Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Те набавят нужните вещества
9 от 10 души с увреждане нямат работа
Ежедневната им консумация не е препоръчителна
Щастливите и тъжните ходят различно
реклама

Тежест в главата и отпадналост

Модератори: админ, консултанти

Re: Тежест в главата и отпадналост

Мнениеот julien_vr » 03 Юли 2012 18:02

Zdraveite i az imam sushtiq problem blizo 2 meseca xodix po doktori i nishto kazvat che sum dobre sled tva me izpratixa na spixiatur razgovarqx s doktora i toi mi dade diagnoza depresiq izpisa mi xapcheta i sega sum veche po dobre piq gi oshte mnogo sum dovolen ot tqx mnogo sa dobri no purvata edna sedmica nqma promqna da znaete ne se otkazvaite produljavaite i si gi piite .Moqt suvet na vsichki koito imat problem s glavata i chyvstvat tazi otpadnalost i postoqno da im se spi i da i e leko zamaqno potursete psixiatur samo toi moje da vi pomogne povqrvaite az si mislex da ne sum lud ta da xodq na psixiatur no pri psixiatara nexodqt samo lydi xodqt xora s slaba psixika az sum edin ot tezi xora malqvi potursete psixiatur i shte vidite che vsichko shte se opravi yspex na vsichki
julien_vr

Мнениеот д-р Цончев » 03 Юли 2012 18:09

Моля, пишете на кирилица!!
д-р Цончев

Мнениеот terziev » 03 Юли 2012 18:17

Здравей,
Прав си, че масовото впечатление отностно ходенето на психиатър е доста не реалистично и хората се страхуват да отидат на консултация за елементарни неща. Да ходиш на психиатър не значи, че си луд. Не искам да развалям обаче впечатлението ти от хапчетата, но често (в моята практика) лекарствата не са достатъчно условие дори пъровначално да има подобрение. Ако медикаментозната терапия не е подплатена с психотерапия рецидив след спиране на хапчетата е почти 100% гарантиран. Истината е, че ако не промениш живота си по време на медикаментозното лечение, то ще подтиска само симптомите и един ден пак ще си там откъдето си тръгнал. Моят съвет е все пак да се консултираш с психотерапевт.
Поздрави!
terziev

Мнениеот ventcislav » 03 Юли 2012 19:02

terziev , вие доктор ли сте?
ventcislav

Мнениеот terziev » 03 Юли 2012 19:35

Психолог и психотерапевт
terziev

Мнениеот hpjon » 03 Юли 2012 22:53

Здравейте,

наскоро си писах с една жена, която бе преминала успешна психотерапия по повод паническо разстройство. За мое най-голямо учудване, терапевтът и я бе оставил на антидепресант след края на терапията.
По мнението на водещи специалисти това не бива да се допуска. След като веднъж е предприета психотерапия, то в един момент от нея е редно да се спрат медикаментите и едва тогава се завършва терапията. Така раздвоението у клиента за успеха - дали той идва от медикамента или от терапията се елиминира. Това от своя страна прави психотерапевтичния процес успешен и без вероятност от рецидив.
Но да се върна на жената, за която говорих в началото. Тя прояви смелост, пък и беше тествала много скоро след терапията си новото си мислене и поведение - спря медикаментите съвсем сама. Беше изненадана, че вече не и липсват и не усеща негативна промяна. Няма и как да е друго, но все пак - препоръчително е този акт да се извърши по време на терапията. По-сигурно е.

П.П. Прощавайте, г-н Терзиев - вие Димитър или Теодор сте? В нета се намират 2-ма терапевти с тази фамилия.
Благодаря!
hpjon

Мнениеот terziev » 04 Юли 2012 08:43

Относно паническото разстройство, не бих искал да коментирам случай, с който не съм подробно запознат. Много колеги смятат дори, че медикаментите пречат по време на терапията. Аз бих казал, че това отново е въпрос на индивидулен подход и трябва да се разглежда за всеки случай по отделно. Когато аз работя съвместно с психиатър цялото лечение е насочено именно към постепенното намаляване и спиране на медикаментите (или процедурите). Един от най-важните моменти в една такава терапия е окончателното спиране на лекарствата, което не бих допуснал да се случи извън терапията и без знанието на психиатъра.

ПС: Аз съм Теодор Терзиев - психотерапевт. д-р Димитър Терзиев е психиатър :)

Поздрави!
terziev

Мнениеот desislava.georgieva » 30 Юли 2012 19:09

Здравей те,преди една година пострадах много лошо от наркотици получих сърцебиене,замаянос страх от отворени пространства страх които ме превърна в затворник вав вкъщи близо половин година.Започнах да ходя по психиатри с мисълта ,че всичко щте свърши но само губене на време.Изписаха ми да пия ксетанор.атарах но резултат никакъв смених психиатара той ми изписа финлепсин и атарах пак нищто. Надеждата ми беше изчерпана толкова се бях отчаяла и изплашила ,че сълзите ми не слизаха от очите всеки ден, започнах да мисля за самоубйства и за слагане на края на този Ад който ме беше обгърнал.Един ден просто реших да спря всички видове хапчета и да се оставя на пройзвола на съдбата.Но започна една тежес в главата в тилната облас ,която ме съсипваше имах чуството , че нещто ми дърпаше главата назад.Започнах да тарся някъква надежда в една лечителка , ходих един ден започна сеанса, ля ми восък и след това ми каза че моя проблем е вапрос на време и че има надежда всичко да си дойде на мястото просто трябвало да вярвам силно в себеси че нищто ми нямало че проста психиката ми е слаба и се контролира от случилото се и трябва да го превазмогна. Бях при нея преди 4 месеца от тогава започнах да променям живота си така както бих искала да бъде.Започнах да се мъча да излизам на вън с приятели да не мисля за случилото се да мисля за позитивни нещта ништо, че тази тежес си ме мъчи в главата и до ден днешен но поне започнах да превъзмогвам страха паниката или по скоро психиката си.
И като Заклучение на тази история аз вярвам истински, че този УЖАС някой ден щте го изстрия от себеси и щте се чуствам отново енергийна и пулна с позитивна енергия. :)
desislava.georgieva

Мнениеот terziev » 30 Юли 2012 19:32

Чудесно е, че сте намерила сила в себе си да продължите напред. Колкото до психиката, при нея не може да става въпрос за превъзмогване, а по скоро за интегриране. Дано с времето сама да успеете да интегрирате всичко, което Ви причинява нещастие към момента.
Поздрави!
terziev

Мнениеот trilar » 31 Юли 2012 22:39

Здравейте и от мен страдам вече около година и половина от депресия с пристъпи всеки месец също така имам и много тежки паник атаки.Последната ми диагноза е БАР Биполярно афективно разстройство пия Хедонин 300мг вечер ,Ленуксин 10мг сутрин и Героламик по схема!!! Имам изтръпване на зъбите и главата едно стягане от какво може да се получи това на( нервна почва ли е какво е много ми е тежко и трудно вече сила нямам да се боря а съм млад едва на 17 години
trilar

Мнениеот terziev » 01 Авг 2012 09:46

Здравей,
От колко време пиеш тези лекарства? Най-добре би било да се консултираш с лекаря, който ти ги е изписал или на първо време да прочетеш в листовките за евентуални странични реакции към тях.
Поздрави!
terziev

Мнениеот sladka86 » 02 Авг 2012 11:12

Здравейте,

Тука от една седмица имам силни болки в гърдите и съм отпаднала.Най-вече като си поема дълбок въздух е страшна болка.Не съм ходила на лекар.Вие какво бихте ми препоръчали?
sladka86

Мнениеот hpjon » 02 Авг 2012 11:22

sladka86, отиди на лекар.

Когато имаш резултати от преглед при лекар едва тогава може някой да направи коментар.

Няма как да бъдеш прегледана дистанционно през форума.
hpjon

Мнениеот sladka86 » 02 Авг 2012 11:25

Да ще отида само чуда вече при кой да ходя?
sladka86

Мнениеот hpjon » 02 Авг 2012 11:33

Не разбирам какво означава чуденето ти - че вече си обиколила много лекари или ще ходиш за първи път въобще на лекар...

Все пак - пътя в нашата страна минава през общопрактикуващия лекар или т.нар. ДжиПи. Отиваш, казваш си оплакванията и ако е необходимо ще бъдеш насочена към консултация с лекар със определена специалност - кардиология, неврология - каквото прецени лекаря. Може никъде да не те прати, а да ти назначи той терапия или да не ти назначи - всичко зависи от това какво установи.

Ако нямаш ДжиПи - отиваш в най-удобната за теб поликлиника и обикновено срещу 20 лв. можеш да получиш същата услуга.

После можеш да споделиш тук в раздел от форума, който отговаря на поставената ти диагноза за идеи, консултация с водещи специалисти или друго.

Успех!
hpjon

ПредишнаСледваща

Назад към Депресия, тревожност, стрес