Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дълговете на лечебното заведение са над 23 млн. лв.
Точно обратното, оказва се
Тя е посветена на рака на главата и шията
реклама

Золофт-продължителен прием

Модератори: админ, консултанти

Золофт-продължителен прием

Мнениеот mistral62 » 08 Фев 2009 13:01

Здравейте Д-р Янева!Приемам Золофт от 1,6год. по 1 табл на ден.Чувствам се идеално,стабилна,без плоши мисли.Имам проблемипонякога със съня-до късно вечерта не мога да заспя.Смятате ли ,че има връзка с медикамента?Може ли да продължавам да вземам Золофт или е време да го установя?Има ли начин да се изследва количеството серотонин в мозъка и така да се дозира или да се прекратява приема на золофта?Много въпроси имам,надявам се да ми отговорите.
mistral62

Re: Золофт-продължителен прием

Мнениеот titatu » 08 Фев 2009 22:46

Аз също пия Золофт, вече 2 години, но нямам намерение да го спирам. Преди това съм пила две години Сероксат, спрях го постепенно, защото нямах никакви оплаквания. Но след това преживях много силен стрес, почина мой близък, и буквално за няколко дни се върнах в начално положение, при това с депресия и тревожност едновременно. Но това беше от стреса и аз го знам. Веднага започнах Золофт. И така 2 години вече. Доколкото знам няма проблем да се пие продължително. Ако си напълно добре и чувстваш, че ще можеш и без него, можеш да го намаляш много бавно, докато го спреш. Аз имах близо 3 години пауза между двата антидепресанта, през които се чувствах напълно нормално и мисля, че и организмът ми имаше нужда от това. Неприятното при Золофта е, ако дозата ти е дори и с малко по-висока, отколкото можеш да понесеш. Аз писах в друга тема за този проблем - появява се безсъние, гадене и силна сухота в устата. При намаляването на дозата не знам как е, не съм минавала този етап. Желая ти успех, каквото и да решиш! Но не забравяй, най-важното е да споделяш с терапевта си всичко, което те вълнува покрай лекарството ти.
titatu

Мнениеот mistral62 » 16 Фев 2009 08:46

Titatu,благодаря ви за споделеното мнение.Понякога обмяната на опит м/у пациентите е по-полезна от консултация с лекар.Опиши ми моля те за състоянието си по време на спиране на Золофта.Страхувам се от този момент,чета ,чее тежко-кризи,болки
mistral62

Мнениеот titatu » 21 Фев 2009 12:40

Досега не съм спирала Золофт. Спирала съм друг антидепресант - преди много време - Сероксат. Но той е от същата група. Със спирането няма проблеми, стига да си напълно готов за това. Преценката се прави с лекаря и обикновено спирането става след достатъчно продължителен прием на лекарството, просто сам усещаш, че вече нямаш нужда от него - говоря за продължителен период, в който е нямало никъкви кризи, депресии и др.подобни. Започва се постепенно намаляване на дозата и за 1-2 месеца се спира напълно приема. Няма нищо страшно и нищо не се случва, защото организмът вече сам произвежда веществата, които лекарството е набавяло толкова дълго време. Поне при мен нямаше никакви оплаквания. След като спрях Сероксата около 2 години бях съвсем добре, но загубих внезапно близък човек и всичко се открючи отначало. В горния пост съм обяснила. Така че спокойно, ако имаш притеснения със спирането, и още се чувствош нестабилно, трябва да го обсъдиш с лекаря си - може би не си готов още.
titatu

Мнениеот siselb » 29 Ное 2010 20:02

Д-р Янева,
Започнах приема на Золофт преди 6дни,но отогава се чувствам по лошо и по депресирана от преди да змапочна приема.
Оплакванията са ми ,постоянно гадене,виене на свят,постоянно ми е студено,крайниците ми са постоянно ледени,и нямам желание за нищо не ми се говори,с една дума тотална депресия,
Въпроса ми е нормално ли е това да продължава и да не се подобрявам с времето ,психиатърката ми каза че трябва да изчакам 10-15 дни и ако нямам ефект чак тогава ще мислим за други лекарства.
Благодаря за отговора предварително.
siselb

Назад към Депресия, тревожност, стрес