ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Как искрицата в секса се превръща във вечен огън?
Анаболните стероиди са свързани с мъжкия тестостерон
Преувеличават ли мъжете в страданията си
Защо даряването носи повече щастие от получаването?

Относно преглед при психиатър ...

Модератори: админ, консултанти

Avrora7

Re: Относно преглед при психиатър ...

Мнение от Avrora7 » 03 окт 2016 21:14

например близките ми, хорта с които споделям...

Avrora7

Мнение от Avrora7 » 03 окт 2016 21:26

да права си най добре да спра до тук, не се чувствам добре нещо.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 03 окт 2016 21:32

Попитай личния си дали като жертва на насилие не ти се полага безплатна помощ.Също, последно по здравна каса можеше да се ползва безплатно психолог. Поне така бях чела.
Хубаво е да споделяш все пак как се чувстваш някъде.
Но тук... аз се почувствах "разголена" по едно време.
:P
Не съжалявам много. Малко ме е страх, че тези хора сякаш не заслужаваха чак толкова да ги разкрасявам, но... в крайна сметка никой не обърна сериозно внимание на факта, че трябва спешно да посетя поне психотерапевт. Всички вярваха обаче, че мога да се справя сама. :P
То и мъжът ми не ми вярваше, че е зле с паметта, но като почти цялостен алкохолик....взе да омеква за всичко.
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

fantagiro

Мнение от fantagiro » 03 окт 2016 22:17

Но пък там разбрах доста неща. Всъщност, какво ли разбрах и аз не знам, като през цялото време всичко беше в една мъгла от недоспиване, ама... най - важното е, че хванах как търсят за какво да те обвинят, за да могат да те манипулират после. Или дори тези хора да са нямали намерение да го направят, а просто така се е случило, то... един психясал психолог по принцип може, ако му имаш доверие, може да си посегнеш на живота евентуално... знам ли, при условие, че на родата си имах доверие, реакцията като не беше, каквато исках, се отдръпнах от тях, така че може и да не съм права.
С помощта на тези хора поразцъках мисленето си, но пък от друга страна по - малко или повече се поставих в опасност. Тоест... хубаво се оправих, ама винаги съм потенциална мишена с това писане. :P Според психолозите това е необходимото излизане от "зоната на комфорт", ама... да ви кажа, доста по - смело и спокойно щеше да е, ако както и да излизах от зоната си на комфорт, това си вървеше ръка за ръка с изкарано разрешително за оръжие. :P
Със сигурност, Аврора, ако четеш, ще можеш да намериш "кривата на нормалното". То друго не ти трябва, трябва ти нещо, по което да си равниш нормалното.
Само тази параноя при мен, ме притеснява. То тя си има и много логично обяснение, принципно съм се нагледала как момичета си намират белята и знам, че през тези две години писане там, съм си позволила държание без граници, остатост, тоест... многознайничене.... :P
Основният извод е, че.... си поспивам осем часа преди да давам мнение, където и да е. Това при мен.
При теб... каквото и да съм познала, е заради наблюденията, които съм имала, за съжаление при себе си и много други хора. Но пък... ако бях на твое място, бих излизала все пак, бих намерила хора, с моите хобита и бих комуникирала с тях.
Също... важно е да разбереш, че у родителите също има егоизъм, който се задълбочава с времето, понеже ако няма пари, това се отразява на взаимоотношенията, каквито и да са. Заради този егоизъм могат да ти налагат всякакво държание, за да докажеш обич. Това не означава, че не те обичат, а че са егоисти, че не се усещат вече и прочие. Така би било и с един мъж. Но има едно условие, ако ти си наясно и си изискваш внимание под каквито форми ти хрумне, още в началото на връзката, ако поставиш граници, че искаш повече нежност... ако на него не му хареса това, ще се изнесе. На мен това ми беше грешка може би, че търпях крясъците му, разказвайки за работата си, като си мислех, че ако напусне втората работа, ще се успокои постепенно.... още си вика, тягостно е вкъщи.
Защото ти се оплаквам, затова се чувстваш зле.
Развий си някое от хобитата, които си имала на времето, дори първоначално да е насила, ми се струва, че много бързо ще си възстановиш едновремешната радост от правенето им. Композирай, нищо не ти пречи да си купиш музикален инструмент, не са много скъпи.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 03 окт 2016 22:50

Мен, единственото, което ме тревожи в моите доскорошни налудности, Аврора е, че много от тях имат привидна логика, плод са на страх и ако човек се вслуша в себе си тогава, може да направи много бели. При мен основната е да не си посегна. Последно поради пак такива изкривени разговори с хора, си бях внушила, че някой ще пребие мъжа ми, ако не си счупя краката аз, та... в последния момент се усетих, че пак не съм спала много, децата бяха настинали и се бях уплашила да не съм им дала невробекс вместо витамин С от недоспиване, аз самата не се знае дали не бях настинала... знам ли и аз вече... и за Тай Пан книгата се сетих, как Мей Мей заблудила боговете, само казвайки какво е способна да направи, за да се оттърват от корабокрушение....:D Всъщност бях гледала някакво детско, което наподобяваше с нещо тогавашното положение вкъщи, от тези, изкривените, в които ако напръскаш контакта с вода, излизат рокзвезди :P , което ме беше навело да мисля в посока чупене на краката си.
Чак като го напиша, потръпвам колко зле съм.
Единствено това е, от което ме е страх. По време на психоза не мога да спра да правя логическо обвързване между две несвързани неща, позовавайки се на свои хипотези за трагични случаи. То те хипотезите ми имат научна стойност, но... не и налудностите ми.
За това говоря, да си ограничиш достъпа до нет, поне, когато не си спала, както трябва.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 03 окт 2016 22:57

Доколкото това парене в мозъка, което казваш, че имаш... лично аз не бих си правила труда да си правя ЯМР, макар нищо да не ти пречи. За да имаш възпаление, знам, че поне припадъци трябва да имаш. Също... лично аз, която също съм го усещала по време на първата психоза, смятам, че тогава съм карала вирус, понеже и дъщеря ми тогава караше някакъв. Но за разлика от повечето хора, преминавам вируса на крак и дори не разбирам, че съм болна, поради което тогава бях решила, че се случват всякакви дивотии.
От там... все забравям да си напиша някъде, че като чувствам, че полудявам, по - скоро изкарвам леко някой вирус, прихванат от децата.
Сравнявам здравето си с на повечето на моята възраст....ами че аз съм по - малко или повече за завиждане. От каквото и да се разболея от тук нататък.... не съм първа младост, до тук ме е яд, че не се грижих по - добре за себе си, че не уважавах това, което имах, въпреки че съм малко ръб и аз :P .
Предполагам, че и ти си така, хората антракс преболедуват, ти си се затревожила, че си се натровила с хапчета едно време. Ше ти мине изцяло.
Аз утре продължавам с опитите да не пиша. Всъщност го правя, понеже имам нужда от разнообразие, пък дори в такава форма. Ще се пробвам с новия ми любим канал.
Чао

Avrora7

Мнение от Avrora7 » 04 окт 2016 06:09

Чао.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 04 окт 2016 10:18

И как са пипирудите тази сутрин в главата? :P
За здрав сън, прави следното:
- храни се два пъти на ден
- избери си мека, удобна възглавница
Когато си легнеш, се опитай да се отпуснеш максимално и да се наместиш удобно на леглото. Аз наскоро обърнах внимание, че лягам и съм стегната цялата.
Дишай, съсредоточавайки съзнанието си над слънчевия сплит и гърдите за малко.
Усети пространството около себе си като сигурно... както предполагам едно време все е имало период, в който си се чувствала спокойно и у дома си при родителите си, колкото и чепати да са били.
Това, което съм разправяла, че когато ми се крещи, след това, когато размишлявам на ум, размишлявам със същия този висок глас, който използвам, за да отговоря на крясъците и това ме изтормозва. Един курс по солфеж, среща с логопед, или най малкото да пееш в различни височини, да оттренираш спокоен глас, докато пееш, ще ти помогне после съзнателно да намалиш гласа си, когато си разсъждаваш на ум. За нормалните звучи лудостно, но при мен действа почти безотказно.

Avrora7

Мнение от Avrora7 » 04 окт 2016 10:44

Горе долу съм. Поуспокоих се. Не трябва да мисля за това което се случи с мен иначе се сдухвам яко.
Аз спя много добре. Понеже съм на кветиапин от 400 мг + още няколко хапа и сънят ми е добър, само , че от как позахладня не се наспивам въпреки, че лягам рано.

fantagiro Искам само да чуя твое мнение за нещо.
Аз реших повече да не се виждам с приятеля си и му казах, че сме до тук. И знаеш какво ми отговори? Каза ми , че когато излизам на среща да гледам винаги питието си, защото могат да ти сложат нещо вътре и така.
Защо някой ще иска нещо да ми сложи в питието. Какви са тези работи. Защо все някой трябва да ми прави нещо. Какво става около мен. Е тва не можах да си го обясня освен с едно, че този или е луд /малко му хлопа дъската/ наистина. Или този идиот ми е слагал нещо. Не искам и да го мисля.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 04 окт 2016 11:09

Не е невъзможно да ти е слагал нещо. Не е невъзможно и само да те е заплашил, знаейки че така ще ти причини шизофрения. :P Не е невъзможно той самият да има шизофрения, да е изпитал някакъв страх за теб и да ти е дал съвет да си пазиш питието, където и да си.
Межделеви ми в съзнанието спомен, че едно време се разправяше, че пласьорите слагали наркотик в питие, в бонбони, докато пристрастят лицето, което са си набелязали. Сега се сещам, че преди първата психоза майка ми ме беше предупредила, че един мой престъпен роднина й искал телефона, за да спи у нас или нещо подобно. Предполагам, че това е било нещо като капката, с която преля чашата и направих психоза.
Не е хубаво да го мислиш постоянно.
Като те чета как се приспиваш... прекаляваш с хапчетата, но си нямам идея как би ти повлияло намалянето им.
Постът по - горе е за хора с проблеми със съня, с диагноза като твоята, моята, но непиещи хапчета. Или пиещи в минимално количество.
Нищо де, аз трябва да си променя отношението към хапчетата по принцип. Ако ти влияят добре, си ги пий, ако не... ше трябва да се тормозиш с психоанализа.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 04 окт 2016 11:13

Принципно, страхът, че някой може да ти направи нещо лошо, не трябва да те спира да се забавляваш. На твое място просто бих подбирала заведенията, които посещавам, хората, с които съм там.

Avrora7

Мнение от Avrora7 » 04 окт 2016 11:47

Възможно да е така както ти пишеш. Просто иска да ме предпази.

Avrora7

Мнение от Avrora7 » 04 окт 2016 12:06

Странното е, че това се случва не за пръв път. Веднъж в болницата се заговорих с един млад мъж, вече не помня как започна разговор, но думите му запомних. нещо говорихме за кафето. И той ми каза: - ти толкова кафета си изпила... когато ти предложат кафе не приемай. Въпреки, че този човек изглеждаше съвсем нормален.
Аз някъде четох, че ако има повече от 3 съвпадения това вече не е съвпадение.
Както и да е и да е имало нещо, то вече отдавна всичко приключи.
С хапчетата много много не се чувствам добре, замаено ми е през целия ден, отпуснато.
Пробвала съм да ги намаля, но май тревогата се засилва. Затова засега така. а после може и да ги намаля. Това после май ще е за цял живот.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 04 окт 2016 12:51

Точно, че всичко е приключило. Дори да си попаднала на биполярен, дет се вика, ако съдя по мен по три години ме държи, така че можеш да си се успокоиш, просто занапред да си по - внимателна с какви хора комуникираш.
Доколкото на мен ми се струва, че не е невъзможно разговорът ви да е бил по - дълъг, но да си позабравила и да помниш само фрагменти от това, което ти е казал. Тоест, че веднъж ти е казал да намалиш кафето, за да опазиш нервната си система и втори път да не вземаш кафе, предложено ти от околните, тези, за които имаш съмнение, че не са благоразположени към теб.
Във всички случаи,дори да нямат намерение да те натровят, ако се погледне символично на отношението ти към тях, би следвало че не си обръщала внимание едно време на най - различни неща - пренебрежение, завист или друго, в един момент си порастнала и си видяла как стоят нещата. Поне при мен е така.

Avrora7

Мнение от Avrora7 » 04 окт 2016 13:23

fantagiro как хубаво пишеш, за всичко намираш обяснение.
Май и при мен е така. Пораснах.

Отговори

Върни се в “Шизофрения. Циклофрения. Психично здраве”