ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
На какво се дължи?Какви могат да бъдат оплакванията?
Не всички последствия се усещат на момента!
Мъчителна за болния и околните

Лечение на шизофрения

Модератори: админ, консултанти

fantagiro

Лечение на шизофрения

Мнение от fantagiro » 27 ное 2015 09:48

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0 ... 0%BE%D0%B2

Зад "зрителните халюцинации" се крият проблеми с очите, заради които се натоварва периферното зрение. Ако вярвате в бог - видели сте дух, ако не вярвате - ходите да ви лекуват зъбите и лицевите нерви.
Зад "слуховите халюцинации" се крие намален или увеличен слух. Че някой е глух, за да чуе шума от прахосмукачката на комшийката... Добре, че на мъжа ми за разлика от нюха му, поне ушите още са му добре.
Осъзнаете ли това... лекувате само панически атаки, страх от смъртта - своята и на близките.
Лично за мен, за осигуряване на моето спокойствие трябваше толкова малко... трябваше ми разбран мъж, такъв послушен. Сега, ще не ще, където му кажа, че искам промяна, ще се съобрази и това ще е за доброто на всички ни.
Със сигурност ще пия хапчета... за сън. Докато още мога да се обосновавам логически... имам само проблем с говоренето, защото зъбите ми са направени така некадърно, че езикът ми залепя на тях само след един по - продъжлителен разговор.
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

fantagiro

Re: Лечение на шизофрения

Мнение от fantagiro » 27 ное 2015 09:53

Когато човек гледа повече с периферното зрение, за секунди фиксира форми от реални предмети, сливайки ги в някакъв образ, който приблизително може да наподобява различни фигури на хора. Най - пресен пример е едно дърво, в кафяво зелени краски, което гледайки за секунди с периферията, стоеше така все едно баща ми е седнал под него с шапка на главата. За да ми се "привиди" така допринасят и дрехите, тези маскировъчни ли как им казваха, които са оцветени в зелено, кафяво, бежово и бяха сред неговото всекиднево облекло.
И знам, че не съм го видяла. Точно колкото знам, че много държа на всички хора.
При мен нервните кризи започват с ПР, преминават в ОКР, когато нищо не мога да направя, а след като се наспя, успокоя цъфва и биполярното ми.
Надявам се да съм успяла да заложа основите на "шизофренията само в учебниците като психичен проблем, намерил решение завинаги, след като е бил разбит на съвсем отделни заболявания - очи, уши, паническо разстройство, артеросклероза.... абе, дреме ми че ми пука на шестдесет години какви хапчета ще пия. Сега ми е важно да съм с акъла си".

fantagiro

Мнение от fantagiro » 27 ное 2015 09:55

Посоченият случай е от лятото, няколко дни след като загубих баща си.
Към момента единственото, което правя, за да се успокоя е... да си посвиря на китара, да изсипя ако ще и цяло шише алкохол, някъде в земята, раздавайки си мислено.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 27 ное 2015 10:08

Слави, Слави, г-н Трифонов, забравих, че трябва да съм официална и да се държа, както подобава, че иначе било на шизофрения.
:P Та, г-н Трифонов, Голям сте. Гласът ви е меден.

... с други думи, кой с каквото си е закърмен, то си му е най - хубавото.

Кажи ми, бе господине, аз какво да ги направя, че повечето са или глухи, или с диоптри, със синузити и прочие... Изприщих се да смятам кое ме е направило това, което съм, за да го предам в поколенията, че ми изгоря душата да гледам болни деца.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 27 ное 2015 11:41

Проблемите при децата с очите може да се дължат на генетика... но може да се дължат и на стрес, на нещо, което е било забранено от родителите и е било възприето като ограничаване на свободния избор.
Този стрес дори може да води до амнезия при децата....
Добре е родителите да си спомнят какво травмиращо се е случило около моментът, в който са разбрали за проблема с очите на детето си.Може би може с откриване на това коя "забрана" е подействала така, може да се оправят и очите... кой знае. Дано да може.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 27 ное 2015 11:42

Късогледство след стрес... съм виждала, едва напоследък осъзнах, че може "забрана" да е подействала по този начин - с късогледство.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 28 ное 2015 00:15

Не ме свърта просто да не споделя и тук, че ми е особено обидно здрава, права да ме разнасят по психиатрии, за да ми кажат какви хапчета за нерви трябва да пия, след като трябваше да спя два дни, когато си поискам, за да се нормализирам. Шибано ми е времето, а не че съм болна.
И да съм имала психичен проблем, съм имала тогава, когато съм решила да се омъжа за този човек. Първата психоза е трезва мисъл след прекарано психично разстройство... а за другите... ами аз обичам психозите си, толкова интересни решения намирам.
Майната ви.... в най - скоро време не се ли решат проблемите ми, както аз искам... съм гоу ауей с ясното съзнание, че оставам един куп болни да се влачат в живота си, докато аз здрава, права... ще намеря начин да приключа със себе си за свое собствено улеснение... това да се счита за заплаха, а не за част от терапията.
Халюцинациите, налудностите са преодолими... колко преодолими са обаче истински болните... е друга тема на разговор.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 28 ное 2015 00:36

И някой да ми излиза с номерата, че не само аз имам две деца... Не всеки е преживял това, което аз, не всеки си е поставил за цел да ги отгледа здрави... Кел файда, ако с тоя стрес след някоя и друга година се сблъскам с диабет, с разни стомашни проблеми... след като инстинктивно съм щяла да ги направя почти съвършени, ако бях оставена.
Не всеки си дава сметка за най - лошото.... Не всеки е дал съгласието си за брак и не се е отказал, когато в нощта, когато получих пръстена си, няколко часа по - късно получих и осукан пръст... Да ме пита някой с кой акъл, ама... исках деца е отговорът.
Та така де... за чий ми е такъв живот?! Не искам да подстрекавам никого към лошо... Шансове винаги има, просто исках да споделя, че на мен ми омръзна да чакам.
Мъжете са свине, очакващи да бъдат дондуркани. И да търся друг, все на такъв, искащ да го дондуркат ще попадна... нищо различно.
Съжалявам за феминизма, прекалено много прасета съм видяла.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 28 ное 2015 00:56

За децата все още има шанс да израстат абсолютно всичко, с правилен хранителен режим и по - малко стрес.
Аз бих искала да кажа, че ако не бях се сетила, че имам паническа атака, която развих до обсесии и компулсии, че трябва да правя всичко що съм чула като ритуал... щях да си счупя краката. Ако щете вярвайте, ако искате не дейте. В смисъл... спасих си краката, сещайки се какво представляват паническите атаки. Тъй като нито можеше да спра телевизора, нито можеше да избягам някъде и да съм сама... последва щуро продължение, в което дори за някакви мигове реших, че може да съм като Клеопатра. :P
Много е забавно по време на психози, ако не беше същевременно и толкова страшно.

Жалко е, аз наистина съм здрава физически, при мен проблемите се коренят в част от миналото - далечно, по - близко и... най - вече в недоспиването.

Жалко е. Здрава... да си мисля за самоубийство за пореден път. Понякога си мисля, че част от властта го иска като пореден повод за протест.

Ще се върна като минусче, знаещо всичко и ще ви опльоскам ако преди това не го направи например... Пламен.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 28 ное 2015 11:27

:P В лудница бих влязла само ако изрично има записано в документа: "Излиза свободно по собствено желание.".
:P
Ако вътре има осигурен пълноценен обяд и вечеря...

Това, от което и аз, и най - вероятно всеки друг биполярен се нуждае е:
- хидратиране
- пълноценно хранене в продължение на шест месеца
- режим сън - бодърстване

Тогава, когато смешно нареченият психично болен възстанови съня си и вече може дори да обясни болестната си логика... се организира нещо като курс за обучение в някакво направление, вътре в така наречената лудница, макар че на мен ми се струва, че когато става въпрос за човек до около 50 годишна възраст, става въпрос само и единствено за някой, който не е спал, не се е хранил от много време насам, както трябва.
След като този курс се завърши, човекът излиза от "училището" след шест месеца с нова професия, с осигурен трудов договор, както при нормалните хора - за срок от шест месеца.
Да не говоря, че ако един куп биполярни поприспят малко желанието за властване и величие, могат да създадат чудеса - фирми, организации във всякакви направления.

Все още ми изглежда смешно и трагично... Здрава, с показатели, на които може да завиди дори всеки спец... да се разнасям по психиатрии, понеже имам мъж - идиот, който тепърва ще трябва да приучавам да мисли.

fantagiro

Ревматизъм

Мнение от fantagiro » 28 ное 2015 12:34

Макар да не знам какво е това заболяване, ще споделя нещо... Всеки, който го удари ток, докато ремонтира нещо, после се бъзика, че поне няма да хване ревматизъм...
Дали? има нещо вярно в това и дали ако тези хора се подлагат на много, много нисковолтов ток няма да се излекуват???
Трябва да се направят проучвания и на тази шега, дали не е отново някоя скрита истина.

fantagiro

Ревматизъм, МС, артеросклероза?!

Мнение от fantagiro » 28 ное 2015 12:53

Както и да ги чета заболяванията, причинителите са няколко:
- непълноценно хранене
- липса на движение
- стрес

В такъв случай, логично е човек да си осигури поне една ябълка на ден, засаждайки си дърво... ако ще и пред блока.
Спорт... ох, аз се изтърках с тая каланетика, съдържаща се във всяко източно изкуство...
Против стрес... пускайте си Хиподил по - често.
:P И други.

fantagiro

Ревматизъм, МС, артеросклероза?!

Мнение от fantagiro » 28 ное 2015 12:57

Може би самомасаж със сух парцал за предизвикване на статично електричество...
Баба ми едно време си правеше самомасаж с кочан от царевица, която предварително е махната...
Грееше си краката върху нагрята преди това керемида на печката...
Всяко мое мнение трябва да бъде консултирано със съвестен лекар, тогава, когато не става въпрос за биполярно, шизофрения, ПР.

fantagiro

ревматизъм, МС, артеросклероза?!

Мнение от fantagiro » 28 ное 2015 13:01

И кът` за заключение... си представям как съм в психиатрията, как съм хванала знойна китара... за да запея...
"Калугер ме гони"....

fantagiro

Мнение от fantagiro » 28 ное 2015 23:30

Понеже премислям какви съм ги писала... бих казала така: всеки е отгледан от някого, независимо дали от майка и баща или учители и настойници.
Изключително нечестно и неправдиво е някой да завърши живота си, както Пламен.
Иначе аз много се надявам всички, виновни за цялата кочина по света да си получат заслуженото в най - скоро време.

Отговори

Върни се в “Шизофрения. Циклофрения. Психично здраве”