ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
При мъжете гърдата е рудиментарен орган
Има създадени ваксини за защита от инфекцията
Мозъкът е неспособен да запази тази информация

Тревожно-депресивно разстройство

Модератори: админ, консултанти

miroew

Тревожно-депресивно разстройство

Мнение от miroew » 24 дек 2017 14:44

Здравейте и от мен. Накратко мъж съм на 23 години, студент (последен курс) в друг град. От месец изпитвам силен страх че ми има нещо(че съм болен,ще ми спре сърцето) нещо лошо ще ми се случи. Не ме свърта на едно място,силно желание да съм навън сред хора в парка, в автобуса няма значение. Постоянно напрежение, замаяност, лека отпадналост, ускорен пулс и кръвно. Успокоявам се малко когато съм сред хора(нали ако ми стане нещо ще има кой да извика бърза помощ).Осъзнавам напълно че при тревожност,паник атаки и т.н не можеш да умреш, макар че тялото и ума крещят съвсем друго. При първата проява на силна тревога опитах с Неуропан около седмица (почти никакъв ефект). Последва отиване в бърза помощ една вечер - мерене на кръвно 150 /90 и екг (нормално) лекарят ми препоръча Деанксит или Симпатил. Приемах Симпатил 2 седмици. Първите няколко дена имаше минимален ефект - след това същата история. Върнах се в родния си град и хайде при личната. От там с направление за психиатър. След кратък разговор около 30 мин психиатъра каза че мисли че не съм бил за лекарства, мога сам да се справя с това и че било тревожно-депресивно разстройство. Каза при чувство на тревога и т.н да приемам Валидол. ( същият ден от сутринта до вечерта имах гореизброените симптоми. За деня приех 4 таблетки както е написано по листовка,иначе щях да търся 2 ри блистер с валидол.) На другия ден заминах в друг град където следвам. Имах 2 изпита на 20 и на 21. И в двата дена тревожноста, страха и т.н продължаваха. На 21 към 5 сутринта се събудих и със ставането се започна ненормално сърцебиене, паника, страх че няма да издържа да слезна по стълбите на входа ( викнах такси да отида на бърза помощ). В бърза помощ екг - тахикардия пулс 150 / кръвно 200/100. Биха ми 2 инжекции метакор и Хлофазолин Взеха ми и кръв. Лежах и чаках да спадне пулса и да се нормализира кръвното около 20 мин. След като се нормализира доктора от спешното ме попита ти знаеш ли че имаш Липемия (холестерол спомена имало бяла утайка като желе в кръвта и ми показа в епруветката). Още паника за моя сметка вече че с кръвта ми има нещо. Каза че съм за ендокринолог и кардиолог да мина. Попита за проблеми с щитовидната жлеза дали имам - аз казах че нямам. (Преди 2 години са ми правени пълни изследвания в Токуда (бял дроб, уши нос гърло, урина, бъбреци, черен дроб, слезка, панкреас,сърце -нормално без изменения, щитовидна жлеза, туморни маркери, диабет) и бог знае още какво по повод непостоянна температура от 37.0 до 37.6 през деня. Всички резултати - нормални.). Изписа ми Метакор и Престариум по половинка и от двете сутрин и вечер. Последва връщане в родния град и посещение при личната от там с направление за кардиолог. Пак екг - нормално / кръвно 140 / 90. Каза да приемам половина Метакор и 1 Престариум само сутрин. Назначи кръвни изследвания глюкоза, Креатинин, HDL- холестерол, LDL-холестерол, триглецириди, TSH-II + левкоцити, лимфоцити, еритроцити и др. общо 22 показатела - всичко в норма. Предстои повторно посещение при психиатър. Въпроса ми е възможно ли е такъв пулс и кръвно след ставане от сън да се дължат на тревожно-депресивно разстройство.

Mass

Re: Тревожно-депресивно разстройство

Мнение от Mass » 03 яну 2018 23:29

Възможно е, да. Щом всичко ти е наред, няма от какво да се притесняваш. Отиди на психиатър или на невролог да ти изпишат някакво успокоително и да се оправяш. Успех !

fantagiro

Мнение от fantagiro » 04 яну 2018 10:50

Друг път каратист ше препоръчва хапчета. Измамник.
А това с желето в кръвта от какво е? Със сигурност се нуждае от промяна на хранителния режим.
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

fantagiro

Мнение от fantagiro » 04 яну 2018 16:42

Ти пишеш поради една от две причини:
- в депресия си, че си на хапчета и убеждавайки другите, се опитваш да убедиш себе си, че си направил правилен избор
- просто психолозите и психиатрите като имате липса на работа и клиенти, запълвате излишъка от свободно време с пропагандиране на хапчета.
Вие сте едно проядено общество.
В основата си психологията и терапията са една хубава наука. Докато не попаднат в ръцете на неподходящи хора.
Термините са малко. Другото е да свикнеш с доброто отношение към себе си и произтичащия от това нов тип държание към околните. Дори на етапа писане във фейсбук така гледам.
Тревожността се ограничава в рамките на нормалното с промяна на мисленето.
Друг въпрос е, че вчера играх шах и после часове наред имах натрапливости с различни ходове. Те затова казваха,

fantagiro

Мнение от fantagiro » 04 яну 2018 16:47

Че преди лягане не е хубаво да се виси в нет. Всъщност това се случва и с плашещите натрапливости. Предполагам, че музиката е добро средство за прочистване на мозъчната дейност.
Интересно е дали всички хора, когато играят продължително време шах, получават същото.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 04 яну 2018 16:54

Правителството подкрепило проект за хапчета. Това май не е много хубаво. Енерджитата ще продължат да се ширят волно, сигурно бап тайно ще им ръкопляскат за осигуряването на клиенти, като същевременно последните говорят за отглеждане на дете раздуто, за безусловна любов... а последната може да пусне пердето и да не видиш кога трябва да затегнеш контрола над детето ако не искаш да оставиш успеха му на случайността. Примерно. Ще се бълват кампании за нека бъдем по-добри и прочие, докато в свободното си време се чудим кой да прецакаме за повече доходи.

Mass

Мнение от Mass » 04 яну 2018 22:47

Ехее, ти докъде докара темата :D
Ако толкова искаш да си пишеш с мен, пиши на лично . :D

fantagiro

Мнение от fantagiro » 04 яну 2018 23:33

Аз се изяждам от яд, че не мога да затворя психиатриите за сметка на повече затвори.
Освен всичко друго... в немция забраняват да си пушиш вкъщи официално. Или поне такова инфо достигва до мен. Това знаеш ли че е дело на болни мозъци?
А аз мечтаех за депакинова цигара като кампромисен вариант.
Личното ми е някак ангажиращо. А и така си оставям вариант да изчезна от тук, спокойна че по-подробна от това няма как да бъда. Обхванала съм за себе си всички моменти почти. Друго главата не може да ми роди. Засега.

miroew

Мнение от miroew » 05 яну 2018 10:42

fantagiro написа:
04 яну 2018 10:50
Друг път каратист ше препоръчва хапчета. Измамник.
А това с желето в кръвта от какво е? Със сигурност се нуждае от промяна на хранителния режим.
Това с желето(липимия каза лекаря в спешното) така и не се разбра.
Изображение
Изображение
Изображение

miroew

Мнение от miroew » 05 яну 2018 10:47

Mass написа:
03 яну 2018 23:29
Възможно е, да. Щом всичко ти е наред, няма от какво да се притесняваш. Отиди на психиатър или на невролог да ти изпишат някакво успокоително и да се оправяш. Успех !
Благодаря и дано.
Вече го направих изписа ми 1/2 Ципралекс(10мг) + 1/4 Лорапам(2,5мг) сутрин + 1/4 Лорапам следобяд.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 05 яну 2018 12:07

За ципралекса поне знам от близка, че й е помогнал. Пила го 6м заради панически атаки.
Дозата ти е минимална май. Което е хубаво.
Правени ли са повторни изследвания на това желе? Понеже не във всички лаборатории има уреди за измерване, пробите се носят понякога и в други градове, а това изкривява резултатите. В голяма лаборатория с оборудване гледай да си правиш изследвания занапред.

miroew

Мнение от miroew » 05 яну 2018 12:30

fantagiro написа:
05 яну 2018 12:07
За ципралекса поне знам от близка, че й е помогнал. Пила го 6м заради панически атаки.
Дозата ти е минимална май. Което е хубаво.
Правени ли са повторни изследвания на това желе? Понеже не във всички лаборатории има уреди за измерване, пробите се носят понякога и в други градове, а това изкривява резултатите. В голяма лаборатория с оборудване гледай да си правиш изследвания занапред.
Да най-ниската е но освен това пия и Престариум 1/2 и Конкор (5мг бета блокер) 1/2
Не са правени - просто ми взеха кръв и след 20 мин ми казва "знаеш ли че имаш липемия". Опасенията му бяха за екстремно висок холестерол, но се оказаха грешни.
Каквото и да е видял лекаря явно не е трябвало да бъде там. Сегашните ми кръвни изследвания са добри.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 05 яну 2018 13:05

Значи да речем се изключва възможността за грешка.
Диабет, холестерол и прочие са свързани с това?
Диабетът се предшествал от сърцебиене и панически атаки. Даже за психози съм чела, ефект от диабет.
За мен това са много хапчета. Другите не съм ги и чувала, но не ми е ясно защо те пращат на психиатър.
А, да. Единият от диабетите беше в следствие от стрес/може всичките/. Има логика ако все още не си развил диабег да ходиш на терапевт, но аз... за някои неща мисля, че няма как да не се тревожи човек.
Знам със сигурност, че когато има постоянно високо кръвно, пиенето на хапчета е важно, че е животоспасяващо.
В крайна сметка можеш да се храниш3:3 дни постно/месно.

miroew

Мнение от miroew » 05 яну 2018 21:07

Глюкозата в кръвта ми е нормална, а и нямам диабет.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 06 яну 2018 00:09

А сега какво ти има? Като симптоми само кръвното ли? И като приемаш тези първите, пак ли имаш сърцебиене?
А непосредствено преди това да си настивал?
Ако приемам хапчета за кръвно и имам пак сърцебиене не трябва ли просто да сменя лекарствата или дозата?
Кой те прати на психиатър? Или ти поиска?
Това, което аз съм забелязала е, че па обикновено сигнализират за проблем с някой орган.
Кистозни яйчници, възпалени зъби, песъчинки в бъбрека, бронхит.
Наред с проблемите иначе.
Дори се съмнявам че са диагноза, по-скоро първи симптом на предстоящо сериозно или леко заболяване. -това е въпрос към съкровищата всъщност.
Ако това с желето е навело на мисли за проблем с щитовидната-орехи, както и знам, че имало някакво лекарство с орехи-домашно приготвено. Добре е да питаш лекаря си дали може да навреди и да пиеш известно време, в крайна сметка ако е само полезно....
Защо е това ходене при пси? На психична основа правиш кръвта на желе? Той и псито ми разправяше

Отговори

Върни се в “Депресия, тревожност, стрес”