ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние
Мнението е на експерти по въпросите на грипа
Откри френски научен екип

лабораторна мишка?

Модератори: админ, консултанти

elenita80

лабораторна мишка?

Мнение от elenita80 » 21 юли 2015 18:29

zdraveijte. pisala sum i predi no pak pisha zashtoto sustoianieto ne mi se podobriava. reagirah mnogo zle na 405 mg zipreksa i predishnata mi lekarka se otkaza da me lekuva poneje ne se chuvstvah dobre na takava doza nevroleptik. s novata mi psihiaturka opitvame 400 mg leponks sega no stranichen efekt veche 3 mesec e umora i slabost i tova ne izglejda da otminava. poniakoga imam edno mnogo nepriatno useshtane za draznene koeto se suprovojda s gadene i strah da ne mi stane neshto...
diagozata mi e paranoidna shizofrenia i ne moga da jiveia taka... v chetvurtuk imam sreshta s psihiaturkata si no ne se li prevurnah v opitno zaiche? opitala sum pochti vsichki nevroleptici i oshte si jiveia v glavata bez pozitivni emocii etc. negativni imam siakash :(
blagodaria ako imate suveti ili nadejda :)

elenita80

Re: лабораторна мишка?

Мнение от elenita80 » 21 юли 2015 20:08

ili 3 meseca sa malko za rezultat ot edin nevroleptik? jiveia mejdu hola i legloto v spalniata inache...

Forum admin

Мнение от Forum admin » 21 юли 2015 20:15

Моля Ви, пишете на кирилица!
Възможно е никой да не Ви отговор заради тази латиница...
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!

elenita80

Мнение от elenita80 » 21 юли 2015 21:04

здравейте. Писала сам и преди но пак пиша заштото састоианието не ми се подобрява. Реагирах много зле на 405мг зипрекса и предишната ми лекарка се отказа да ме лекува понеже не се чувствах добре на такава доза невролептик. С новата ми лекарка опитваме 400 мг лепонекс но страничен ефект вече 3 месец е умора и слабост това не отминава... понякога имам едно много непрятно усештане за дразнене което се сапровожда с гадене и страх да не ми стане нешто...
диагнозата ми е параноидна шизофрения и не мога да живея така...в четвартак имам срешта с психиатарката си но не се ли преварнах в опитно заиче? Опитала сам почти всички невролептици и оште си живея в главата без позитивни емоции. Негативни имам.
Иначе на моменти си чувствам мозака в главата вместо да имам адекватни мисли и емоции в реалността. С други думи-потиснат интелект,болестно ангажиран както е според епикризите ми...
Благодаря ако имате савети или надежда 

fantagiro

Мнение от fantagiro » 21 юли 2015 22:43

Ами лабораторна мишка, така излиза, както при останалите... пробвало се докато си нацелиш своите медикаменти...
Ти правила ли си нещо различно от това, което правиш, откакто си се разболяла, за да очакваш положителни емоции?
Да ти кажа, бих си шамари по време... ако не се лъжа на втората си психоза, след това в продължение на две години опитвах да убедя себе си, че няма бог, няма извънземни, аз не притежавам абсолютно никакви свръхестествени способности освен тази, че ако уча в момента математика с идеята да се изкарам гений според айкю тестовете, със сигурност ще мога да го направя и се оправих.
Не знам дали е било ОКР, БАР или параноидна шизофрения, или посттравматичен стрес, но най - ужасната част свърши.
Положителни емоции можеш да си набавиш ако срещаш весели хора, а такива около теб надали има, щом си се докарала до психоза.
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

fantagiro

Мнение от fantagiro » 21 юли 2015 22:51

Имах известно време проблем с това какъв е смисълът ако каквото и да градиш в себе си, един ден си отиваш... но го преодолях с това да правя нещо, което ме радва всеки ден - при мен е музика и рисуване. При теб ще откриеш сама. Не ме интересува вече особено Смисълът на живота по принцип, сякаш мисля по - краткосрочно вече, и аз не знам, но музиката и рисуването са си страст.
Виж при ХИВ болните. Открито е лекарство и няма кой да финансира изследванията в тази насока. А освен това и фармацевтичните компании няма да позволят лекарство, което да ги излекува напълно.
В твоя и моя случай хубавото е, че мисля, че става въпрос за сбъркани мисли, които са нематериални и лечението става с промяна на тази част от мисленето, която те довежда до психоза.
На мнение съм, че шизофренията е всъщност ОКР плюс проблем с очите или ушите.
Така и не можах да срещна разказ в трите форума за нечии зрителни халюцинации или слухови. За слуховите всъщност мисля, че някой толкова е психясал, че е разчел натрапливите мисли като мисли идващи отвън, а не от собствения мозък.
За зрителните... все си мисля, че с един астигматизъм може да видиш и баба си като извънземно, нали имаше такъв случай преди време.
Ако човек е запознат с астигматизма, че се изкривяват образите, може да спре да се стряска.
За ушите, при диабет мисля, се появява едно кънтене, когато говориш, така мисля бях чела... Лошото е, че и аз го имам през голям интервал от време.

elenita80

Мнение от elenita80 » 22 юли 2015 12:00

мерси за отговора  ами тва което правя е да се активизирам когато мога. Но това е рядко. Иначе се залежавам от притеснения... може би 3 месеца лечение е малко в моя случай? Може би е рано за да отшуми умората? И е болезнено да живееш без чуства, боли ме отватре, плаче ми се а не мога...

fantagiro

Мнение от fantagiro » 22 юли 2015 12:13

Аз не знам писали ли сме си...
Пила съм при двете психози - при първата акинетон и халоперидрол за месец и половина ако не се лъжа, при втората - акинетон и халоперидрол - май беше февруари само, от март до май или юни - еголанза плюс депакин. При халоперидрола две изречения ми беше трудно да вържа в разговор, трудно ми беше да се съсредоточа и да проведа елементарни разговори. Трепереха ми ръцете така, че не можех да ям супа. При депакина беше малко по - добре, но ако без хапчета се ядосвах постепенно, с хапчетата избухвах от раз и общо взето съм искала невъзможното - да не се ядосвам, да не избухвам въобще...
Дълга история, засега с хубав край.
И при двете психози на своя глава си спрях хапчетата.
От октомври 2013 мисля, мъжа ми замина за чужбина, от тогава се заех изцяло със себе си...
Оказа се, че сега трябва да си бия шамари :P , че преди съм се подлъзнала и повярвала на шарлатани, леещи куршуми плюс една в друг форум, че трябвало да заобичам хората, които ми причиняват болка. Хахах, историята е дълга, но накратко... Бих си шамари, щото не ми се получаваше да заобичам свекъра си. В момента съм ги отрязала и си говоря само служебно с тях... Поддържаме дистанцирани взаимоотношения...
Брата на мъжа ми ме заплашва с бой, даже на два пъти ми посегна, но не чак толкова сериозно. Втория път, понеже е кекав, му измъкнах рамото...
Оказа се, че когато що годе умен човек попадне сред идиоти, няма как да не направи психоза. Аз не съм вярвала, че бивш военен може да бъде такъв селяндур... Както и синовете му, когато са си вкъщи. Брата на мъжа ми и на вън е същото прасе. Мъжа ми поне е бил отличник и това да се държи интелигентно не му е чуждо. зависи в каква среда е.
Откакто обърнах нещата да съм готова на бой винаги... всичко сякаш се поподреди.
Ограничих си разговорите с хора, които ме товарят.
Има човек около теб, или хора, които са спомогнали за това да стигнеш до психоза.

elenita80

Мнение от elenita80 » 22 юли 2015 13:16

ами при мен баща ми биеше майка ми и сестра ми и майка ми смята че той е бил болен. Аз имам параноидна симптоматика, може би от там... но гледам да не тарся виновни в моя случай.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 22 юли 2015 13:28

И защо няма да търсиш чия е вината? Аз не вярвам в теорията за генетичен произход, а в една своя теория, че психичните разстройства са чисто и просто начин на възпитание...

Предлагам ти да почетеш 20 мои поста тук, 20 поста във форума европея... мисля, че ще са ти достатъчни, за да видиш как съм аз.

Според мен ОКР е начин на възпитание, предаването на суеверия от поколение на поколение за мен е като да се предава болен модел на мислене от поколение на поколение.

Много съм изписала за себе си, размишления, анализи, плюс мисловния модел, чрез който съм се разболяла. Ако имаш търпение да изчетеш повечко, че малко имам навика да се отплесквам и да говоря за какво ли не, прецени, помисли...

Аз мога да ти дам насоки поне.

Основният проблем при нашите състояния е, че се нуждаем от спокойна среда, докато трае психотерапията, за да има време за себеанализ, както и за да си припомниш какво е да се чувстваш спокойна и щастлива.

При някои има нужда направо някои личности да излязат от живота, за да се получи излекуване, защото не става въпрос за психично разстройство, а за побоища...имаше една потребителка уж с ОКР.
Ето заради това не ми се пише книга, защото ще е безполезна. Тя жената имаше нужда от самостоятелен апартамент, после лесно щеше да си нареди мислите.

При шизофренията и при ОКР често личността е насилена по някакъв начин.

Имаме нужда от подкрепа, а сме толкова много, че няма как да се насмогне.

elenita80

Мнение от elenita80 » 22 юли 2015 13:34

а ти вярваш ли в лекарствата да помагат? Аз се оплаквам по малко откакто сам на лепонекс...:) ходя на групова психотерапия сащо...

fantagiro

Мнение от fantagiro » 22 юли 2015 14:06

Не, не смятам, че помагат. Смятам, че и при двете психози е трябвало да ги пия не повече от месец и след това една сериозна психотерапия.
Че аз си бях като сектантка, нищо че не бях посещавала секта.
Освен това всички около мен са набожни или вярващи в разни урочасвания и прочие...
Не виждам как след като аз чувствах мисленето си блокирано по време на приема на лекарства, щях да успея да си направя самоанализ и да стигна до положение да съм добре в момента, ако бях на акинетон и халоперидрол или пък на депакин и еголанза.
Смятам, че хапчета трябва да се пият до максимум два месеца след психоза ако лицето е да речем... под 40 години, но това си е лично мое мнение, освен това аз не съм се сблъсквала с повече от да речем 20-30 случая на психично разстройство.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 22 юли 2015 14:14

Може би историите на 20-30 човека съм прочела, не съм ги броила с точност, с няколко души съм си комуникирала известно време, но не бих ти го препоръчала през форум, защото не е сигурно на какъв човек ще попаднеш.
Единият ми беше изтипосал личен разговор във фейсбук... а малко по - рано ме питаше по телефона какво ли трябвало да значи натрапливостта "Трябва да бъдеш приятел."
:P :P :P
Сеирът беше голям всъщност. Двоумеше се дали да ми остане приятел или да ме изпорти на мъжа ми, че си говоря щуротии с непознат.
Обица на ухото ми остана, че нашето общество по нищо не се различава от нормалните.
А този идиот освен това ми разправяше преди това, че имал познанство с шизофреничка. По някое време направила криза и го обвинила, че й правил нещо във фейсбук...
:P :P
В случая разликата е, че моя мъж присъстваше и до момента не иска да ми каже какво правеше този озирис в листата с неговите фейсбук приятели.

Бях позабравила за това. Ако когато отида в чужбина при мъжа ми не започна работа, направо се виждам как ще трябва да стана една безгласна, безгласна буква. А от друга страна сама не мога да си издържам децата... Колкото и да се е променил... Дали е достатъчно, все още ми е чудно.
Но пък съм наясно във всички случаи откъде ми идват проблемите и психози няма и няма и да има.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 22 юли 2015 14:41

Под "мъжа ми присъстваше" имах предвид, че се беше върнал от чужбина. Не помня дали малко след това и той не ме заплаши с бой, или беше при друго завръщане вкъщи, но понеже вместо да седя с него на масата и да гледам смахнат филм или новини, или сръбска музика, пишех тук във форума и се опитвах да помогна, колкото можех и ми стигаше умът тогава, та горкият се почувства пренебрегнат.
А съм кръстила само това момче "озирис" иначе не вярвам в бог и всякакви такива паранормални явления. Вече.

elenita80

Мнение от elenita80 » 30 юли 2015 21:21

сега ме е страх да вдигна телефона. Когато звани ми прималява. Лепонексат може ли да помогне за това, пия го вече 3 месеца. Може би е малко за резултат? Не ми се пият други лекарства мисля...

Отговори

Върни се в “Шизофрения. Циклофрения. Психично здраве”