Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Как можем да си помогнем?
Медицинските сестри не са обучени да се грижат за тях
По какво се различава от Хатха йога?
Можем ли да поумнеем като слушаме музика?

Золофт-продължителен прием

Модератори: консултанти, админ

mistral62

Золофт-продължителен прием

Мнениеот mistral62 » 08 фев 2009 13:01

Здравейте Д-р Янева!Приемам Золофт от 1,6год. по 1 табл на ден.Чувствам се идеално,стабилна,без плоши мисли.Имам проблемипонякога със съня-до късно вечерта не мога да заспя.Смятате ли ,че има връзка с медикамента?Може ли да продължавам да вземам Золофт или е време да го установя?Има ли начин да се изследва количеството серотонин в мозъка и така да се дозира или да се прекратява приема на золофта?Много въпроси имам,надявам се да ми отговорите.

titatu

Re: Золофт-продължителен прием

Мнениеот titatu » 08 фев 2009 22:46

Аз също пия Золофт, вече 2 години, но нямам намерение да го спирам. Преди това съм пила две години Сероксат, спрях го постепенно, защото нямах никакви оплаквания. Но след това преживях много силен стрес, почина мой близък, и буквално за няколко дни се върнах в начално положение, при това с депресия и тревожност едновременно. Но това беше от стреса и аз го знам. Веднага започнах Золофт. И така 2 години вече. Доколкото знам няма проблем да се пие продължително. Ако си напълно добре и чувстваш, че ще можеш и без него, можеш да го намаляш много бавно, докато го спреш. Аз имах близо 3 години пауза между двата антидепресанта, през които се чувствах напълно нормално и мисля, че и организмът ми имаше нужда от това. Неприятното при Золофта е, ако дозата ти е дори и с малко по-висока, отколкото можеш да понесеш. Аз писах в друга тема за този проблем - появява се безсъние, гадене и силна сухота в устата. При намаляването на дозата не знам как е, не съм минавала този етап. Желая ти успех, каквото и да решиш! Но не забравяй, най-важното е да споделяш с терапевта си всичко, което те вълнува покрай лекарството ти.

mistral62

Мнениеот mistral62 » 16 фев 2009 08:46

Titatu,благодаря ви за споделеното мнение.Понякога обмяната на опит м/у пациентите е по-полезна от консултация с лекар.Опиши ми моля те за състоянието си по време на спиране на Золофта.Страхувам се от този момент,чета ,чее тежко-кризи,болки

titatu

Мнениеот titatu » 21 фев 2009 12:40

Досега не съм спирала Золофт. Спирала съм друг антидепресант - преди много време - Сероксат. Но той е от същата група. Със спирането няма проблеми, стига да си напълно готов за това. Преценката се прави с лекаря и обикновено спирането става след достатъчно продължителен прием на лекарството, просто сам усещаш, че вече нямаш нужда от него - говоря за продължителен период, в който е нямало никъкви кризи, депресии и др.подобни. Започва се постепенно намаляване на дозата и за 1-2 месеца се спира напълно приема. Няма нищо страшно и нищо не се случва, защото организмът вече сам произвежда веществата, които лекарството е набавяло толкова дълго време. Поне при мен нямаше никакви оплаквания. След като спрях Сероксата около 2 години бях съвсем добре, но загубих внезапно близък човек и всичко се открючи отначало. В горния пост съм обяснила. Така че спокойно, ако имаш притеснения със спирането, и още се чувствош нестабилно, трябва да го обсъдиш с лекаря си - може би не си готов още.

siselb

Мнениеот siselb » 29 ное 2010 20:02

Д-р Янева,
Започнах приема на Золофт преди 6дни,но отогава се чувствам по лошо и по депресирана от преди да змапочна приема.
Оплакванията са ми ,постоянно гадене,виене на свят,постоянно ми е студено,крайниците ми са постоянно ледени,и нямам желание за нищо не ми се говори,с една дума тотална депресия,
Въпроса ми е нормално ли е това да продължава и да не се подобрявам с времето ,психиатърката ми каза че трябва да изчакам 10-15 дни и ако нямам ефект чак тогава ще мислим за други лекарства.
Благодаря за отговора предварително.

Dimitar Pavlov

Мнениеот Dimitar Pavlov » 02 апр 2015 22:36

Здравейте на всички във този форум , тъй като от скоро взимам Золофт искам да попитам доктор Янева или всеки който може да ми отговори дали мога да комбинирам Золофт със Центро Куин ( Атипичен антипсихотик ) ?

Върни се в “Депресия, тревожност, стрес”