ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Откри френски научен екип
Ацетилсалициловата киселина може да предпази от усложнения при...
Може ли един размер да пасне на всички мъже?
Превантивното средство е почти готово за пускане на пазара

Относно преглед при психиатър ...

Модератори: админ, консултанти

Avrora7

Re: Относно преглед при психиатър ...

Мнение от Avrora7 » 04 окт 2016 13:56

Аз книга мога да напиша какво се е случвало с мен по онова време. За мен това се нарича престъпление срещу личността. Психо атака. А какво намерение е имал само той знае. Но май е прекалил. щото вече не съм човек, пия по 13 хапчета на ден, не само за психиката. Други болести ми се появиха от стреса.
Да, може би пораснах, но на каква цена.
А всичко започна толкова безобидно, с едно: - здравей, какво искаш да ти подаря? Аз му написах "Любов".

fantagiro

Мнение от fantagiro » 04 окт 2016 15:01

:P Е ти пък... мойто ще да е някаква пародия. Винаги на НГ си пожелавах да срещна голямата си любов. С мъжа ми се срещнахме на един концерт на Азис, който е една от единиците чалгаджии, които харесвам. На НГ по някаква полуслучайност бяхме в едно и също заведение, та се забихме. На следващата НГ ми предложи да се омъжа за него... за мен това бяха все утвърждаващи знаци, отгоре на всичко преди много години с една приятелка бяхме викали духове, та ми излезе, че мъжът ми ще е с буква Г, ще живея в град с буква С. Абсолютна случайност, понеже ако не вярвах в нищо, сигурно щях да обърна внимание на грубостта му, на всичко, за което тогава намирах оправдание. Като сега за себе си и бръмбарите си правя същото - намирам си обяснения.

После ще дописвам.... ще си попишем няколко дни, после със сигурност, понеже съм си наумила да влизам сериозно в ритъм, ще те оставя, все ще се появи някой психолог под прикритие, който може и да ти помогне повече.
:P
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

fantagiro

Мнение от fantagiro » 04 окт 2016 15:02

:P Е ти пък... мойто ще да е някаква пародия. Винаги на НГ си пожелавах да срещна голямата си любов. С мъжа ми се срещнахме на един концерт на Азис, който е една от единиците чалгаджии, които харесвам. На НГ по някаква полуслучайност бяхме в едно и също заведение, та се забихме. На следващата НГ ми предложи да се омъжа за него... за мен това бяха все утвърждаващи знаци, отгоре на всичко преди много години с една приятелка бяхме викали духове, та ми излезе, че мъжът ми ще е с буква Г, ще живея в град с буква С. Абсолютна случайност, понеже ако не вярвах в нищо, сигурно щях да обърна внимание на грубостта му, на всичко, за което тогава намирах оправдание. Като сега за себе си и бръмбарите си правя същото - намирам си обяснения.

После ще дописвам.... ще си попишем няколко дни, после със сигурност, понеже съм си наумила да влизам сериозно в ритъм, ще те оставя, все ще се появи някой психолог под прикритие, който може и да ти помогне повече.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 04 окт 2016 19:00

Не е лошо да си го напишеш, вкъщи на лист. Всичко идва от там, че те така се възпитават почти всичките, като собственици на жените. Мъжът ми преди два дни ми подаде ключовете, от хола да съм му ги оставила не знам си къде... преди изпълнявах нарежданията му. Сега е по по - друг начин, но... днес ми направи забележка, че дрехите не били прибрани. Откъде да знае той, че с дъщеря ми се занимавах... и го скастрих на свой ред, да си ги подреди той.
Само че това не е живот моето, това, което усетих, когато не можех да заспя, че не се чувствам на сигурно място, както едно време въпреки че критикувам родителите си, не се страхувах вкъщи. Всъщност имаше къде да остана сама и това ми стигаше. Мъжа ми работи на 2 минути от квартирата. Не ми се навлиза в подробности, но заради това съм постоянно като нащрек, че ще се прибере и ще намери за какво да мрънкя. Когато съм изморена по някаква причина и да си легна, не мога да заспя.
При теб... при толкова много хапчета, предполагам и за кръвно? аз мога само общи съвети да ти дам, тези, които са за поддържане на здравето - упражнения, хранене.
Доколкото този... нали е минало?
Назад в постовете в другата тема, съм писала за авторитетите, за егоизма и какво беше още там... все на пръв поглед елементарни, но всъщност важни неща за излизането от това състояние - колкото може.
Аз пък гледах един филм Франки мисля се казваше, някъде в последните страници съм говорила за него, за една жена с бордърлайн. Не ми е ясно, във филма се казва, че накрая става учителка, но спират ли със седативите, не уточняват.... че няма и един психиатър да се произнесе.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 05 окт 2016 10:14

Доколкото, че от време на време ясновидствам.... донякъде е случайност, донякъде... ами че аз съм учила прогнозиране и планиране при най - добрия! :P
Мъжът ми доскоро ме караше да се чувствам ненужна, като разход вкъщи, Аврора, а и аз пренебрегвах ценността на всичко, което вършех вкъщи. Това е едното обяснение на някои от действията ми при третата психоза.
Освен това още във висшето една приятелка ми беше казала, че съм много странна и искам да знам кое откъде ми идва, до най - малки подробности. А аз още тогава съм се опитвала да си правя психоанализа.

Avrora7

Мнение от Avrora7 » 05 окт 2016 10:38

Немога повече да пиша не ми действа добре това. Разтройвам се.
Затова , че не искаш да повярваш, че ми се е случило нещо няма проблем. Аз не искам да те убеждавам. Аз знам най-добре.
например . Моята приятелка е детски психолог. Изключително много разбира от работата си и не само. Тя знае цялата история от самото начало.
Та тя ми каза, че просто са ме избазикали. А това, че така съм реагирала е вината в мен. Ако нямаше реакция той нямаше да прави това.Щеше да спр.
Както и да е. Лошото, че аз много се стресирах и си навредих на здравето. За здравето ми е най яд.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 05 окт 2016 10:47

Ами напълно възможно е само да са те избъзикали. То тези в този сайт, с които разговарях, си личеше от километри, че и те се борят с психично разстройство, и се бъзикахме, но на мен ми казаха нещо от сорта на... колко им било да платят на 2 циганина да ме пребият, давали 20лв и готово. Нещо такова. Лошото е, че не помня къде го бяха написали в сайта, или в пощата... и тримцата, които бяха включени в това, простатита им лъхаше в гърба, та... дет се вика, ако се опазя, съвсем естествено ще се разредят. :P Ще ги надживея. Малко черен хумор.
Само че аз ако бях на мястото на психоложката ти не бих ти всявала чувство за вина, че ти си виновна, че си реагирала така, а бих ти провела психоанализа, понеже според моя пси паническите атаки са заучено в детството държание. Търсят се вторични ползи от симптомите също. Прави се дълбинна психоанализа, ей такава подробна, за да разбереш защо реагираш така и като голяма, най - накрая се променя държанието със спокойно, уверено, като примерно си извеждаш допълнителен извод, че не ти трябва да се занимаваш с хора в интернет.
За теб... да ходиш на някакъв спорт е винаги полезно, танци? Там ще срещнаш свестни хора, гаранция, особено ако са спортни танци.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 05 окт 2016 11:07

Значи... според моя терапевт:
- търсиш вторични ползи от това да проявяваш симптоми
От там се тръгва психоанализата.
После... ти ако имаш други здравословни проблеми, не е невъзможно заради това вместо панически атаки, направо психоза да си направила. Току що четох статия за това.
Доколкото тези, за които аз говоря... малко след това имаше репортаж, за 8 март бяха пребили една жена. И това мисля ми беше публикувано във фейса.... за следващите с биполярно и шизофрения... пишете си творбите на листче, преди да ги публикувате, трябва да може да имате безпристрастен поглед над тях, а това се случва поне месец, два след написването на творбите.
Веднага в тези сайтове ще тръгнат да ви правят психоанализа на личността, вместо да обсъждат качествата на творбите.... помолете да тълкуват произведението, не личността ви, ако продължат, просто предупредете, че ще игнорирате постове, на които не се считате за длъжни да отговаряте. С това безсъние съм изгубила всякакъв контрол, всякаква представа как да отблъсквам хората... преди не беше чак така.
Естествено, че няма да ти е хубаво да пишеш. Чувстваш се заплашена. И... бих казала, че щом имаш приятелка, с която си споделила всичко, то при самото изказване на нещата, хващаш ако някъде си мислила нелогично, остава ти да прочетеш едни неща, линкове към които съм поставила в началото на другата тема, в раздела за депресията, която си е мое дело.

Avrora7

Мнение от Avrora7 » 05 окт 2016 12:38

мислиш ли наистина, че ми трябва психолог? Дали ще ми помогне. Страх ми е да говоря с психилог и изобщо за каквото и да било. разстройвам се. Гледам да не говоря за това, много ми е болезнено да говоря за случилото се и за каквото и да било. Неискам да ми правят анализ. Не искам да ми бъркат в душата. Искам да забравя всичко.
Хубаво би било да се занимавам с нещо, като ти спомена за танци. Но аз едвам излизам от вкъщи, едвам ходя на работа. Предпочитам да се прибера в къщи по бързо. Едвам излизам и с приятелката ми. Ние с нея се виждаме всяка седмица в почивните дни. Аз насила излизам.
А това което написа може и да е вярно. Нещо като криене в болестта. Може би има нещо вярно.

Avrora7

Мнение от Avrora7 » 05 окт 2016 12:43

Като се поуспокоя ще прочета какво си писала. Аз и в други форуми четох какво си споделяла.
Хареса ми начина ти как обясняваш нещата.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 05 окт 2016 13:10

Благодаря ти.
Те са точно три форумите, в които си водя психоанализата.
Принципно е важно да прочетеш линковете, които съм посочила, те са към различни теми от сайта европея, тук също. Става въпрос за базисните джаджи за лечение на ПР. Всяко едно психично отклонение е върху основата на панически атаки, всъщност моето мнение е, че ОКР, БАР, бордърлайн, шизофрения са неуспешни опити да намериш друг модел на мислене, с който да преодолееш паническите атаки, травмиращи случки също.
- вторичните ползи
- какво е това да имаш някого като авторитет
- ако си вярваща, да разбереш как за психолозите повечето съвпадения са случайности или са плод на човешка намеса, имаше едно понятие когнитивен дисонанс, с което се бях заиграла по едно време, а като имаш предвид, че тук съм разказала себе си изцяло, може да си дадеш сметка как някоя врачка по пътя, може да ми познае след време миналото, защото нали тя баба ми не си трае изобщо ако я разпитват..... та отидоха и на Ванга способностите... мъжа ми гледа някакво предаване за нея, тя директно си питаше "ти за какво си тука, откъде си" и други такива въпроси.
- да развиеш здравословен егоизъм
- да се научиш да поставяш граници между себе си и околните... аз голяма част направо ги игнорирах, понеже нямам сили да си пазя границите постоянно и постоянно да съм нащрек, да не би без да се усетя да ми смъкнат и без това разклатеното самочувствие.
- да се научиш да си задаваш въпроси и да си отговаряш на тях. :P Като например "Как се чувствам? Защо се чувствам така? Какво мога да направя?"
Това последното е част от емоционалната интелигентност... научих се в общия случай да се водя по свития си корем. Щом се чувствам така или трябва да кажа нещо в своя защита, или да спра да се тревожа. Не винаги го правя, още в магазина се чувствам идиотски, понеже не знам езика, но... с децата това ми е много полезно, за да установим евентуално здравословни взаимоотношения във времето.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 05 окт 2016 13:15

Тези дни, нали казах, че гледах предаване за музикалната терапия. Как музиката първо е емоция, но използвана по - дълго, се превръща в настроение. Може да пробваш с нещо от това, избирайки си весели мелодии, а също не е зле и да си пееш вкъщи?

Доколкото психолог.... може на първо време да пробваш сама. В темите някъде съм си играла тези неща да ги разбирам, да ги анализирам, описвала съм насред щуротиите как съм ги разбрала, случаи съм описвала...

От мен толкова. Че и мен ме изтормозва завръщането в описаните случки.

Avrora7

Мнение от Avrora7 » 05 окт 2016 14:14

Благодаря ти. Чао.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 05 окт 2016 14:18

И тук един послеслов и ви оставям. Евентуално.
Ми сега покрай разпяването ми като се сетих, че на единия му казах, че като го чух как пее, си повярвах, че мога и аз... то и ти да си на мое място, ако имаш малко от така наречените връзки, ще се опиташ всячески да ми затвориш устата.
Другия пък дрът парцуцин си сложил снимка от преди 20 години, най - вероятно решил, че съм една, която ту за мъж, ту за жена се представя, плетейки интриги от всякакво естество...
Третия... хормона го грабнал два пъти колкото мене :P .... и така.
По тази причина съм наумила аз съвсем сериозно, така и така, нищо няма да спечеля от писане, ако написаното от мен тук помогне, ще се радвам, ако не... на мен ми е добре, информативно да кажа, че и третата психоза не е безпричинна, сетих се, та.... в крайна сметка така и така моралното удоволствие ми е достатъчно, че успях.... да се кротясвам вече, че не си струва да си навличам повече бели на главата.
Съвсем искрена съм.... това тук, описано, на мен ми помогна. За съня, за храненето, за спокойствието...
чао

Avrora7

Мнение от Avrora7 » 05 окт 2016 16:00

fantagiro Благодаря ти, че се включи, благодаря ти. Не знам, но някак си ми олекна вече. Успокоих се.
Не знам, ония дни ми обзе тревога, може би заради есента, нали хората с психични проблеми много са чувствителни към промяна на сезоните, при пролетна умора се чувстват повече уморени от останалите, есента се депресират. Възможно е и от това. Лятото се чувствам по-добре.
Преди няколко дни се стреснах, много зле ми подейства това мрачно време, че иде зима, студ? Но май се пооправям.
Хубаво би било както ти казваш да обърна внимание на храната. Много нездравословно се храня. Имам вече метаболитен синдром. Предполагам, че знаеш какво е това. Това е много наднормено тегло + последици от това. Имам инсулинова резистентност, и други работи. Но гледам да съм спокойна.Да, не се харесвам така но защо да се тормозя и за това имам си достатъчно проблеми.
та така.

Отговори

Върни се в “Шизофрения. Циклофрения. Психично здраве”