ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
На какво се дължи?Какви могат да бъдат оплакванията?
Не всички последствия се усещат на момента!
Мъчителна за болния и околните

Шизоафективно разстройство или БАР и самотата

Модератори: админ, консултанти

fantagiro

Re: Шизоафективно разстройство или БАР и самотата

Мнение от fantagiro » 09 май 2017 15:59

Най-вече, да не се споменават халюцинации, щото такива няма. Или има ако никой не помогне на човек да излезе от вглъбяването в мислите си.
Та... научно определение за психоза: денонощни панически атаки. :P
В следствие от тях организмът се натравя с адреналин, кортизол може би.. и др.
Лечение: осигуряване на спокойствие, храна.... чакай, бе Шашмагюл, ако никой не искаше психози, заплатата ти нямаше стартово да е 400лв в София.
Пий си хапчетата. Или се благодари на мъжа си, опа, на собственика си за храната, цигарите и подслона. :P
Не ща друг мъж. След определено време или си болногледач или си търсиш такъв, наричайки договора-брак.
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

матрьошка

Мнение от матрьошка » 10 май 2017 14:34

Аз мисля ,че медицината все още е на много ниско ниво в психичните заболявания , всичко е в рамките на предположенията и дадените параметри от преди един век и повече .Аз мисля ,че вече има нови психични заболявания и лечението не е удовлетворително , това признават лекарите .Виж мила ,психозата трябва да се лекува медикаментозно , защото колкото по дълго продължи една психоза толкова повече се уврежда мозъка . В една статия четох ,че халюцинации и налудности може да има и при здрави хора но те не са така продължителни .Надямаме се всички хора които имат или близки с такова заболяване или те самите имат това заболяване да има скоро адекватно лечение ,защото тези хора да живеят нормално и да не страдат :P

fantagiro

Мнение от fantagiro » 10 май 2017 16:36

матрьошка написа:
10 май 2017 14:34
Аз мисля ,че медицината все още е на много ниско ниво в психичните заболявания , всичко е в рамките на предположенията и дадените параметри от преди един век и повече .Аз мисля ,че вече има нови психични заболявания и лечението не е удовлетворително , това признават лекарите .Виж мила ,психозата трябва да се лекува медикаментозно , защото колкото по дълго продължи една психоза толкова повече се уврежда мозъка .
Ти какво имаш предвид под увреден мозък? Как да проверя дали ми е увреден мозъкът? Кое сочи за увреден мозък?
Това, че пиша тук сигурно го отчитате като увреждане. Мммм, донякъде да, но само донякъде. Това е... ама първо да си изпея ли песничката "Аз бях тук, бях тук, бях тук, бях тук".... И се справих доста по - добре отколкото ти си мислешеЕеЕе. Бионсе е с нещо подобно. Толкова глупав текст, а при все, че някъде споменаваха, че се хвърля храна, с която може да се реши проблемът с бедността... е безсмислено начинание да се товаря.
Когато си отговоря на въпроса: Как позволих да живея с проблемите на хората, вместо да се съсредоточа върху решението на своите? Как да не съм чувствителна толкова спрямо чужда трагедия?
ще пиша.
Ако се гледа на написаното като научен труд, не е психично разстройство.

матрьошка

Мнение от матрьошка » 10 май 2017 17:29

Не съм имала предвид теб ,извинявай ако така е излезло :P говоря по принцип и изказах мнение .Аз не съм лекар или психолог за да давам мнение за дадено заболяване , просто изказах мнение :P

fantagiro

Мнение от fantagiro » 10 май 2017 19:32

Аз не отричам, че ми е имало нещо, както и че когато ми дойде в повече стресът, просто... може би няма да е погрешно да кажа, че чувствам как мозъкът ми изключва на моменти, или миниепилепсия. Днес четох за синдрома на раздрусаното дете. Тоест че като го разтрисаш в пристъп на недоспиване, можеш да му докараш епилепсия. При все, че нямат досега такива прояви, ако занапред имат, ше да е от невнимание. Значи... абсолютно приличат на мене, не гледат къде ходят. Едва като забременях, спрях да се спъвам. Дори се гордея със себе си, понеже си откарах и двете бременности без високи токове, не нося като цяло.
Та... това ми хрумна. Сетих се за земетресението от може би след 90та, когато чаках включване от извънземни или си говорех с бог и изведнъж всичко се разтресе. Тогава не можех да говоря за две, три минути, издавах нечленоразделни звуци, понеже не можех да движа хубаво езика си.
И... ми хрумна, че за да стане психологията или психоанализата наука, трябва да може да се обясни чрез математиката.
Тоест ако Х е шамари, У милувки, а Z нормалното, какво включва нормалното... ох, четох за Айнщайн, Тюринг и единият от двамата тръгнал да умува над биологичната математика.
От тук без да съм чела нищо повече за това, ми хрумва, че тази наука трябва да включва... толкова и толкова кандиди плюс толкова и толкова стрептококи дават еди коя си бактерия. И да се извлекат формули. Както в химията всъщност.
По същия начин в психологията. Кое плюс кое държание дава отклонение и кое ответно държание неутрализира отклонението.
Не е невъзможно да се изпълни.
Чрез формули.
Само че да съставиш въпрос в математиката също не е лесна работа. Кое търсиш също... при все, че не е невъзможно да изведа чрез формули психичното отклонение, и да имам психично отклонение, то това е дет се вика без да вярвам вече, божия благословия.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 10 май 2017 21:19

:D Според мен,ако разбера формули от този тип, представени ми писмено,съм с нормално айкю. Да ги създам обаче-е над средното. Всеки път,когато умувам над такива новости чувствам мозъка си като в момента в който изкарах айкю над средното.
И... ако го направя тук... някой пси ще изкара пари с моя труд.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 11 май 2017 11:11

Така де... не пишете тук. Чакаме психиатрите с обяснения. Почти като в руските форуми, Матрьошке, но с разликата, че информацията няма да идва от "болните". Не го ли направят, значи си поредната не Матрьошка, а будала, която ще "цоцат".

матрьошка

Мнение от матрьошка » 12 май 2017 15:56

Не така ,трябва да пишат болните , психиатрите работят по учебник а това не винаги е правилно , например слагат ти диагноза шизофрения но как разбират от кристаллния поглед или от налудностите и гласовете които чуват , знаеш ли колко неща научих от руския форум , 30 000 болни и роднини на болни споделят , знаеш ли каква наука е това , там пишат ,че много руски психиатри четът във форума , самите лекари са го споделяли .Много ми харесва защото има хиляди съдби , спецове са на всички лекаркаства ,дози, а бе всичко , това е направо като роман ,толкова много съдби и там научих ,че здрав човек ако не спи три дни започва да чува гласове но това не е психоза .Аз искам да питам психиатрите кое е верно това че Креплин преди век и повече отделя параноята като отделно заболяване или това което се учи сега по психиатрия ,че параноята е само симптом и няма такова заболяване и въпроса ми е защо тогава в мкб има ф22 или параноя ? :P

fantagiro

Мнение от fantagiro » 13 май 2017 03:30

Знаеш ли колко слабо ме интересуват дозировките? Нашге съветват да не се чете. А и предполагам пситата търсят още с кого да се подпичкват?
И най-вече... и сига как ше ми обЯсниш нормалното ми либиду,Матрьошке? :) сексът ми е средство за поддържане на психична и физическа форма.
Знаеш ли колко ми дреме,че по учебник се водели. Абе ей копуци,аз ви говопя за 400 или 450лв РЗ в банка,320 в частна фирма?
Кратуни. Ми чи животът на село предпулагъ малко повече екзотикЪ.
А те...от 9 класенеца вода вадят. Простаци.
Кът ги е гнус от селяни да съ заранват от слънцето. Копуци.
....
Ох, гледайте поетично на текста.
...
Аз съм лек случай... по принцип ако правя нещо по време на психоза после помня най същественото. Не знам как стоят нещата с наркотиците. За мен са соста притеснителни случаите на самозапалвания. Току така не бих споделила.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 13 май 2017 03:32

Тук ако бях с всичкия си. Един ше сръпнат в Германия да изловят другите. Въри им разправяй как си ке тресял в панически атаки само при поява на еди ква си мисъл. Матрьошки,ти не признаваш на сина си че си имала такива чувства. Ти го разболяваш баламосвайки го. Горкото момче.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 13 май 2017 03:37

Динолова, да не би да заслабна поради липса на клиентела?
Знаеш ли как ми дреме за другите случаи?
Че тя Прокопиева действа като онази,дето ми разправяше че и невинен да удариш все има за какво.
А щото имало гейове дето сключвали брак с жена. По Тюринг.
Не ме интересува. То и онази кратуна сега се хвали с книжки и как четяло и други лиготии присъщи на първескин. Бих ви изпотрепала без да ми мигне окото. И щях да чувствам като възмезсие.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 13 май 2017 03:53

Като ти казвам че сте кухи но алчни манерки, Динолова,можеш да се почувстваш очарована че ти разпознавам мазния стил, ти пак си пееш твоето. Дебил. Обясньва се с факта че човек е животно и при стресови ситуации усилва инстинктите си. След 3 дни собствените мисли текат на по високи херци поради увреден слух от ходене по зъбари плюс смяната може би на 440 херца, със сигурност остър слух. И това вливане в мозъка е поради увеличено внимание.
Принципно некой не ви е изпотрепал щото такива като мен имат съвест,другите алчност.
Толкова ли си куха че ше продължиш да си навираш изкопираното от учебници книжле? Че то там информация няма.
Говориш за незавършени идеи. Ами като всичко ми трябваше"точно сега" за зъби? Не ми се оглеждай в цигарите. Преди бяха и по малко от лев. И пак може да станат.
За чий съм учила? Да съм чистачка. Каква хубава и дебела учителка имах по френски и нея на гурбет я пратиха.
Искаш ли интелигентни разговори? Чети за херците тогази.
То е до мислене,не да хапчета.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 13 май 2017 03:56

По кристалния поглед. Ми искаш ли да си говорим за простака Калчо,тоест жиголото калчо?
И най вече... не бъркай женската психоза с мъжката. Аз ако бях толкова нехайна за децата по принцип ,отдавна щях да имам дете за женене. Кво да правя че...ма то... да стана на 30 за да спя с мъж... :P невъзможно с това инфо.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 13 май 2017 04:00

Вие въобще не знаете по какво да се ориентирате за честността отговорността...
Трагедия сте.
Все същото психопатно сружество бг и сие.
Тюринг, Тюринг,мили мои. Като ви харесва изнасилването бъдете гейове и си се редувайте кой да е мъжът и кой жената.
А може и на свирки са си карате. Катоепо ваша воля... дреме ми.
Ей сега я ше слушаме София с хапчета срещу хомосексуалност.
Ходете на изток и се забраждайте колкуту си сакате.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 13 май 2017 04:35

Мъжът ми ми каза че в 3 става за работа. Стана 3.30 и още спи. Аз го събудих,че виснах на прозореца да пуша. Ако имами да връщаме 2000 той ше каже че са три. Когато още имах хъс можех да се разведа. Сега гледам софийско пернишко,уоооопаааааа пернишко изчадие,които ше излъже че не е стъпало на терасата но вместо това ше ме направи на 2 стотинки че съм му направила забележка. И вместо да ми кажеш че съм нормална ти просто ще освидетелстваш и него. Вие ме подстрекавате към самоубийство. За да сте с чиста съвест докато вземате децата. Точно днес ти хвана тумор вярвай ми. Пътник си.

Отговори

Върни се в “Шизофрения. Циклофрения. Психично здраве”