ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Риби в депресия помагат за разработване на антидепресанти
Мнението е на експерти по въпросите на грипа
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Може ли един размер да пасне на всички мъже?

Лекува ли се психозата след първи епизод?

Модератори: админ, консултанти

Tastey

Лекува ли се психозата след първи епизод?

Мнение от Tastey » 10 авг 2017 17:23

Здравейте,
Имам близък мъж на 37 години напълно нормален ( няма лица в семейството с психични проблеми) След няколко денонощия почти без сън и 1,2 седмици стрес в работата и семейство през нощта получава т. Нар психичен епизод спря да мисли релно, а си представи че има конспирация срещу него. Потърси лекарска помощ на другия ден и го приеха за няколко дни като казаха, че диагнозата за сеха била остро психотично разстройство със симптоми на шизофрения.

Въпроса ми е: Може ли да се излекува напълно такъв човек, който е бил напълно психически здрав и адекватен до преди тази случка?
Чета мнения н хора с подобни дианози и ми се струва, че с месеци и години се приемат някакви лекарства, но безуспешно...
Ако някой има опит личен или близък човек моля нека го сподели, защото изглежда много отчайващо 😢
Може и да споделите имена на добри психиатри.

Благодаря предварително!

bezpotrebitelskoime

Re: Лекува ли се психозата след първи епизод?

Мнение от bezpotrebitelskoime » 11 авг 2017 17:46

Здравей, Tastey! Ако на по-късна възраст човек се разболее от шизофрения, шансът му да се впише в обществото, е по-голям! Само че това е дълъг процес, може да отнеме години, трябва да има подкрепа най-вече от близките си. Колкото до това, дали ще получава нови кризи или ще се излекува напълно, не можем да гадаем. Важно е осъзнаването, необходимостта от приема на хапчета, защото те потискат симптомите, а не пречат... Просто сега като излезе от болница, или не знам къде е, трябва да го накарате да повярва, че е задължително да се лекува, а не да прави своеволия, защото изкушението е голямо. Алкохол е препоръчително въобще да не употребява, защото той засилва симптомите...

Психичните залобявания, в частност шизофренията, не означават, че си глупав и прочие. Страности в поведението, асоциалност и т.н са присъщи, всеки случай е индивидуален за себе си... Виж, аз се разболях на по ранна възраст, трябваше ми дълго време, за да осъзная характера на заболяването ми (параноидна шизофрения), сега мога да върша всички дейности, като всеки нормален човек. Ако преодолееш апатията и страховете, да се мотивираш по някакъв начин и с шизофрения може да си пълноценен!

Не ти препоръчвам да сменяте различни доктори, да хвърляте само пари и т.н. Ако сега е в болница, те наблюдават поведението му и предполагам ще му изпишат най-точните медикаменти, след това само с направление, ще може да ходи до психиатъра, да му преписва хапчета, които ще взима безплатно от аптеките, най-много да доплати минимална сума. Постоянното сменяне на лекарства не мисля, че е правилно, защото ефектът от тях може да се прояви след месеци, страничните ефекти ще отшумяват постепенно. Аз примерно в началото напълнях десет килограма, спях повече, а сега свалих, даже съм с теглото ми преди да се разболея и си спя нормално.

Хубав ден!

Отговори

Върни се в “Шизофрения. Циклофрения. Психично здраве”