ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Защо даряването носи повече щастие от получаването?
Има връзката между пародонтита и Алцхаймер
Лидерите сред плодовете, зеленчуците и ядките
Пийте чай от джинджифил

Частни психиатрични клиники в България има ли?

Модератори: админ, консултанти

valerko

Частни психиатрични клиники в България има ли?

Мнение от valerko » 28 ное 2016 10:17

Търси се частна клиника, където да се настани около 40 г.мъж, не е освидетелстван, няма ТЕЛК, в повечето време е адекватен. Няма кой да го заведе на психиатър, единствения роднина е брат му който живее в щатите и иска да дойде да го настани и да се върне. Има и братовчедка, която също не е в ред с главата. Въобще какви са пътеките по които трябва да се мине за да се настани психичноболен човек за дългосрочно лечение?

д-р Цончев

Re: Частни психиатрични клиники в България има ли?

Мнение от д-р Цончев » 29 ное 2016 02:14

Първо трябва да се постави диагноза.
А за частни такива заведения аз лично не съм чувал да има у нас.

userbg

Мнение от userbg » 30 ное 2016 19:27

а лекарства приема ли
всеки човек рано или късно е добре да се лекува
https://www.youtube.com

valerko

Мнение от valerko » 03 дек 2016 11:09

Не приема лекарства. Просто няма кой да го хване за ръчичка и да го заведе за освидетелстване. Затова брат му търси заведение, че няма как като дойде да се занимава да ходи по лекарски комисии, отнема страшно много време. Впрочем намерих такова заведение, искат 800 лв/месец, отделно пари за лекарства, джобни, дрехи. Няма да излезе по-малко от 1000 лв/месец.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 03 дек 2016 13:53

Припомних си случая, който щях да коментирам, та трих постове.
:P
Единственото, което знам е, че ако убедиш човек, че бог няма, може и да се излекува.
За мен... всеки преди да повярва в нещо, трябва да изучи физика, химия, биология, да поразсъждава, опа, психотерапия,анализа, психология също и тогава да си вади изводи.
Доколкото посочения случай тук... ако мога да платя на някого за лечение на психика... бих го пратила на терапевт, или бих инвестирала в земеделие, изкупувайки му стоката по цени, равни на цените в страната, в която живея аз, не той понеже в бг се подбиват цените на стоките.
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

userbg

Мнение от userbg » 04 дек 2016 21:03

valerko написа:Не приема лекарства. Просто няма кой да го хване за ръчичка и да го заведе за освидетелстване. Затова брат му търси заведение, че няма как като дойде да се занимава да ходи по лекарски комисии, отнема страшно много време. Впрочем намерих такова заведение, искат 800 лв/месец, отделно пари за лекарства, джобни, дрехи. Няма да излезе по-малко от 1000 лв/месец.
Ако има редовни здравни осигуровки може да си купи рецептурна книжка и съответно да приема лекарства. 8)

а иначе лежането в психо болница е безплатно доколкото знам. ПРосто го накарайте да си пие лекарствата!
https://www.youtube.com

valerko

Мнение от valerko » 16 дек 2016 18:44

Няма здравни осигуровки, не работи, живее точно като просяк, има част от 3 етажна къща, която ей така си седи не ходи в нея щото му била направена черна магия и тристаен апартамент, който е даден под наем, живее м/у етажите дето му е апартамента, проси храна, от мене проси пари. А има доходи около 500 лв на месец от наем. Дори преди 4-5 мес.работеше и взимаше още 200 кинта заплата, но просто е олигофрен.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 18 дек 2016 17:51

Знаеш ли кво, все ми е тая за тоя за който питаш. Не спазвам правилата понеже няма нужда, за писане де правилата.
Името ти ми напомни за един, а той пък за едно гадже от висшето.
:lol:
Заплиуичауи сме псолютно на оуигуфрени.
Все пак сме големи хора, бе, а аз имам нужда да се шегувам с това.
Гледам с очите на младеж... тоест спомням си кви убави бяхме, пък колко сме грозни сега, особено ти. /Мисля че беше част от скеч на предаването "Комиците"/
С тоя пост обещавам, че... ше си злорадствам на ум от тук нататък.

valerko

Мнение от valerko » 29 дек 2016 18:24

fantagiro като ти гледам постовете си баш за тоя раздел.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 29 дек 2016 18:51

Аз пък бих поставила ограничение за практикуване на психиатрична помощ. Възрастово ограничение. Ти горкия дори не можеш да асимилираш за какво говоря, освен това нарече дарвинисткия подход шизофрения.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 29 дек 2016 19:39

Доколкото този, за който говориш... на мен ми изникна въпрос как е получил апартаментите си.
Отговорът на този въпрос ще даде отговор и на другия ти въпрос защо не иска да влезе в тях.
Доколкото мен... донякъде си мисля, че имате голямо желание да ми съсипете новата година.
Нищо ново под слънцето, сефте.
Когато сравня на 15 какви са ги вършели... е съвсем нормално през главата ми да минат такива мисли. Хубавото е, че не се чувствах добре, мислейки така.
Което изключва "шизофренията".

fantagiro

Мнение от fantagiro » 29 дек 2016 20:10

Като се има предвид пък аз за какво се тревожа като майка, вземи първо оправи нещата, за които се тревожа, тоест по - нормално работно време, за да не се налага никой за никъде да не бърза, доколкото психариите... според мен се явяват истински при мъжете, така че помисли как да се превъзпитат мъжете.... защото и аз мога да си шикалкавя какво искам да е, как трябва да е, но в крайна сметка... огледай се бе човек! Чак после се тревожи за безопасността на децата ми, понеже в училището едно момче беше ударило голямата ми дъщеря, тичайки нарочно с глава...
А аз си мислех, че тук са нормални.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 30 дек 2016 12:23

Мда, на мен Джери ми беше казал да не се вързвам на всеки тъпанар, в случая може да се каже и на теб.
Каква шизофрения бе, като до 18 години човек не носи по принцип отговорност за действията си, а родителите му?
Макар че... аз съм на мнение, че отговорността трябва да се възпита преди това. Когато си мисля за миналото... все стигам до мъже пияници, отговорни за един куп несправедливости.
Иначе е забавно да видя определението на психиатрите за нормален човек, който не се впечатлява много от общественото мнение в лицето на Калин Терзийски. :P
И според мен само благоприлично надрусан, човек може да понесе това, което се случва.
Иначе за това момиче, за което говорех, че беше с първата ми платонична любов... тя заби после и гаджето ми, имайки наглостта да твърди, че искреността й е приятелство. Някой може да ми каже, че аз съм същество, необичано като хората, но... тя обичта била обширно понятие според някои, които можели да четат между редовете.
Радвам се, че не се вързах на приказките ви. Вие не сте с всичкия си, не съобразявате възрастта, закона, когато раздавате диагнози.
Вместо да ми кажеш нещо от сорта на"Избрала си да бъдеш добър човек, независимо кое те е подтикнало към това още на 15, това е хубаво. Прекалено много се доверяваш на хората тук, но... като се има предвид, че психотерапевтът ти всеки път чакаше да почнеш да търсиш помощ не на лично съобщение, а публично, грешката е по - скоро негова. Може да се каже, че ти е доразвил заболяването за момент, само за да се превърнеш в стабилно същество след това. По - скоро е паническо разстройство, което на моменти излиза от релси, заради факта, че интернет е удобно място за ширене на сектите, но като цяло психотерапевтът ти го бива. Дал ти е първоначален "тласък" как да си допроведеш психотерапията и моля ти се, когато го псуваш, го псувай по - малко." :P

fantagiro

Мнение от fantagiro » 30 дек 2016 14:26

Освен това не мога да си спомня вече, все пак мина доста време, дали по време на втората психоза... трябва ми време вече за да се сетя кое от кога беше, но... не е сигурно дали това "как бих се чувствала ако има живот след смъртта" не беше съпроводено от оборващи, тоест... нормални мисли, а целият проблем не беше заключен в това, че все пак не можах да заспя.
Втората криза ще да е било, понеже после си говорих с Лотхен във форума как някаква тъпотия по тв ме беше уплашила... заеби, не мога да се сетя, но пък тогава се усетих, че всичките ми страхове са не по - различни от страховете на 6 годишно дете.
Проблемът беше да заспя.
Сега имам решения.
Тоест... това беше началото на терапията ми всъщност.
Не е шизофрения.
Тревожно разстройство е все пак.
Доколкото "пълненето на очите", което изпитах след като се сетих, че ти не можеш да оцениш възрастта, докато раздаваш диагнози наляво надясно, и проблемът е у теб, както и такива, които смеят да наричат шизофрения осъзнаването на едно дете, че приятелките му злословят зад гърба му/след като.... всеки знае, че този, който не присъства на масата, е най - обсъждания приятел стандартно/ е.... щастие.
Да забравиш как се чувства щастието е.... малко прилича на склероза, но е по - скоро тормоз.

valerko

Мнение от valerko » 30 дек 2016 21:48

Баси...затвърди се позицията ми. Не мърдай оттука.

Отговори

Върни се в “Шизофрения. Циклофрения. Психично здраве”