ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Тя изглежда различно при всеки
Учени откриха кой вид корелира с повишен риск от карцинома
Най-силно засегнати са раменният и тазовият пояс

невролог или психиатър

Модератори: админ, консултанти

krusteva 71

Re: невролог или психиатър

Мнение от krusteva 71 » 29 юни 2009 11:27

Момичета,мисля,че е най-разумно да спрем този спор.Причини много,но най-вече заради грубия тон и обидните подмятания.мисля,че никои от нас не го заслужава.По темата се изписа много,гледни точки различни.Два случая абсолютно еднакви няма,затова писах и аз и Ивана.Депресията(психичните разтроиства)е страдание с комлексна етиология (причини)и Патогенеза(механизьм на развитие и вьзникване).Ивана писа за това,под моето писмо,подробно.Това,което ни предоставя медицината на този етап като алтернативи за лечение сьщо е ясно.Тогава нека всеки сам да реши какво е наи-добро за него.Ще се лекува ли,или сте успее да се справи някак сам.Ето тук вьзниква противоречието.дори доктор Цончев предупреди,аз лично го прочетох,тук вьв форума,да не се оставят без лечение подобни сьстояния,защото има тежки последици.После пьк четем,каква е ответната реакция при някои пациенти от приема на антидепресантии транквиланти.Тогава,какво правим???Да не казвам,какви цени имат психотерапевтичните сеанси.А с един не става.поне 10.И след време трябва да се повтарят.Сьщото е положението и с хипнозата,иглотерапията и пр.Ако междувременно,си напуснал работа,или са те изгонили от работа,защото не можеш да си стоиш на краката,оставаш и без пари.Това засилва конфликта и в семеиството,може и с него га се простиш.ПР и не само то ,а и всички ТР жодят до ИНВАЛИДИЗИРАНЕ НА ЛИЧНОСТТА,сьс социален отеньк.В никакьв случаи,обаче тези хора не са луди.Нито за ден не губят врьзката с реалността,напротив,те остават критични кьм себе си и кьм това,което се случва около тях.Интернет ни дава Вьзможност да се информираме за всичко,да общуваме.колкото повече знае чожек,толкова по взискателен става.В никакьв случаи,не сьжалявам за времето прекарано тук,даже ми е помогнало.Нека да си пожелаем да сме здрави!

ivana74

Мнение от ivana74 » 29 юни 2009 11:30

Тъй като доста често се използва израза "психично заболяване" мисля, че за всички ще е полезно да се запознаят с това как функционира мозъка, тогава може би ще стане ясно, че това са си функционални заболявания, които могат да доведат и до органични заболявания. За съжаление се лекуват трудно и чудеса не стават, изборът не е кой знае колко голям. Човек сам преценява, коя злина да избере. Изпращам ви адреса, ако искате прочетете в темата "как действат наркотиците", доста подробно е обяснено всичко за МОЗЪКА. Тогава ще разберете, на какво точно се дължат паническите атаки, депресиите и т.н., КАК ДЕЙСТВАТ ЛЕКАРСТВАТА.

http://www.narcotic.free.bg/

iwa

Мнение от iwa » 29 юни 2009 12:24

Амира ----,,И като се появи някой, който назидателно да ти обясни как единствения ти проблем е, че не мислиш ПРАВИЛНО, то, миличка, е напълно нормално да му се нервираш.''

Амира дава в поста си много точно описание на ПР.
Усещанията наистина са ужасно неприятни.Въпроса е обаче на какво се дължат те. Зад всяко усещане в тялото ни стои определен хормон или по точно група хормони .Сърцебиенето , високото кръвно налягане , главозамайването , стягането и треперенето на мускулите и всичките оплаквания които се обобщават с думите Паническо разстройство от кой хормон се определят ?
Отговора е прост- напишете в Гугъла АДРЕНАЛИН и СТРЕС и ще видите от статиите ,че няма нито едно оплакване, което да не може да си обясните .
Но, адреналина се отделя наистина под влияние на мисловният процес .Разбира се има една структура, която има за цел да ни дава адреналин за да се борим-амигдалата , обаче нейното влияние не е толкова голямо.
Може би не всички знаят , но транквилизаторите -Ривотрил, Диазепам , Транксен, и десетките още помагат точно защото блокират адреналиновите рецептори в тялото и адреналина не може да действа .Но те не го намалят и не го разграждат .Нещо повече , тези рецептори стават все по- нечувствителни към тях и за да се постигне ефекта на успокоението се налага увеличаване на дозата.Така действително се крие риск от зависимост.
Какво става когато искаме да ги спрем: Тъй като адреналина който прави паническите пристъпи се отделя под влияние на мисленето ,а то не е променено кризите се връщат. И тогава човека отново започва да пие лекарствата и така години наред . Обикновено той казва ,,Болестта се връща ‘’или ,,Паниката се връща’’.Въпроса е, че те не се връщат , те са си били там ,само дето блокираните от лекарствата рецептори не са им давали възможност да се проявят.
Наистина е въпрос на мислене.

Очаквам Амира да не е доволна от написаното ,но и тук в ПУЛСА и на две страхотни статии за действието на адреналина , озаглавени са ,,Хроничен стрес’’

amira

Мнение от amira » 29 юни 2009 12:56

Ооо, Амира слага една голяма ТОЧКА на този спор. Всеки с мнението си. Хайде, със здраве.

ЗЗГ

Мнение от ЗЗГ » 13 юли 2009 10:36

Някои може ли да ми препоръча психолог, в София живея. Да ми остави и контакти да се свържа с него.
Благодаря предварително!

ЗЗГ

Мнение от ЗЗГ » 13 юли 2009 10:38

Исках да кажа психиатър де :))

evgenigs

Мнение от evgenigs » 10 фев 2010 19:26

Според мен щом си такива паничеси атаки и изпадаш в ужас си за психиатър. Не всичко може да се излекува без лекарства. Не мисля,че невролога ти е изписал правилното лекарство. Ако искаш пиши на лични да ти кажа за моя психиатър.

сали

Мнение от сали » 10 фев 2010 19:58

Ето ме пак, няколко месеца след като пуснах тази тема.Здравейте всички.Аз отидох на психиатър, изписа ми ципралекс и ривотрил.Вторият го пих само в началото и то при нужда, запозната съм с опасността от бензодиазепините.На ципралекс съм точно 6 месеца.От няколко дни започнах намаляване по схема.Добре съм, който се колебае как да постъпи и дали да отиде на лекар-психиатър , моят съвет е ДА. Тази терапия ми помогна,за сега нямам проблеми с намаляването на дозата но е рано да се каже.Като го спра ще видим.Страхувам се само от рецидив, мисля че така се казваше.Дано не се повтори всичко.Надявам се да се включи някой който е минал по този път със спиране на антидепресантине.Оптимист съм и се надявам при мен всичко да мине добре но искам да знам какво да очаквам.Въпросът ми е и към Д-р Янева.Моля да ми пишете.Поздрави!

nikolaixman

Мнение от nikolaixman » 14 мар 2017 09:54

сали написа:
24 юни 2009 10:09
здравейте всички във форума.преди време , тази зима беше писах тук и ето че се включвам пак. тогава ходих на психиатър но нещо не ми се получи , мисля че горе долу сама се позакрепих. сега обаче пак не се чувствам добре.след всичко което изчетох от този форум мисля че получавам пан.атаки. получавам някакво задушаване, изтръпване пръстите на ръцете, но това става не само при някакви проблеми и притеснения а и доста често без никаква явна причина.задушаването най-много ме плаши , изтръпването идва после май от това че се паникьосвам.и тогава изпитвам направо ужас че ще припадна или нещо по-лошо и ще се изложа.имам и други симптоми но няма да изпадам в подробности, горе долу това което са писали всички с паническо разтройство се случва и на мен. страдание си е, само който го е изпитал знае. въпросът ми е дали да не ида на невролог, а не на психиатър.
просто съм много чувствителна и явно тялото ми реагира зле без да съм болна от нещо сериозно, макар че имам някои здр.проблеми но мисля не са причина за този страх. това са си нерви. и още нещо - излизат ми някакви петна по езика - розови с бяло по края - гадни са като на болен.джипито ми каза че са на нервна почва. аман от тази нервна почва. ако някой има такива моля ви пишете ми. така или иначе направих си пълна кръвна картина за всеки случай и чакам резултати.ще пиша пак, благодаря предварително на всички които ми отговорят.
информация за разликата между невролог психиатър психолог може да намерите на тази страница
http://dr-nikolainedelchev.eu/?page_id=75

Отговори

Върни се в “Депресия, тревожност, стрес”