Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Трябва да се изготви стратегия...
Преяждането може да е много опасно за тялото ни
Той подпомага връзката между майката и детето
реклама

АБСТИНЕНЦИЯ ИЛИ ПРОЯВА НА НЕИЗЛИКУВАНА ТРЕВОЖНОСТ?

Модератори: админ, консултанти

АБСТИНЕНЦИЯ ИЛИ ПРОЯВА НА НЕИЗЛИКУВАНА ТРЕВОЖНОСТ?

Мнениеот frankkko » 09 Сеп 2009 00:47

ЗДРАВЕЙТЕ.Пиша ви защото нямам представа как да се измъкна от този омагйосан кръг-депресия-хапчета-неориентирани и незагрижени лекари.Незнайно от какво преди 4 месеца получих паническа атака с голяма доза социофобия.Ходих на психиатър и ми изписа ривотрил 0.5 мл. и антидепресанти-пих ги по схема около 3 месеца и реших да отида при друг психиатър защото явно нямаше ефект от тази програма.Забравих да добавя че тази тревожност,депресия и паника беше съпроводена с чувството за постоянно уриниране.След посещението на втори психиатър и ударна доза от ривотрил 2 мл и нови по силни антидепресанти след месец вече всичко ми е наред-излизам по заведения,срещам се с хора,има живинка в мен която последните няколко месеца се беше загубила.Но както винаги има едно голямо НО.Та да си доидем на думата-изписа ми психиатъра схема за намаляне на ревотрила и увеличаване на антидепресантите и на втория ден както всичко си е наред психически се чувствам здрава -имам цели и се старая да ги постигам-усещам че чувството за уриниране се завръща и някои мимически мускули на устните ми се движат без мое знание.Въпроса ми е-има ли абстиненция и може ли тези признаци да са от това при положение че се чувствам психически добре и смятам че съм излекуван или просто и ясно не сум излекуван????????Моля за мнения .............
frankkko

Re: АБСТИНЕНЦИЯ ИЛИ ПРОЯВА НА НЕИЗЛИКУВАНА ТРЕВОЖНОСТ?

Мнениеот iwa » 09 Сеп 2009 11:59

Не е абстиненция . Потрепването на устата се дължи на промяната в медикаментите. По принцип то се ,,прави’’ от антидепресанта и освен , че е неприятно не е опасно. Ривотрила действа отпускащо на мускулатурата и за това до сега не си ги имала.Но, при увеличаване на антидепресанта и намаление на ривотрила е нормално да се получат.Не бива да те безпокоят.Понякога те изчезват за 4-5 дни.Но, дори това да не стане, когато антидепресанта се спре те изчезват.
Проблема е в уринирането.
Адреналина който прави страха и паниката не се повлиява от антидепресанта , неговото действие се блокира от транквилантите –ривотрила е точно такъв.За това и с намаляването му уринирането се връща.
Няма алгоритъм за трайно овладяване на тревожността само с медикаменти. Проблема е ,че адреналина се отделя в резултата на мислите ни , а лекарствата не ги променят.
iwa

Re: АБСТИНЕНЦИЯ ИЛИ ПРОЯВА НА НЕИЗЛИКУВАНА ТРЕВОЖНОСТ?

Мнениеот amira » 09 Сеп 2009 12:05

Здравей. Моето мнение е, че това не е никаква абстиненция, а е старото ти заболяване, което се обажда заради понижените дози. Това, че си се чувствал добре с лекарствата, не означава, че си се излекувал напълно. Лекуващия ти лекар най-точно ще прецени дали да продължиш намаляването им или още известно време да караш на тази доза, и след това пак да пробва с намаляване.
amira

Назад към Депресия, тревожност, стрес