас. Далеч съм от мисълта, че моето мнение е миродавно. Аз например съм пила няколко вида лекарства докато стигна до това, което ми влияе най-добре. Всеки добър психолог или психиатър ще ти каже, че Ривотрил не се пие повече от 1 месец, не само защото е остаряло лекарство с множество негативи, но и след 1 месец действието му започва да отслабва и постепенно да изчезва. И година да го пие все тая. Всеки, който има депресия или някакво друго психическо неразположение или заболяване е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да има психолог, на който да разчита постоянно. Ние тук в сайтовете сме, за да споделяме опит и мнения, и да се опитаме да бъдем от помощ за други минаващи по нашия път. Това поне е моето мненение
vicky_vail

Мнениеот Явора » 20 Фев 2010 04:02

Всеки добър ?психолог? или психиатър ще ти каже, че Ривотрил не се пие повече от 1 месец

:shock: Ами аз никъде, никога не съм казала че се пие повече от един месец Ривотрила, не знам защо е това по горе.......Не ми слагайте в устата думи които никога не съм казала

А Психолозите не се занимават с изписване на лекарства.
Явора

Мнениеот vicky_vail » 20 Фев 2010 12:13

Хахахаха, ама вие имате ли изобщо опит с психолози???? ЕСТЕСТВЕНО, че изписват рецепти и лекарства. Аз от къде съм ги вземала иначе???
Ще се радвам да се изказват хора поне с малко опит и желание да помагат, а не такива които искат да си излеят негативните емоции и си търсят поле за изява.
Хубав ден!
vicky_vail

Следваща

Назад към Депресия, тревожност, стрес