ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Как искрицата в секса се превръща във вечен огън?
Анаболните стероиди са свързани с мъжкия тестостерон
Преувеличават ли мъжете в страданията си
Защо даряването носи повече щастие от получаването?

Лепонекс

Модератори: админ, консултанти

mafu

Лепонекс

Мнение от mafu » 06 окт 2013 23:51

Лепонекс е страхотно лекарство, много силно успокоително, може би най-силното, превъзхождащо дори ривотрил.

Но има един проблем, дава нежелан страничен ефект намаляване на белите кръвни телца.
Колко често се случва това и какъв е риска от внезапна смърт при прием на Лепонекс в доза само от 25 мг дневно? Тези които приемат лепонекс: Редовно ли си следите кръвната картина или не се занимавате?

mafu

Re: Лепонекс

Мнение от mafu » 06 окт 2013 23:56

Сега проверих, става въпрос за т.нар агранулоцитоза.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 07 окт 2013 20:41

агранулоцитоза.
- аз лично не съм имал подобни случаи, доколкото знам е много рядко усложнение.

mafu

Мнение от mafu » 08 окт 2013 01:04

Четох че риска от агранулоцитоза е 1 % през първите шест месеца ,докато след това пада драстично на 0,35. Не мога да преценя дали това е рядко, но може би е.

terminator71

Мнение от terminator71 » 18 ное 2013 18:19

sinat mi e ve4e 3 godini na leponeks i e mnogo dobre qma nikakvi krizi ve4e e stydent,no ne mojem vse owte da mislim za spirane na lekarstva,lekyvastiq lekar ni kaza da is4akame owte edna godina...d-r tson4ev vaweto mnenie?

mafu

Мнение от mafu » 22 ное 2013 19:07

При спиране вие си рискувате дали няма да се появят симптомите отново. Ако това му е първа криза рискът от рецидив след преустановяване на лечението е малък, но след втора и всяка следваща рискът силно скача.

terminator71

Мнение от terminator71 » 09 фев 2014 22:45

blagodarq za otgovora mafi toi imawe nqkolko krizi v prodaljenie na 5 mesetsa,opitaxme vsi4ki lekarsta i nakraq se spraxme na d-r mantarkov ot plovdiv BMI i toi zapo4na sas leponeks i depakin.efekta bewe svtkavi4en...ot na4aloto na qnyari 2011 ne sme imali krizi,v momenta e 150mg leponeks i 600 depakin i slava na boga e mnogo dobre i e stydent daje kara kola

elenita80

Мнение от elenita80 » 12 авг 2015 19:33

здравейте, аз се мача вече 3 месеца с това лекарство,опитах всички други и ме боли емоционално оште, душата... раздразнителна сам, без вкус кам живота и с тежест от тревоги и параноя в главата. Имам ли шанс? Майка ми смята че дозата ми е малка но големите дози ми дават силна слабост която не отминава. Аз сам зависима от майка ми и тя вече не вярва в мен. Казва че ште страдам винаги. А аз се надявам просто 3 месеца да са малко време при болест от 15 години :/

fantagiro

Мнение от fantagiro » 12 авг 2015 20:06

Ели, какво образование имаш? Мислила ли си да работиш нещо? Дозите, колкото по - малко, толкова по - добре, не ти трябват повече, понеже няма да можеш да мислиш и съответно да имаш, каквото и да било подобрение.
Какво ти се е случило преди 15 години, преди да направиш психозата, помниш ли?
Аз не бих се отказала, ако бях на твое място, тъй като става въпрос за болни мисли, които просто трябва да се подменят от теб самата със здравословни, а не за някое физическо заболяване, от което здравето ти зависи например от професионализма на хирурга.
Трябва да намериш начин да определиш кои са ти болните мисли и кои здравословните. Можеш поне да опиташ, четейки.
Но... да си намериш работа, на която да се задържиш си е един вид малка независимост от когото и да било, освен от шефа.
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

elenita80

Мнение от elenita80 » 13 авг 2015 11:56

ами опитах да работя навремето и страдах от раздразнителност и стрес. А сега вече сес трахувам от хората, правя паники и тва ме притеснява...нямам вкус кам живота. Фантагиро, мислиш ли че лепонекса може да ми помогне?

fantagiro

Мнение от fantagiro » 13 авг 2015 13:57

Понеже не съм лекар, мога съвсем свободно да си кажа личното мнение. Смятам, че лекарствата в по - голяма част от случаите са напълно безполезни. Те са нужни само за ограничен период от време, точно по време и след психозата - някъде месец или два общо като време е максималният период, за който бих ги изписвала аз, за случаите, над които имам форумно наблюдение :P .

На тебе част от мисленето ти е болно. Остави ги тея обяснения за серотонина и допамина, ако беше ме чела подробно и редовно, щеше да видиш, че съм публикувала няколко статии за тях, които си противоречат една на друга, и не става въпрос за мои разсъждения, а за смехотворни изследвания на лекари.

Моето мнение е, че част от мисленето е болно. Задача на теб и на един психотерапевт е да направи нещо като разрез, видим може би само за него, разрез от мисленето, който трябва да бъде премахнат и на негово място да бъде поставен нов начин на мислене, с помощта на психотерапевта, но и с голям дял на твоето участие в тази "операция". : )

Или... друг опит за обяснение: психотерапевтът ще замести родителите ти там, където са сгрешили. Ще ти помогне да изградиш нов, зрял начин на мислене и подхождане в различни ситуации... Това би трябвало да е призванието на един психотерапевт.

С течение на времето, би трябвало сама, без негова помощ да можеш да виждаш ситуациите, в които попадаш, но като страничен наблюдател и така един вид да си дадеш съвет сама на себе си.

Смея да кажа, че мога да съм ти от полза поне донякъде, особено в частта за психозите и разбирането им. Съвсем скоро ще направя нова тема, в която ще щриховам какво се прави най - вероятно в една психотерапия, най - вече кое ме опомни мен.

Относно раздразнителността... аз познавам само двама човека от около 30-40 постоянно срещани, които мога да нарека спокойни. :P

fantagiro

Мнение от fantagiro » 14 авг 2015 00:40

http://puls.bg/forum/viewtopic.php?f=23 ... 32#p200932

Ето я темата, започната. :P Ако се напъна, сякаш за един ден мога да я напиша изцяло.
Най - важното поне според мен се съдържа към момента в нея... Пак повтарям, че моят опит е в допълнение към информацията за психотерапията, която е поместил Тодоров тук и в европея, смятам, че е повече от полезно да бъде изчетен, нищо че пише за ПР. Моето мнение е, че от ПР до шизофрения разликата е само в това, че тези с ПР са се усетили да отидат на психотерапия навреме, докато при шизофренията... маалко се е закъсняло, което означава и маалко повече усилия, за да бъде преодоляна. Общо взето тези пет - шест години в симптоми, особено в последните две, когато си нищех смахнатите спомени, както казах сравнявам по болезненост с болките при нормално раждане. :P

Отговори

Върни се в “Шизофрения. Циклофрения. Психично здраве”