ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Скокът на грипния вирус ще респектира всеки атлет
При тях подборът на храната е особено важен
Ще отпадне ли нуждата от инжекционно лечение
Доказано: съставка в него действа

лабораторна мишка?

Модератори: админ, консултанти

elenita80

Re: лабораторна мишка?

Мнение от elenita80 » 17 дек 2015 03:49

здравеи фантагиро. как си? аз се бориа но сега точно през ноща си мислиа как ниама да се справиа. пиа си зипрексата 10 мг но е трудно. биах се затворила толкова, а и още сум толкова затворена че пониакога сиакаш ще експлоадирам... пиа ривотрил в такива моменти. засега ми е писнало да ходиа по лекари и болници. гледам да се активизирам, чистиа кущата, вуртиа колело но имам много проблеми. не шващтам смись́ла на това което ми говориат, ниамам идеи, самосуялиавам се. мога ли сама да си промениа мисленето? без лекари и сие?искам да обичам вече, не знам дали ще успеиа един ден...

fantagiro

Мнение от fantagiro » 17 дек 2015 08:04

:P Аз тъкмо бях решила вече да спирам да пиша....
:P

Според мен част от усещанията ти идват от хапчетата. Проблемът е, че дори да ги спреш, неопределено време още те ще си действат.
Невъзможността да хванеш смисъла си мисля, че е ефект от изолацията... Аз самата усещам как речникът ми е пообеднял... Но има решение - от време на време преглеждам една книжка, донякъде покрай дъщеря ми, за правописа, самото писане тук... Доста правила бях забравила и се наложи едни мушмуроци да помоля да ми посочат къде греша в писмения си изказ.... Ако не разбираш нещо, което аз съм писала ,е съвсем нормално, понякога може да ме разбере правилно само и единствено този, към който е отправен един пост...
Много е важно май че да изказваш какво чувстваш - вкъщи или пък тук. Едно време, а и сега с една приятелка провеждаме точно такива разговори и май години наред сме си провеждали психотерапия...
Също така... относно неразбирането на смисъла... аз стигнах до заключението, че около един привидно луд лудите не са никак малко... :P та не е невъзможно да не се изказват добре...
Също стигнах до извода, че за да обичам някого, то той трябва да се е постарал, да ме обича също, а не някаква такава хвърчаща любов.
Чете ли, че влюбването било натраплива невроза, симптом на психично отколение? Особено ако силата на чувствата е такава след период от две или три години, човек трябва да посети специалист? :P

Дай определение за това какво е да обичаш някого...

На тебе не трябва да ти се променя цялото мислене, а само частта от него, която специалистите определят като болестна.

Трябва да си отсееш кое те кара да се чувстваш ненормална.

Ако идваш към София след празниците, може да се срещнем, ей така, да поговорим, аз и без друго имам нужда от контакти със себеподобни... Нали от Русе беше?
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

fantagiro

Мнение от fantagiro » 17 дек 2015 08:23

А за да ти дойдат идеи в която и да било сфера, трябва първо да почетеш, да разгледаш други творби, за да може те да те вдъхновят за нещо... На мене идеите ми са най - добри, когато съм в пика на влюбването. :P
ако хванем математиката за пример... Учените са правили така:откривали са закономерност, която са търсили начин да докажат с формули. Това изисква време. Единият открива някаква формула. Следващото поколение математици изучава формулите, до там, докъдето е стигнал последния и открива доказателството на следващите закономерности.
Рисуването също. Има различни стилове на рисуване, които са се оформяли с времето. Науката за смесване на цветовете също мисля, че не се е появила от раз...
Тоест... за да имаш идеи, първо трябва да поплагиатстваш малко, а в днешно време при толкова много хора, занимаващи се с изкуство, няма как да си напълно оригинална.
Не съм сигурна всъщност и какво имаш предвид под липса на идеи. Аз си мислех, че никога няма да измисля например, на времето де, че няма да измисля по - сложна мелодия на китара, както и хубав текст, но се оказа, че първо сложните мелодии се получават ,когато се знаят всички акорди, а най - вече, когато набереш достатъчно личен печален любовен опит, че да го пресъздадеш в богато накичени и напудрени стихове. :P
Можеш ли да определиш тук, във форума, пишейки, кое смяташ като ненормално? Макар че аз съм малко против писането на личната история в онлайн пространството, която всеки може да прочете. Същевременно аз се чувствам благородна от това си действие, понеже смятам, че изводите, до които стигнах във връзка с децата са важни и хубави. А и разсеях митовете, че шизофрения, биполярно, ОКР и прочие са генетично заложени. Ефект от възпитание и околна среда са. Ако родителите нямат пари да те преместят в по- хубава квартира... както в моя случай. Или пък както в твоя, доколкото помня, баща ти беше олигофрен...

fantagiro

Мнение от fantagiro » 17 дек 2015 23:45

Освен това току що във фейса попаднах на баповска мъдрост, че "Най - добрите идеи се раждат като шеги". :P Което си е така, така си е. Теорията за атома е брилянтна и колкото повече я нищя, толкова повече виждам, че съм нацелила мисленето на онези с психично разстройство: ВИСОКО АЙКЮ!
Научи се да се шегуваш. От там се тръгва. И междувременно се рови във фейса във всяка легитимна БАП страница - било на позитивната терапия, психодрама и т.н., има хубави неща вътре. Досега освен, че търсиха доброволци, които да работят безплатно за някакъв превод, друго лошо не съм видяла. Имам съмнение, че това е било проверка дали има такива добри, опа, поправка, биполярни сред редиците им. :P
Не вярвам да има по- добри от БАП. Въпреки че имам забележки, и то относно констатациите за генетиката и връзката с психичните заболявания... :P Ама нейсе, не всички са завършили медицина, за да знаят, че всичко се дължи на тромб, бацил или глист. А като се замислих как изглежда семенната течност под микроскоп... :P Ама да де, в началото са били безгръбначните, най - първичните същества, населявали планетата.
Та... да се върна на терапията ти. Шегувай се. Значи успееш ли да се измъкнеш от тая депресия, има шанс да се оправиш.
А и си сама, оправиш ли се, просто налагаш една цедка на мъжете, че на мен все още... като гледам в някои моменти как действа мъжът ми, ми се сгажда. Значи, тук, за да обърнат внимание на човек, трябва да заумира... не ми се говори повече по моите въпроси.
Знам, че психозата е период, а не живот!
Всичко е психотична депресия, а не шизо, бар или друго. Всякакви отклонения като ОКР, ГЛР и прочие са опити да се излезе от депресията.
Но... от БАП казват, че диагнозата е важна в психиатрията за да се изпишат хапчета, докато психотерапевтът търси какво стои зад симптомите, какви събития.
8)

fantagiro

Мнение от fantagiro » 17 дек 2015 23:45

Освен това току що във фейса попаднах на баповска мъдрост, че "Най - добрите идеи се раждат като шеги". :P Което си е така, така си е. Теорията за атома е брилянтна и колкото повече я нищя, толкова повече виждам, че съм нацелила мисленето на онези с психично разстройство: ВИСОКО АЙКЮ!
Научи се да се шегуваш. От там се тръгва. И междувременно се рови във фейса във всяка легитимна БАП страница - било на позитивната терапия, психодрама и т.н., има хубави неща вътре. Досега освен, че търсиха доброволци, които да работят безплатно за някакъв превод, друго лошо не съм видяла. Имам съмнение, че това е било проверка дали има такива добри, опа, поправка, биполярни сред редиците им. :P
Не вярвам да има по- добри от БАП. Въпреки че имам забележки, и то относно констатациите за генетиката и връзката с психичните заболявания... :P Ама нейсе, не всички са завършили медицина, за да знаят, че всичко се дължи на тромб, бацил или глист. А като се замислих как изглежда семенната течност под микроскоп... :P Ама да де, в началото са били безгръбначните, най - първичните същества, населявали планетата.
Та... да се върна на терапията ти. Шегувай се. Значи успееш ли да се измъкнеш от тая депресия, има шанс да се оправиш.
А и си сама, оправиш ли се, просто налагаш една цедка на мъжете, че на мен все още... като гледам в някои моменти как действа мъжът ми, ми се сгажда. Значи, тук, за да обърнат внимание на човек, трябва да заумира... не ми се говори повече по моите въпроси.
Знам, че психозата е период, а не живот!
Всичко е психотична депресия, а не шизо, бар или друго. Всякакви отклонения като ОКР, ГЛР и прочие са опити да се излезе от депресията.
Но... от БАП казват, че диагнозата е важна в психиатрията за да се изпишат хапчета, докато психотерапевтът търси какво стои зад симптомите, какви събития.
8)

elenita80

Мнение от elenita80 » 18 дек 2015 00:35

ами сега се боря повече от преди да...но понякога още поставям под въпрос хапчетата си. изолирала съм се, да, това е попречило. иначе съм от софия, имам собствен апартамент. майка ми е два етажа под мен... страдам много и понякога предпочитам да съм сама... не знам какво да кажа, майка ми вярва че е генетично моето заболяване... и на мен са ми писнали песимизмите на лекарите. това е, ще опитвам да се измъквам :) ти с бар ли беше, не че е от значение?

fantagiro

Мнение от fantagiro » 18 дек 2015 07:49

Не знам в крайна сметка. При първата психоза единствената диагноза онази говори за страхова психоза. При втората един каза, че е шизофрения, ходихме при трета, на която й казах, че по- скоро мисля, че имам биполярно. Към днешна дата, когато ходя на терапевт, продължава да е валидно правилото, че не е толкова важна диагнозата, колкото какво е причинило психозите.
Аз си мисля, че лекарите са идиоти. След като при катастрофи има такова понятие травматичен шок, то... психозата съвсем спокойно може да се нарече шок на душата. Душевната болка също има болезненост...
Та... смятам, че психозата е моментно състояние.
Освен това виждам симптомите си в прекалено много заболявания, а това знам, че за психолозите - учители ознаава само хубав знак, че нищо ми няма, че успявам да се "оглеждам" в общественото мнение и ако трябва да се коригирам.
Не вярвам, че случаите, с които съм се сблъскала в интернет са шизофрения или биполярно.
Въобще не вярвам, че тези болести съществуват.
Пак повтарям... психиката е нещо, което може да бъде видоизменено с промяна на навиците.
Никой не ме е пратил на ЯМР, за да се види дали нямам тумор в мозъка, което ме навежда на мисълта, че просто са си търсили поредната бройка, предишните лекари.
Имам лека социална фобия, тогава, когато трябва да изглеждам възрастна :P . Тя се подхранва и от това, че зъбите ми в момента така са направени, че езикът ми залепя за тях при малко повече говорене... :P
Айде, след празниците да се срещнем? Само че условието е... казвам ти "утре да се видим" и се виждаме, понеже досега всяко едно излизане, планувано една седмица напред ми се проваля, тъй като или едното настива, или другото, или аз като за капак съм с лека нервна криза от това...

fantagiro

Мнение от fantagiro » 18 дек 2015 10:44

Така де, ше се срещнем. Като казваш, че е генетично, може и рода да се окажем. :P В тоя ред на мисли... от около час насам се стискам да не напиша, че... :P сърцето ми се къса, че родата ми е рода. :P :P И не за друго, ами защото чертите ни са едни такива като на филмови звезди. Имаме си един, който на младини приличаше на Елвис Пресли и въпреки годините още е чаровен... Имаме си един куп, приличащи на нещо средно между Ален Делон, онзи Мел Гипсън, а пък и Антонио Бандерас, Слави Трифонов, на него прическата на времето му играеше лоша шега :P ... ей такива, леко смугли, с големи очи... Част са като Тодоров с малки очи... :P Зеленооки си имаме... :P
Понякога се страхувам, че и Димо Станчев, и Тодор Тодоров може спокойно да са ми роднини, понеже не си ги знам половината... Стройни, с правилна стойка...
А онази овца, спортистката от европея.... хей, хей, по принцип не се хваля със способностите си, но надали има спорт, който да ми се опъне... И за това си имаме също доказателство вече!
И само не разбрах какво искат от родата ми?

fantagiro

Мнение от fantagiro » 18 дек 2015 10:45

:P Същата работа и от страна на майка ми.... Пак хубави си бяха на младини, обаче тоя БАР, тоя БАР, не болестта, иначе... им разказва играта на всичките.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 18 дек 2015 10:47

И предостатъчно интелигентни личности има, от тези, които знам и от едната, и от другата страна...
В тоя ред на мисли пак ми се ще да има начин да поздравя всички психиатри без разширение терапист с песничка на Хиподил.
Целувки

fantagiro

Мнение от fantagiro » 18 дек 2015 11:58

Между другото, ако не ме вземаш на сериозно, по - добре ми кажи, за да спра да пиша.
Бясна съм, че някакви си ще смеят да ми обиждат генетиката и възпитанието... :P

Преди време ме изхвърлиха от един сайт, понеже съм нямала възпитание. Което ме наведе на една мисъл, че на мен възпитанието ми някъде в годините беше потъпкано. В тази къща направо плюха отгоре му.

А за генетиката... :P Е, как може да сме умни и красиви едновременно, просто не знам. :P Сега, аз съм малко с по - мъжки черти, но пък на мъжа ми по - женствените добре се отразиха на женствеността на децата ми. От друга страна, докато някои си слагат силикони, в нашата рода си ги имаме естествени. :P И по двете линии психиатрите могат да го духат най - чистосърдечно.

Сега да премина към сериозната част... Едно събитие може да се приеме или като случайност, или като закономерност. В първия случай си нормална. Във втория случай, тогава, когато търсиш причини например за това, че докато си си мислела за нещо важно, ти е паднала круша на главата от дървото, под което си легнала... може да откачиш, или да направиш някакво откритие, в зависимост от това доколко си била редовна в часовете по математика, физика, химия и биология.
Когато съм в психоза, не възприемам случващото се като случайност. Има моменти, в които усещам някаква логика във всичко случващо се и в такива моменти вярвам, че има нещо някъде там Горе.

В разстояние от един ден при последната психоза... Вечерта пиша нещо във фейса за една рокля в жълто и бяло, която ми бяха подарили като малка, в годината, в която почина свако ми и не си празнувах рождения ден, а отгоре на всичко за подарък получих това, което ненавиждах - дреха, различна от панталон... На другия ден се будя, имаше вятър вече, поглеждам през прозореца майка ми закачила да съхнат бяла и жълта кърпа, бялата от погребението на баща ми... Отгоре на всичко, една поставка за цветя сложила, за да не изхвърчат... Значи така духаше, че ако в тази поставка имаше чиния или саксия, спокойно можеше да я метне право на прозореца ми...
И аз сядам и почвам да се опитвам да си обясня всичко математически, как може да духа и това да не падне, да не мръдне... Да няма един, който да ми каже в такъв момент, че ще изхвърчи срещу прозореца ми, само има плоскост в тази поставка...

И така се бъгнах този път.

Та... когато подобни събития не ти навяват травматични спомени, се приемат като случайност и не правиш психози.
В моя случай... баща ми почина преди няколко месеца, пак преди рождения ми ден. Аз ще взема да си обявя рождения ден за свещен, понеже около него свършват мъките на всички болни... Свако ми преди над двадесет години, един пак много близък и обичан мъж преди една две години точно на рождения ми ден, тази година баща ми....
Спра ли да се опитвам да докажа съществуването на нещо отвъд, няма да сдухвам... Но при условие, че не бях спала като хората,децата караха пак някакъв вирус, аз също....
Ами не съм от желязо бе.

Спра ли да си обяснявам бог, няма да има чак такива психози.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 18 дек 2015 12:05

Освен това някакви стотинки имаше на земята на терасата, сложени в права линия... не помня аз ли съм ги слагала, децата ли са си играли, обаче... така се роди хрумката, че вкъщи въздухът е отровен, понеже беше чистено с белина няколко дни по ред, без да се проветри хубаво... :P Ако пак се докарам до психоза, трябва да седя и да си записвам всичко.

Та това е де... аз не приемах тези събития като случайности, а като взаимосвързани, което доведе до психоза.

Ако имах кепенци на прозорците, нямаше да си обяснявам нищо божествено. Просто щях да съм спокойна, че сме защитени.

В твоя случай... ще рискувам като те посъветвам да изнамериш психиатър, който да ти каже как да спреш хапчетата по схема. Същевременно, докато ги спираш, намираш начин да отсееш кое в мисленето ти е болестно, как се е случила психозата, кои са ти вътрешните конфликти - четеш Тодоров, имаш предвид този ми пост за случайност и неслучайност.... Пък ако усетиш, че правиш психоза, винаги можеш да възстановиш пиенето на хапчета.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 18 дек 2015 12:28

Та, ох, пак започнах да разбирам енерджитата, което не е никак добре. :P
И всичко се заключава в паразитната наука в съчетание с науката за магнитите и електроенергията.
Когато получиш психоза, какъвто предмет ти е бил любим, по време на психоза може да откриеш нещо, което не е било открито досега, може да измислиш мелодия, песен, картина и прочие...
Много ползотворен период, особено ако бях чела по - задълбочено биология примерно. :P

Няма шизофрения, няма бар. Има депресия, която прераства в психотична депресия, когато си заобиколена от невротични хора, способни да посегнат физически.
На мъжа ми му казах последно... когато си гледаха зайци в коридора и миришеше на зайчарник си траях. Обаче те не траят, когато парното замирише нали?
Много е хубаво, че живееш отделно.
Просто... трябва да почнеш да излизаш сред хора, доброжелателни.
Това затъпяване е временно, от липсата на комуникация.
Имаш книги под ръка, което си забравила, ще си припомниш...
Четеш ли?

fantagiro

Мнение от fantagiro » 18 дек 2015 12:30

Доколкото знам, ако един магнит се размагнитизира, след време пак се намагнитизирва, нали?
Ако се заровя в магнитните науки, със сигурност теоретично мога да докажа, че... преражданията съществуват.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 18 дек 2015 12:40

Ей сега хвърлих едно око на магнитите... Което обяснява защо някои от моето общество, биполярните де, се самозапалват... смятат, че по този начин магнитът, който е "виновен" за съществуването на човек ще се размагнитизира и няма да се прераждат повече.
Само че са пропуснали, че размагнитизирането е поправим процес.

Все си мисля, че смисълът на живота е вътрешното усъвършенстване или с две думи... щастие и любов.

Отговори

Върни се в “Шизофрения. Циклофрения. Психично здраве”