Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Омега-3 мастните киселини предпазват мозъка от увреждане
Изчислете своя риск...
Той вреди най-вече на сърцето и мозъка
Това отчитат от Центъра за изследване на рака в Мигичан
реклама

Тежест в главата и отпадналост

Модератори: админ, консултанти

Re: Тежест в главата и отпадналост

Мнениеот MILENA_77 » 04 Авг 2010 09:27

Здравейте,аз съм съгласна с т.тодоров,че трябва да отидите на психиатър,понякога се случва така,че организма натрупва много стрес или пак сте изживяли нещо и след време дава отражение.
MILENA_77

Мнениеот djuni » 04 Авг 2010 14:19

ходила съм при всякакви лекари.правила съм си всякакви изследвания и пих какво ли не.даже от тези успокойтелни и антидепресанти се чувствах още по зле.сега съм майка а и още кърмя детенцето си.немога да си позволя да пия нищо а и неискам.пробвала съм и психотерапия и там имаше временен резултат.просто това е един омагьосан кръг от който изход невиждам.един ден си добре,после зле и така....
djuni

Мнениеот t.todorov » 04 Авг 2010 16:50

"пробвала съм и психотерапия и там имаше временен резултат"

Няма вариант ако сте започнала психотерапия при квалифициран специалист психотерапевт да има временен резултат. Ще ви разочаровам, но вие сте "пробвала" нещо друго.
Ако сте физически здрава, трябва да направите две простички неща:
1. Да ви прегледа психиатър и да диагностицира вашите състояния.
2. Да започнете психотерапия, която е дълъг процес, с бавен но сигурен, особено за ПР резултат.

Когато решите, че е време да излезете от омагьосания кръг ще успеете.
t.todorov

Мнениеот bisera12 » 04 Авг 2010 17:11

А къде са квалифицираните специалисти-психотерапевти. Всеки казва че е такъв и само ти вземат парите. Преди години ходих при такъв "специалист". Толкова пари ми взе и нищо не направи. Според теорията на Фройд, по която система той работеше, всичко било на сексуална основа. Караше ме да разказвам сексуални фантазии включително и с него. Сега съм си пак на антидепресанти.
bisera12

Мнениеот glorious » 04 Авг 2010 17:40

Проблем са тези състояния, защото са болест, на мен също ми писна да ми дрънкат глупости от рода на позитивно мислене и тем подобни, просто в организма става пълна бъркотия от стрес и преумора и понякога като излязат извън релси невротрансмитерите става хронично и ходи се оправяй.
Прочетете повече в интернет за невротрансмитерите, те няма как да бъдат измерени и настроени, това е най-финната мехника на организма.
И аз имам същите проблеми от векове...
glorious

Мнениеот t.todorov » 04 Авг 2010 21:34

"А къде са квалифицираните специалисти-психотерапевти. ..."

Ще ви дам сайта на единствената легитимна психотерапевтична асоциация в България. Там много ясно и подробно е описано кой е психотерапевт, какви сертификати трябва да има, след какво обучение ги е получил, кои школи са приети, като научно базирани и с подходяща обучителна и практическа структура, пред кого е отговорен психотерапевта, в каква организация членува, и на какъв етичен кодекс се подчинява.
Наистина съжалявам за вашият горчив опит, но за сега отговорността и бдителността се пада на търсещият помощ. За това, добрата информираност е на първо място, когато се търси специалист, особено от типа на психолог-психотерапевт.

http://www.psychotherapy-bg.org/
t.todorov

Мнениеот t.todorov » 04 Авг 2010 22:32

" ...да ми дрънкат глупости от рода на позитивно мислене и тем подобни, просто в организма става пълна бъркотия от стрес и преумора..."

Психотерапията няма нищо общо с приказки за позитивно мислене. Да не говорим че тя прави разлика между позитивно и положително. Позитивно означава цялостно, от латинското позитум. Това означава, че позитивното мислене включва, както положителното така и отрицателното, или и двете страни на монетата.
Когато въпреки че човек е физически здрав има симптоми, които могат да са много разнообразни, винаги се касае за психосоматика. Това е специфичното въздействие, което психиката оказва на тялото. Тъй като това е много сложна проблематика, желанието да се намери физическа причина от страдащия е водещо. Така би отпаднала плашещата възможност да се касае за психичен проблем, или по-скоро да се признае /дори и пред себе си/, че се касае за такъв, защото това е винаги така. Именно промяната на тази гледна точка е първата психотерапевтична цел, при работа с психосоматични разстеойства.
Аз не знам, какво съдържание влагате в думата стрес, защото то е различно за всеки. То е и много общо, като някак също служи да се потули истинската психологична причина /която е вътре в нас/, тъй като стреса идва от вън и ние някак нищо не можем да сторим, което е удобна позиция за запазване на статуквото. Някои от тези механизми са несъзнавани и много силни. Затова, въпреки че по-леките тревожности и депресии са напълно лечими, хората продължават да страдат от тях, т.е. да се нуждаят от тях. Решението да се разделят с тях е трудно, защото всяко едно психично оплакване, разстройство, болест, се появяват с точно конкретна цел и изпълняват специфична функция, чрез която винаги има несъзнавана вторична психологична печалба за страдащия. Наблягам на несъзнавана, за да няма въпроси от рода на ... " ама ние да не се преструваме, за да ни съжалят?".
Важно е да се знае, че депресията и тревожността, ако не се говори за тежки,клинични случаи, които са патология, се лекува успешно с психотерапия над 95%. По преценка на лекуващият психиатър /не психотерапевт/ психотерапията може да се комбинира с медикаменти, които не лекуват, дебело подчертавам, а намаляват интензивността и честотата на симптомите.
t.todorov

Мнениеот nina80 » 04 Авг 2010 22:59

Bravo straxoten otgovor t.todorov dano nqkoi vi otseni straxotniq otgovor ne stava samo sas pozitivno mislene iska se i adekvatna profesionalna namesa dali to bilo sas medikamenti ili psixoterapiq.Radvam se 4e ima xora kato vas vav tozi forum.
nina80

Мнениеот unknnown » 06 Сеп 2010 16:38

Здравейте, искам и аз да споделя мнение. Също имам тежест и болки в главата, много често ми е замаяно (но не е световъртеж). Чувството е ужасно и изключително изтощаващо. Понякога се будя вечер и имам чувството, че всеки момент ще припадна. Това чувство се появява понякога и през деня. Така съм от една година. Когато започнаха тези ,,симптоми" се сдобих и с невероятен страх от кръв, болести, наранявания и подобни на тях. Психиатър ми диагностицира ПР....аз лично малко се съмнявам, защото ми става зле от нищо, дори, когато съм много спокойна и нямам никакви проблеми......Не знам какво да мисля и какво да правя?
unknnown

Мнениеот valeto » 03 Дек 2010 13:52

Здравейте и от мен,искам и аз да споделя своята история.Всичко почна преди 6 години.Детето ми беше на 1,5 години изведнъж ми се зави свят и ми стана зле, изплаших се и легнах.От този ден нататък започнах да се чувствам зле, появи ми се една тежест в главата, напрежение дори незнам точно с какви думи да го опиша.Всякаш нещо странно се случваше.Започнах да ходя по лекари нищо което да говори за органично заболяване и така стигнах до невролог а после и психиатър.Вначалото пих Ксанакс а после Ривотрил и от 3 години и Ципралекс.В момента пия половинка Ривотрил от 0,5 и половинка Ципралекс от 10 мг. от 2 години.Напрежението ми изчезна дори не мисля че има при мен ПР, но тежеста в главата не изчезва и това най много ме мъчи.Ставам и лягам с тежест в главата залитам, замаяно ми е, нямам стабилна опора на тялото и това много ми пречи.И въпреки това че аз винаги съм се чуствала зле не спрях да водя нормален живот като например да излизам да ходя на работа но аз винаги бях различна от останалите.Дори имам чуството че тази тежест ми пречи да говоря да ходя и въобще да живея нормално.Да спомена още нещо правих и ЯМР откриха ми аденом на хипофизата но неврохирургът ме увери че не мога да имам оплаквания от него защото е колкото грахово зърно, след 2 години направих пак ЯМР размерите са същите -не расте.И така незнам какво да правя ако някой може да ме посъветва нещо моля да ми пише.Все пак трябва да има някакво решение дори и цял живот да ям лекарства но да се чувствам добре.Желая успех на всички с подобни проблеми и дано имаме късмет.Пишете ми на имейла:emili_1974.1974@abv.bg Благодаря ви приятели. рс, аз съм на 36 г.
valeto

Мнениеот zarita » 04 Дек 2010 20:19

здравейте и от мен...и аз 6те кайа няколко изре4ения.при мен запо4на с високо кръвно и сурцебиене.след това се запо4на и със световъртежите и гаденията.Тръгнах по какви ли не лекари и нищо докато отидох на невролог
пих деанксит,тритико,ксанакс,кавинтон,бетасерк,цорвитол хап4ета за щитовидна жлеза докато стигнах до психиарър.Аз сашо съм със не болки а едно гадно стягане и напражение в главата сякаш 4е ще се пръсне.изписаха ми сероксат от който за 3 дни щях да полудея.потърсих 2ро мнение и сега съм на ривотрил и серопрам от около мв=есец .атаките намаляха но пия ривотрила 3 пъти на ден ,половинка сутрин и обед и цяло ве4ер.ривотрила ми е от 0,5мг.а ло6ото е 4е на моменти изпитвам и страх като легна главата ми все едно пулсира и мърда и така докато заспя.искам и аз да съм нормална, а искам и бебе но в това ми състояние не смея.даите съвет моля!!!!!
zarita

Мнениеот unknnown » 08 Дек 2010 19:23

Аз започвам да си мисля, че всичките тия усещания са породени от тревожност. Тя идва без причина или поне не осъзната. Винаги когато съм напрегната се проявяват едни и същи симптоми!
unknnown

Мнениеот zarita » 09 Дек 2010 18:03

може и така да е ,защото когато съм притеснена или изплашена симптомите стават по силни и аз веднага запо4вам да си мисля 4е вси4ко запо4ва от на4ало :shock: ....но вси4ки ми казват да не мисля за това и то ще отмине по-бързо,казват 4е за моето състояние това е нормално и не трябва да ме плаши но незнам ве4е какво да мисля...
zarita

Мнениеот valeto » 04 Фев 2011 11:22

Знаете ли приятели мисля че човек веднъж изпаднал в подобни състояния трудно ще се оправи.Съжалявам че ви обезкуражавам но аз го изпитах и знам че просто трябва да стане чудо за да стана предишния човек.Моят съвет е не прибягвайте веднага към лекарства опитайте сами.При мен точно това се случи имах два такива епизода първия път се оправих без лекарства но след 4 години се повтори и аз започнах да се лекувам вече 6г без успех.Това е от мен не пийте лекарства моля ви.
valeto

Мнениеот flystelian » 07 Фев 2011 15:30

Здравйте препоръчвам http://fitline.com/?action=product&cid=33&p_id=26603&TP=880945 това са витамини на немската фирма Фитлине и са лидер във висококачествените хранителни добавки .не могат да бъдат намерени в ебеи или амазон .те са хранителната добавка с която можете да водите баланскиран начин на живот.Ако го съчетаете със http://fitline.com/?action=product&cid=33&p_id=26600&TP=880945 няма да имате отпадналост и ще ги препоръчвате на приятели и познати .Пробваи за да се убедиш.
flystelian

ПредишнаСледваща

Назад към Депресия, тревожност, стрес