ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Стандартното лечение на киселини може да увреди черния дроб
Аспермия - причини, симптоми и лечение
Отключва осезаеми промени в детския мозък

Относно преглед при психиатър ...

Модератори: админ, консултанти

fantagiro

Re: Относно преглед при психиатър ...

Мнение от fantagiro » 08 окт 2016 13:12

:P Освен това явно в родата си имам още писарушки. То и това ген. Или по - скоро на родата, родата.
Сетих се за един разказ и ми се струва, че не само аз като порастнала вече, не понасям баба си.
Въпросът е кой.
:P
Само, че когато се критикува постоянно някой, няма как да му се остави пространство да се развие, а цикли над едно и също поведение.
Аврора, само ако разбереш тяхната позиция, ще можеш да им простиш до толкова, че миналото да не предизвиква никаква емоция у теб занапред.
За мен, изводът на изводите е, че това са хора, на които не им е осигурен достъп до образование. Моментното им нехайство е прието като вид "да се оттърва по - бързо от едно чаве", та баба ми на 15 вече е била снаха. Е, по - голем кошмар от това нема.
Та... баща ти... е карал по модела "да съм като хората - жена, деца, ходя или не ходя на работа, ама у кюпа", може да се нарече животински инстинкт, характерен за всяко животно на земята, а и във вселената да се размножава.
Майка ти... не знам, аз съм на мнение, че всяка една жена, независимо колко зле е психически, преживява по - малко или повече вълнението, че в теб се заражда живот. Доколкото предполагам, съдейки по себе си, ако сте влезнали във фаза "диктатор", както влиза всяко дете между 2-5 години, баща ти ако я е малтретирал същевременно, не е издържала психически.
Независимо какво е било, това само по себе си не трябва да се отразява на самочувствието ти/ви, понеже вие сте хора с неопределено количество качества, различни от "дете на родители, което било толкова ужасно, че не го искали".
Казах аз... мразя всеки психиатър без разширение психотерапевт, понеже как като имам достъп до цялата информация, редактирам държанието си?
Доколкото тези от БАП... дразня се само, че продължавам да съм във финансова зависимост от държавата и мъжа ми.
Иначе... :P като изключа факта, че някой може да е имал прекалено погрешно мнение за мен, което отбелязвам като пропуск в професионално отношение... сте ми почти безразлични.
Почти.
Със сигурност, Аврора, драги БАП, Джери, в момента, в който спра да изпитвам желание да пиша тук, ще искам да не срещам известно време никакво напомняне за психология. Те част от налудностите ми по едно време, а и последната от днес, са плод на... "Тя видя себе си в един случай, за който й разказах, реши да внесе промяна у себе си, мъжът й се съгласи да се подложи на терапия също" и заживяха дружно и щастливоо.
Но... като цяло... като се има предвид, че разбирам естеството на някои от натрапливостите си, знаейки колко трудно е да се разберат и какъв капацитет се изисква, не вярвам да има мъж, на който да се доверя от тук нататък, докато децата не завършат боен спорт, та.... спете спокойно.
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

Avrora7

Мнение от Avrora7 » 08 окт 2016 18:31

писах що писах и пак ми е изтекла сесията.
сега искам малко да си почина, че нещо и аз се сдухах.
да пропушила съм. яд ме е. вместо да си купя някоя дрешка, за която нямам пари, пък за цигари давам. аз нямам нищо против пушачите, те не ми пречат. моите приятелки всички пушат. аз имах предвид друго. Че с моята нервна система която е разбита до основи, сега седя и треперя, би било хубаво да не запалвам даже. хубаво би било, но, аз си обичам да пуша.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 08 окт 2016 19:00

Аз мисля да се поспра с писането за известно време, съвсем сериозно.
Но пък това, което написах... за мен е лечебно.
Пускай си повече музика, :P джурни едно кафе и се успокой, че когато някой води природосъобразен живот 100%, е вид невроза също.

Avrora7

Мнение от Avrora7 » 09 окт 2016 00:11

fantagiro благодаря ти. благодаря ти за всичко.
За кафенце ми е късно вече, към десет гледам да съм в леглото.
Искам да ти пожелая хубава вечер или лека нощ ако си лягаш и ти.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 09 окт 2016 00:16

Между другото, за кое се сдуха, че мога да се успокоя, че в дом биха се чувствали добре ли?
Споко. Прекалено добре се справям.
Държах да ти кажа. Да посегна на хапчетата може само ако някой реши да ми ги дава за задължително пиене, държавно.
Иначе като минат един, два дни ми се възвръща желанието да се боря, освен това се усетих, че гледат да ме ядосат, понеже знаят, че накрая вдигам ръце, оставям ги да правят каквото искат и цял ден са на бонбони с претупване на основното ядене.
Днес за разлика от друг път седнах и почнах да им философствам, въпреки че пробваха да ме ядосат. Пак ядоха сладко, но не много. И не стига, че ще ми идва, ами май сме пипнали вирус с разстройство, та малката имаше разстройство, а на мен ми се сгади, аз си мислех, че или съм се натровила с майонеза или вдигам кръвно преди да се случи това. Съмнява ме, че е от яйца, но... понеже ги изпържвам хубаво, най - вероятно ще се разминем само с това единично разстройство при нея, при мен сгаждане и киселини.
С това ви казвам абсолютно чао, понеже на себе си доказах, че съм нормална.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 09 окт 2016 00:22

И на теб също.
Е сега, ако видиш и що Германия била в тревога, съвсем пресен пример ще видиш, как случайни съвпадения се превръщат в конспирация.
Карай я възможно най- спокойно. Хич и не го мисли миналото. Чудесно си се справила.
С това... ви казвам, че съм накрая на силите си за днес.
Утре имам намерение да правим коледна украса.
Чао

fantagiro

Мнение от fantagiro » 09 окт 2016 02:08

:P Освен това забравих да ти кажа, че когато гледах за императрица Ву от династия Тан, си поставих за цел да го запомня, за да го разкажа в общи линии тук. Долу горе 1/2 от информацията мога да запомня, ако гледам тв. Може би толкова и ако прочета нещо един път. Всъщност на следващия ден евентуално цялото мога да го изрецитирам, но до седмица съм забравила ако не го прочета повече пъти, оставяйки си най - най - важното като информация.
По принцип ако съм много спокойна, предполагам, че и повече инфо мога да поемам дори от тв.
Развълнувах се аз в повече. По принцип занапред мисля да почна да си купувам книжни вестници... тогава когато започна да разбирам немския, за да мога да проверявам след време информацията, дали заради кривогледството, което имам в малка степен, но по време на нервна криза е силно изразено, не се скриват части от думите, мозъкът да си натаманява останалото сам и заради това да съм изкривила значението в един текст за една управляваща.
А то тогава може и докато съм си пиела аперитива с мента и мляко да съм чела, та... важното е, че като съм чела, после съм си спомняла нещо от цялата работа. Управлението ако иска, може да провери кога съм харесала страницата и разхаресала в последствие, но... Със сигурност си имам доверие поне на зрителната памет. Преди доста години така помнех. После се запитах дали е нормално да помня така и ще трябва да помня всяка книга ли как изглежда, за да се науча да говоря - френски, та... предполагам, че инстинктивно съм отслабила нещо толкова хубаво като фотографската памет.
Тесла е бил специализиран тясно в енергетиката, а колкото по - специализиран е един човек в дадена насока, толкова по - ясно може да си представи нещата. Не е бил болен според мен.
А извън темата... добре че съм прилягвала в годините в знак на протест, то това е признак на нормалност.
Доколкото първата ми психоза... аз много добре си спомням, че майка ми ми беше казала, че идвали на село за някакво проучване и я разпитвали за мен. Каза ми, че според нея от банката може да са били и да са ме проучвали, за да ме повишат. В съчетание с желанието на мъжа ми... опа, бях забравила, да се реализирам, се е получила психозата. Нахъсваше ме за нещо, във връзка с това да поискам повишение, ако искат да бъда и личен асистент на хора, които не могат да се придвижват сами.
А аз, след първата криза предупреждавах да няма скандали у нас, понеже бях на ново място... тия работи продължиха, имаше проблем със зъбите, после бъбречната криза....
Аврора, съжалявам, че ще се натовариш утре като прочетеш, но поне ще си спокойна, че е напълно нормално да не запомняш така лесно всичко.
Аз си спомням, че дори най - начетените, с които съм била в близки отношения, от време на време препрочитат това, в което им е силата, за да се поизфукват с това, но... аз на един такъв фукльо държа като на приятел.
Ох, историка бе.
Само че като приятел.
Нямам никакви мераци да се конкурирам, да правя шпагати, за да се харесам.... общо взето, имам съвсем сериозно намерение да се съсредоточа над настоящето, да я карам по - леко... Мъжът ми има намерение да ме изгони явно от тук по някое време... а за да се хареса на родителите си, беше готов ако трябва да праща пари за дядо му.
Ебаси смахната работа. За една жива мумия ще се раздава, който всички разправят как запивал от обяд, но като го стреснали лекарите, спрял алкохола, а азе.... опитвам да издържа всичко и тая вечер ме гони.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 09 окт 2016 02:19

Не понасям непушачи. :P
Аз не мога да разбера какво повече иска този човек от мен.
Едно време и аз бях разхвърляна, но откакто ми хрумна малко само отгоре - отгоре за пред хората да чистя, доста бързо взех да се справям.

Отговори

Върни се в “Шизофрения. Циклофрения. Психично здраве”