ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Честата консумация на леща регулира кръвното налягане
Бебетата учат лексика от бащите си
Няколко прости съвета за храненето

Странна болка в лявата част на главата

Модератори: админ, консултанти

ralitsaai

Странна болка в лявата част на главата

Мнение от ralitsaai » 05 сеп 2018 19:24

Здравейте!Аз съм момиче на 20 години и Ви пиша със следните симптоми: от около 20 дни изпитвам странна болка от лявата част на главата, която почва малко над врата и продължава по цялата дължина на главата. Болката се появи след като ме заболял врата и бях скована за няколко дни, но ме притеснява, че болката не изчезва. Също така болката е доста странна-чувствам я по-скоро като възпалителна, не е много силна, като си натисна главата отзад я усещам, също така като се облегна на стол или като лежа, а през деня рядко я усещам. Освен това други симптоми, които се появиха са световъртеж само от лявата страна, мравучкане в лявата ръка и левия крак, болка в окото и леко над ухото, болка в пръстите на ръката и по цялата ръка и болка в ходилото. Също така, когато си легна и имам чувството, че цялата пулсирам. Другото, което се получава е, че когато гледам напред или настрани имам чувството, че всичко около мен трепери, по-трудно фокусирам от обикновено. Днес ходих на невролог, каза ми, че не е сериозно и е на нервна почва, защото напоследък наистина преживях много стресови ситуации, бих казала даже депресия, но ме е страх дали на стреса се дължи всичко или не е нещо по-сериозно. Знам, че няма как да ми поставите диагноза само по разни симптоми и приказки, но ме интересува какъв е вашият съвет дали да потърся и друго мнение, дали тези симптоми Ви се струват сериозни и т.н?

djef123

Re: Странна болка в лявата част на главата

Мнение от djef123 » 05 сеп 2018 22:56

сериозното схващане на врата обикновено не утихва бързо дори да не усещаш сериозна болка.
Аз съм имал такова схващане и сериозната болка и скованост минаха за няколко дни но утихването като цяло продължи около месец.
Спомням си мравучкане на лявата ръка особено към малкия и безименния пръст но не бих определил като болка в ръката или крака макар че болка в главата в този случай според мен е съвсем нормална.
Има плоски мускули които също може да са се схванали от лявата страна на главата.
Горе долу по това време и аз пипнах някаква депресия чиито спимтоми карам и до днес.
Световъртежът го има и при мен но явно при теб е възпалена само част от вестибуларния апарат щом само на ляво го усещаш.
Депресивните състояния нарушават много процеси в тялото.
Пулсирането може да е от това че съцето също се влияе и силата на ударите се увеличава и намаля. Това дава усещане на треперене на цялото тяло. И аз съм го имал и този симптом и според мен се изявява най добре точно когато решиш да се отпуснеш. Тогва го забелязваш най много. Самата мисъл че може да ти има нещо по сериозно дава илюзията че имаш странни симптоми. Почваш да усещаш и най слабите неща които се случват с теб и това те кара да мислиш че симтомите са много и че може да е нещо сериозно.
Може да не ми повярваш сега обаче се случва така понякога че дори някои симтоми си ги измисляме и те са толкова реални за нас че мозъкът ни кара наистина да ги усещаме.
Общо взето предполагам че ти просто си навяхнала вратът си и от там се появяват всички мравучкания и болки + това караш психически проблем, вероятно някаква форма на депресия и това допълнително усилва другите симптоми и те плаши.
Това което аз предлагам е да изчистиш съмненията си свързани с симптомите ти като отидеш при друг лекар. Незнам кои лекари преглеждат мускулите и схващанията. Трябва да попиташ в някоя болница и ще ти кажат.
Защото съмнениятя подхранват депресията а тя подхранва симптомите които подхранват депресията още повече. И така изпадаш в един омагьосан кръг.
Добре че си дошла тук.
Успокояващо е да общуваш с други които имат същия проблем като теб .
Успех с прегледа при другия лекар :)

Отговори

Върни се в “Депресия, тревожност, стрес”