ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ще отпадне ли нуждата от инжекционно лечение
В повечето случаи чупливите нокти са напълно решим проблем.
Успокоява стомашно-чревния тракт и улеснява откашлянето.

диета и пушене при шизофрения

Модератори: админ, консултанти

пламен парушев1982

диета и пушене при шизофрения

Мнение от пламен парушев1982 » 14 ное 2016 19:44

шизофреник съм от 5 години пил съм сперидан оланзапин две години спрях лекарствата и направих още една криза после минах на инжекции ксеплион 100 мг нещо в есенните месеци не съм добре.активен пушач съм и качих 18 килограма общо станах почти 100 иначе сам 1 .86 висок почти не ми личат само дето имам корем.миналата година като бях на ксеплион свалих 10 килограма с диета ама сега минах на добрия стар сперидан и не ми се получава свалянето на килограми само 3 килограма за един месец смених и никотина пуша вече електронна цигара ама няма да се откажа ще продалжавам да свалям.иначе си работя и кола карам ако искате приятелтва и запознанства навит съм.фантагиро с тебе се познаваме от психология .нет

fantagiro

Re: диета и пушене при шизофрения

Мнение от fantagiro » 26 ное 2016 13:18

Всъщност ми хрумна, че основното, от което се нуждае един човек след като е преживял такъв шок/психоза/ е помощ - физическа, в почистването на дома. Понеже... така, както се бях отдала на изкуството, къщата беше хаос, а физическите усилия, нужни за привеждането в ред предизвикват нова психоза, понеже ми липсваха какви ли не витамини поради недохранване. Предполагам, че така ще е и при другите болни.
По тази причина... Пламен, може да помислиш с другарите от фейса дали е възможно с помощта на психиатър или психотерапевт да се направи нещо като доброволна организация за физическо подпомагане на психично болните. Тоест... докато стъпят на крака, а това е... ако съдя по себе си 1-2 месеца... да бъдат подпомагани от други психично болни.
Може да се помисли и за финансово подпомагане на "отряда".
:P
Някакви проекти няма ли бе, драги препоръчващи хапчета, от точно такъв тип?
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

Отговори

Върни се в “Шизофрения. Циклофрения. Психично здраве”