Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
„Ескапел” може да се приема по всяко време на менструалния цикъл.
Дълговете на лечебното заведение са над 23 млн. лв.
реклама

Факти, които всички ще Ви спестят

Модератори: админ, консултанти

Re: Факти, които всички ще Ви спестят

Мнениеот krusteva 71 » 06 Юли 2009 20:44

Как е вьзможно да се изписва РИВОТРИЛ за корегиране на крьвно налягане??И за капак АНТИДЕПРЕСАНТ за абстиненция кьм ривотрил??Не сьм медицинско лице,но това просто не може да се коментира.Звучи ми абсурдно!!!Ако някои лекар чете коментарите по тази тема,моля да отговори.Защо да се чуди момичето,че и става зле?Ами някои хора не са си чели уроците,други ще плащат.
krusteva 71

Мнениеот krusteva 71 » 06 Юли 2009 21:03

Ами какво ли се чудя толкова,когато случаи около мен колкото искаш.В МБАЛ-Бургас,щяха да уморят мои познат,сьвсем наскоро.Момчето с паническа криза,те го разпьнаха на крьст от системи,вливат му лекарства венозно за сьрдечно болен.После го изритаха оттам,щото симулирал,нищо му нямало.И като за десерт малко хапченца за ставни заболявания....Добре,че навреме се усети,сега си пие лекарствата за ТР и си е 6.Ходи си на работа,кара си колата .Ако взема да разказвам,примери,няма да ми стигне една цяла нощ.
krusteva 71

Мнениеот ivana74 » 07 Юли 2009 00:12

Беше изписан за нервновегетативна дистония и свързаните с това ниско кръвно и усещане за леко изтръпване на пръстите.Наистина не знам какво да ти кажа. След това, което ми се случи се промених тотално, може би прогледнах. И ще кажа нещо, което за някой може да прозвучи като налудно. Разбрах, че хората са устроени по много коварен и идиотски начин. Лекарката която ми изписа ривотрил ми каза: Пий го 3 месеца, без да го спираш. Сега си задавам въпроса, защо ми каза това абсурдно нещо. Съмнявам се, че е невежа, би трябвало да е малоумна да не знае, че се развива зависимост към ривотрил. Започнах да си мисля, че нарочно ми е казала това, именно за да развия зависимост и да и давам всеки месец по 30 лв. за да ми изписва рецепти. Но аз реших, че е по добре да умра отколкото това да стане. Живеем в мн гаден и долен свят. Това е истината. Все още не мога да се оправя, и не знам до кога ще издържа. Прекрасната хуманна лекарка успя с една рецепта да погуби душата ми и живота ми. Човешкият жовит няма стойност и може би никога не е имал. Преди е имало войни, чума...сега катастрофи, лекарства убийци..Светът никога няма да се промени, нито човека. Това, че живеем в един по хуманен свят е пълна заблуда. Човекът е алчно, жестоко, себелюбиво, своенравно, лекомислено и ограничено същество. Иска ми се тази жена и всички, които с лека ръка изписват рецепта за психическо и физическо страдание да попаднат един ден в своя собствен капан!
ivana74

Мнениеот krusteva 71 » 07 Юли 2009 20:31

дори диагнозата да е вегетативна дистония,не виждам защо трябва да се изписва РИВОТРИЛ,като това сьстояние се повлиява доста добре от много по-слаби транквиланти,например ДИАНКСИТ???Още повече,че нямате ТР и сте толкова млад пациент.сама за себе си сьм си задавала вьпроса;Като доиде момента да пия Ривотрил,например при една тежка критическа,какво ще ми изпишат тогава.???Казвам примерно,дано се справя без лекарства.Мисля,че лекарите обичат да се презастраховат по този начин,ефекта да настьпи светкавично,пьк после ще му мислим!Но това не е решение на вьпроса,в никакьв случай.Още повече за такива болести,като НВД,защото нещата не са на живот и смьрт,а изискват едно по-продьлжително лечение и много работа от страна на самия пациент.Някои хора се подобряват значително дори само от билкови лекарства.Защо не се подчертае това като факт и да се започне лечение от там(от наи-безобидното),или не им се занимава?Написах 3 причини,сигурно има още 30.
krusteva 71

Мнениеот ivana74 » 07 Юли 2009 21:28

Трудно е да ти опиша през какъв кошмар минах и донякъде все още съм там. Според мен повечето лекари са наистина доста невежи, ако бяха наистина в час никога нямаше да изписват ривотрил за каквото и да било, а САМО ЗА ЕПИЛЕПТИЦИ. Има хиляди лекарства, които не водят до такъв кошмар от по старата генерация лекарства с подобен ефект, да не говорим, че аз си живеех нормално и никога съм имала сериозни проблеми с тази дистония, имам я от 18 годишна. Сега вече имам мн сериозни проблеми. Въпросът за лекарствата е мн обширен. Изводите, които си напарвих, че наистина психиатри и невролози НЯМАТ ЕЛЕМЕНТАРНИ ПОЗНАНИЯ. Ако човек започне да се рови и търси информация, мн лесно ще разбере как действа което и да било лекарство, върху какво действа, защо предизвиква старнични ефекти, защо има абстиненция. Повярвай ми всеки средно интелигентен човек ще го разбере. Лекарите прекалено мн са се вживяли в ролята си на богопомазани, на превъзхождащи пациента. Това е пагубно. Не виждаш ли, че именно лекари са успели да уморят гениални таланти като Елвис и Майкъл, какво ли остава за нас. Сега гледам церемонията в чест на Майкъл Джексън и си мисля, че никога няма да разбереме защо хората са устроени по този идиотски начин. Звънях на лекарката мн пъти, за да я предупредя какво се е случило, да и кажа да не изписва за глупости такива лекарства, отговорът беше скандал и затваряне на телефона. Какво да ти кажа, глупостта и злото е навсякъде около нас. Дано някой да е обърнал по сериозно внимание на моите предупреждения, но се съмнявам. Хората сляпо вярват в лекарствата и лекарите. Малцина са добрите лекари. Това е дарба като всяка друга, 90% от тях са просто едни изпълнители без собствени наблюдения, собствени възгледи.
ivana74

Мнениеот krusteva 71 » 07 Юли 2009 23:18

Писах доста вьв форума за деиствието на ривотрила.Това което предоставих като информация е от личния опит на мой близьк невролог.Самия факт,че на мен никога не би изписал това лекарство,говори сам за себе си.Сега за пореден пьт ще повторя думите му,поне за хората,които тепьрва се вкючват вьв форум и се интересуват от тази тема.Ривотрил сьм изписвал не повече от от 5 пьти в практиката си,която е 45 годишна.Само на болни от епилепсия и жени в критическа вьзраст с тежка симптоматична картина.Това е накратко.цитирам думите на лекар с огромен опит и несьмнен авторитет.Аз лекувам ТР с антидепресант и бета блокер.Не мога да кажа,че се чувствам зле от тях,напротив.Но при мен нещата са малко различни от другите случаи.Имам предвид кьсното диагностициране и появилата се вече НВД.Това не е по моя вина.Пак сьм жертва на лекарска некомпетентност.Особено като ти каже някой доктор;Това е положението!Какво остава като надежда в мисьлта на пациента?
krusteva 71

Re: отново за Ривотрила

Мнениеот nadya9 » 08 Юли 2009 18:21

Като четох тук по форумите, направо се ужасих от това което споделят хората които са го употребявали..затова искам да ви споделя моят скромен опит : пих ривотрил два месеца по 0.5 три пъти на ден...после два месеца го намалях без никакви проблеми и така вървя към окончателното му спиране, та мисълта ми беше..че вероятно всичко зависи от конкретният човек като индивид и също така състоянието в което се намира, когато приема дадено лекарство.
nadya9

Мнениеот ivana74 » 08 Юли 2009 21:59

Да, зависи от човека, някой развиват тежка зависимост, други изобще не развиват зависимост и не зависи от характера или здравословното състояние на човек. Същото е като при наркоманите, някой се измъкват и остават живи, успяват да се възстановят други не. Божа работа. А за това,че си се ужасила то си е за ужасяване, да не мислиш, че аз мн се радвам, че ми се е случило подобно нещо. Има мн като мен, но си мълчат, защото са объркани и не разбират какво се случва с тях, други просто решават да се самоубият. Това е света в който живеем, за едни е ад за други е благодат.
ivana74

Мнениеот stefanova71 » 08 Юли 2009 22:13

Напълно съм съгласна с написаното. От 15 дена пия сертралин и вместо да се почуствам по-добре като че ли се влошавам. гаденето е непрекъснато, смъкнах повече от 7 кг и постоянни тръпки по ръцете, да не говорим, че изобщо не мога да спя. Лекарят ми беше изписал и ривотрил, обаче от него нещата се влъшиха съвсем и аз почнах само вечер да пия, колкото уж да заспя, ама пак не става. Честно казано ме е страх да отида пак на лекар, защото неговата идея ще бъде да увелича дозата, което според мен е направо безумие. Не знам на какво и на кого да вярвам. Депресията е страшно нещо и уцелането на подходящите лекарства е направо магия...
stefanova71

Мнениеот nadya9 » 08 Юли 2009 22:18

ето пак идваме на думата че всичко е много индивидуално...аз понесох ужасно зле първите 18 дни от приема на антидепресанта..може да се каже че само лежах..нищо не ядях..беше кошмар...но след това нещата се промениха..и се почувствах по-добре. Сега вече минаха 4 месеца и не усещам изобщо че приемам таблетката Сероксат сутрин. Но наистина се присъединявам към мнението , че уцелването на точното лекарство е трудно.
nadya9

Мнениеот ivana74 » 08 Юли 2009 23:28

Да се увеличи дозата е направо безумие, по скоро трябва да изчакаш още една седмица и тогава да се смени или намали дозата, според мен.
ivana74

Мнениеот stefanova71 » 09 Юли 2009 12:29

Току що се върнах от лекаря, който каза, че сертралина не ми действал и ми изписа Ефектин, но задължително да пия и проклетия Ривотрил. Сега се чудя дали да не метна всичко в коша и да опитам да се изправя сама срещу проблема, но знам, че е невъзможно и най-покорно ще си купя Ефектина и от утре ще почна пък с него. дано да има резултат...
stefanova71

Мнениеот ivana74 » 09 Юли 2009 12:41

Най добре така да направиш, а за ривотрила ЗАБРАВИ! Лекарите са се побъркали. Искай да ти изпишат нещо друго, напр. ксанакс и не го пий повече от 2, 3 седмици. Малоумници!
ivana74

Мнениеот stefanova71 » 09 Юли 2009 15:44

Омръзна ми това състояние на безпомощност. Полагам неистови усилия да водя нормален живот и не се получава. сега ще го видя този ефектин. Страх ме е от странините ефекти, защото от тях се чувстваш мнго по-зле отколкото от болестта. Депресиите са болест от която малко хора са се измъкнали изцяло
stefanova71

Мнениеот villy87 » 09 Юли 2009 17:29

Здравейте! На мен също ми изписаха ривотрил, купих си го, но след това прочетох информация за него в интернет и реших да не го пия. При мен всичко започна със стомашни проблеми и след редица изследвания се оказа, че ми няма нищо. Изписаха ми Сероксат, пих го 2 седмици по схема, но по-зле не съм се чувствала и го спрях на своя глава. Две седмици бях добре, след което започна ада. Нямам желание за нищо, два месеца не съм спряла да плача, нямам апетит, енергия, желание за живот. Изпитвам тревожност, паники от време на време, будя се през ноща и не мога да заспя след това. Много съм объркана, разсеяна и уплашена, а съм само на 22 години и честно нямам никакви проблеми. Не знам какво се случва с мен, но положението е неконтролируемо. Ходих при хомеопат и сега пия хомеопатични лекарства. Как мислите възможно ли е да се върна към нормалния си начин на живот без антидепресанти и имате ли мнение относно хомеопатията. Много ме е страх от антидепресантите и съм готова всичко да опитам, но да не ги пия, защото съм убедена, че започна ли ги-край няма измакване от този ад. Благодаря на тези, които ще дадът мнение.
villy87

ПредишнаСледваща

Назад към Депресия, тревожност, стрес