ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
16 ноември – ден без тютюнев дим
Kак да избегнем неприятните мускулни схващания?
С колко ще намалим опасните емисии във въздуха?
Особено подходяща е за подсилване на имунната система

Да си проведем сами психотерапия. В помощ на заболявания като ОКР, шизофрения, биполярно, ПР...

Модератори: админ, консултанти

fantagiro

Re: Да си проведем сами психотерапия. В помощ на заболявания като ОКР, шизофрения, биполярно, ПР...

Мнение от fantagiro » 09 ное 2017 22:40

Освен това... гледам как нашите роми тук работят. Ами прилично работят. И какво пречеше да работят в бг? Или в бг улиците блестят от чистота и имаме излишък от свободна работна ръка?
Ох... кой освен мен от тук видя, че Германия ми е спасението?
Съжалявам, че дойдохме тук, но и бг не е решение. Ох... чувствам се в капанче. Да кажа ли, че съжалявам, че на времето не натиснах ножа по ръката си по-силно, понеже ме достраша? И... но... после като видя, че опасенията ми не се случват, се чудя как съм могла да си мисля за самоубийство.
Това са просто моментни мисли, които нямаше да имам ако не бях позволила да остана без работа и изолирана от приятели. На времето. Сега само за работата ме е яд.... и т.н.
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

fantagiro

Re: Да си проведем сами психотерапия. В помощ на заболявания като ОКР, шизофрения, биполярно, ПР...

Мнение от fantagiro » 10 ное 2017 11:45

И... понеже никой не смята за достатъчен труда ми, днес от много време насам седнах на синтезатора. Снощи вече в безсилието си срещу всеки разговор, който завършва със скандал, включих на артистична вълна, та мъжа ми насред скандала ми каза, че е крайно време да се запиша на курс по актьорско майсторство. А щом той го е казал, е така. И аз самата виждам, че изкуството ме влече като лайно муха. :P
Или както положителният полюс на магнита привлича отрицателния.
Значи псито ми можеше да ми помогне. Нищо, че съм дърво. Докато превключа съм. Мога да бъда като Мая Новоселска, с малко разчупване на дървесната ми кора.
Само че... аз какво трябва да направя.... да лазя ли? Там където са ме накарали да лазя хубаво не са видели.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 10 ное 2017 11:49

Да си поговорим малко за сайта "отклонения"? Значи... всичко е чудесно. По принцип обожавам хора с качества, създаващи такива неща... ама за радио "Колю" си има миксклоуд,бе. Кой ше ви се върже като изтрихте относително авторски неща, като може би просто се нуждаем от свежи идеи, за са ги продаваме някъде си. Или защото по никакъв начин никой не се облагодетелства от запълване на пространството с творби.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 10 ное 2017 16:15

:P любимия вирус се появи отново. Някак болезнено е сигурно да прочетеш истини за себе си, които не ти се нравят.
Ох... и това да ти лъха някой във врата и да следи колко пушиш, пишеш и какво пишеш е... като живот в клетка.
Обичаме труците, но бг не. Аман от алчни люде. Опс... тоя диалект ме подтиска все повече. Хе.
Аз искам циганите да чистят по нашите улици... след основна промяна на хигиената и навсякъде другаде да работят... те чувстват страната като своя.
И... тук имате не по-малко проблеми във всяко отношение....
Ох....
Ох..
Ох.
Боже, боже, да взема да повярвам в бог, че като че ли това може само с божествена намеса да се оправи.
Като че ли.
Или е оправено, но аз нямам очи.
Аз бих се преродила в череша.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 10 ное 2017 20:17

:xОф... то човек да не избие малко на поетична вълна.
А МафуУу, ти да не би да имаше за цел аз да получа своето малко голямо удовлетворение от публикуването на извадка от статия за осъдени фармацевтични компании и барем белким накрая спра да пиша?!
Въй, нидей бе пиле, че тогава ще започна да пея из нета.
Еми ше ми свикнете на стила.
Не съм за всички. Така е в психотерапията.
Ами аз не мога да понасям сякаш като че ли уравновесеното поведение граничещо с будна кома.
Хармонията във взаимоотношенията внася баланс навсякъде.
:P
Гений съм аз непризнат.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 10 ное 2017 20:19

Кое ше ме накара да спра да пиша.
Ами извадете хипохондрията от списъка с болести.
Или обяснявайте на хората че понеже медицината не е напреднала много единственото което може да предложите към момента е успокоително.
Просто спрете да лъжете.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 10 ное 2017 20:21

Само ПР, ОКР са психични. Другото е лошо възпитание или деменция.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 10 ное 2017 21:31

Явно съм права. Моментна налудност. Значи хората, които понякакъв начин казвам че ги обичам... им познавам стила.
Понякога обаче се случват неща докато си ги мисля. Тогава ми хрумва, че тези съвпадения, цялата логика може да се обясни чрез законите на електромеханиката. Тоест в известен смисъл застъпвам леко филма Тайната. Да... в минипсихоза съм щото малката е съборила сега пък чин на ръката си.
Мъжът ми е олигофрен. Със сигурност в понеделник ще обясня че при скандали следват такива инциденти.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 10 ное 2017 21:32

Наистина нямам нужда от форума. Аз съм на себе си. В такива моменти мисълта ми е друга. И за мен това е ценно.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 10 ное 2017 21:41

Държах да се знае ако има психози след какво следват.
Моментните ми налудности понякога са истина.
За мен ще е удоволствие да ми затворят профила. Ще ми е терсене известно време, че не мога да защитя нещо, после ми става все тая.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 11 ное 2017 00:46

Всичко е наред с дребното. Само натъртено. Извеждам си извод, че коките не са увредили костите й зо тук.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 12 ное 2017 11:15

Ако вземам 5 дни по 2 ципрофлоксацина, дали бих излекувала евентуален цистит при все, че преди около седмица пих оспамокс? Не ми е доизчистена настинката, а и ципрофлоксацин действал и при зъбобол?
Чудя се евентуалната кандида кво да я правя. Лененото семе чистело някакви такива гъби.
Чудя се дали 3дневен прием на 1ч.л.смляно ленено семе при децата би им навредил дългосрочно. Навсякъде чета за тиквени семки, ленено семе, но никъде не срещнах мнение, че някой нещо е извадил с тези продукти.
Само 1 мнение и мой спомен, че май ме караха да ям тиквени семки и когато вече се чувствах преяла. Струва ми се, че в тоя период заобичах сокът от кисело зеле.
Варум бе джанъм ме не триеш?! Като нито ше ми кажеш, ше си навредя ли с прием на ципрофлоксацин за 5 дни, нито кви да ги свърша с лененото семе, нито с тиквените семки върша ли някаква работа срещу бацилници?
Нито ше ми кажеш хламидиите за колко време и с какво се трепят. Понеже имах приятелки, изкарали това. Дори да не съм си ги "набрала"сама, ходейки в гората за гъби.
Дори да ида на гинеколог, прегледът мо'е да е другата година по това време.
За чий ми е това писане? Най-много да ядосам някой и да ми отнемат децата.
Важните термини за ПР са:
-"Бий или бягай"-същност на ПР;
- вторични ползи от ПА;
- емоционална интелигентност или да се науча да казвам как се чувствам, най-вече да определям точно как се чувствам-да наименовам чувствата
- авторитет/важно е ако сте били под влияние на секта./
- вътрешен полицай
- вътрешен конфликт, "трябва и искам", всъщност "бий се или бягай" и то е част от тук.
- здравословен егоизъм
- да можеш да завиждаш без чувство за вина. Четох го наскоро... но по-скоро обичам да оставам неутрална.
- да получите поглед на възрастен от терапевта си. Давала съм този пример, ще си го изнамерите.
- да напишете на лист всички спомени, които имате за детството си.
Да не забравяте, че човек се учи от грешките си и да си простите ако простотията е идвала изцяло от вашата глава.
Целта е да опознаете себе си. От каква позиция реагирате еди как си.
Може и да съм пропуснала нещо, но в темата има всичко.
Специално вчера онзи ден... аз бях просто ядосана. И трябва да поразмишлявам как да постигна еди какво си. Първо трябва да съм наясно и какво точно искам... вместо да изпадам в психоза от яд, обич, страх, задънена на пръв поглед улица.
Свърших си работата. Ако нямате намерение да ме осветлите по моите въпроси... ме трийте.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 12 ное 2017 12:31

fantagiro написа:
12 ное 2017 11:15
Ако вземам 5 дни по 2 ципрофлоксацина, дали бих излекувала евентуален цистит при все, че преди около седмица пих оспамокс? Не ми е доизчистена настинката, а и ципрофлоксацин действал и при зъбобол?
Чудя се евентуалната кандида кво да я правя. Лененото семе чистело някакви такива гъби.
Чудя се дали 3дневен прием на 1ч.л.смляно ленено семе при децата би им навредил дългосрочно. Навсякъде чета за тиквени семки, ленено семе, но никъде не срещнах мнение, че някой нещо е извадил с тези продукти.
Само 1 мнение и мой спомен, че май ме караха да ям тиквени семки и когато вече се чувствах преяла. Струва ми се, че в тоя период заобичах сокът от кисело зеле.
Варум бе джанъм ме не триеш?! Като нито ше ми кажеш, ше си навредя ли с прием на ципрофлоксацин за 5 дни, нито кви да ги свърша с лененото семе, нито с тиквените семки върша ли някаква работа срещу бацилници?
Нито ше ми кажеш хламидиите за колко време и с какво се трепят. Понеже имах приятелки, изкарали това. Дори да не съм си ги "набрала"сама, ходейки в гората за гъби.
- вторични ползи от ПА;
- емоционална интелигентност или да се науча да казвам как се чувствам, най-вече да определям точно как се чувствам-да наименовам чувствата
- вътрешен полицай
- вътрешен конфликт, "трябва и искам", всъщност "бий се или бягай" и то е част от тук.
- здравословен егоизъм
- да можеш да завиждаш без чувство за вина. Четох го наскоро... но по-скоро обичам да оставам неутрална.
- да получите поглед на възрастен от терапевта си. Давала съм този пример, ще си го изнамерите.
Да не забравяте, че човек се учи от грешките си и да си простите ако простотията е идвала изцяло от вашата глава.
Специално вчера онзи ден... аз бях просто ядосана. И трябва да поразмишлявам как да постигна еди какво си. Първо трябва да съм наясно и какво точно искам... вместо да изпадам в психоза от яд, обич, страх, задънена на пръв поглед улица.
Свърших си работата. Ако нямате намерение да ме осветлите по моите въпроси... ме трийте.
Доколкото хламидиите... знам, че при новородените още с раждането има проблем - проблем със съсирването на кръвта. А децата ми нямаха кой знае какви проблеми, докато не почнаха да ходят, лазят. Не че са били идеално здрави, но при мърляви пенсионери, ходещи при туберкулозно болни, осланящи се на прословутата кърма, общо взетоо и по-зле можеше да бъде.
Мъжът ми има нонстоп проблем със стомаха.
А аз която дори запек получавам при сухи храни, се тъпча със семки, семена и прочие.
Мъж не ми се пипва нече.
Джуркам си флоксацина, другия път си вземам и доксациклин да си имам, пък че можело да имам стерилитет... чудо голямо. До рак можело да доведе това чудо, но... аз си мисля за кандида и това е.
Как се лекува кандида? Ама не пулс да ми тегли локуми. Доктор да ми пише.
/Ей сега се запрепъва цялото лекарско съсловие да ми дава съвет/
:P

fantagiro

Мнение от fantagiro » 12 ное 2017 13:15

fantagiro написа:
12 ное 2017 11:15
- вторични ползи от ПА;
- вътрешен полицай
- здравословен егоизъм
Ако част от психозите са страхови, то друга са яд и обич на едно място плюс страх отделно. Прекалено много противоречиви чувства. Съдържащи се в конфликт между личния егоизъм и този на хората отсреща, изнамиране на златната среда между себе си и другите. Плюс страхът от "асоциациите".
Просто ако мъжът ми поиска да владее агресията си, мисля че във времето моята такава ще затихне.
ПА са ефект от прекалено много "трябва".
Рисуването, композирането, стиховете са чудесно средство за допълнително лечение.
10 минутни каланетични упражнения 2-3 пъти седмично.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 12 ное 2017 18:23

Цяла тема аут. Ох, джизъс. Аврорка се появи.
Мафу... щукна ми, че може да го обмисляш и по-сериозно. Ама пък беше написал "отложено".
Гледах филм днес: възможността да говориш сам със себе си е удобен момент да комуникираш с някой на твоето ниво" : )
Просто имаш цял живот на разположение да се разправиш прилично с ОКР. Смъртта не се губи. Така че опитвай докрай. А може и да се самоубиеш - твоя воля.
Аз имам няколко варианта, но... със сигурност първо ще сръбна успокоително, както сам каза. :P

Отговори

Върни се в “Депресия, тревожност, стрес”