ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Защо даряването носи повече щастие от получаването?
Има връзката между пародонтита и Алцхаймер
Лидерите сред плодовете, зеленчуците и ядките
Пийте чай от джинджифил

параоидна шизофрения грешна диагноза

Модератори: админ, консултанти

elenka74

параоидна шизофрения грешна диагноза

Мнение от elenka74 » 11 юни 2008 10:45

Здравеите аз съм на 33г преди 7м ми поставиха диагноза параноидна шизофрения ,назначиха ми лечение с солиан за 4дни нещата си доидоха на мястото.Пих солиана 7м наи съвесно и редовно въпреки многото вредни деиствия от него като 20кг фригиднос нарошени хормони и това че съм като дрогирана .Тази седмица ходих на друг спецалис и тои ми постави диагноза остро полиморфно психотично разтроиство с шизофрени симптоми смени и препарата .Все повече се обеждавам че 7м съм се лекувала от грешна болес. Питам се какви са последствията.Какво пък е новата диагноза.Имам много въпроси за шизофренията

slaveia

Re: параоидна шизофрения грешна диагноза

Мнение от slaveia » 16 юни 2008 02:07

zdraveite elenka!tova ,koeto pishete e mnogo blizko do moia problem.Predi godina sled prestoi v klinika postaviha tazi diagnoza -ostro polimorfno psihotichno razstroistvo i na sina mi.Toi e na 17 godini.Az go prejiviah mnogo tejko i vse oshte sam v postoianna trevojnost.Purvo beshe na Leponeks,no ne go ponese dobre.Sega pie Serokvel.Veche 10 meseca go pie.Sega e reshen da go spira.Az sushtone sam naiasno s diagnozata.Doktorite sa uklonchivi v otgovorite si.Kazaha mi ,che imal problem s intendifiteta,...Vie kakvi problemi imahte,za da reshat,che diagnozata e greshna i sa postavili nova.I piete li shoden preparat na Serokvela?Blagodaria vi predvaritelno

elenka74

Мнение от elenka74 » 20 юни 2008 09:23

Здравеите моят проблем е на мисловна основа.Изписаха ми Солиан които пих 7-8 месеца.Тои ми подеиства добре но страничните ефекти са много и сега новата ми лекарка ми смени лекарството с Флопидол .Тожа лекарство се намира само в Гърция и Англия цената му в Гърция е 7-8лв.Пие се седмично.Сега си мисля че съм имала тежка форма на депресия.Но Солиана ми подеиства много добре ,неми позволи да се замислям много.Общо взето ми даде почивка на мозака

nadejdata

Мнение от nadejdata » 29 юни 2008 15:45

Zdraveite!Brat mi e s takava diagnoza,su6to hipohondriq i maniq.V na4aloto i nie si mislehme 4e sa sburkali,4e ne moje da e tova,no za sujalenie sa pravi.Sega toi e v bolnica.Neznaq kakvo da o4akvam,neznaq v kakvo da vqrvam.Nqkoi kazvat 4e dori i s tazi diagnoza s lekarstva horata si jiveqt suvsem nornalno,kato vsi4ki ostanali,drugi kazvat 4e ne e taka.Vqrno li e 4e paranoidnata e nai lekata forma ot drugite vidove shizofreniq?

iwa

Мнение от iwa » 23 юли 2008 11:36

Здравей ! Не се притеснявай за лечението .И при двете диагнози то е едно и също .Така ,че грешка в лекарствата няма .

iibf1234

Мнение от iibf1234 » 03 мар 2009 17:58

ооооооооооооо

nasioman

Мнение от nasioman » 01 май 2009 21:28

Здравейте,
Сестра ми има натрапчиви мисли и от доста време приема Солиан.Той обаче има доста странични ефекти един от които е че унищожава яйчниците на жената. В един от пост-овете в този форум бе споменато лекарството Флопидол.Някой може ли да ми даде повече информация?
Проблема е че опитахме няколко пъти да го спрем дори и постепенно.Опитахме и с други заместители но се повлиява единствено от солиана.Дори нямаляване на дозата от 0.5 на 0.25 не се получи.
Всякакви мнения и коментари ще са ми от голяма полза.
Благодаря Ви.

nelly313

Мнение от nelly313 » 03 май 2009 15:12

Вярно е,че параноидната шизофрения се приема като най-тежката форма на заболяването,но това не бива да се приема като окончателна присъда.Понякога това заболяване се проявява само в един епизод и след това нещата се нормализират-по нищо не личи,че този човек е имал такъв проблем.При други хора заболяването протича с множество епизоди,но пак би могло да се овладее с подходяща терапия и човек би могъл да води съвсем пълноценен живот.Много е важно да се намери най-подходящото лечение и най-подходящата доза.Не е добре,дори е опасно да се вземат медикаменти по препоръка на някой,който се чувства добре от тях.На Вас тези лекарства могат да ви навредят.Всичко е строго индивидуално,дори и да става въпрос за едно и също заболяване,при всеки човек механизма на протичане е много различен.

pep81

Мнение от pep81 » 13 юли 2017 18:48

Здравейте.Имам диагноза параноидна шизофрения вече 10 години.От 10 години съм пила много лекарства последното ми е ксеплион инджекция.През това време ми беше много зле постоянно бях в криза.Откакто открих диетата на Наташа Макбрайт се чувствам значително по добре.

Отговори

Върни се в “Шизофрения. Циклофрения. Психично здраве”