Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дали мъжът действително...
Как можем да си помогнем?
Можем ли да поумнеем като слушаме музика?
Медицинските сестри не са обучени да се грижат за тях

Лечение на хистерия

Модератори: консултанти, админ

mira_jor

Лечение на хистерия

Мнениеот mira_jor » 16 фев 2009 15:57

Здравейте, нова съм във форума и се записах с надеждата, че ще и помогнете.

Мой близък има поставена диагноза хистерия. Той е мъж и състоянието му често се проявява с агресия - вербална и физическа, към околните.

Моля ви, кажете ми на първо място - има ли лечение или поне облекчение на подобно състояние и ако да, как да го убедя да се подложи на него?

P.S. Човекът е на 30 години.

Благодаря ви предварително

t.todorov
Контакти:

Re: Лечение на хистерия

Мнениеот t.todorov » 16 фев 2009 18:26

Здравейте, първо не казахте кой е поставил диагнозата. Лекар-психатър, или някой друг който "разбира" от тези неща. Ако е поставена коректно би трябвало и да е назначен план за лечение.

Иначе диагнозата е F60.4 Хистрионно личностово разстройство /мисля, че е тази не съм лекар/

Но има много голямо значение във степента на изразеност и т.н.
Малко информация:

Хистрионно личностово разтройство

Разстройство на личността, което се характеризира с: (1) драматизиране на собствените преживявания, театралност, преувеличено изразяване на чувства; (2) внушаемост, лесно повлияване от околните; (3) повърхностна и лабилна емоционалност; (4) постоянно търсене на източници на вълнения и дейности, при които пациентът е център на вниманието; (5) неподходяща съблазнителност в облекло или поведение; (6) свръхангажираност с физическа привлекателност.

Като придружаващи черти могат да се наблюдават егоцентризъм, склонност към самоугаждане, постоянен стремеж към признание, лесна обидчивост и постоянно манипулативно поведение с оглед удовлетворяване на собствени нужди. Разстройството може да се развие в соматоформно невротично разстройство (хистерия).

Мисля че диагнозата не е коректно поставена, или не сте описала симптоматиката. Не забравяйте че от разстояние не се поставя диагноза и всичко казано е само предположение. Потърсете специалист психиатър, ако е необходимо и второ мнение ако вече има такова.

Върни се в “Депресия, тревожност, стрес”