ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Зачеването на момиче наистина е майсторлък
Най-силно засегнати са раменният и тазовият пояс
Сдружение „Зачатие“ отново ще раздаде ваучери за подпомагане н...

Системна злоупотреба със СЪНОТВОРНИ- симптоми на деменция?

Модератори: админ, консултанти

fantagiro

Re: Системна злоупотреба със СЪНОТВОРНИ- симптоми на деменция?

Мнение от fantagiro » 26 май 2016 12:43

Та... знаете ли какво е да живееш с половин съзнание, което счита, че си психопат, а накрая да осъзнаеш, че ти е вменена вина? Че си бил заобиколен от полупсихопати, братчеда като наркоман изпаднал под влияние на кой знае какви идиоти.... Имаше време, когато го обичах, когато идването им вкъщи беше празник. Бяха хубави времена. Сигурно трепането на мухи във въздуха и точният ми мерник се дължат на него. :lol: Спомних си. Едно лошо нещо никога не е изцяло лошо.
Тия дни, докато насилвах дъщеря ми да не пищи като види кучета, а да им се радва, ми светна, че аз я насилвам да обича по същия начин... почнах да я гушкам и да не я карам да се чувства виновна, че я е страх и... по малко по малко се отпуска.
Ей за такова идиотско прихващане на отношение към дете говорех.
"Ти трябва да обичаш!".
А то всъщност, за да обичам някой, трябва да ми угажда или да е много, много добър човек... и т.н.
Обичта е свързана с материализъм, но... когато и ти даваш вече е обич всъщност.
Деца. :P
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

fantagiro

Мнение от fantagiro » 26 май 2016 12:52

Та... най - важното е, че отдавна ми хрумна това, което пък е причина за това, когато гушкам децата си да не ме е страх. И чувствата ми са адекватни, и усещанията. Въобще... супер. :P

ivanina666

Мнение от ivanina666 » 26 май 2016 16:58

kalafiri написа:
ivanina666 написа: Иначе да, то и с цигарите е така-1 - 2 години. Уви тялото се възстановява бавно след такива злоупотреби. И наистина е кофти, когато човек спре тези хапчета и започне да си мисли, че мозъкът му е перманентно увреден. НЕ, не е увреден, просто му е необходимо технологично време за да влезе в ритъм.
Даaaa, това казваМ и аз.

За да може човек да успее в това трябва да знае повече за механизма по които бенз. деистват на мозъка.
Но спирането е абсолютно възможно и много хора са го направили.
В щатите само 1978 год. са продадени 3 МИЛИАРДА! табл. Диазепам.
Това е само Диазепам, само за една година. Представи си колко мозъчно увредени хора трябва да има, ако наистина предизвикваха мозъчно увреждане!
Баба ми последните 20 години от живота си пиеше редовно Реланиум, умря в съвършенно психично здраве, на 80, без следа от деменция. Алцхаимер.
Иначе аналогията ти с цигарите е много добра, зависимостта е много подобна а и често върви паралелно...

kalafiri, моята баба също. тя е вече на 84 и от 50 годишна, а може би и от по-млада, приема диазепам...
истината е, че човек може перманентно да приема такива хапчета, но трябва да внимава с дозата. въпреки че съм сигурна, че от 20 години не и д-ват, но тя си е внушила, че д-ват. и това ме навежда на мисълта, че ако човек иска да спре такива хапчета след системна злоупотреба, трябва да си повярва. трябва да има голяма воля, вяра... и разбира се да приема "коктейл" от билки, който успокояват нервната с-ма, а в кризисни моменти да приема пр. нещо като невролакса.
лошото е че сега всеки, който почувства леко неразположение тича то д-ра, иска нещо за нерви и съответно му се изписва най-силното.
а за Щатите, да, особено след 2-та световна, знаеш, тогава се е приемало диазепам, както нас са ни обработвали с ддт преди време..:))) ей, това фармацевтиката е бизнеса май за най-много пари?!?

ivanina666

Мнение от ivanina666 » 26 май 2016 17:09

kalafiri написа:
ivanina666 написа: Иначе да, то и с цигарите е така-1 - 2 години. Уви тялото се възстановява бавно след такива злоупотреби. И наистина е кофти, когато човек спре тези хапчета и започне да си мисли, че мозъкът му е перманентно увреден. НЕ, не е увреден, просто му е необходимо технологично време за да влезе в ритъм.
Даaaa, това казваМ и аз.

За да може човек да успее в това трябва да знае повече за механизма по които бенз. деистват на мозъка.
Но спирането е абсолютно възможно и много хора са го направили.
В щатите само 1978 год. са продадени 3 МИЛИАРДА! табл. Диазепам.
Това е само Диазепам, само за една година. Представи си колко мозъчно увредени хора трябва да има, ако наистина предизвикваха мозъчно увреждане!
Баба ми последните 20 години от живота си пиеше редовно Реланиум, умря в съвършенно психично здраве, на 80, без следа от деменция. Алцхаимер.
Иначе аналогията ти с цигарите е много добра, зависимостта е много подобна а и често върви паралелно...

fantagiro

Мнение от fantagiro » 27 май 2016 13:11

Няма да се тревожиш, Шашмагюл, баба ти, онази кривата, сръбската, на която приличаш, беше с кръвно 120 на 80 до цели към 83-4 години. :P Доктора все й се смееше, че е с кръвно на младеж.
Друго забелязах аз... Човекът се развива на няколко цикли.
На 15 години или пубертетът, хормоналната промяна води до състояния на деперсонализация и дереализация.(При по - нечувствителните или с по - леко детство тази промяна е маалко по - неусетна)
След това на около 30 години пак, последваща промяна, когато става въпрос за раждали жени, тези състояния може да са повече от веднъж поради ражданията....
Предполагам на 45 пак... на 60 пак...
Деперсонализацията и дереализацията са част от порастването, измяна на възгледите, поява на личността, тоест личните възгледи, изградени с помощта на родители, околна среда.
Дойде ли на себе си, ма, ДъГъ?!
:P

fantagiro

Мнение от fantagiro » 27 май 2016 14:34

Ако си изтърпял да ме четеш... гърдите ми растат... като на петнаайсее.
Благодаря ти, че беше с мен, докато траеше преходът на хормоните, че ако не беше ти, нямаше да има аз.
Може и цикълът да е през 5 години... едно е сигурно, всяко раждане при мен е съпроводено с последваща го психоза. А тази, последната беше, защото се настроих на младежки цикъл. От 10 години сигурно не са ме болели гърдите... Гледам си ги и... :P предполагам, че някога във времето ще мога да се нарека пищна, а не печени чушки.
:lol:
И как да не оставя един яд, че ме изпусна... на цели не знам колко хиляди км съм.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 27 май 2016 16:29

http://www.puls.bg/health/highlights/news_23592.html

Аз бих обвързала тази информация за вариращото кръвно налягане със самочувствието, емоциите и... навикът да се седи в клекнало положение.
Причината за намаляне на умствените способности се крие най - вероятно в изхабяване на рецепторите, които спомагат човек да премине от напрегнат в спокоен режим... Оглупяването ми се струва, че е съпътствано и с успокояване.
Което донякъде сигурно обяснява простата шизофрения.
Макар че аз бих изследвала доколко интелигентен е бил човекът в миналото, защото съм стопроцента убедена, че зад простата шизофрения се крие човек, на който не му е зададено ученето като ценност.
Мен ако погледнете, преди да кажете, че ме е погнала простата шизофрения, трябва да си зададете въпросите:
- Колко пъти съм отваряла тълковен речник?
- Колко пъти се е налагало да използвам сложни термини в разговор за последните минимум 10 години?
:P а и като цяло.
Едно време ме беше срам дори да се изказвам интелигентно заради изрази от рода на: Отиде в града и почна да се прави на софиянка?
Или както последно погрешно разчетоха заекването ми над цели думи като че парадирам, че два месеца съм в Джерманито и вече започнах да забравям българския.
:lol:
Аман от комплексари, честно ви казвам. Говорих да речем с познати по скайп преди няколко седмици.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 27 май 2016 16:44

И за да остана безпристрастна... като за накрай на това дълго писане... Ако на някой диазепама му помага и си е свикнал, и си му е комфортно... не виждам смисъл да се спира. И аз съм виждала здрава баба, чак може би на 75 я хвана папатацията, но си откара до 85 и може би нагоре. Аз до момента, с някои отклонения, успявам да спя нощно време, както трябва. Намалих кафетоо... и май че и необоснованото чувство за страх изчезна напълно, и нощно време заспивам бързо.
Така че... се потупвам по гърба и си казвам : Браво.
Предполагам, че не е нужно да благодаря лично. Че съм се заяла, че пост повече там няма да турна.
Възможно е и без хапчета... средата обаче трябва да бъде по - благосклонна или да се намалят невротичните хора около лицето...
Аз съм пример за това... как като мъжът ми остана единственото лице, което обезсмисля живота ми, ми... "светна" пред очите. И каквото и да е, в крайна сметка се преуморява, откакто гледам на него като на психично болен, ми дожалява.
И толкова.
Не се насилвам да обичам, а след като се чувствам добре, неговите заповеди се изпълняват от моя страна естествено, понеже аз самата обичам да ми е сравнително чисто.
И други.
От тук нататък форумът е свободен за ползване напълно за други нуждаещи се.
А аз разконспирирах болежките си напълно...Слънцезащитен крем и... кожата ми се състарява без да се получават обриви. Вече не стоя клекнала, понеже това влошава кръвопотока....
Чао.

Отговори

Върни се в “Шизофрения. Циклофрения. Психично здраве”