ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн


Форум

 
Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
На какво се дължи?Какви могат да бъдат оплакванията?
Не всички последствия се усещат на момента!
Мъчителна за болния и околните

Симптоми на отнемане при антидепресанти

Модератори: админ, консултанти

emia
Мнения: 7
Регистриран на: 25 ное 2015 14:30

Симптоми на отнемане при антидепресанти

Мнение от emia » 10 окт 2016 22:03

Здравейте имам следния въпрос. Имам (имах) паническо разстройство, заради, което приемах Ксетанор в продължение на 10г. Последните 4г пиех минимална доза от 1/4 таблетка сутрин. Започнах да ги спирам много плавно и в продължение на 6м ( от декември до май) с постепенно разреждане ги спрях.
4 месеца по-късно започнах да губя равновесие и да се чувствам все едно съм на лодка. Да уточня, че не ми се вие свят, а губя равновесие, тоест околния свят не се върти, а нестабилната съм аз. Приемах Вестибо, но без резултат. Посетих очен и невролог и двамата изключват проблеми в тяхната област. Прочетох в листовката на Ксетанор , че симптоми на отнемане са цитирам:
- Усещане за замаяност, нестабилност или липса на баланс
Възможно ли е симптомите на отнемане след многогодишен прием да се проявят толкова късно след близо 4 месеца?

С лекуващия ме психиатър мога да направя консултация другата седмица.

д-р Цончев
Мнения: 33268
Регистриран на: 27 юни 2006 14:51

Re: Симптоми на отнемане при антидепресанти

Мнение от д-р Цончев » 16 окт 2016 22:20

Според мен е нормално и след време трябва да поотзвучи.

Отговори

Върни се в “Шизофрения. Циклофрения. Психично здраве”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 1 гост