ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ще отпадне ли нуждата от инжекционно лечение
В повечето случаи чупливите нокти са напълно решим проблем.
Успокоява стомашно-чревния тракт и улеснява откашлянето.

Съществуват ли слухови халюцинации които се случват по време на сън или събуждат човек от съня му?

Модератори: админ, консултанти

vbb777

Съществуват ли слухови халюцинации които се случват по време на сън или събуждат човек от съня му?

Мнение от vbb777 » 01 мар 2016 10:29

Възможно ли е човек с шизофрения примерно да чуе силно бръмчене като от мотор или някакъв друг силен шум който да го събуди (но не да го е сънувал, а да е убеден че го е чул наистина)???

vbb777

Re: Съществуват ли слухови халюцинации които се случват по време на сън или събуждат човек от съня му?

Мнение от vbb777 » 01 мар 2016 10:45

И още един въпрос - Възможно ли е слуховите халюцинации понякога да се случват само в едното ухо, а в другото да не се чуе нищо???

fantagiro

Re: Съществуват ли слухови халюцинации които се случват по време на сън или събуждат човек от съня му?

Мнение от fantagiro » 02 мар 2016 14:51

Привет... ами не ми се размина без хапчета.
Язък,че се тормозих толкова.
Бих задала аз въпроси ама на мъжа ми. За какво предишните дни не ме успокои, а сега ме оставят да правя каквото искам?
Подкосяват ми се краката и ми се спи, въпреки че... :P в мой стил: направо се подрисках от спане.

Усетих я едната халюцинация, но му имах доверие... Естествено обяснението е:

Мисля си, докато си пуша в коридора, какво мисли за мен... и тези мисли звучат като халюцинация, тъй като поради липса на сън не мога да ги възприема като проекция, предположение какви ли мисли му се въртят в главата, докато аз пуша, а той мие чинии. :P
Ми... разлика няма. И сега си мие чиниите, защото ми се подкосяват краката, замаяна съм... сякаш преди това не беше, така ама... Вместо да ме послушат всички, че имам нужда само от хапче за сън...

Владея състоянието си. Сега скубя коси като Никифор Първи Геник :P , да не ми отрепят хапчетата либидото. :P
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

fantagiro

Мнение от fantagiro » 02 мар 2016 15:51

Така де... проверих дали чувам мъжа ми от коридора или не... уж каза, че не мее псувал насаме... хм, това означава, че.. халюцинацията е всъщност предположение "какво би си казал еди кой си за мен". В нормално състояние си даваш сметка за това.
Ами какво да ви кажа, олфрекс пия, и вече усещам изтръпване на езика...
Не знам какво ще правя след като чувствам недостиг на сили в момента, а имам достатъчно работа.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 03 мар 2016 21:26

Хм... освен това преди да идем на пси, мъжът ми ме юркаше да чистя, а аз лежах, понеже бях останала абсолютно без сили. Блъскаше ме из коридора, понеже ми забраняваше да пуша.
Сега... единствената разлика е, че пия хапчета... ъгейн си лежа, ъгейн си пуша... и пак всички се юркат, а аз правя това, което щях да направя и иначе - да спя, докато се възстановя.
Страх ме е от смъртта - своята и на близките.
Тревожа се за децата... и нищо повече.
Кризата пак беше предшествана от боледуване на малката, после на голямата, после някви междусрочни ваканции, аз ги моля да не се карат и да ми помогнат, те пък като че ли обратното им казах, отгоре на всичко итърва ми получи задух след като ги помолих те да обяснят на децата случките от едно време, че... остават следи в държанието на децата, както ви казах в детската някво лайненце се държало както не трябва с дъщеря ми... и от цялата работа и от цялото безсилие да ги пазя навсякъде...
ми... изпуших.
:P :P :P
Чудих се как да се обясня в любов на мъжа ми, стигнах до крайност, че му пях песен от концерта на Слави Трифонов.... :P
И тайно си се смея на собствената лудост, забавлявам си се.
Че получавам халюцинации, получавам - звукови. Съвсем лесно обясними са.... ако не беше да не съм спала като хората повече от седмица, просто щях да предположа, че мъжът ми, докато ми помага в домакинството, ме псува на ум. И нямаше да греша. :P
Проблемът е, че когато се разхождаме, очаквам някой да ме е разпознал от тук... или някой да е казал, че съм луда и все се озъртам за папараци - журналя. :P
Улавям си лудостта, което е предпоставка да липсва.
Сънят... това е основния проблем. Липсва ли - по някое време и съзнанието започва да отсъства.
Храната... ще ми повярвате ли, че за четири дни пълноценно хранене, езикът ми почти е изчистен от гъбички?
Имам си БАР, но си имам и параноидна. Те Пламенчо от психологията е такъв симпатяга... че пак тайничко ще си пъча гърди, че имам диагнозата на умните и едновременно красивите чавета.
:P

fantagiro

Мнение от fantagiro » 04 мар 2016 12:12

Понеже имаше момент от смъртта на баща си, който не съм ви споменала...
Ето ви я, че ме беше страх да не вкарам някого в лудница или затвор:
Майка ми намери баща ми в леглото му и се чудеше как се е довлякал сам до него. Каза, че нищо му няма, ше му мине.
Аз тогава получих панически атаки, защото предната вечер не бях спала - размишлявах над това, че ако не бях го завела до леглото му, щеше да падне и нямаше да стане, че имаше много камъни - до дървото, където едно време имах люлка, направена от дядо ми....Та ми беше минало през ум това, което се случи на следващия ден.
Хм... от там, изпратих майка с децата навън, а аз излязох навън за малко, за да посвиря на синтезатора.
В един момент ме присви корема - "Да видя татко как е", влизам... той паднал, явно докато се е тътрел, за да излезе и да ме слуша.
Тогава направих това, което съм чувала. Вдигнах едва, едва главата му, за да му дам въздух, пазех ребрата, защото знаех, че всяко мръдване в подобна ситуация може да е фатално.... Когато се свести, звъннах на вуйчо ми, за да се обади на селския доктор. Той дойде, прегледа го - каза, че счупени ребра не се лекували - или нещо от сорта - щяло да му мине, но щели да минат месеци.
По - късно вече, когато пак получи няколко гърча, се сетих да включа компа и през скайп да се чуе поне с всички близки.
Сестра ми каза, че според нея е редно да се обадим на бърза помощ....
Останалото го знаете.
Става въпрос за нещастен случай, при който всеки има минимална вина, но най - голямата е у самия ми баща, който се беше напил до смърт.
Освен това... той ми казваше, че не е пушил от три дни, а сме имали близък на времето, който цял живот пиел и пушел, три дни не правил нито едното, нито другото - накрая починал.
Усещал се е самият ми баща, че краят му е на близо. Аз също.
Това е трагедия, но... е неминуема.И мен ме хвана страх да не би да не съм го видяла как пада, но .... надали. При условие, че както и да се разместят спомените ми, вина не може да се намери у никой...
Всичко е наред.
Мога да ви разправям и как мъжът ми ме разсейваше, когато давах лекарства на децата си, и след това пак до психиатрия стигнах, защото се стреснах, да не би да съм получила раздвояване на погледа и да съм дала по - голямата доза.
Хм... нищо друго, просто термометърът не е много читав...
А щерка ми е злояда. Като хапна малко, просто й премина сгаждането от това, че не е хапнала нищо.
Хм, на вас не ви ли се е случвало да ви се сгади от това, че сте гладни?

fantagiro

Мнение от fantagiro » 04 мар 2016 12:15

Та... сигурна съм, че и вие ако преминете през фаза - много артеросклеротици... ще заприличате на тях, дори изследванията ви да са перфектни.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 04 мар 2016 12:19

Така де, най - важното е, че селският лекар е идвал и тогава е изглеждал просто пиян баща ми.
В крайна сметка....
И независимо от всичко...
Винаги постъпвам правилно, само, когато съм оставена на собствената съвест.
Може да питате комшийката ми - адашка, че преди няколко месеца, и дядката на мъжа ми - който му е адаш.... тука малко хумористично е, ама айде...
Та... двете прибрахме дядката до пред къщи, аз се обадих на свекър ми, понеже знаех, че от бърза помощ не се явяват ако става въпрос за човек на 70-80 години.

Че пак ще ви го повторя - тия тук ми отровиха живота, и пак постъпвам съвестно, камо ли за баща ми, който до последно имаше черти, които ми харесваха от лицето, и черти от характера, като спомен или като реалност, които все още не ми позволяват да зарежа китарата или синтезатора.
Обичам баща си... и бих била чудесен лекар, ако учителите ми са били кадърни да ме научат....

fantagiro

Мнение от fantagiro » 04 мар 2016 13:18

Важно е да се прочете от тези, които следят постоянно... че това е краят на писането ми тук, но не и на хубавия живот за мен, за теб и за всички останали...
Та... първият път, когато не съм била сигурна дали съм видяла майка си или не и съм я поздравила със "Здравей" и целувка, ще да е било в един от стотиците дни на село, вкъщи, когато освен да медитираш :P , да почистиш и да отнесеш критика за начина на почистване, не е имало.
Но пък си имах толкова прекрасен собствен аутистичен свят...
: )
Мечтаех в детската де, в детската градина още де, за по - пълно себеизразяване, да бъда властелинът на животните и лъвовете да са ми най - добри приятели, за да ме защитават от лошите деца....
После... :P :P :P другите мечти нейде из трите форума съм ви разправяла как се изменяха...
И други такива доста по- забавни неща, от следващото...
Да, както и да въртя откъслячните спомени, и независимо, че не мога да докажа кой след кой са се случили пред вас, пред себе си знам.... че съм постъпила като медик, който няма представа какви травми има по тялото, но виждайки гъбите в устата на пострадалия, предпочита само да духне леко... хм...аз разпознавам мечтите си от реалността, единственото, което допускам, а именно: Мнението на хората за мен не мога да определя с точност, но...
това не е болест.
Състояние.
Скъпи мои читатели, от 20-02- тази година не съм спала, защото тогава се разболя голямата ми дъщеря.

Да ми е простено, че единственото, което липсва съзнанието ми е, извеждането на изводи за отминала ситуация, което състояние се възстановява с възстановяването на пълноценния сън.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 04 мар 2016 13:20

Единственото, което липсва В съзнанието ми... извинявайте администратори... в стремежа си да употребя точните думи, за да не бъда разбрана погрешно, пак си допускам смислови грешки....
Извинявайте.

fantagiro

аутизъм

Мнение от fantagiro » 04 мар 2016 13:33

Това е моята точна диагноза, така мисля.
Умея да правя разлика между мечти и реалност.
Но пък с това обясних влюбванията си.
: )
Само тогава... съм малко тралалала, понеже избързвам.
Но... пък... влюбването само аутизъм не бях нарекла.
Моля ви наборите ми, тези на сестра ми и около тях... бъдете милосърдни към себеподобните.
А към малките... ей, ако можеше и някой друг да прави забележчици, но не на мен, понеже аз и сама си правя "ревизия" на държанието... и ако милосърдието върви ръка за ръка със забележчиците...

fantagiro

:D Мннне.... Благородно биполярно е.

Мнение от fantagiro » 04 мар 2016 14:43

:) Единственото, което понякога ми убягва са истинските чувства на хората. Хм, ако те ги крият от самите себе си...
Поне възстанових хумора в живота си, че толкова много липсваше.
: ) Толкова от мен. Липсата на съзнание превръща хипотезите в мозъка за отношението на хората и какво означава то, в халюцинации.

fantagiro

заглавие с цензура... тогава само многоточие

Мнение от fantagiro » 04 мар 2016 17:43

Ако някога, се установя достатъчно дълго, че да мога да засея червена роза.... там, откъдето всеки ден тръгвам за работа.... бих си я засяла като символ на семейната обич, която цареше, въпреки всичко вкъщи. И няма да ми пречи, че по този начин ще ми напомня и за баща ми.... Там, при "семейната ни роза", умря на половина.
А тази роза, до стълбите, на които обичам да седя вкъщи, гледа към гробищата и любимите ми съзвездия, на които се надявам да са наистина... всички, които в живота си съм обичала..
първо дядо, сега пък татко... другите малко по - малко, в последствие примерно съм открила хубави черти, за пример... Но със сигурност, когато гледам на там... почти изцяло си е раздумка между мен и дядо ми, или вече и баща ми.
Както искате отсъждайте от тук нататък, детската сигурност, фиууу, алоу... чиста съм пред собствената си съвест, че съм чудесен несъвършен човек.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 06 мар 2016 14:32

Вбб, админи, съжалявам, обаче при мен е доста напечено... и оправия не виждам.
Та... по повод въпроса в заглавието...
Вбб, сещам се, че веднъж малко след смъртта на баща ми се събудих, тъй като сънувах лицето му, вече не помня какво точно беше, но съм го описвала някъде. Събудих се и намерих дъщеря ми почти накрая на леглото.
Тези дни пак го сънувах, но събитията са толкова ужасни, че не помня какво, макар когато се събудих да имах спомени от съня.
Чиста съм пред съвестта си, повтарям, относно децата. Със сигурност това моето може да се нарече искрена майчина обич. Какво по - хубаво от това да поема съвет от някой, за който съм сигурна, че няма да ме обърка? Само че като че ли липсва такъв човек.

Отговори

Върни се в “Шизофрения. Циклофрения. Психично здраве”