ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Скокът на грипния вирус ще респектира всеки атлет
При тях подборът на храната е особено важен
Ще отпадне ли нуждата от инжекционно лечение
Доказано: съставка в него действа

лабораторна мишка?

Модератори: админ, консултанти

fantagiro

Re: лабораторна мишка?

Мнение от fantagiro » 01 авг 2015 13:18

И понеже изнервих всички с компютъра си за пореден път...

Да споделя... Има защо да се страхуваш от хората. Всеки гледа себе си. Аз си мислех, че след определена възраст се престава с училищните схватки, но явно това зависи от степента на интелигентност на околните. За две години толкова хора ме заплашиха с бой, някои и ми посегнаха.
Майка ми пък... вчера ми каза да правя, каквото искам, разчитайки, че ще "клекна" пред уважението спрямо нея... и така манипулира всички всъщност.
Ако имаше къде да избягам на сигурно място, бих избягала... мене изключително ме товарят хората, които обичам и които твърдят, че ме обичат. Всички са с изисквания спрямо мен. Аз не съм. Просто като не ми изнася и на улицата мога да живея, тогава, когато не става въпрос да помъкна и децата със себе си.
Ти си по - малка от мен. Имаш повече шансове да направиш живота си красив. В моя случай, съм в такъв капан, че няма накъде повече.
Да си нормална, означава горните три неща плюс да имаш работа.
Когато обичам, оставям човека да е какъвто иска да е... затова и децата не ме слушат много, много, за съжаление, бях достатъчно разцентрована, достатъчно няма откъде да взема пример, че да се усетя да им поставя някои граници.
За шизофренията казват, че не е изследвана напълно... Можеш напълно да се довериш на това, което казвам, че след прекомерен стрес и страх, е напълно възможно мозъкът да блокира с изпускане на някакво вещество тази част, която отговаря за съзнателните мисли... след това понеже този център е блокиран, човек почва да мисли със символи, в картини. Тогава, когато отпадне вярата в бог, в енергийния вампиризъм, но остане вярата в себе си, едната част на параноидния страх отпада, разбираш ли, този ирационален страх го няма.
Страхът от хората се бори с разбирането им... Аз за всеки случай... мечтая някога да запиша айкидо. Можеш да го направиш, реално живееш само за себе си и не си ограничена, както аз в момента, за да отида да си направя изследвания, трябва първо да оставя децата на някого.
Щом тези два вида страх бъдат увладяни, мозъкът няма да изпуска толкова много от това вещество, което пък ще доведе до липсата на психози.
: )
Трябва да се научиш да поставяш граници на хората, докъде могат да навлизат в личното ти пространство.
Ако имаш пари, ходи на психотерапия точно за това, ако не... чети Тодоров. Абстрахирай се от това, че се пише за паническо разстройство, зад всеки психичен проблем стои травма.
Истинската шизофрения е съпроводена и с физическо заболяване.
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

fantagiro

Мнение от fantagiro » 01 авг 2015 13:27

Не е шизофрения твоето, вярвай. Просто не си попаднала на хубави хора. Нищо не ти пречи обаче да ги намериш с времето. Млада си.
Относно истинската шизофрения... аз разбирам да ме прасне тухла, да получа кръвоизлив и да ми умре част от мозъка реално. Или пък да ми е забит нож в мозъка, но така че да остана жива и да са ми засегнати някои центрове. Чела съм за такива случаи. Така си представям едно неувладяно агресивно поведение. Или при ДЦП, когато са засегнати и мисловни центрове.

Относно теорията ми за изпускане на упойващо вещество от мозъка, когато си в стрес.... Посочвам ти адреналина как се покачвал, серотонин, допамин... Не говоря налудности, напълно възможно е.
И ти реално не си постоянно в психоза. В психоза си за около седмица някъде.
Ако няма толкова стресиращ фактор, си живееш с налудности под формата на ОКР, тоест със сектантско мислене, както например е онова момче, чиято майка писа тези дни в психология нет и тук.
Най - трудното в техния случай е момчето да осъзнае, че се е начело със сектантски текстове, а отгоре на всичко, че и държавата ни е изградена върху сектантски принцип - за никого не е тайна, че религията е контрол над съзнанието... За това тук някъде във форума съм писала по - подробно.

Докато спра да вярвам напълно в бог, си бях оставила "вратичка"... у нас има частица от божественото, дали ще вярвам в бог или в Тодоров, или в себе си е равносилно, нали все пак вярвам в тази малка частица божествено. И така докато преборя страха, че си позволявам да не вярвам в бог. :P
Сега вярвам само в себе си. В Тодоров и да вярвам, не се е бъгясал още толкова, че да се съберем двама божествени на едно място. :P

elenita80

Мнение от elenita80 » 01 авг 2015 13:28

ходя на групова психотерапия. Сега ми е тажно. Един приятел биполярен ме нарича заспала и зеленчук и че на мое място би се оставил да го застрелят.не знам,не сам сагласна че не се боря. Просто апатията,умората и тагата са силни още. Да,останах и аз без познати но самата аз ги избягвам малко. Радвам се че си добре,при мен може би е до време...

fantagiro

Мнение от fantagiro » 01 авг 2015 14:00

Прати ми на лично съобщение името на лекаря, през който правите груповите срещи. Така и така няма да се изстрелвам извън страната още известно време, ще ми бъде хубаво да срещна себеподобни.
:P Мен един ме беше нарекъл лайно... невиждайки себе си. :P
Пие шуслерови соли. :P :P :P
Повечето хора се дразнят явно от спокойните хора. Аз по начало бях спокойна натура. Така си се спомням, тогава, когато не е имало около мен хора. Но пък когато реша да работя, съм сръчна и бърза. Дори писането тук е показателно колко съм мудна щом се захвана с работа. :P
В момента съм със световъртеж, понеже неистово не ми се стои тук.
Майка ми ми изтърси за пореден път, че ще й докарам високо кръвно, а същевременно като реша да си тръгвам, не иска. Заплашва ме със собственото си здраве... я всички ги вкарвам в прави път, че самоубийството при хора с лабилна психика не е нещо нечувано.
Не ми се живее по този начин.
Само като си представя да не напиша книга, да не издам музикален албум, да не стана художничка... :P Не мога да си представя животът ми да премине безлично всъщност.

Относно познатите... да ти кажа, на мен ми "лъсна" колко от тях са ми приятели. Реално, и да изпадна в нужда от помощ... никой не е способен да ми помогне. Докато аз... да не казвам голяма дума, но когато мога да помогна, помагам и на непознати, виждаш, че поне се опитвам, аз самата имам изгода... да докажа теориите си, за мен това е постигане на мечта.

Ядосана съм много, затова пиша още по - разпокъсано.

Намеря ли пари за собствен лаптоп, купя ли си го, почвам книгата. Тя така или иначе ще е полезна дори само за децата ми.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 01 авг 2015 14:44

Ти ли беше споменала, че трябваше обаче да съм на хапчета, за да посещавам групова терапия?
Абсурд е да направя това, аз гледам на психозите си като на откъс от живота ми, нещастен период, а не като на нещо хронично.
Намирам прекалено много логика, а и прекалено много изчетох, а и прекалено много знам, за да се призная за болна, вместо за жертва на тормоз от много хора, които използват "трябва" за контрол.
Всъщност не ми пречи да съм "черната овца" вкъщи, ако в очите на много хора съм като преродил се Фройд.
Дори след обясненията ми за това, че може би съм дала голям принос със самия си случай за това да бъдат разбрани психозите, а отгоре на всичко съм свързала няколко медицински случая, за да разреша загадката какво се крие зад "сънищата на яве", това не беше достатъчно майка ми да разбере колко ми е важно писането тук.

Може би ако печелех от книга, щеше да добие важност за фамилията, само че... каквото и да напиша, бих казала, че ако някой няма желание отвътре да се излекува, ако ще и 1000 страници да изпиша, все тая.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 01 авг 2015 14:47

Мога и едра земевладелка да стана, обаче... на времето не са си оправили документациите и сега половината от нивите заминаха най - вероятно за закупуването на дрога за надрусване, понеже се делят с първия ми братовчед, чиято майка почина.
Голяма част са продадени, а парите от тях... ми бяха за зъби, ама аз пък тогава бях във велика депресия и трудно ставах, за да свърша елементарни дейности....
та камо ли да се довлека до зъболекар.
Отгоре на всичко като си се представя да се забия в това село, с всичките "трябва" трябва" трябва плюс хора от общественцето, които не се посвеняват да бият, изнасилват и прочие...
Затова казвам, че съм в капан.

fantagiro

За енергийния вампиризъм

Мнение от fantagiro » 01 авг 2015 15:25

Когато размишлявах над енергийния вампиризъм, се поставих на мястото на автора... В един момент ми хрумна, че това е един комплексар, седнал и наописвал всички хора, които не харесва - едните агресивни, другите пък свити, депресирани, апатични, третите бяха някакъв смесен тип, не помня всичко, което пишеше в онази книга.
Та ми хрумна, че това е правил - описвал е тези хора като ужасни, а себе си като едно прекрасно същество, от което смучат енергия.
След това ми хрумна и сравнението с различните типове характери, описани от западните психолози.
Когато отпадна тази вяра, ми лъсна пред очите, че хората сме зависими един от друг заради нуждата от храна, дрехи и прочие. Няма как един човек в днешно време сам да си произведе всичко, което е нужно за оцеляването. Тоест има, само че ще трябва да ходиш например с цървули и агнешки кожи през зимата. :P
Та... всеки трябва да е "производител" на нещо, полезно за другите и така... най - простичко казано - аз правя хляб, ти правиш чушки, разменяме си и всеки си има нужното, за да живее.
Започнах да мисля земно. Целият процес от лудостта до нормалното ми мислене... тоест сегашното, го има описан в тези три форума.
Просто трябва да ми се доверите, че единствените ползи, които имам от писането са две:
- едната е морална, от една страна съм малко или много "откривател", от друга - за себе си разбих мита за нелечимо заболяване, също така... в този живот да оставиш положителна следа след себе си е може би смисълът му.
- другата би била ако напиша книга и вие си я купите.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 01 авг 2015 16:18

Освен това, пропуснах да добавя, че не можах да видя в тази книга, която четох образа на нормалния, перфектния човек. Така като се замислих, този, който няма нужда от помощ е финансово независимият човек. :P Излизаше така, все едно, всяко същество, което няма достатъчно пари, е вампир. А истината е, че държавата заплащайки мижави пари, прави хората депресирани и агресивни. Евентуално, ако се залага на образованието, както мисля, че е, поне в бъдеще манталитетът трябва да е малко повече на ниво.
Не искам никой да се впечатлява от споменаването на държавата и да прави глупости. Казах и в психология нет, че се почва от малкото - от селото, от квартала, с добро поведение и реализирани проекти, загрижено отношение, като всичко това предварително се обмисля и не трябва да има сценична треска и прекомерно вълнение, защото при мен, първата психоза се предшестваше от проекти в банката, които тръгнах да мисля, после не можах да спя няколко седмици може би като хората, наред с всички други проблеми, скандали изби точно около Нова Година, която трябваше да прекарам в компанията на хора, които не харесвам...
Та така излизаше от това книжле. Доста опасно могат да действат тези книги, мисля също, че са в основата на мислите за самоубийство. Чувстваш се нищожество, нещо, което трови обществото и т.н.....

а не е така.
Както казах, повечето хора сме зависими един от друг, всеки допринася с труда си за нещо.
Ти както си млада, когато разрешиш психичните си проблеми, спокойно можеш да завършиш курсове, каквито си поискаш, поне не са толкова скъпи, да си ги измизерстваш де, но в крайна сметка след това да излезеш със занаят.
Осигуриш ли си някаква финансова независимост, ще се почувстваш по - добре.
Мене това е основното, което ме мъчи от край време.
С две прекрасни деца, не отделих време да надграждам в професионално отношение с курсове и реално ако липсват тези стотици страници във форумите, съм... абсолютно провалена в професионално отношение.
Макар че имам висше, то не ми върши никаква работа, защото не стига, че не съм учила като хората, ами и информацията там мисля, че беше едва около 1% от това, което е нужно, за да мога да се реализирам някъде.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 01 авг 2015 16:41

Между другото, според мен имах ОКР. Да го преодолея, ми отне две години денонощно писане и четене. Направо ми беше станало като начин на живот, например:
:P Ако получа каквото и да било писмо в пощата си, от когото и да било, това ще е сигнал, че многоуважаемият г-н Тодоров ще се влюби в мен. :P :P :P Тоест наричах си нещо, по подобие на откъсване на цвете и редене на "Обича ме, не ме обича" при дръпване на всяко листенце. :P
И така във всяко друго отношение решавах, че случването на едно, ще е сигнал за случването на друго. Ако чуех Лени Кравиц пък беше на вземане на изпити. :P
До толкова бях свикнала с този начин на мислене, че не се усещах колко е глупаво и детско.
Промяната на това мислене стана с постоянен себеанализ, писане и четене. После лъсна провалът ми във всяко едно отношение. Децата... малко не признават никого за авторитет, защото как ще имаш за авторитет майка, на която й крещят всички и й правят нонстоп забележки, дори тогава, когато си бях близко до перфектното.
Ето това е практичен пример за "изтласкване", което е термин в психологията.
Зад ОКР се крие всичко, което съм описала.
Та... много е важно да си записваш мислите, понеже поне аз гъмжах от мисли и нямаше начин да мога да измисля адекватно решение на всички проблеми, само мислено, изводите трябва да си се записват, за да не ги забравиш покрай всички други мисли.
Да правиш като мен, да търсиш помощ през интернет само в краен случай, защото не е приятно историята ти да виси в най - разголения й вариант така, че всички да могат да я четат.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 01 авг 2015 16:44

Най - вече... аз мечтаех да създам стойностни хора. И съм успяла, но у малката има повечко агресия, понеже видя как чичо й ме беше стиснал за гушата. Това с времето ще отшуми, но аз трябва да съм много спокойна и сигурно ако и след събирането ми с мъжа ми, това продължи да е така, ще потърся помощ от специалист, за да ме посъветва как да постъпвам.
Освен това мечтаех за щастливо семейство, смятах, че за другите си мечти съм поизпуснала малко времето.
И така... със сринати мечти отвсякъде си дойде първата психоза.
При теб може да е било нещо във връзка с ученето.

elenita80

Мнение от elenita80 » 01 авг 2015 18:00

не знам, през голяма част от времето главата ми е много тежка-без мисли,с мисли основно за болестта и тревогите ми че никога няма да се впиша сред хората... налага се да си легна в тия моменти за да не страдам толкоз. Не знам дали си чувала за такав симптом, не знам дали е психоза това...тежка глава и мака...

fantagiro

Мнение от fantagiro » 01 авг 2015 18:22

Значи до първата психоза бях така, а и до преди две години съвсем - и аз като теб "О, това е шизофрения или биполярно, хронично разстройство, от което изход нямало, трябвало да се пият онези хапчета, от които ръцете треперят неистово, получаваш запек, спира ти менструалния цикъл, уврежда ти се черния дроб, който до момента заедно с всичко освен главата работят чудесно!..."
Преди това имах и аз не знам как точно да го определя. Бях правила аборт и от там се почна всичко, защото бях прегрешила в крайна сметка най важната заповед - "Не убивай!", нали бях набожна. А и тези спомени, за които последно писах, плюс държанието на майка ми...
Отгоре на всичко имах сексуален проблем. :P За който, когато станеше дума, получавах най - вероятно паническа атака. Бях се научила да избягвам тези разговори по всякакви начини. И все пак не ме напускаше чувството, че съм кукувица заради нещо толкова естествено като това, което прави почти всяко дете, когато е някъде в пубертета. :P Особено с това количество от информация.
:P
По същия начин постоянно се тормозех за "болестта си", само че преди това си нямаше име. Сега мисля, че е било ОКР. За мен шизофренията е ОКР, само че зависи от съвестта на лекаря какво ще избере да напише.
При мен въобще не се спрягаше ОКР, а трябваше.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 01 авг 2015 18:26

Освен това според официалните данни, 70000 били с шизофрения. Достатъчно количество хора, сред които да се впишеш.
Честно казано, на мен не ми се и вписва сред по - голямата част от обществото. Отвратена съм от взаимоотношенията между хората като цяло.
Та... ако можеш да си намериш 5-10 приятели и приятелки, с които да се чувстваш себе си, друго не ти трябва.
Болестното от една страна е: религиозните мисли, които всяват чувство за вина, от друга: прекалено добра си и не можеш да казваш "Не" понякога.
Значи... когато казваш "Да", гледай да имаш поне и ти изгода.
Искала ли си помощ от някого досега?

fantagiro

Мнение от fantagiro » 01 авг 2015 18:30

Освен това, когато около теб е имало тормоз, ти си жертва на тормоз, а не болна. Нормална си, просто ти е липсвало нормално отношение, изключващо боя и заплахите. Можеш да ми вярваш напълно, чела съм го това!

fantagiro

Мнение от fantagiro » 02 авг 2015 17:10

https://www.facebook.com/sdvr.stolichna ... 61604587:0

Ето как изглежда насилието.

Ех, полицаи, полицаи... да знаех, че усукването на пръстчето ми, само защото съм посмяла да кажа, че на връх нова година не е редно да се караш с дългогодишен приятел, при все че преди пет- шест часа в дванадесет часа си предложил брак официално, си е само по себе си физически тормоз... сигурно и аз съм го изтормозила горкото, правейки забележка, че не е нужно да се разваля настроението на всички... та да знаех, че е тормоз, да бях избягала. Тъпа, пубертетска главица.

Отговори

Върни се в “Шизофрения. Циклофрения. Психично здраве”