ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Оптимално решение за бели зъби и здрави венци.
Ацетилсалициловата киселина може да предпази от усложнения при...
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние

лабораторна мишка?

Модератори: админ, консултанти

fantagiro

Re: лабораторна мишка?

Мнение от fantagiro » 30 юли 2015 23:38

Не.
Трябва да си спомниш с какво свързваш звъненето му.

Аз не понасям звъненето на майка ми на телефона, понеже двадесет дена изтръпвах да не се обадят и да кажат, че баща ми е починал.

Не понасям въобще звъненето и на своя, понеже който и да ми се обажда, обикновено разговорът се свежда да проблеми.

Мъжа ми ми крещеше по телефона преди, в обяснения на проблемите си в работата.
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

fantagiro

Мнение от fantagiro » 31 юли 2015 14:41

Забравих да ти спомена, че на мен това ми прилича на паническа атака при паническо разстройство, а не на шизофрения. :P
Освен това... виж ми темата "векът на психотерапията" в последния пост съм описала едно напълно възможно обяснение за психозите. По - назад, в постовете тук, в психология нет под името shi..., в европея под името... последно съм Шашмагюл* : ) съм направила анализ на цялото си състояние, на психозите си. Може да са ви от полза при разнищването на вашите.

elenita80

Мнение от elenita80 » 31 юли 2015 14:46

диагнозата ми е сигурна мисля... то не пречи при тази болест да има и паническо разстроиство. Все си мислех че невролептика може да облекчи това,надявах се 

fantagiro

Мнение от fantagiro » 31 юли 2015 15:23

Диагнозата била важна за психиатрите, при изписването на хапчета. Беше писано, че диагнозата, която психиатърът е поставил доста може да се различава от реалната диагноза, която изплува по време на психотерапията.
Тоест... не е важно каква ти е диагнозата, а какви травматични събития са довели до психозата.

Помисли с какво свързваш звъненето на телефона?

И... да ти кажа, че откакто спрях да го ползвам често, откакто предупредих, че не ми се разтягат локуми и освен това да ме извинят, че когато не се чувствам добре, предпочитам да не вдигам, се почувствах прекрасно. Разговарям по телефона само ако ми е хрумнала някоя идея да помогна или ако се нуждая от помощ. Даже за рождени дни нямам кой знае какъв мерак да звъня, защото вече не вярвам, че пожелавайки нещо, ще предизвикам сбъдването му...

Ако успееш да разбереш защо си получила психоза, вероятността да не я повториш се увеличава.
А това, че шизофрениците били точно винаги 1 процент е изкуствено създадена стакмистика... Винаги може вместо шизофрения да се напише биполярно, или пък ОКР в основата са едно и също нещо.

Зад състоянието ти стои физически тормоз от страна на баща ти, което е сигурен признак, че това е чисто и просто нелекуван посттравматичен стрес.

elenita80

Мнение от elenita80 » 31 юли 2015 15:33

ами основно се страхувам да не поискат помощ от мен. Имам си тревогите...да,баща ми беше агресивен но не с мен а сас сестра ми и майка ми...не знам дали ще мине тва прималяване и паниката,уморена сам от това...

fantagiro

Мнение от fantagiro » 31 юли 2015 15:39

Отстрани погледнато изглежда така все едно не умееш да казваш "Не", за да не изгубиш приятелство, познанство...
Аз си направих "ревизия" на хората, които истински са важни за мен и... много са малко, вярвай ми.

elenita80

Мнение от elenita80 » 31 юли 2015 18:21

да, не умея да казвам не,това е вярно...:) иначе го усештам силно лепонекса,което може би е добре...по принцип ми е тежка главата и превзета от тревоги а не нормално мислене. Но мисля че имам прогрес, преди само се оплаквах. Понякога оште се дразня на майка ми за нейните проблеми но и това може би ште отмине... другото е че са ми потиснати позитивните емоции. Мерси за отговорите фантагиро 

fantagiro

Мнение от fantagiro » 31 юли 2015 18:45

:P Стига бе, то ако се водим по мисълта, че нормалното се определя от средата, в такъв случай си повече от нормална.
Има разлика между параноиден страх и тревожност. Първото е свързано с ирационални страхове, най - често от да речем баба Яга. :P Докато вторият вид страх е несигурност за бъдещето и е нормално чувство, ако след това стигаш до извод как да се справиш с проблема. явно твоят проблем "агресивен баща" е решен, но подтиснатостта продължава да е черта от характера ти.
Потиснати положителни емоции се наблюдават, когато няма повод за такива, иначе да седиш и да се смееш без да има защо е на шизофрения. :P
Аз се стремях към ведрина, към спокойствие и си мисля, че ти също трябва.

elenita80

Мнение от elenita80 » 31 юли 2015 19:54

не искам да се оплаквам но ме боли отватре...някаква тежест, вални от потиснатост...и паниката ми от хората е тежка. Не мога да усещам позитивни емоции понякога дори да има повод. Например,вече не мога да обичам здравословно. Не усештам и лиубовта на майка ми.плаче ми се а не мога. Но си казвам че ште е така оште малко. Все пак сигурно има смисал от лекарството. Лекарката ми не пожела да опитаме без...

fantagiro

Мнение от fantagiro » 31 юли 2015 21:44

Аз едно време се притеснявах да се оплаквам. Често се изолирах от приятелите и близките си, за да не им "източвам" енергията, мислех, че съм енергиен вампир. В последствие... спрях да вярвам в това, но пък осъзнах, че на почти всеки, който не излезе като победител в даден спор, му се завива свят и това било нормално.

Даже в началото ми беше трудно да измолвам внимание от психотерапевта тук, защото знаех, че за всяка помощ от негова страна е редно да има заплащане насреща.

А как според теб изглежда здравословното обичане?

elenita80

Мнение от elenita80 » 31 юли 2015 23:01

ами може би не да искаш да притежаваш другия а просто да го обичаш не знам и аз. Баща ми обичаше майка ми но я биеше и ревнуваше и тя тварди че приличам на него. Той се разболя психически на 50 години и сащо е лежал по психиатрии. Майка ми смята че сам го наследила. Да,имам го това с енергийния вампир и аз.а и мисля че сам дереализирана малко. Мисля си неща за другите които не са верни.както и да е,дано ми мине малко параноята и психосоматичните болежки 

fantagiro

Мнение от fantagiro » 31 юли 2015 23:36

Ами аз в такъв случай не съм виждала здравословно обичане. Всеки има очаквания спрямо другите. Ненормалното е да се насилваш да обичаш някого, без въобще да поискаш от него нещо. Също така... все си мисля, че идеалното обичане е хора с еднакви ценности да се съберат заедно. Така ще постъпват по един и същи начин и евентуално няма да се дразнят един от друг.
Например майка ми... все има работа, макар че отдавна вече не ни издържа. Юрка се дори сега, когато задълженията й вкъщи съвсем ги няма...
Докато аз обичам да се размотавам. Преди да измия чиниите, ще пуша цигара или пък ще си проверя форумчетата. Нея това я дразни. И се почва едно пуфтене, докато междувременно е почнала да ги мие...
Преди се чувствах неудобно, сега... ще си тръгвам по - рано от очакваното.
С нея просто сме несъвместими. Аз не обичам да лежа на гърба на някого, така, както не обичам и някой да ми диша във врата, да свърша това или онова. Две години беше така и направих психоза. :P

Аз това обичане с побоите не го разбирам. Баща ти така е бил научен от баща си, нямал е възпитание. Това надали е обичане неговото, по - скоро е хвърляне на прах в очите, за да му угажда всячески майка ти.Той се е чувствал като собственик на майка ти. Въобще да не говоря какво видях аз, когато се опитах да се поставя на мястото на един мъж, на който реално му е разрешено всичко.

Няма енергиен вампиризъм. Има хора с проблеми, а някои са хора с проблеми и с липса на възпитание. : ) Ако се зачетеш за енергийния вампиризъм и сравниш с различните типове характери, описани от западните психолози, ще забележиш, че реално са описани просто типове характери - меланхолик, холерик, флегматик и... истерик ли беше последното? При енергийния вампиризъм има слънчеви, лунни и прочие...
Пълни глупости.
Всеки товари всеки, когато има проблем.
Аз все си мисля, че щом майка ти е търпяла побой, няма как да няма психични проблеми. Така че е напълно възможно да равняваш своето "нормално" по малко ненормален човек и затова да се чувстваш така.
Когато направих психопрофили на близките си, не знаех какво да правя, защото самата себе си не чувствах много нормална, но пък и другите не ми изглеждаха в час.
Ето... последно... мъжа ми ми каза, че само да намерим квартира и август септември сме в Германия. Изведнъж... не му достигали пари. :P Отдавна съм го засякла, че казва това, което му се иска като нещо сигурно, че ще се случи, пък след известно време се оказва, че нямало да стане.
Отскачам при народните представители и... Една от конспирациите, че българия е психодиспансера на света, ми се струва повече от вярна. :P

fantagiro

Мнение от fantagiro » 31 юли 2015 23:40

И аз отгоре на всичко съм навила децата, че вече всички ще сме заедно.
Та... абсолютно всички ме поставят в толкова тъпи ситуации често, че наистина имам чувството, че след като изчетох психотерипиите, съм станала нормална, пък другите луди.
:P

fantagiro

Мнение от fantagiro » 01 авг 2015 00:20

Чакай сега да ти кажа един извод, пък да видим дали ще ти подейства:

Според мен, да си нормален е да спазваш законите. Тоест... не убивай, не изнасилвай, не кради.
От там нататък, в личните си взаимоотношения, имаш право да си ги направиш, каквито поискаш...
Все още не мога да приема, че трябва да лицемернича... Толкова ми беше хубаво тия месеци - прас, директна, харесваш ми не ми харесваш, днес не ми се говори, утре ще ти се обадя и така звъня чак след седмица. :P
Обаче... около мен все едни, с бой и скандали що не ме уважаваш, дирят уважение...
:P

fantagiro

Мнение от fantagiro » 01 авг 2015 00:25

Само трябва да ти кажа, че с това "Не ми се говори", "не ми се пише във фейс ЧРД"... много малко хора вече ми се обаждат. :P За което се оплакват повечето "болни", че изгубили приятелите си.

Аз имам само една. С нея не се чуваме с месеци, но чуем ли се, говорим поне около час.

Отговори

Върни се в “Шизофрения. Циклофрения. Психично здраве”