ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Развива всички мускули на тялото
Бременността през лятото може да бъде дори приятна.
Макар и косвено, бащата е важен фактор в процеса на кърмене

Постоянно напрежение и пареща болка от тила по задната част на главата

Модератори: админ, консултанти

jifk00

Постоянно напрежение и пареща болка от тила по задната част на главата

Мнение от jifk00 » 06 юли 2018 02:17

Здравейте, от от около 10 дни изпитвам постоянна нервност и пареща болка., която започва от тила и продължава по задната част на главата. Работя на компютър от 3 години, стола ми определено е неудобен, но болката се появи след няколко стресови ситуации на работното място и си остана постоянна, а самата нервност се появи няколко дни след болката. Положението стана неконтролируемо след като започнах да изпитвам непоносимост към шум или говорене на висок тон, а работата ми е в точно такъв офис ,където всичко е много шумно, телефонът звъни постоянно ,постоянно влизат и излизат хора. При шум и особено ако се изнервя на нещо или някой ушите ми започват да пищят, болката във тила и главата се засилва, получавам нервна криза, задух и сърцебиене. Реших след последната криза да си взема няколко дни почивка от работа и да видя дали нещата ще се успоят но уви..... Получавам нервни кризи пи няколко пъти на ден, незавимо шумно ли е или не, ако се замисля нещо за работа или нещо друго и се изнервя ,главата ми започва да бучи и болката в тила се усилва, започвам да се задъхвам и се изнервям. Опитвам се да стоя спокоен и да не мисля но... Е много трудно и почти постоянно съм нервен и си стискам зъбите. Кажете ми какво си докорах, моля ви? Нервна криза ли е ,засегнат нерв на врата който предизвиква болкс и нервност..... Моля ви посъветвайте ме, защото откачам... Благодаря предварително на отзовалите се.

veselin ivanov

Re: Постоянно напрежение и пареща болка от тила по задната част на главата

Мнение от veselin ivanov » 06 юли 2018 10:01

АКО ИМАШ ПОТЕНЦИОНАЛНА И ИНТЕЛЕКТУАЛНА ВЪЗМОЖНОСТ ,....СМЕНИ СИ РАБОТНОТО МЯСТО....НЕ СИ ТРОВИ НЕРВИТЕ С ТАЗИ ОТМОСФЕРА И СЪС ХАПЧЕТА..ПРАВИ УПРАЖНЕНИЯ ЗА ШИЙНИТЕ ПРЕШЛЕНИ..НАПРЕЖЕНИЕТО КОЕТО ТИ СЕ Е ПОКАЧИЛО ..ТИ РАЗБЪРКВА КРЪВТА..И ПОЧВА ДА ДРАЗНИ ГЛАВАТА И ТРОИЧНИЯТ НЕРВ...ШУМНОСТА ДОПЪЛНИТИЛНО ТИ ГО УСИЛВАТ ...И СЕДЯЩОТО ТИ ПОЛОЖЕНИЕ ПОСТОЯННО ПРЕЧИ ДА СЕ ВЪРТИ ЦЕНОБЪРНОТО ПОЛЕ ОКОЛО ПЪПА....ПОЖЕЛАВАМ ТИ ДА ИЗБЕРЕШ ПРАВИЛНИЯТ ПЪТ НА РАЗУМА.

megamind

Мнение от megamind » 07 юли 2018 23:40

Здравей, какви са ти размерите? Височина / килограми?
С кръвното как си? Мерил ли си го?
По принцип когато работиш на компютър на всеки 45 мин трябва да спираш за 5-10 мин да се разтъпчиш. Всеки ден трябва да ходиш или тичаш по 2-3-5 километра. /колкото можеш без да се зориш/

jifk00

Мнение от jifk00 » 09 юли 2018 10:31

Здравейте,

висок съм 186 см, 93 кг, кръвното ми е нормално - 120/80, вече 5 дни не ходя на работа,имам подобрение, но ако се напрегна леко или се ядосам и парещата болка в тила и в задната част на главата се връща,също и ако седна на лаптопа за 15 20 минути. Незнам как да го третирам - като стрес ли или нещо друго.

д-р Р. Иванова

Мнение от д-р Р. Иванова » 09 юли 2018 13:43

По описаните от Вас симптоми причината е напрежението, особено на фона, че почивкатака извън работното място Ви се е отразила добре. Задухът и сърцебиенето заедно с останалите изброени симптоми наподобяват паник-атаки. В тези ситуации може да се започне с успокоителни на билкова основа - съдържащи глог, валериан.

jifk00

Мнение от jifk00 » 12 юли 2018 16:32

Здравейте,

Благодаря за отгора Ви.

Според Вас възможно ли е всяка емоция независомо положителна или отрицателна, водеща до пареща болка, започваща от тила по задната част на главата и набъбване, и туптене на вените,които са около двете слепоочия да се дължи отново на напрежението и преживеният стрес. Според Вас добре ли би се отразила терапия при психотерапевт?

Благодаря ви.

д-р Р. Иванова

Мнение от д-р Р. Иванова » 16 юли 2018 13:08

Да, особено на фона на това ако появата на тези симптоми е непосредствено след ситуация, свързана със стресов фактор. Според мен психотерапията е много добър вариант.

Отговори

Върни се в “Депресия, тревожност, стрес”