Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Той е от основно значение в борбата с грипа
И колко бързо се разпространяват те
Какво трябва да добавите към ястието?
Или как да я възстановим от уврежданията през лятото
реклама

Мениеров синдром - моля за малко помощ

Модератори: админ, консултанти

Мениеров синдром - моля за малко помощ

Мнениеот Linababy » 26 Ное 2009 17:55

Здравейте,
наложи ми се да разбера какво представлява мениеровия синдром,тъй като поставиха тази диагноза на много близък човек.Но информацията в гугъл не е достатъчна,затова бих искала да разбера колкото може повече за тази болест.Моля,ако някой знае нещо повече нека пише.С какво друго се лекува ,освен с хапчетата предписани от лекаря? Какви храни трябва да се избягват? На какво всъщност се дължи това заболяване,лекува ли се,как и по какъв начин,освен с хапчетата :?: Много моля,ако някой знае нещо повече по темата да ми разясни :cry: Как могат да бъдат предотвратени пристъпите :?:

Благодаря не тези,които ще се отзоват. :!:
Linababy

Re: Мениеров синдром - моля за малко помощ

Мнениеот Linababy » 26 Ное 2009 17:58

Извинявам се ,ако темата ми не е в подходящия раздел и моля да бъде преместена ,ако е необходимо.
Linababy

Мнениеот kamen » 02 Дек 2009 15:32

Струва ми се, че това наистина не е най-подходящият раздел, но понеже никой не ви е отговорил, малко превод от интернет:

Синдромът представлява разстройство на вътрешното ухо, което води до проблеми със слуха и с баланса, понеже вътрешното ухо има отношение към баланса. Характеризира се с периоди на замаяност, звънене в ушите и с прогресивна загуба на слух. Синдромът се отнася до оттичането на ендолимфата. Гадене, повръщане и потене може да съпътстват пристъпите на замаяност.

Счита се, че причината за заболяването е свързана с наличие на твърде много течност във вътрешното ухо, при което ендолимфата (т.е. течността, намираща се в лабиринта от мембрани във вътрешното ухо) излиза от обичайните си канали и навлиза в други области, причинявайки щети.

Преди диагноза трябва да се направи подробен преглед от отоларинголог, аудиограма и магнитен резонанс на главата.

Поради непредвидимите атаки от замаяност, някои пациенти предпочитат да обитават предимно дома си. Може да има пълна загуба на слух в засегнатото ухо и звъненето да се засили. Въпреки това, заболяването може да си отиде спонтанно. Има пациенти, които след 5 - 10 години страдане от този синдром установяват намаляване на замайването, дори и на звъненето в ушите, но обикновео след възстановяването остава някаква малка загуба на слух.

Лечение - медикаменти срещу замайването, техники за справяне с него и със стреса от него. Медикаментите включват Lipoflavonoid срещу звъненето в ушите и Betahistine срещу замайването. За намаляване на налягането във вътрешното ухо може да се ползват антихистамини, стероиди, диуретици. В крайни случаи може да се пристъпи към хирургическа намеса върху вътрешното ухо, но дори това да поправи замайването, влошаването на слуха може да продължи.
kamen

Мнениеот Linababy » 02 Дек 2009 15:48

Kamen,много благодаря за изчерпателния отговор.
Този проблем продължава вече повече от седмица,предимно тази замаяност:(
Хапчетата,които лекарят предписа мисля,че не са тези,за които си писал,но в момента не мога да кажа какви точно бяха, утре ще погледна с точност за наименованията им.
Въпреки редовното им приемане обаче,тази замаяност не отминава,не е като в началото,но продължавала да се усеща:(
Искрено се надявам нещата да не се влошат повече.
Ще пиша и кои са предписаните.
Много благодаря,че се отзовахте.
Linababy

Мнениеот kamen » 02 Дек 2009 19:26

Имайте предвид, че не съм медицинско лице, само преведох част от текста от английски. Често европейските и американските наименования на едно и също лекарство се различават, така че е много вероятно и в този случай да е така. Примери има много: Paxil = Seroxat, Klonopin = Rivotril и др.
kamen

Мнениеот Linababy » 05 Дек 2009 09:13

Лекарствата ,които са предписани са Nootropil,Vinpocetine,Луцетам и бетасерк.
Другото,което ме интересува е какви храни трябва да се избягват?Чух за хора на които са им предписвани специални очила,поради раздразнителност от светлина. :cry:
Linababy

Назад към Депресия, тревожност, стрес