Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Той обаче ще е служебен и достъп ще имат само медиците
Липсват експертни комисии за предписване на биологична терапия
Особено ефикасно средство за това са пъзелите
Бактерии има и върху монетите, но те са по-различни
реклама

Лечение на хистерия

Модератори: админ, консултанти

Лечение на хистерия

Мнениеот mira_jor » 16 Фев 2009 15:57

Здравейте, нова съм във форума и се записах с надеждата, че ще и помогнете.

Мой близък има поставена диагноза хистерия. Той е мъж и състоянието му често се проявява с агресия - вербална и физическа, към околните.

Моля ви, кажете ми на първо място - има ли лечение или поне облекчение на подобно състояние и ако да, как да го убедя да се подложи на него?

P.S. Човекът е на 30 години.

Благодаря ви предварително
mira_jor

Re: Лечение на хистерия

Мнениеот t.todorov » 16 Фев 2009 18:26

Здравейте, първо не казахте кой е поставил диагнозата. Лекар-психатър, или някой друг който "разбира" от тези неща. Ако е поставена коректно би трябвало и да е назначен план за лечение.

Иначе диагнозата е F60.4 Хистрионно личностово разстройство /мисля, че е тази не съм лекар/

Но има много голямо значение във степента на изразеност и т.н.
Малко информация:

Хистрионно личностово разтройство

Разстройство на личността, което се характеризира с: (1) драматизиране на собствените преживявания, театралност, преувеличено изразяване на чувства; (2) внушаемост, лесно повлияване от околните; (3) повърхностна и лабилна емоционалност; (4) постоянно търсене на източници на вълнения и дейности, при които пациентът е център на вниманието; (5) неподходяща съблазнителност в облекло или поведение; (6) свръхангажираност с физическа привлекателност.

Като придружаващи черти могат да се наблюдават егоцентризъм, склонност към самоугаждане, постоянен стремеж към признание, лесна обидчивост и постоянно манипулативно поведение с оглед удовлетворяване на собствени нужди. Разстройството може да се развие в соматоформно невротично разстройство (хистерия).

Мисля че диагнозата не е коректно поставена, или не сте описала симптоматиката. Не забравяйте че от разстояние не се поставя диагноза и всичко казано е само предположение. Потърсете специалист психиатър, ако е необходимо и второ мнение ако вече има такова.
t.todorov

Назад към Депресия, тревожност, стрес