Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
И кои клетки участват в процеса
При по-възрастните хора
Може и да не подозирате за някои от тях
реклама

Тежест в главата и отпадналост

Модератори: админ, консултанти

Тежест в главата и отпадналост

Мнениеот paolina » 25 Май 2009 15:00

Здравейте,моля дайте ми съвет...Преди около 3 месеца започнах да се чувствам доста отпаднала.Всичко започна с една сърцебиене, след което започнах да ходя по лекари.Правих пълна кръвна картина, кардиограми,хормони, холтер, и от всякъде всичо е наред. Но аз продължавах да се чувствам много отпаднала.Появи се и едно много неприятно главоболие, което е по-скоро като тъпа тежест отпред или отзад в тила.Сърцебиенето се появяваше от време на време, като на моменти и имах чувството,че и започвам да дишам по-трудно...Така по препоръка на личният ми лекар започнах да пия сутрин деанкист, а вечер ксанакс по 1/2.Но от тях се чувствах още по-отпаднала, а сутрин след ксанакса имах още по-голямо главоболие и така ги пих една седмица и ги спрях.Отидох и на невролог, който ми обясни че няма нищо притеснително в състоянието ми просто вегетативната ми нервна с-ма е била малко по-превъзбудена и ми изписа грандаксин.Така след три месеца, през които почти през цялото време не се чувствах добре, сега продължавам да съм супер отпаднала, нямам сила за нищо, тази тежест, това тъпо главоболие пак го има почти всеки ден, а и се появи една замаяност, не световъртеж, просто едно чувство на замаяност все едно нямам опора, все гледам да седна или да се опра някъде, отвреме на време и леко лошо ми става, но това отминава бързо.Искам да добавя, че чисто като настроение не се чувствам нито депресирана, нито отчаяна, просто чисто физически не се чувствам добре и започвам вече да се притеснявам за това главоболие и за тази отпадналост, които продължават вече толкова време.Посъветвай те ме какво да правя и на какъв лекар да ида, защото и аз вече не знам, вече три месеца не съм аз, едва ходя на работа, постоянно съм отпаднала, на какво може да се дължи това. За цялото това време съм изпила какви ли не витамини и имуностимулатори, но нищо ...На 25год. съм.Благодаря ви предварително
paolina

Re: Тежест в главата и отпадналост

Мнениеот tasty » 25 Май 2009 15:40

Баба ми се чувства по същия начин, и нейните изследвания са добре, лекарят й каза че вероятно няма добро оросяване на мозъка и че това е нормално на нейната възраст. Имаше и леко ниско кръвно и той й каза да пие мн течности. А за оросяването си има лекарства.
tasty

Мнениеот abigail » 25 Май 2009 17:35

Здравей Паолина,
Аз също се чуствам по същият начин, много ми е отпаднало и ужасно ми се спи, чуствам се замаяна.Направиха ми доплерово изследване и установиха спазми на кръвоносните съдове, слабо оросяване на мозъка.Предполагам, че и при теб е същото направи си ако можеш такова изследване.
abigail

Мнениеот paolina » 26 Май 2009 08:36

Благодаря ви за отговорите.Относно доплеровото изследване, не съм си правила, но моят невролог освен грандаксин ми изписа и луцетам, което би трябвало да е точно за оросяване на мозъка.Каза ми, че трябва да го пия по-дълго време..., но аз го пия вече месец и половина и не мисля че има някакво подобрение, продължавам да съм много отпаднала и на моменти замаяна.Може би трябва да изчакам още и да повярвам че нищо ми няма, а просто е необходимо повече време...
paolina

Мнениеот moni4ka » 26 Май 2009 09:41

В листовката на Грандаксина пише, че терапевтичния ефект се появява бързо след началото на лечението. Луцетамът влияе върху обмяната на веществата в мозъка. За него е необходимо повече време - поне един месец, но ако до три отново няма ефект - отново трябва да се преразгледа терапията. А предполагам личния лекар Ви е прегледал и направил някои изследвания на кръвта??
moni4ka

Мнениеот paolina » 26 Май 2009 11:00

Еми аз грандаксина не го пия редовно, само от време на време и то по 1/2табл.Луцетам го пия редовно вече месец и половина...А относно кръвните изследвания -да правена ми е пълна кръвна картина, хормони,и всичко е наред.
paolina

Мнениеот iwa » 26 Май 2009 11:08

Всичко започна с една сърцебиене, след което започнах да ходя по лекари.------

Наистина всичко започва от там и ходенето на лекари. Общо взето по нататък с включването на главоболието описваш една картина на леко изразен хроничен стрес.Адреналина свива кожата на главата и мога да се обзаложа, че главоболието ти е по- скоро стягане , силно неприятно стягане .Виенето на свят е от централното му действие-, на адреналина Тук в Пулса има две статии за хроничният стрес , прочети ги.
iwa

Мнениеот kinghouse » 28 Юни 2009 01:57

i az imam sa6tiq problem ! izvinqvam se 4e ne pisha na kirilica ama prosto mi se precaka kompa ! ta po temeta i az se chustvam taka ! v glavata mi vse edno ima kamani i kogato zapo4vam da klatq rqzko ose6tam bolki ! piq Cigapan uj za energiq ama nqma golqm rezultat ! mislq 4e poludqvm nzm kakvo da pravq !
kinghouse

Мнениеот svetoslav80 » 14 Юли 2009 21:51

Просто да споделя че и аз съм така от 2 години. Сега съм на 28.
svetoslav80

Мнениеот miranda83 » 17 Яну 2010 10:06

Искам да споделя,чи и аз съм така от 2 години.Сега съм на 26,чакам и дете.През март трябва да стана мама и толкова много ме е страх,защото в това състояние как ще се грижа за него.Дори и през бременността не ми изчезна тази тежест и замаяност в главата.
Оставям си имейла,ако някой реши да ми пише miranda_83@abv.bg
miranda83

Мнениеот illyty » 28 Юли 2010 18:16

Здравйте,
аз съм наа 19 години и преди една седмица зпочнах да чувствам същото нещо....тежест в главата, направо е побърквщо няма болка...просто постоянно напрежение и тежест, ходих на всякакви кръвни, безкръвни и какви ли не изследвания...никое от тях не показа нещо нередно, пратиха ме на невролог...нищо, на белодроббен лекар....нищо, измислиха ми хламидии, исзследвах се...отрицателен разултат, днес бях и на очен лекар, който ми каза, че всичко ми е наред...незнам вече какво да правя, решила съм утре да отида на скенер на главата, ако някой може да ме посъветва нещо ще съм мн благоодарна...успех на всички
illyty

Мнениеот Явора » 28 Юли 2010 19:35

Това да ходиш на скенер....според мен не ми се вижда да е лекарско решение, вероятно е изцяло твое решение.
Едноседмични оплаквания при всички изследвания в норма.....не оправдават според мен облъчване от скенер! Защо първо не опиташ с ЕЕГ.

Иначе Една от възможностите за причина за главоболие, когато всякакви изследвания са наред е остеохондрозата в шиен отдел на гръбначен стълб. Неправилната стойка/поза, застоял начин на живот, многочасовото седене пред компютъра водят до това. Възрастта няма значение! Е и травми също де, но ти не съобщаваш за такива.
Този проблем не го ловят никакви кръвни изследвания, той си е така да се каже геометричен.

Иначе новите модели скенери имат по-малко облъчване ако си решила да ходиш все пак...
В някои болници техниката е много скапана.
Явора

Мнениеот djuni » 03 Авг 2010 14:34

здравейте и от мен!и моят проблем е подобен на вашия!постоянно чувствам тази отпадналост и замайване.ходила съм при какви ли не лекари,пила съм какво ли не и нищо.в момента съм майка на едногодишно момиченце и постоянно ме е страх да не ми стане нещо докато сме сами.много съм отчаяна-сега когато трябва най -много да се радвам на детенцето си,аз страдам.това мое състояние е от години и всеки ден се моля на господ дано се оправя.......
djuni

Мнениеот t.todorov » 03 Авг 2010 16:45

След като толкова години молбите ви са се оказали безрезултатни, вече можете сериозно да се заемете с изследването на вашите симптоми. Ако сте физически здрава и всичко, което изброихте е налице може да се касае за паническо разстройство. Дали е това, или нещо друго се установява от психиатър. Ако е ПР той може да ви назначи медикамент, който да облекчи като цяло вашата тревожност, но причините за нея са психологични. За това следващата стъпка би трябвало да е започване на психотерапия при специалист психотерапевт. Всичко това, ако не е намерена физическа причина за симптоматика. Успех.
t.todorov

Мнениеот glorious » 03 Авг 2010 16:47

За пореден път се изумявам от лекарите. Как може да изпишеш бензодеазепин когато има отпадналост и замайване??????? Това допълнително отпуска тотално нервната система...
glorious

Следваща

Назад към Депресия, тревожност, стрес