ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
В повечето случаи чупливите нокти са напълно решим проблем.
България е от малкото страни, където билката вирее свободно
Откри френски научен екип
Ацетилсалициловата киселина може да предпази от усложнения при...

Въпрос

Модератори: админ, консултанти

ivailomz

Въпрос

Мнение от ivailomz » 05 сеп 2016 18:47

добър ден моя проблем е следния имам някакви натрапливости че съм болен от шизофрения това започна още преди 2 години когато отидох на психиатър с следните проблеми сутрин преди да се събудя имах нещо като наплив на мисли и като се събудех не помнех нито една от тези мисли . Изписа ми золофт и оланзепин по половинки. И се прибрах но прочетох листовката и видях че оланзепина е за лечение на шизофрения . От тогава започнаха едни страхове от полудяване и имах наплив на мисли постоянно мислех какво ще кажа и много сънувах щом затворех очи почваха мислите мина ми след 3 4 месеца и спрях антипсихотика но след 10 15 дена започнаха налудностите мислех когато съм навън че постоянно съм се изпуснал . психиятърката ми изписа флуанксол депо и абилифлаи . Искам да попитам това шиэофрения ли и или какво е защото психиатъра нищо не казва

fantagiro

Re: Въпрос

Мнение от fantagiro » 05 сеп 2016 19:01

Имаш мислене, което е ориентирано към циклене над проблемите, а не над вземане на решения. Спокойно, тези дни четох или гледах по тв, че народните представители се обучават как да вземат решения. Психиатрите също. Психолозите също.
Решения се вземат по разни критерии: пол, възраст, семейно положение, религия, образование, професия....
В личен план - обичаш или не обичаш.
Ако не обичаш - развод, изнасяне...
Доколкото чувството, че си се напикал... ами вкарали са те с тия хапчета в "детската градина". Паническо разстройство.
:D
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

fantagiro

Мнение от fantagiro » 05 сеп 2016 21:49

Освен това ако си започнал работа в шумна среда, или от семейна тиха среда, или от тиха студентска среда, нарушавана само от студентски купони и дискотеки, се преместиш в среда, в която скандалите нямат край, в един момент някакви мозъчни неврони, които сигнализират за опасна ситуация, свързани са с очите и ушите, се увреждат временно, на старини - постоянно, и от съвсем тихи мислите ти стават малко по - високи - може да има роля и смяната на херците от 432 на 440, поради което това в първия момент може да те сепне. Също... понеже си нормален, подтискаш тази промяна и затова сънуваш.
Спри да спиш на пуснат телевизор или музика.
Ако обичаш да пееш, отиди на солфеж...
или на логопед, предполагам, че ще те научи да говориш спокойно.
От там... поне мислите си ще можеш да успокояваш, както и себе си, докато разсъждаваш наум как да постъпиш.
Доколкото... когато другите са тревожни, нямам идея просто как ще си опазя спокойствието, щото реагирам мигновено на писък, независимо дали на децата или чужди такива, с тревожност и увеличаване на вниманието.
Може би тапи за уши. : )

fantagiro

Мнение от fantagiro » 06 сеп 2016 12:27

Та... това временно увреждане на мозъка се изразява в това, че ако до този момент мислите ти, каквито и да са са били тихи, почти до автоматичното извършване на действия по навик, то когато получаваш натрапливости и невъзможност да спреш мислите, тези трансмитери, както ги наричам, са в постоянна готовност поради "опасност".
Когато се научиш да говориш спокойно, ще го правиш това и на ум.Освен това трябва да си изградиш нов навик, да вземаш решения, а не да циклиш над проблемите.
Има лечение.... вярваш или не лечението е написано. Ти поне си мъж, не вярвам жена ти да е психопат, който те заплашва с убийство ако решиш да си тръгнеш... можеш да си тръгнеш.
Аз дори да се разведа... в професионално отношение съм така наникъде, че не виждам как бих могла да си издържам сама децата. А и който каквото иска да говори... си трябва помощ при отглеждането.
Има лечение. Бих оскубала косите на психиатъра, който ти е изписал хапчетата, но... недей го правя, просто не си струва да "си цапаш ръцете с боклуци".

fantagiro

Мнение от fantagiro » 06 сеп 2016 12:50

Освен това... ако си ходил на зъболекар, пак може някакво такова временно отклонение да имаш, заради дългото седене с отворена уста, ушите кънтят.
Също... ако си сложил мост наскоро. На мен още ми се променя скулата, забравих да спомена, че ми се схваща преди седмица устата леко и предполагам, поне така го усещам, че зъбите се подреждат някак си. Освен това не ги направи удобни тоя бе. Направо колкото пъти отида на лекар е трагедия просто. На оня гугушчук пък... баща му не си плащал здравните осигуровки.
:P
Сигурно да има защо да не ги.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 06 сеп 2016 13:22

Освен това от сега, обърни сериозно внимание на това, което ще ти кажа. Когато започнеш да осъзнаваш откъде идват проблемите ти, може да получиш желание да убиеш някого, да набиеш някого... задоволи това желание чисто и просто премествайки се да живееш другаде.
А ако си в ситуация, подобна на моята, ползвай семеен психотерапевт или психотерапевтка. Имаше шанс... по време на първата психоза имаше шанс за всичко при мен.

ivailomz

Мнение от ivailomz » 29 юни 2017 19:01

Добър вечер , пиша пак за да кажа че съм с поставена диагноза шизотипо разтройства . Бях в болница за 20 дни защото състоянието много ми се влоши направо не бях на себе си . Имах странни усещания нещо като трудна организация , светлината ми беше променена , виждах някакси неясно и мрачно и мислите ми бяха объркани . От 6 месеца пия паксиприд по 600 мг и кланорекс 1 мг но все още си усещам някои работи та въпроса ми е ще изчезнат ли или цял живот ще съм с тях.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 29 юни 2017 21:03

:P Ох.... сигурно съм нацъкала погрешна тема предния път. Или... имам бар и съм пропуснала да кажа, че четох симптомите на ш. И единият беше невъзможност за вземане на решение.
Бих те посъветвала да идеш на очен лекар. Иначе предозирането води до раздвояване на погледа.
Доколкото трудната организация... мен ме спъва притеснението. А то подлежи на психотерапия.
Това от мен по твоите въпроси.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 29 юни 2017 23:13

Иначе е особено приятно да се види, че дори сам да поемеш инициативата и да идеш на психиатър пак те сдухват с най тежкото? Щом осъзнаваш, че имаш проблем означава и че ще направиш всичко възможно да се оправиш...
ОКР може би. Аз когато направих 1та психоза, нямах никаква представа какво е ПА, натрапливости и налудности....
Знам че един шизофреник не осъзнава проблемите си. Поне не в началото. Тоест приема държанието си за нормално.
Хапчетата са отрова. Те не са лечение, а предпазване на околните от теб.
Последно четох за инжекция с отложено действие-3 месеца действа! Що за лекарство е това?
Най-доброто средство срещу потока от мисли е да ги записваш.... Също да се направи психоанализа кое ги предхожда/кое те стресира/.
Също... мене ме вълнуваха въпросите, над които съм разсъждавала тук. Сега стихнаха мислите ми.
И... ужасява ме това, което предстои. Безбройни вечни раздели плюс моята смърт някога. Смятм че това е причината/едната/ за всички психози. Просто човек умува,стряска се, опитва да свиква.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 01 юли 2017 08:53

И тук в сайта бях чела, че през нощта сънуваме/без значение дали си спомняме или не/ това, което ни се е случило през деня, понеже мозъкът повтаря информацията. Интересно е да се отбележи, че откакто не описвам всичщо, което ми се е случило тук писмено, сънувам много.
Това е свързано със запаметяването.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 01 юли 2017 09:30

Откъдето следва, че споделянето е полезно. Ех, Джери, не ме взехте за писарушка. :P Мога да правя сносни изводи от мед. изследвания. Със споделянето отпада нуждата мозъкът да повтаря случилото се през деня по време на сън. Което е равносилно на спокоен сън. Или розови сънища, ако си получил разбиране. Щото и това трябва да се повтори .

Отговори

Върни се в “Шизофрения. Циклофрения. Психично здраве”