Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Става дума за уврежданията след инфаркт
Дори и изглеждат добре, вредят на краката
Колко щама има вирусът?
Ракът отнема живота на над 17 000 българи годишно
реклама

Серотонинов синдром

Модератори: админ, консултанти

Серотонинов синдром

Мнениеот Atanas_P » 31 Яну 2010 12:07

Здравейте ,ще карам по ред ...
Всичко запозна преди 3 години когато бях горе-долу активен спортист и приемах хранителни добавки,след едно такова приемане на креатин с глюкоза на обяд ми нямаше нищо,но след приема на кафе на другата сутрин вдигнах кръвно и ми е очести пулса, и се наложи да ми го свалят с нефедепин и седатиф ,както и да е.. оправи се ,но след това изпаднах в едно депресивно състояние което ме влачи доста време..... 2 седмици бях в депресия,но не предприех мерки ,като пиенето на кафе ми караше пулса да очестява което допълнително ме депресираше...
Спрях да пия кафе и се реших да отида на психиатър и ми изписаха ривотрил и някакъв антидепрасант които пих точно 2 седмици,заради негативните мнения за ривотрила...след това 1 година стоях в безлично състояние,напълнях,не работих - бях немощен,беше ме страх да побягам и 500 метра ,а преди 1 година без проблем бягах и по 5000м. Имах съмнение за диабет,хипертония заради този пулс и никаквото състояние което имах,но абсолютно нищо ми нямаше и се реших пак да отида на психиатър.Този път бях готов на крайности само и само този ад да свърши,изписаха ми стимултон,който наистина ми действаше,кафе не бях пил от месеци и започнах да се чувствам добре.Започнах отново и да тренирам и издръжливостта ми се покачи,започнах и да работя,общо взето всичко вървеше идеално .Пих стимултона 7-8 месеца и реших да го спра,през това време започнах да пия нес кафе,не еспресо,понеже тревожността от еспресото се превърна в главоболие ,което не отминаваше с дни.В интерес на истината само еспресото ми причиняваше това,при енергиини напитки и нес го нямаше.... и вече след натрупаната самоувереност реших пак да се възвръщам към по активният спорт и да взимам хр.добавки и реших да си купя млечно-яйчен белтък на прах...и хоп,отново главоболие...която не минава с дни.Четох за триптофана който при предозиране причинява серотонинов синдром,възможно ли е да имам подобно нещо породено от креатина и кафето преди 3 години...всяко пиене на кафе,вече и нес кафе , и на аминокиселини ме къса от главоболие,просто искам това нещо да изчезне и да бъда пълноценен.
Сори ако съм бил приказлив,но 3 години вече съм така и исках да бъда максимално изчерпателен.

Благодаря !
Atanas_P

Назад към Депресия, тревожност, стрес