ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Токов удар може да наруши дишането и сърдечната дейност
Теломерите определят темпа на стареене
Дефицитът на магнезий често води до безсъние

Относно преглед при психиатър ...

Модератори: админ, консултанти

fantagiro

Re: Относно преглед при психиатър ...

Мнение от fantagiro » 06 окт 2016 10:15

Не знам за сезоните дали връзката с настроението е обективна или субективна. А сигурно щото съм психично разстроена личност, която много обича да мечтае, затова точно смяната на сезоните ми е приятна, понеже всеки сезон в края му ми омръзва, и ми олеква като дойде другият. Лятото свързвам с море, слънце, лентяйстване, пролетта с аромата на пролет, всичко се събужда, зеленее, красиво е, валят дъждове, в които си представям как съм вкъщи, на топло, под дебело одеало... лентяйстваща, есента пак по своему е цветна, особено има едни много красиви дървета, които се оцветяват в златисто жълто, оранжево, червено и художниците се надпреварват да ги рисуват, и пак са романтични дъждове, зимата пък пак... сняг, всичко в бяло, Коледата и НГ с техните лампички, на топло, кафенце, цигарка, лентяйстване. Обожавам дните преди празниците към днешна дата. Самите празници са един голям кошмар, но окичването на стаите винаги е съпроводено с коледни песнички и магията я има тогава.
Доколкото килограмите... стискам очи и се хиля, сигурно трябва да пропуснеш постовете ми за двете ми психиатърки, които се надпреварват една друга по наднормено тегло. Недей се кося, мъжът ми се загледа по последната, и няма как да е иначе, майка му си тежи на мястото ако не в преносен, то в буквален смисъл. :P
Има мъже, които си падат по едри жени.
Аз също бавно, но славно качвам килограми, вече съм малко над нормата, не е както си мислех, че съм се застопорила. Така че... в онези постове съм имала друго предвид. Тоест ако имаше как бих унищожила всеки, който вместо да ми помогне да се измъкна от състоянието, е гледал да изкара пари на мой гръб....
За инсулина.... не ми е ясно какво значи точно инсулинова резистентност, тоест, че си диабетичка ли? Предположих, аз очаквам и мен да ме споходи по някое време, понеже... така го чувствам, освен това ми се случва понякога като прекаля със сладкото, но не и да преям, да ми стане лошо. Понякога и от малко, но.... предполагам, че е някакво моментно състояние на кръвната захар. До тук не съм повръщала, което знам, че е един от сигналите за диабет.
Аз си поддържам килограмите със секс, то ми и личи, тези месеци снижих тотално, и вече съм с може би 3-4 кила отгоре. :P
Аз ако имах достъп до инфо, бих засякла назад във времето как са ми се отразявали слънчевите цикли на петната, както и магнитното поле на земята.
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

Avrora7

Мнение от Avrora7 » 06 окт 2016 18:12

в последно време много лошо се чувствам. Някакви пристъпи получавам.
днес имах малко работа и едвам я свърших. Такъв ужас ме обзе, че трябва да излизам. Като се прибрах в къщи след 1 час малко ме отпусна, но пак някаква тревога има. не знам какво ми е вече. Аз от последните 5 години не знам какво е спокойствие. Като ми е все така ми идва наистина да си направя ЯМР. освен, че имам психично р-во друго от псита нищо не чувам. що не ми обяснят моето състояние. или това не им влиза в работа. Уморих се вече. някаква мъка, а не живот.
За инсулинова резистентност съм чела, но много не помня вече. организма като произвежда инсулин организма не го разпознава от там панкреасът отделя повече и започва складиране на мазнини. Трябва строга диета иначе след време се получава диабет. за мен инсулинова резистентност е пред диабетно състояние. хапчетата които пия за него и за диабетно болни ги изписват. Има
преди да пия тези хапчета аз си бях добре, след като ги започнах постепенно качих 40 кг. поне да беше имал някакъв резултат, да се чувствам спокойна, а то хем дебела хем неспокойна. Плюс куп странични действия. мисля, че от хапчета тази резистентност. преди нямах. бях напълно здрава.
Аз от доста време ходя по доктори но такава както аз не съм виждала. всички са спокойни, доволни са от лечението, хвалят докторите, какво ми е на мене не знам.
Като всичко започна ходих 2-3 пъти при психолог. Като започна от детството да ме пита това онова. Каза ми, че при мен е нещо като снежна топка става все по-голяма и по-голяма и накрая, как го каза точно не помня ми демек тя е станала огромна и се търкулнала ли каза демек, че много ми се събра просто. И в един момент става това което стана.
Наскоро ходих пак при нея, отдели ми 1 час. Но не помня за какво сме говорили. Само помня ми каза да намеря нещо което би ми доставило удоволствие. някакво хоби, да правя нещо с ръцете.
Аз от малка имам проблеми. Помня, че все ме обиждаха и децата и възрастните. Обаче бях винаги усмихната, добронамерена. Незнам. така бях до случката. След това нещо в мен се пречупи. Чувствам някаква несправедливост.
дъщеря ми казва:
мамо трябва да простиш. Опитвам се, но някак си не мога.
не мога да повярвам, че някой би ми сторил нещо лошо, тази гавра с мен. На никой нищо лошо не съм сторила. незнам от къде при хората има толкова жестокост. разревах се. Ужас. простете ми, че ви занимавам.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 06 окт 2016 22:37

Не знаех, че имаш дъщеря.
Да простиш можеш само ако разбереш защо например близките ти, или съучениците ти са били такива. Следващото мисля, че е част от емоционалната интелигентност.
С две думи... предполагам, че си живяла на село. Там просто манталитетът е такъв.
В града ми се струва, че по - малко се коментират околните, или дори и да се, това не се прави в присъствието на децата, понеже извинявай, но просто не вярвам, че някое дете ще се присмее злобно на пълно дете, ако не е виждало това у възрастен. А после, между децата, се получава вече като верижна реакция.
Ако си второ дете.... аз понеже имам две, сама си знам колко е трудно винаги да разпределиш еднакво вниманието. По тази причина не се сърдя и за това, че в определен период от живота си, сестра ми се е чувствала по - специална. Но за да не я намразя, почнах да чета Фройд, за да търся защо понякога съм изпитвала неприятни чувства. :P
И пак за родителите и децата. Тогава, когато се изпускам да ги обидя, е когато твърде дълго са се държали като баща си. Тоест... считай, че ако не сгъна примерно едно одеало, на руло, ама без гънка, дъщеря ми почва да ми крещи. Ако бях намерила на време някой добряга, на когото да имам доверие, щях да се изселя с тях двете на момента.
Другата и тя по своему се държи пренебрежително понякога. Да не кажа всеки ден се боря с тези неща, на които едно време не съм била на себе си достатъчно, че да знам стопроцентово какво се случва.
От друга страна, и с него се държат, както аз, когато му се ядосам.
В един момент и от него получават скандал, та....
Обясни ли си защо вкъщи са те обиждали? Родителите ти са се обиждали един друг индиректно, понеже ти си проявявала различни качества, които са ненавиждали един у друг... най - вероятно.
Аз със сетни усилия се опитвам да отворя очите на мъжа ми, че.... когато вижда държание от мен, което не е виждал преди, при условие, че днес четох по немски, просто няма право да ми прави забележки за глупости, но.... ефект никакъв.
Поне на децата вече знам да правя забележки, понеже преди търпях, докато ми избият накрая чивиите, докато сега, още докато тръгнат да набират скорост, им напомням, че не е редно да се държат с мен така, след като получават абсолютно всичко, което мисля, че една майка би трябвало да дава - основните грижи, аз още понякога играя с тях, рисуваме, накупила съм разни неща и трябва да намеря време, точно като една учителка, да изрежа всичко и после да правим картини с гланцово блокче.... Докато не ме извадят от релси съм мила, освен това за разлика от повечето възрастни, се стремя да ги разбирам.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 06 окт 2016 22:50

Доколкото гавренето, за което говориш... аз не мога да разбера какво точно имаш предвид.
Като се поставих на мястото на мъжа ми изцяло, се усетих, че то от възпитанието им произтича да очакват да получават всичко от жената. Чувстват се като собственици и т.н., но... не ми се навлиза в подробности, защото и без друго не изпитвам особено желание да спя при него, което още повече влошава нещата.
Трябва да изтърпям по веднъж в седмицата сексуалното му присъствие. Явно. Опитах да го моделирам, но си дадох сметка, че е мисия невъзможна. Недодялан е точната дума. Иначе работен. Седя и му се чудя за чий се блъска, като на нищо не може да се наслади след работа. И да му подредя вечерята, сякаш се забавлява? да ми направи забележка, знаейки че няма да усетя хумора. Така ми хрумва, че понякога прави. Все ми е тая. Нещастник. Аз поне от време на време, успявам да се отърся от всичко, за да видя, всичко, което имам в момента.
Та... пак за теб. Аз като се усетя кое ми е смъкнало настроението, си възвръщам що годе нормалното настроение. Тоест... правиш си нещо като ретроспекция, когато се усетиш смахнато, и има голяма вероятност да се усетиш Кой. Слагаш му един етикет "некадърник" и би следвало да ти олекне.
Гледам, че говориш, че си добра. Слагането на етикети тогава най - вероятно в миналото си го отхвърлила. Нищо не ти пречи поне на ум на всеки да му изнамериш кусур.
:P
Доколкото тези психоатаки, за които говориш.... аз казах какви са вариантите за хора, стоящи зад тях.
За злобата... не помня някога да съм била толкова откровена, колкото тук. Вярвай ми, откакто си понаредих егоизма, някой навреди ли ми, така че да ме заболи стабилно, гледам да не се забавям с подобаващо злобен отговор.
Ако е възможно да прекратя взаимоотношения, се изселвам на момента.
Всъщност ограничавам си контактите, понеже ми е по - лесно. Достатъчен ми е мъжът ми.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 07 окт 2016 07:26

Тоест... дори с майка ми и сестра ми не се чувам толкова често като преди. Всъщност като не се чуваме известно време по - имаме с какво да се похвалим, за какво да говорим, вместо да обсъждаме моите бръмбари в главата.
Доколкото злобата...
Аз бях писала за това.
Например... ако видиш някоя умна и красива, в теб има няколко алтернативи за емоция.
- да се възхитиш - това предизвиква донякъде ниско самочувствие у теб
- да завидиш, да злобееш, тоест... да търсиш начин да я смачкаш тази
- да завидиш, но в последствие да изтъкнеш достатъчно свои качества, за да смалиш това чувство.
Има един вариант някой да ти е безразличен, но това ми се струва се случва само при хора с подреден живот.
Лично аз подскачам между първото и третото.
Доколкото желанията към Прокопиева, Теодосиев и Динолова... Най - малкото се дразня от хора, които се опитват да ме убедят, че съм изцяло болна. Последната заяви нещо от сорта на... всичките сме насилници. Пий си хапчетата, малко по - нататък в разговора...
Дали щях да се усетя, че аз засилвам храненето, смятайки че в един момент ще си набавя витамините и после пак ще си карам постарому? А постарому е да ям по веднъж на ден, което при условие, че постоянно трябва да съм в движение, е изключително малко.
На мен и на паметта ми се отразиха, поне така обясних последните "грешки", които си открих.
А доколкото мъжката психопатия.... аз ги виждам така нещата... жените ни възпитават като добри и глупави, докато мъжете - да очакват всичко да им е като на принцеси подготвено при завръщането от работа, въобще не искам да задълбавам в това какво Още мъжете, понеже хем ми се струва безсмислено, хем предизвиква у мен отвръщение. И водена от едно "трябва", жената го спазва, докато не направи психоза. :P

fantagiro

Мнение от fantagiro » 07 окт 2016 09:05

:P И виж как ще се направя пак на мързелива. Като почна да забравям, излиза, че съм си клатила краката предимно.
- а къде остана сутрешното обличане, съпроводено най - често с рев от две деца и тревога от моя страна как ще стигнем до детската, ще ги оставя и т.н.... плюс настинките, плюс недоспиването, а колко четох, за да мога да знам как да ги лекувам, да не сгреша и т.н.... да не говоря, че все така си обзавеждаме, че предимно, колкото и да чистя, все разхвърляно стои. И сега поради малко пари, пак е много трудно да съчетая нещата, които купихме... както и да е. Толкова по - лесно е... трябва ти нещо - бам в магазина купуваш и забравяш.
Та като се има предвид, че три, четири месеца трупах маса предимно :P , е съвсем нормално едва сега да си поемам напълно задълженията...
Иначе тук е перфектно измислено за деца. Майката може да стои в детската, докато детето привикне. Така няма стрес нито за майката, нито за детето, а отгоре на всичко учителките не са сами в успокояването на децата!-не е трудно да се приеме като закон и в бг, като се има предвид, че психозата ми е два месеца след като дъщеря ми тръгна на детска, първата психоза де, и аз много добре знам, че психозата ми е 1/3 минало, 1/3 скандали с родата на мъжа ми, 1/3, защото не можех да наблюдавам дъщеря ми цял ден, не можех да я опазя... бях чела мисля, някъде, че на някои деца им давали депакин, за да се успокоят, та мисля, че и това допълнително ме сдуха. Понеже там едната я познавах по - отблизо и знам, че голям привърженик на хапчетата :P , пак от тези знам, че са държали да се бие ваксина, въпреки че детето било болно, за да не изпуснели срокове.... абсолютно с бърнаут кикимори.
Та.... какво друго ми видяха очите тук... срещам помощ от напълно непознати хора за намирането на място в детска градина за дъщеря ми, и курс за мен съвсем наблизо. И как няма да ме трогне това? В бг такова нещо си върви с мисълта, че си му задължен на този човек и после трябва да му лижеш подметките за "услугата".
Просто има повече нормални хора. Така ми се струва. Не че няма луди, има, но ми се струва, че такова помагане, без да очакваш насреща нищо, в бг не съм виждала.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 07 окт 2016 10:41

А това тук е част от психоанализата а ла БАП. Спомних си за един разговор, в който се обясняваше по какви причини си избираме половинки и приятели. :P
Значи... чети неща на специалисти, специализирали:
- позитивна психотерапия
- психодрама
- музикална
- арт
- психоаналитична психотерапия или нещо такова, тоест психоанализа
Почти винаги споделят нещо, с което можеш да си изведеш изводи за психотерапията.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 07 окт 2016 12:23

Но пък понеже по принцип нали съм параноична, Аврора, никога не изключвам възможността да си някой, който пак иска да си вадя изводи за себе си, между редовете.
Прокопиева и такива като нея си го заслужават плюенето. Когато имаш по - голям достъп до информация във връзка с психичните заболявания, вместо да убеждаваш някого колко е болен, първо пробваш да му дадеш цялото инфо за лечение и контролиране по - точно на паническото разстройство, бих дала шанс от 2-3 години това нещо да се асимилира, понеже в известен смисъл ми се струва, че превръщайки психотерапията в наука малко се отдалечава от реалността, за която е предназначена всъщност. Като се има предвид, че към нея подходих с доверие като към лекар, лицензиран от държавата да лекува... съвсем лесно можеше да си потече психотерапията. А тя сигурно си е извела извод, че не осъзнавам сериозността на ситуацията да се доверявам на напълно непознат, сигурно е трябвало да подценя факта, че е лекар?! :P Нищо де, от там нататък трябваха цели 3-4 години, за да се убедя в ефективността на каквото и да е, различно от дъновизъм, понеже те пък поне информират, че може и без хапчета в определени случаи, даже някои напълно ги отричат, като този, при който ходих да ми лее куршум.
Не бях информирана нагледно, че съм жертва на насилие, това, че нарушаващите закона са достатъчно, за да няма нужда от затвори, а самата държава е един голям затвор в известен смисъл.... си е голям пропуск.
Не вярвам, че БАП са божи кравички, които не си позволяват човешките чувства като злоба понякога.
По друг начин я изразяват може би. Чрез диагнози.
Все ми е тая, де, колкото и да се възмущавам за... това, че можеше и да не се вихря в сайтовете, вместо това да опазя писанията си и да ги превърна в книга, без възможност някой да ми хвърля празни обвинения, знаейки, че слуховете са достатъчни често.... лечение ала БАП си е единственото, което признавам насред останалите, които съм тествала.
Естествено, че ще отхвърля предложения. :P Намерила съм друг изход.
Но.... си мисля, че някой с тази информация, плюс няколко посещения при психотерапевт, струва ми се... до 10 би постигнал достатъчно резултати, ремисия с други думи.
Когато обаче дълго време са употребявани хапчета, възрастта напредне ли, в първия случай мозъкът се нагажда към тях така или иначе и преминаването към старото състояние ще е свързано с нови психотични моменти наред с катарзисите, които също са свързани с вълнения поне при мен, докато във втория.... аз като помня по едно време какво сърцебиене имах, чувствата в главата, че ще се пръсне от мислене.... не съм убедена дали това нещо бих могла да го изтърпя, когато съм на 50 години... по тази причина доста отдавна писах, че над определена възраст трябват "някакви" успокоителни, за да могат катарзисите да се приемат по - леко, с не толкова голяма итензитет.....
Та.... точка по въпроса със злобата. Не си избирам случайни жертви, върху които да изливам психопатни чувства, а чисто и просто.... мразя да ме цакат. Така и така бях попаднала пред психиатрия, толкова ли щеше да е лошо да бъда реанимирана, подкрепена да завърша психология, примерно?
И други, и други, и други.
Въобще.... как някой ще ме убеждава, че съм изцяло болна, след като мен психози, явно е, ме сполетяват през 3 години? И може съвсем лесно да се гледа на тях като на моментни прояви, а не цялостно психотично поведение. Защо, когато инцидентно исках да си вземам успокоителни за сън, ми казаха, че нямало лечението да бъде пълно, :P , а.... аз влязох в крачка напълно.
Чао

Avrora7

Мнение от Avrora7 » 07 окт 2016 13:44

Цял час писах, ама не успях да го пратя.
някой друг път ще напиша.
ти наистина би могла да напишеш книга. Много добре на всичко даваш обяснение, хареса ми начина ти на мислене. винаги положително гледаш на нещата.
Бих искала и аз така, така по лесно е да живееш.
А и има ли смисъл да пиша, ако имам някакви въпроси най-добре да потърся специалист.
Всъщнос темата тук е друга.
да не помислят някои, че спамим.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 07 окт 2016 17:51

Има ограничение на време за писане на коментар. На мен също ми се случва понякога.
Доколкото въпросите и специалиста... нещата, които са написани със сигурност ще ти помогнат да подредиш част от "пъзела" в главата си.
Само че тогава, когато споделих спомените си и видях, че има хора, които не вярват във фалшивите спомени, някак във времето стана по - лесно да улавям кое е налудност или по - точно следствие от както ти го казваш "психоатака" и кое реалност, тоест аз бях казала, че ако се заблуждавам за тези спомени, то в такъв случай все едно халюцинирам целия си живот, но в последствие на няколко пъти ме хвана шубето да не би пък да имам бели петна, ей така, както си седя сега и прещраквам на друга вълна :P . Всъщност дори в европея имаше разговор, в който ме успокояваха, че писането ми на компютър, комуникацията с хора е реална, а не плод на моето въображение.... защото точно тогава и в това се съмнявах. Нямам други проблеми с паметта, дори помня повече, отколкото околните.
Реалност е, че до мястото, на което ще помогнат и с детската градина, и с моя курс по немски имаше сграда с надписи Аurora, така че ако не си в роля, можеш да видиш как може да се сдуха човек от случайности.
За хапчетата.... не знам какво да ти кажа като цяло. Имаше една, в кварталчето, малко чалната, която ми беше споделила, че й открили диабет, но понеже нямала пари, не си купувала инсулин. Ограничавала сладкото, пазела долу - горе диета. Но... проблемът е, че може да са я "отсвирили" заради външния вид и да са претупали по някакъв начин изследванията, тоест... нищо да й няма. Не е никак невъзможно това.
Доколкото е "интересен" детският диабет, който можел да се израсте след пубертета. Знаеш ли, че когато успях да се "домогна" до такава информация, се оказа, че детето е с проблемни родители.... Доколкото майката, бабата свестни като ги гледа човек. Някакъв ужас е да си разболяваш здравото дете заради тъпанари, но.... аз по този повод опитвам да опазя две, обаче....
Също и за антипсихотиците. Аз мога ли да съм сигурна, че няма да имаш симптоми. Ами ако взема, че сбъркам в преценката си, че ти си просто от тези, на които уж им влияе добре?
Друг случай има пък една възрастна жена отказала да пие хапчетата си за кръвно и след седем месеца починала.
Извинявай, че ще ти разваля настроението, но е важно тези неща да се знаят.
Доколкото мен... за добро или лошо разчитам на организма си.
А във връзка със спама.... нали тука, нещо като виртуален психодиспансер, по - малко или повече му прилича да е малко по - разкършен... формата. :P
И ето... изказвам се директно по темата. Ако зависеше изцяло от мен и имах поне инфо какво е психиатър и какво психотерапевт, тоест ако не бях ги сложила първоначално под един знаменател, никога нямаше да стъпя на психиатър, който не е специализирал психотерапия в името на здравето на пациентите си. Предполагам, че за всички състояния са 10-15 основни неща, психопрофил и подход, останалото е изчакване да свикнеш с новия начин, по който гледаш на себе си и евентуално насилниците или да минат един курс психотерапия, или да се разкарат от живота, за да настъпи пълна ремисия.

Avrora7

Мнение от Avrora7 » 07 окт 2016 19:17

съгласна съм с тебе. Особено за психиатри и психотерапия.
като започна моят психоз рано ми е било за психотерапевт. първо трябва да се успокоя и тогава. това така и не се случи. А сега ми викат, че ми е късно за психолог само ще трошиш парите. Трябвало още в началото заедно с лекарства и психотерапевт. Еди ги разбери.
понеже съм се лутала от един психиатър на друг, и така съм се объркала. Всеки казва различно.
Майка ми почина когато бях на 2,5 години. След няколко месеца ни прибраха социалните по детски домове. до 15 годишна възраст живях така. Тези години много ми повлияха на самочувствие. Само аз знам какво ми е било. Въпреки всичко, имаше и хубави страни. Бяхме като едно семейство. В свободното си време играехме на вън, лудувахме. лятото пък бяхме на лагер. даже по едно време след Чернобил само по морета бяхме,по три месеца. Беше много яко. Водиха ни по музеи, театри, кино. не беше толкова зле. само, че малко диванета растяхме. Аз ако бях останала в къщи не знам дали щеше да ми е по-добре.Това го мисля сега. Обаче тогава съм мислила по-различно. Исках си в къщи да съм. При татко. Сега разбирам, че той не би могъл да се справи с нас тримата с баба ми.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 07 окт 2016 19:52

Със сигурност е нямало да ходиш толкова често на море. Аз за справянето сама с децата.... ше се справя, но не така, както искам аз, да компенсирам всичко, да няма следи от миналото по характера им, поне не такива като моите, ами по - свежи. Иначе... майка ми във всички случаи няма да ни остави, ако й виснем трите на вратата, но... то това означава първо да се изпокарам с цялата рода, всеки, който не чуе как да се държи с децата, и... кой ме знае дали ще мога още да нося на тежка селска работа... макар че като гледам, единственото, което ме мъчи ако, както снощи заспя след 12ч. и стана 5.30.
Та дали там скандали, или с мъжа ми мине не мине, все тая.
На мене ми е до известна степен вече безразлично миналото ми, доста време преживявах факта, че мен ме влече изкуството, ако за биологията се изисква макс айкю, то за електротехника, програмиране спокойно можех да уча, с интерес. Та от толкова много неща, аз не съм мислела, че ще имам проблеми с говора, откъде да му дойде на ум, че така или иначе, когато лъжех, си бях в постоянен стрес, което е означавало, че работа, в която трябва да си такъв, не е за мен...
Доколкото, че са ти казали, че е късно за психолог, че е трябвало веднага... принципно и аз си мисля същото, но... казваш, че ти е тревожно, аз си мисля, че с малко повече информация за емоционалната интелигентност, ще можеш да разбираш защо си така и съответно да снижаваш донякъде тези усещания.
Не ти пречи да четеш.
Само трябва да имаш предвид, че лошото настроение се предава от човек на човек ако само аз опиша как се чувствам и ти ми влезеш в положение. :P
Така че.... чети първо мнения на специалисти, които не ползват библии и подобни за терапия :P , после всичко останало, ако евентуално решиш да четеш и тук, мене си.
Отплесквала съм се с разсъждения за това, включително понякога като вярваща... на мен не ми пречи толкова да ги тълкувам, но.... предупреждавам, там може и да не се задълбава в четене, макар да си имам хиляди теории за всяко събитие.
То си струва да редактирам дори само, за да изчистя от грешки, но.... как се редактират около 5000 и повече коментара безвъзмездно, тоест без печалба?
Та.... аз мисля, че съм "закърпила" положението по своите точки, и да не съм, на мен всички от последните мисления в последно време не ми пречат, най - вече... този канал Да Винчи ми пасна идеално.
Та... имам с какво да се забаламосвам, да замествам липси на чувства, и т.н.
Доколкото моите деца, защото мен най - вероятно си ме следят.... предполагам, че ще се наредят нещата, само малко повече трябва да им се уплътни времето с часове за нещо си, за да може да се абстрахират за известно време от вкъщи.... и продължавам да опитвам.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 07 окт 2016 20:15

Понеже то така казано, според психолозите е привличащо вниманието, и пак е вид манипулиране, да ти обясня накратко изводите дори като вярваща, то каква вяра, доказано е, че човек има биополе, земята има магнитно поле, слънцето излъчва магнитни бури... само не е уточнено кое как влияе и колко.
Вредно е да си само добра, не само за теб, но и за околните мисля. Не познавам някой, който е само едното или само другото, който да е здрав. На мъжа ми родата са злобни и са благодат за фармацевтичните компании, понеже много ги обичат хапчетата.
Докато аз... не съм изключително здрава, все пак съм на 34 и зъбите ми са зле, хемороид, една бъбречна криза, оперирана фистула със странно местоположение, съмнения за проблеми с щитовидната жлеза имам....
но като цяло може да се каже, че за проблемите и годините си... съм доста здрава дори.
Та... хубаво е да се научи човек да си пази "границите" и да уважава "границите" на околните.
Според мен това е единствено здравословното.
Доколкото биополето... има много спекулации с него. Чисто и просто, така мисля аз де, това нещо трябва да се зарежда с положителна и отрицателна енергия.
Философски погледнато, слънцето май че праща само отрицателни частици, което означава, че ние помежду си би следвало да си раздаваме един на друг положителни емоции, за да сме здрави, но.... като е друга реалността ти само ще отдаваш, без да приемаш такива емоции....
Та това е накратко.
Със сигурност, това само подкрепя мнението ми, че изредените по - горе психотерапии действат реанимиращо с условието, че аз снижих насилниците до един.
Децата... видях си аз къде греша, не е у тях грешката, но... и аз съм човек, да му се невиди, не съм от камък, когато се старая и получа писъци за глупости.
Не е хубаво да се наказват деца цяла седмица без тв. После си го връщат, наказвайки с държание, въпреки че може и да не ти напомнят защо точно се държат така. :P
Та... пак се заринах аз в себе си, но.... понеже очаквам да се следи накъде съм с пипето, затова се обяснявам като на първото си либе все.
Тази ти психоза мисля, че е била защото си възприела държание на възрастен, а този като се е изгаврил с теб, е излизало, че пак трябва да се държиш, както в дома, когато си била грубо. На това психотерапевта ми викаше регресия - връщане към по - ранно използвано държание.
В моя случай също имаше такъв момент, аз бях решила, че алкохола е просто период от висшето, докато в един момент всички започнаха да се наливат около мен, а аз знаех, че по такъв начин от децата ще се възприеме като напълно нормално да се наливаш постоянно.
И т.н., и т.н.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 07 окт 2016 20:36

Единственото, което е проблем е, че мъжът ми като голям човек трябваше да се зарадва, че се възстановявам и влизам в ритъм, вместо да мърмори за едно, след като аз съм свършила други две.
Не знам как да не му обръщам внимание.
Гледала съм предавания за деца, израсли в дом, а може би и съм чела разкази.
Едно е сигурно.... изоставил те е, защото е бил напълно некадърен. Типично мъж.
Въпросът е защо майка ти се е споминала толкова млада...
Понеже аз се чудех, ако се разведа, кое дете да оставя при мъжа си и кое да взема със себе си, или дали двете при мен или при него.... в единия момент решавам, че едното, после ми става свидно, че няма да мога да го закрилям, така, както искам.... и така. Но не е до липса на обич, а по - скоро към кое дете се отнасят по - добре. Във всички случаи обаче баща ти като мъж е трябвало да се опита да се грижи поне за теб.
Доколкото гена.... аз доказах, че от гена зависи телосложението, докато мозъка, ако не е увреден, което личи при раждането, подлежи на всякаква обработка.
Тоест... шизофренията ти е от стрес, от ако ще възпитание, но не и генетично заболяване.
То просто инфото, до което имам достъп, дори само гледайки хората в моето село изключва генетиката.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 07 окт 2016 20:39

За дъщеря ти.... то всяка жена е заплашена от психично разстройство... да си знае, че стане ли нещо такова, един месец, съдейки по себе си е достатъчен, за да дойде напълно на себе си човек, после психотерапия при психотерапевт, ама не при психолог, а при психолог психотерапевт или психиатър психотерапевт.
Като за лечение на ПР.
Сигурна съм, че действа.
Просто при мен... прекалено много хора имаше, на които имах доверие, че няма как да не разбират от психология, ама на. :P

Отговори

Върни се в “Шизофрения. Циклофрения. Психично здраве”