ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Не всички последствия се усещат на момента!
За мъжете, които искат да станат бащи на здрави деца
Бета глюканът е сред най-мощните имуностимулатори

Д-р Цончев може ли да ми помогнете за допамина и серотонина : )

Модератори: админ, консултанти

fantagiro

Д-р Цончев може ли да ми помогнете за допамина и серотонина : )

Мнение от fantagiro » 03 авг 2015 18:36

Д-р Цончев, имам въпрос към вас, относно допамина, серотонина, мелатонина, адреналина....
Според уикипедия, шизофрениците са с по - високи стойности на допамина. От това мога ли да направя заключение, че при тях се наблюдава високо количество допамин, който не се разгражда до адреналин, който се отделя при стресови състояния от всякакъв вид?
Също така, депресиите, агресивното поведение били свързани с ниски стойности на серотонина. Мога ли да нарека серотонина хормон на щастието, още повече, че от него зависело и либидото?
Освен това мелатонина пък се произвеждал от синтез на серотонин.
Каква е връзката само между допамина и серотонина, след като допамина, разграден образува и адреналин, а пък ниски стойности на серотонин водели до агресия, от което пък следва повече производство на адреналин?
Тоест... на мнение съм, че ако при шизофрениците има допамин, който не се разгражда до адреналин, то това е заради подтискането на агресията дълго време, съчетано с липса на удоволствие, поради физически тормоз и контрол над личността. Не може да ме убедите, че не съм била тормозена психически на времето, след като аз имам спомени, а и други имат също, как съм си смучела устната и съм си въртяла косата дълго време...
Та.. теорията ми е следната:
липсата на щастие
параноидният страх от турбалани и баби Яги, при които адреналинът се покачва, но реално не може да бъде излят никъде, опасността по никакъв начин не може да бъде избегната, тогава, когато например смяташ, че чувстваш чуждо присъствие в стаята - дух, тогава се произвежда допамин, човек изпитва страх, което понижава хормонът на щастието - серотонин, от където пък няма и достатъчно производство на мелатонин, който е веществото, подпомагащо съня.
Дали може да се каже, че липсата на мелатонин в организма е причина за "сънуването на яве"?
За мен това е така.
Ако при една психотерапия отпадне вярата в паранормалното, отпада и параноидният страх, откъдето пък спира прекомерното производство на допамин, човек се страхува от стандартни неща само. Ако същевременно човек се увлече по композиране, рисуване, или пък си намери гадже, си доставя удоволствие, с което увеличава нивото на серотонин и започва да спи нормално.
Опитвам се да създам теория, обаче ми куца каква е връзката между допамин и серотонин.
:P
За себе си аз доказах тази теория. Нямам налудности. Само съм много въодушевена, че се справих, че отгоре на всичко и с проклетите допамин, серотонин и мелатонин почти успявам да се самодокажа.
Ако обвържа психотерапията и промяната на мисленето с увеличаването на серотонин и намаляването на допамин, доказателството, че няма невъзможни неща в сферата на психичните заболявания, несвързани с физически такива, е напълно осъществено. :P
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

fantagiro

Re: Д-р Цончев може ли да ми помогнете за допамина и серотонина : )

Мнение от fantagiro » 03 авг 2015 19:31

:P Изпитвам малко трудност при формулирането на конкретни въпроси... Та най - важният въпрос е каква е пряката връзка между нивата на допамин и серотонин в организма?
Серотонинът от допамина ли се произвежда или двете вещества са продукт от трето вещество?

fantagiro

Мнение от fantagiro » 05 авг 2015 15:36

viewtopic.php?f=23&t=19898

...намерих си го... то и на вас лекарите нищо не ви е ясно, ама явно понякога си играете на тото, тоя месец ще го друснем с тия хапчета, ако не е доволен - с другите, третите, петите, докато го уморим...

Шизофреничета, доверете се на кака, която се цани да ви поведе към нормализиране. :P :P :P

Сега сериозно... циклофренично ще го повтарям известно време - с промяна на мисленето, отпадат повече от половината от причините да се страхувате.
Понякога си мисля, че просто в годините ме е мързяло да мисля...
Друг път, че ме е било страх да мисля...
Трети път, че е било болезнено да си дам сметка за отношението на много близки хора към мен и съответно съм блокирала мисленето.
Понякога съм била "с вързани ръце", май най - често съм нямала изход...

Но това е... някъде във времето назад съм спряла да мисля конструктивно... може би откакто се бракувах.

Не вярвам, че рецепторите ми на серотонина били не както трябва и затова две години не можех да се хвана що правя симптоми. :P Дотолкова се бях вглъбила в себе си, че наистина не съзнавах сериозността на много неща. Не че сега като съзнавам, с нещо кой знае колко ще се променя.
:P :P
Два дни се опитах да стана сериозна личност... нц... не става, когато има хумор, животът преминава по - леко...
А как се забавлявам понякога да слушам суеверия... явно... ще си се надсмивам тихомълком над познатите от тук нататък.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 05 авг 2015 15:41

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0 ... 0%B8%D0%BD

Ето го това и за морфина...

Значи по време на психоза се случва някакъв коктейл от бъгване на хормоните. И това се случва заради острата психическа душевна болка, която е равносилна на шокът при сериозна физическа травма.

Хахахахахахахах, без да съм завършила мед. образование... някак се чувствам като да затворих устите на цял куп психиатри и психотерапевти.

За протокола... от две години насам се боря със симптоми всеки месец. В крайна сметка вече два месеца нямам никакви, освен леката нервност преди цикъл.

Правех така: правя симптоми, пиша ги, описвам чувствата, после като ми мине анализирам... И така докато съвсем ми се изясни, че... когато една жена се тормози, престава да мисли по някое време. И точно поради тази причина, понеже най - често ние сме тормозените физически и психически, доколкото знам в научните среди има по - малко жени.

Ама така си се гордея... ако рецепторите не ми бяха наред, нямаше да мога да обвържа логически всичко това.

Отговори

Върни се в “Шизофрения. Циклофрения. Психично здраве”