ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Превантивното средство е почти готово за пускане на пазара
Може ли един размер да пасне на всички мъже?
Лесноусвоимата захар е любима храна на раковите клетки.

Относно преглед при психиатър ...

Модератори: админ, консултанти

Avrora7

Re: Относно преглед при психиатър ...

Мнение от Avrora7 » 07 окт 2016 21:31

Емоционална интелегентност. някъде вече съм чела за това. Май беше в книгата "как да излекуваме тревожността и депресия без лекарства" Ще я потърся. Отдавна съм я чела, вече не помня много.
майка ми почина като падна и си удари главата. И на място. не беше много трезва. Страдала е от алкохолизм. да ти кажа честно, много съм им ядосана и на двамата особено тези дни. Понякога си мисля дали като гледат какво става с нас там отгоре, дали им харесва това което виждат. Брат ми вече го няма. Аз съм с някаква си страхово-депресивна психоза. Сестра ми също се е спила и е зле със здравето. за какво са ни родили?
разбира се, че ни изоставиха, но не съм аз тази която трябва да съди. не съм била на мястото на баща ми. Сигурно имало причина. незнам. Никога не сме били близки с него. никога не ме е прегърнал, целунал, не е говорил с мен. само питаше дали съм яла. Това бяха разговорите. Но аз знаех, че ни обича. по свой си начин. може би баба ми му е повлияла.
Аз имам две деца, две дъщери. Като принцески ги гледах. Може би не съм най-добрата майка, но се стараех да бъда такава. не съм пушила, пиела. Играехме заедно, гледах с тях детски филмчета. четях им постоянно книги. И двете обичат да четата. това ме радва. Е накрая се изложих но не съм виновна, че се разболях. не съм го искала. не знам, те казват, че са имали страхотно детство. И съм била много грижовна, добра и винаги весела и забавна. такава ме помнят. Много страдат за това, че така се случи с мен.
искам те да са добре, да са ми здрави.
понеже все говорят за гени, наследственост. малката ме притеснява малко. не искам и тя да страда.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 07 окт 2016 22:59

Няма такова нещо като ген. Наблюдавам и двете си деца, виждам как след неадекватни действия и те се държат неадекватно... докато не "върна лентата назад" и не коригирам своите действия, или ако не е от мен, чуждите.
И се справям, но...
Като те чета, историята ти е достойна за книга. Пробвай се. :P Забелязах, че за изоставена в дом, пишеш правилно, последователно, хубаво, нежаргонно, понеже от тв съм останала с друго впечатление. Като си я напишеш книгата.... най - добре ще е на компютър без интернет и за всеки случай да си правиш копия на флашка.... мисля, че с резюмето можеш да търсиш издател, спонсор, историята ти е достатъчно атрактивна, освен това си абсолютно положителен пример.
Доколкото малката ти дъщеря... по принцип, аз съм убедена 100%, че ако са запознати с лечението на паническо разстройство, а основното съм публикувала в първите максимум 10 страници на темата, другото е надграждане, щуротии, теории, за да докажа адекватност, но... има 5-6 базисни неща за контрол на паническите атаки. За да се получи психоза, съдейки по себе си, трябва да е изпълнено:
- неспане
- недохранване
- скандали, от които части на мозъка по навик застават в готовност да понесат силни шумове, нещо като цялото тяло да е постоянно в бойна готовност. От там собственият мисловен глас става по - силен, ако има секта!, но и да няма, самото странно по - силно прозвучаване на личния глас може да наведе на всякакви мисли от сорта на - има дух, който ме преследва, някой се свързва с мен телепатично, откъдето човек - а няма човек, който поне малко да не вярва, че има бог или друго, та.... много лесно от панически атаки и временно увреждане на нервите в мозъка се преминава в психоза.
За да няма психоза, първите две, или поне храненето трябва да е редовно - два пъти на ден за мен си е в норма, плюс плодове.
Тя самата тревожи ли се, че нещо й има?
Защото ако не се, по - скоро не трябва да й даваш такава информация, а само да я успокоиш, че няма генетика, има достатъчно статии, в които се казва, че когато се развива диабет, е възможно като преход да се получат психози. Та е по - скоро ефект от детството, от стреса, после си избива.
Предполагам, че като се успокоят, че не е генетично и знаят, че само трябва да се хранят редовно, за да предотвратят изтощаване на организма - защото няма човек на диета, който да не развие скорбут, или биполярно или друго, та.... според мен след като родих не ядях, понеже ми се отщяваше и това е основната причина да ми свърши запасът от витамини в организма.
Аз още преди известно време стигнах до извода, че трябва да чета статии за това как се отглеждат осиновени деца, понеже двете по - малко или повече бяха изоставени от мен, от мъжа ми...
От друго място - безусловно да ги обичам, обаче как по друг начин да реагирам на някой, който ми пищи, че одеалото му не било сгънато, както трябва, а.... е достатъчно голяма, за да го направи сама?
Днес ми щукна да им кажа, че баща им не мога да го променя, но поне ние трите помежду си трябва да започнем да се разбираме...
Обяснявам им как е било при мен, понеже аз имам чувството, че откакто стъпах в София, още повече, откакто се омъжих, все едно влязох в някакъв кошмар за 10 години.
Не искам да оправдавам родителите ти.
Принципно, така, както ти описваш, такава съм аз. :P Че аз по едно време налудности получих и от детски, понеже много ги усилваха, освен това вкъщи кънтеше и детските не са това, което бяха преди. Което по време на психоза съвсем ме сдухва.
Та.... успокой ги, че не е генетично. Лошо са те информирали - диабетът понякога е съпроводен с психоза. А знаейки, че странно децата го израстват понякога в пубертета, сама може да проследиш, че с увеличаване на самостоятелността им, най - вероятно са избегали от вкъщи и всичко се е нормализирало.
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

fantagiro

Мнение от fantagiro » 07 окт 2016 23:12

Но не бях весела и пушех. Всъщност аз бях в постоянна готовност, че ще има скандали. Всъщност беше интересно, че когато мъжът ми тръгна за Германия, или малко преди да тръгне си мислех, че получавам инсулт, а просто бях щастлива. :P
То преди мен и сега като ме няма там, пак има, така че не е от мен.
По едно време и пиех.
Но пък да взема да се спра с чувството за вина, понеже първоначалната ми мисъл преди три четири години беше, че трябва да намеря безлекарствено лечение на БАР или шизофрения, а ако някой ме беше взел под крилото си, това с пиенето нямаше да се случи. Лечението на тези неща е открито отдавна, и то психотерапевтично.
Няма да се връщам назад, за да не надувам темата. Обаче оправданията ми за държанието ми са прекалено стабилни.
Няма какво да ме накара да спра цигарите. При условие, че когато се наспя нощно време, на другия ден съм по - енергична всъщност и не прилягвам на компютъра толкова, върша доста неща, цигарите ще си ги намаля естествено. А увеличавам ако ме ядосат.

Та... в първите 10 страници от темата има линкове мисля към по - важни постове на психотерапевта, който съм си нарекла "мой", кавичките са понеже не съм се срещала с него реално.
Това с авторитета, за което беше писал, е интересно. Всъщност това донякъде е в основата на психозите, когато за авторитет се вземе сектант.
Принципно, каквото и смислено да съм написала, е нещо като практичен пример на изложената в европея теория.
Само че нещо нямам много мерак да го хваля.
Както и да е.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 07 окт 2016 23:21

Доколкото... имам усещането, че сега някой се опитва да ме накара да разбера мъжа си. Съжалявам. И двата пъти, когато съм била в майчинство, тоя човек не е разбирал, че тези деца не се гледат сами. Не можа да си озапти родата да не се явяват постоянно болни.... все ми е тая дали е забравил да релаксира или не. Той колко пъти ми е казвал да си почина малко?
:P
Колко пъти ме е защитил?
Изстудяла съм.
Та.... Аврора, съжалявам, трябва да се омитам от тук, понеже някой ще вземе да ми казва, че трява си е трябва и аз съм с изкривени лесбийски разбирания. Нямам желание да спя с някого. Така че не се тревожете, тея 7-8 процента, които не хващали спин.... не ме интересуват въобще.
Но това, което мен ме вдигна на крака е описано тук.
Доколкото, че майка ти е паднала и си е ударила главата... аз съм се качвала на стол - щъркел, след изпити два литра вино... ако не ме лъже паметта, или достатъчно, за да си знам, че съм пияна - докато бях студентка. Вярно, че таванът беше нисък и се подпирах, но по спомени успях да се задържа и без ръце, та.... мен за да ме улови хапче, явно трябва да ме натровят.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 07 окт 2016 23:47

Всъщност като се замислих, може да им споделиш само, че си разговаряла с хора във форум. И са ти обяснили, че всичко идва от преддиабетното състояние. Най - вече от това, че като малка със сигурност са ти крещяли.
Когато се е случило това с онзи, който се е изгаврил по някакъв начин с теб, автоматично в мозъка ти се е задействала едновремешната травма и трансмитерите, както ги наричам аз, са заели готовност да понасят удари и евентуално да изпращат.
В резултат, понеже си неуверена, и вътрешно водиш диалог между "трябва и искам", ако попаднеш на това, обяснявала съм го, но това чувство за вина е събарящо, та мисля след малко да легна да спя и евентуално поне да си дам почивка от форума, но.... този вътрешен диалог между "трябва и искам" в стресиращ момент се включва на по - високи децибели, което те е изплашило, освен това това постоянно вътрешно човъркане не ти дава да спиш... откъдето идва и психозата.
Самият факт, че ще знаят какво се случва по време на криза, мисля, че е до известна степен като застраховка, че няма да е по - сериозно от ПР, дори да се прояви.
Заради това казах и че пеенето е хубаво, с различна сила, за да усетиш спокойното пеене, но....
аз много исках ако не с музиката, то поне да рисувам известно време, защото знам, че вляза ли във фаза, със сигурност правя интересни неща, но.... мъжът ми е на 2 минути разстояние и за него това е губене на време.
Него го удовлетворява да съм посредствена. Поне така ми се струва. Хем иска да има пари, но предполагам знае, че ако получавам достатъчно не е сигурно дали ще продължа да съм с него.... знам ли какви мисли му се въртят в главата.
За тебе обаче това е важно. Също е важно, че първата психоза е най - страшна, понеже не знаеш какво става с теб. Ако те ги знаят тези неща, по някакъв начин ако не предпазени, то поне подготвени ще са и ще знаят, че трябва да посетят специалист.
Не съм сигурна за хапчетата за ПР. Имам позната, която е пила 6м. антидепресанти, след това ги е спряла, но същевременно си е правила психотерапия.
За антипсихотиците съм твърдо против, ако антидепресантите за психоза не действат, то антипсихотици максимум един месец е нужно да се пият. От 23 декември до 14 февруари пих хапчета първия път. И то натравяща доза. Бяха почнали да ми треперят неудържимо ръцете. Онази беше казала, че трябва да продължа да ги пия, щяла само да намали количеството някакси, по спомени май че беше казала, ама трябвало да издържа още 2 седмици. А 2 пъти ходих и двата пъти й казах неща, които после ползвах, за да си проведа психоанализа на първата психоза, че и на целия живот. Овца.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 08 окт 2016 00:39

Та това "трябва" може да бъде общественото мнение, родител, съпруг или неговите родители. Когато Авторитет е сектант, стават религиозните убийства и атентати.
А същевременно всеки един човек, за да се научи да гледа дете, се нуждае от такъв авторитет, особено ако се сменя модела на възпитание, както се е случило при мен, а и сега аз вече като майка. Нужни са съвети понякога.
Та тези противоречия между трябва и искам са в основата на паническите атаки.
Когато съвсем отсъства искам, лицето е с шизофрения понеже изпълнява безропотно всичко, което му се каже - това поне аз така си го обяснявам, последно четох, че при шизофренията липсва личност.
Не съм сигурна дали тази книга, за която говориш е подходяща. На мен ми е по - лесно, когато си дам сметка един човек какви алтернативи има - като пример да се възхити, да завиди, да злобее и прочие. И си избирам кое да съм и доколко.
Доколкото... най - важното е човек да се научел да си пази границите. :P Я освен с прилягване, друг начин не намерих. Принципно ако мъжът ми не ми вдигаше гири за чистенето, щях да си направя така, че да чистя минимално, а останалото да е свободно време за децата, за мен. Така бях чела в един форум, че една не гладела, но пък обръщала внимание на децата и така спрях да гладя и аз. Само че май че тогава вече търсех как да се излекувам от шизофрения или биполярно.

Както и да е де. Аз нямах нищо против да слушам мъжа ми, само че ми навираше хора, които не харесвам.
Не знам при кой лекар се ходи за диабет, но си мисля, че с такъв трябва да говориш дали при условие, че пиеш инсулин трябва да пиеш антипсихотици, защото реално ти си набавяш липсващото от преди вещество в организма, откъдето антипсихотиците би следвало да са ненужни.
Евентуално да си оставиш само хапчетата за сън, за диабет и за кръвно, предполагам.
Та това "трябва", да се върна на темата, когато стане в повече, отколкото може да даде човек, следват симптоми.
Аз не съм научена да говоря вкъщи, а да стаявам. От това последно със сестра ми без малко да остана с впечатление, че се е променила много. :P Добре, че гледам да се уточнявам, като ми размине. Но.... със сигурност не виждам никакъв смисъл в говоренето по сериозни теми с хора. Само се забатачват нещата.
Та пак за емоционалната интелигентност... когато знаеш алтернативите за чувства и емоции, можеш да въздействаш, или поне да си задаваш въпроси примерно: Кого имитира дъщеря ми с одеалото? Защо? Как се чувства?
и съответно те имат една възраст, в която се проявяват като диктатори.
Е... бях се регистрирала да чета на един психологията... ами мен ми писна от напудрени статии. Искам някой така, сурово, без уводи и заключения да ми вади инфо, защото аз в четене на това как се живеел живота евентуално мога да си прекарам цял живот иначе.
Принципно ме е страх, че ако й кажеш, че мъж посегне ли им, докато са гаджета, не е за тях, че ще останат стари моми. Но то пък... в някои случаи сякаш е по - добре :P .
Също... за абсолютно всеки е важно да има професия. Евала на учителките ти, че каквато и работа да работиш, си на работа, имаш си някакъв занаят. Не искам да даваш подробности за себе си, за да не се тревожиш после. Не ме интересува. Децата ти могат ли нещо - ако ще рисуване да е, нещо, просто нещо от - до да са изучили, но да имат мерак за него, то след себе си ще повлече други неща.

Във висшето имаше свестни момчета, предполагам и че като мъже вече се проявяват добре, и не вярвам да си служат с подобни похвати. :P

Avrora7

Мнение от Avrora7 » 08 окт 2016 08:23

fantagiro от теб би се получил добър психоаналитик, психолог. как ги налучкваш само при мен не знам. Не знам как го правиш. за това, "Трябва и искам" бях писала в един пост но ми изтече сесията и не успях да пратя.
не мога да пиша така хубаво и смислено като теб. но ти си ме разбрала.
всъщност проблема си е само в мен. В мисленето ми.
Вчера гледах нещо интересно. Исках да пратя линк тука за форума но няма как. там ставаше въпрос за прошка. Ако ние простим, и на нас господ ще ни прости. ако не простим и на нас не е простено. много хора не могат това. не могат да простят.
не знам какво ми става като гледем или чета нещо аз след това си улавям, че всъщност съм забравила всичко. И трябва да гледам или чета по 2-3 пъти евентуално нещо да запомня. В една книга исках да запомня едно изречение, е 10 пъти съм го чела така и не запомних. Само едно изречение. Не знам какво ми стана.
а тези доктори които изписват антипсихотици, съвнявам се, че ако детето му получи психоз, ще му дават подобни лекарства и ще го убеждават, че е психично болен.
А на нас ни ги изписват все едно са бонбони.
Аз честно дати кажа повече психясвам от страничните действия на тези хапчета които получих.
И пак, напрежение, тревога.
защото при мен повече проблема е психологичен, а не психичен.не отричам , че все пак имам някакъв проблем. Млада жена си, обаче имаш и ти проблеми със здравето. ако се съмняваш за щитовидна жлеза направи си ТСХ хормон. и аз имам проблеми със щитовидна жлеза но това вече е от стреса.
И настина не е хубаво човек да е много добър, в сегашно време това е недостатък.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 08 окт 2016 09:05

:P Това са преразказани думи на психотерапевта ми. Само че осмислени и разбрани от мен. Няма как да не ги налучквам, нали бях казала, че са 10-15 неща в психотерапията, от там нататък е време, за да свикнеш с новото разбиране за себе си?
Доколкото господ.... бегай надалече от такова инфо. :P
Не вярвам.
Ако се натискаш да простиш, когато си ядосана, подтискаш и се разболяваш. С религията само допълнително се впускаш в ненужни философии. От там човек става фанатично добър. Или в зависимост от сектата - злобен и опасен психопат.
Лично мои са си обясненията за това какво се случва в мозъка. Може и да съм чела някъде подобна информация, но точно по този начин обяснено - не. По този начин психозата се приравнява до паническото разстройство, защото при него обяснението, че когато човек попадне в ситуация "бий или бягай", но не прави нито едно от двете, в тялото се отделя адреналин, който не се изразходва и се превръща в друго вещество, вредно за организма.
И пак е паническа атака, но с увредени временно слухови нерви.
Не се опитвай да си обясняваш изоставянето от родителите ти с "карма", че ти си виновна, че ти си си избрала да се родиш там и прочие. Тоест да поемеш тяхната вина. За мен става въпрос за двама некадърници, които като са правили деца, не са си правили сметка как ще ги отглеждат. Но... виж, от 3 едно поне си е, както трябва да е - с деца, любвеобвилна, отдадена.
Доколкото бог... аз не вярвам, но знам, че когато се пипа вярата на човек, е опасно. По тази причина просто не оплитай действията си с това... какво ще каже бог или бог като авторитет.
Аз си мисля, че да ти е безразлично миналото, и не точно да простиш, е достатъчно, за да се успокоиш.
Не вярвам, че някой ни гледа отгоре, освен спец службите. :P
Но във всички случаи ако твоите родители са гледали колко отдадена майка си била, щяха да изпитват огромно чувство за вина и срам.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 08 окт 2016 09:28

За религията не ми се говори, понеже темата за това е винаги опасна. Последният път, когато се опитвах да си обясня тук чрез писане как са се зародили науките от религията, след това се случи нещо, не вярвам аз да съм причината, но беше достатъчно, за да си изведа извод, че за това не трябва да се говори, понеже това, че аз разбирам нещо, не означава че и друг ще го разбере по същия начин.
Аз самата сдухвам, особено ако не съм се наспала добре, докато мисля за тези неща.
Въобще за - политика, религия и моето мнение за частиците, биополето и т.н., са тема табу от тук нататък.
По какъвто и мисловен път да си обяснявам нещата, стигам до по - горе посочените изводи.
Равноправие, зачитане на себе си и другите, доколкото го позволяват - за здраве.
Моят съвет е да вярваш, колкото да не е без хич, че има прераждане и доста добре си се справила с живота си и толкова.
Лично моето мнение... аз малко си пестя думите за възхищение, урсузеста съм станала, но... Бих поздравила учителките ти за правописа ти и за ценностната система, която мисля, че поне в малка степен са ти положили.
Затова ти казвам, че историята ти е достатъчно добър пример, заслужава си да я вплетеш в книга. Дори да имаш пропуски - затова е редактора. Само че... първо си помисли дали ти се пише, а после :P мога да помисля как да си опазиш творчеството, за да не би ти да дадеш за редактиране, а някой да ти вземе редакцията и да не ти я върне.
Понеже знам за една баба, пишеща стихове, на която един искал тетрадката, за да я публикува и така и не й я върнал, та....

fantagiro

Мнение от fantagiro » 08 окт 2016 09:58

:P Така написано може да си изведеш извод, че ти липсва ценностна система. А всъщност си мислех, че от мен щеше да стане чудесна учителка, ако вместо държавата, че й бях под носа, ме остави да се разправям с 4 пенсионера, да ми тровят нервите, беше направила абсолютно всичко, каквото трябваше, за да реанимирам, аз имах подход към децата, и докато си мислех, съм се изразила малко двузначно.
Много се радвам, че има хора като теб. А можеш ли да се сетиш кой ти е бил пример или си карала само по мисловната линия - майка ми и баща ми бяха некадърници, аз няма да съм като тях?
В смисъл такава ценностна система като твоята нямат много от хората, които са израснали с родители, така че... казах ти, въобще трябва да се гордееш, че си успяла да ги отгледаш по този начин, който описваш. Това, че си направила криза според мен е от преддиабетното състояние, в което си, така че не трябва да изпитваш никаква вина.
Имаш и инфото за това какво се случва с организма, което мен ме успокои. Че не е за постоянно, а само на моменти.
Съжалявам, че не никой, ама никой не ми помогна да стана психолог. Даже това с религията подлежеше на обсъждане и дообработване. Самият ми разказ за мен, семейството ми, сочеше, че не сме особено фанатично вярващо семейство.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 08 окт 2016 11:10

В класа на дъщеря ми имаше ромче. Веднъж, когато отивах да я вземам, видях тетрадката му, понеже стоеше пред дъщеря ми. Написаното беше абсолютно едно към едно с учебника, само че понеже се стараеше да е точно, както там, се бавеше. Учителката вместо да се залови за старанието му и да го прехвърли в която и да е положителна насока, го хокаше, че се бавел, необръщайки внимание на стараенето му. Нищо не е пречело да му каже, че има други неща, които са по - важни от краснописа, да го "вземе под крилото си" и да създаде любов и прилежност в някоя от науките. Понеже е момче - директно електротехника, ако ще мебелиране.
Вместо това, една година по - късно това дете не само, че беше с проблемно поведение, ами и не се стараеше.
Е?
Когато се впечатлявам от такива неща и знам в общи линии какво е трябвало да се направи, още ли на някой в очите му съм лоша, че пуша?
И толкова голям грях ли е това, че някой да ме отхвърли?
Това не е към теб, Аврора, а към психолозите.
За мен това са психопати, ако мислят по описания от мен начин - щом пуша, значи съм лоша.
Аз пък... единици познавам непушачи, които да ми харесват. Повечето за сметка на непушенето, употребяват марихуана, която все още си е незаконна, така че в общия случай - не харесвам. Не искам да го приемаш лично. Всеки е тръгнал по различни пътища, и си влачи "товара" от тези пътища. Гледам какво се случва по биг брадър, и си правя някакви асоциации. :P
Просто ми трябваше рамо, да реанимирам навреме, после бях приложима навсякъде.
Сега съм приложима само за децата си, макар че забавянето на терапията ми, натрупа грешки спрямо тях, тоест... в лошо настроение могат да са от сутринта, не е кой знае колко голям проблем - отстрани погледнато.
Но да остана равнодушна си е изпитание на нерви.
И няма хапче, което да ми помогне.
Та... аман от психопати - психолози.
Всъщност, питай ако имаш нужда от помощ за нещо още, но не вярвам, това е достатъчно до тук, за да ти помогне във времето.
Доколкото книгата... замисли се сериозно.
Напиши я.
После си поговори с дъщерите ти за съвет как точно да я реализираш.
Всъщност, мисля, че не е толкова скъпо да си я спонсорираш сама.
Интернет е удобен с безплатната реклама, която осигурява, така че няма да ти трябват пари за такава.
Може ако имаш познат адвокат, да помолиш за съвет.
А доколкото редактор.... пак, питай адвокат, как да ползваш такъв, без да бъдеш излъгана, тоест да ти се открадне копието и някой друг да си припише авторството.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 08 окт 2016 11:30

Опа, ама нали каза, че пушиш?
Или си пропушила в последствие?
Сетих се аз, че имаше нещо, с което ми допадна, ама...

Не понасям непушачи.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 08 окт 2016 11:39

Понеже току все се "виждам" някъде.... ще приключвам с обясненията.
Ако имаш още въпроси, питай, ще ти пиша, после се омитам от тук.
Съжалявам, че нямаше един, който да беше ударил рамо за книга, тогава това щеше да е достатъчен повод мъжът ми да ми остави пространство да я пиша.
Тия неща с религията щях да ги орежа и книгата щеше да е чудесно съчетание между теория и практика.
Такива метамофрози претърпя държанието ми, че по - скоро мразя, заключила съм се за любов и това ми се отрази мигновено на сексуалните преживявания. Нищо де, не ми пречи, имам енергия за какво ли не.

Бях изключила какво се случи когато към старо вярване се добави ново, една мешаница от налудности и опасност от психоза. Съжалявам, че не ми удариха рамо да стана психолог. Когато някой чете религиозните ми отклонения и писания, да има предвид, че съм писала, че мисленето като атеист, предпазва от психози. Липсва ли - следва психоза.

Яд ме е, че не ми помогнаха да изуча психотерапията из основи иначе, а не тук, пишейки.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 08 окт 2016 11:53

Доколкото... не знам как попаднах на уикипедия, със сигурност от четене на психоанализа всъщност, за инфо за английските аристократи, които ходели при проститутки, понеже възприемали жените си като майки и не можели да си позволят това, което с проститутките са.
Всъщност това погрешно е изтълкувано. Някак много трудно се връзва една майка да бъде первезна и същевременно добра и отдадена майка, идеал за следване.
Това мисля, че се случва с мен.
Като се има предвид и че класическият секс съм свързавала с голямата любов, включително 69, всякакво друго държание не е част от мен. Също така... с напредването на възрастта и разнообразие от бацили, кандиди, стафилококи, които сме насъбирали от партньори, а и пенсионерите с нехайността си, дори наглостта си, възмущение, че позволявам да споделя, че те трябва да ни пазят, да пазят и децата в името на децата, дори класически секс не ми се прави. :P
Аз с моите бацили си живея в симбиоза, децата повече ги милвам, избягвам да ги целувам много, понеже сега и ми се цепна устната, та... За чий ще казвам, че ги обичам, ако не ги пазя от собствените си бацили? Ненавиждам пенсионерите с тяхното "аз съм заслужил да ме уважаваш, ако трябва и да умреш за мен, нали аз съм те създал".
Майка ми е различна. Изведа ли я от смръдливата обстановка на село, много бързо ще си коригира държанието. Само че и тя е фанатична на тема хигиена. За мен като човек не е логично животът да преминава в денонощна хигиена. Важно ми е подът да е чист, прах да няма, банята да е чиста, дрехите да са изпрани и по възможност изгладени - по - точно бельото, а дали е подредено или не - все тая.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 08 окт 2016 12:38

Доколкото... ей сега си говорих с дъщеря ми, че прабаба й я научила да шие. Принципно те даже учени на БАН са я забелязали на времето, че за чистачка е много мъдра.
Понеже я боляха краката, беше научила малката ми дъщеря да се качва по необезопасени стълби сама, преди аз да видя това, та когато свекърва ми я изпусна от поглед и дойде при мен да си търси кукли, е била достатъчно внимателна, за да не падне от терасата. Обаче, как ми кажи, да легна да се наспя след техни настинки, оставяйки ги на такова несигурно място? Оставили са я сама в спалнята, а свекър ми си държи хапчетата до леглото, на съвсем достъпно място и когато направих преди време забележка, последваха пренебрежителни погледи. Каквото и да ми говорят, че децата трябва да слушат като им кажеш, че тези хапчета не са за тях, може да ти се ядоса моментно за нещо и да ти направи на пук - детска му работа. На това като действие на възрастен ли ще се гледа, бе, идиоти?! Вместо да предпазиш и докато разбереш мисленето на детето, да го опазиш от сериозни последствия?
Та... нищо, че ме беше нарекла мешана, то аз ако почна да поставям епитети на родата им, ще ги навра не знам къде, но... дръта лисица, на около 2 години била, не ходела, майка й мислела, че умира и взела да й шие рокля. И онова ми ти като чуло, та рипнало. Но... кой знае за какво е протестирала, а никой не е доумявал какво причинява.
Лошото е, че и двете й деца приличат на мъжа й, който тия дни придърпва, но пак оживя. Поне издънките им, засега вървят хубаво и 6-те.
:lol: 8)
Та, Аврора, колкото пъти се връщам назад, изпадам в едни състояния, в които хем ми се плаче къде попаднах, хем ми е смешно.
На никой не му е лесно, но е хубаво, че си се справила толкова добре при тези условия в живота си.
Възхищавам ти се. И независимо колко недостатъци би изтъкнала, бих ти казала точно пак това.

Отговори

Върни се в “Шизофрения. Циклофрения. Психично здраве”