ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Рядкото заболяване се проявява веднага след раждането
Бактериите не получават шанс да развият резистентност
Какво е разумно да очакваме от тях?
Плевралният излив може да е причина за задух

Шизофрения

Модератори: админ, консултанти

vesotod

Re: Шизофрения

Мнение от vesotod » 25 мар 2015 11:26

Сега забелязах twinkle, че съм познал, че и ти имаш някакви проблеми като изчетох целия форум и видях предишен твой пост. Бях видял само поста, в който обясняваш, че някакви проблеми ти приличали на хронична ревност, което ме вбеси.

vesotod

Мнение от vesotod » 25 мар 2015 11:37

А що се отнася до mjjj искам да ти кажа, че вече има асоциации в България с международно финансиране, чиято цел е да се събират хора с различни проблеми, за да си говорят и да се поддържат - потърси в интернет, ако не ги намериш, аз ще се помъча да се сетя как се казваше една от тях. Моят проблем е, че дори там не го искат сина ми , тъй като първо трябвало да бъде овладян с лекарства - е как да стане това като смята, че не е болен, вече 5 пъти си спира лечението и сега и дума не дава да се отвори за лекарства.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 28 апр 2015 10:23

Аз пък тези постове съм пропуснала да чета, понеже се бях фиксирала над горната тема с депресиите...
Не ми е ясно как ще стане излекуване на ОКР с лекарства, след като антипсихотиците те карат да не мислиш. По спомени... две изречения не можех да вържа логически.
А ОКР на сина ви може да е свързано със самия вас, колкото и тежко да ви звучи. Нито един родител не е идеален. Което мигновено трябва да стопи тревогата ви, че може да сте причина за симптомите му.
Истината е, че съдейки по своите родители... ами майка ми се е престаравала в някои отношения в отглеждането ни. В друг аспект просто не е знаела как да подходи и е подходила погрешно. В трети... взела е лош пример от собствените си родители, над баба ми проведох лично наблюдение. От четвърта гледна точка - съжителството на младоженци с едните или други родители е убийствено за взаимоотношенията. Баща ми... част от ценностната ми система/говоря за хубавата й част/ е придобита от него. Общо взето... да завърша, за кой ли път... въпреки психичното разстройство, това, което съм наследила от родителите си /генетично и възпитателно/ може само да ме радва.

На мен комуникацията и от тук ми е достатъчна.
Освен това забелязах... че така наречената деперсонализация или дереализация, която засякох при този Марко, пишещ тук... ами че аз по един или друг начин съм я изпитала също. И на друго място четох за същото. И бих казала, че в тези моменти наистина човек се чувства като 6-7 годишно страхуващо се дете. И макар да се нарича ненормално... е все едно да наречеш съзнанието на 6-7 годишно дете ненормално./Което донякъде се прави от психолози и психиатри, но се има предвид друго/И пак идва моментът... с каква информация си бил "облъчен", в какво си повярвал и защо.
ОКР се лекува трудно, но не е невъзможно. Най - общо част от него може да се опише така: Възниква от несигурността на човек за бъдещето. Човек търси различни "знаци", за да може да се ориентира как да действа, за да не сгреши.
Това с натрапливостите, в някои от другите постове обясних. Заради стреса и всички останали фактори, съзнанието е малко размътено, мислите блуждаят и... се пропуска първопричината за възникването на неприятните натрапливи мисли.
Шизофренията за мен е комбинация от ОКР + астигматизъм + проблеми с очите + проблеми със зъбите... Физическо заболяване плюс ОКР, най - общо казано.
: )
Би трябвало да се ходи на психотерапия за ОКР в комбинация с лечение на очи, зъби и т.н.
Това е моето непрофесионално мнение.
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

fantagiro

Мнение от fantagiro » 29 апр 2015 08:52

:P Отгоре на всичко не мога да вляза в психология нет... Преди да се е случило, каквото и да било... Заложете вместо на шизофрения на ОКР +астигматизъм+оглушаване.
Деперсонализацията е неистов страх, зависимост от околните. Някой се държи с вас като с родител, който не разбира вас - детето.

От сравнително независима личност се превърнах в личност, която ще работи по програми евентуално само. За болни. :P
Я пък се закучих... не признавам болести на психиката. Имам изключително обемисто мислене и... само да се напъна да мисля - мога. :P
А мо`ем и да не работим. И това го умеем. :P Интересно защо в някои от диалектите, когато се говори за себе си, се говори в множествено число? :P
"Блуждаещите мисли" са важни...
Съотнасянето на отношението на родителите към закона за закрила на детето.
Идеята, че нито един родител не е идеален, нито е учил за това как се става най - добрият родител...
Спомням си, че се бях "окупирала в знаци", за да мога да съм по - сигурна в бъдещето.
Натрапливостите се премахват, когато човек успее да "обработи" спомените си от миналото и да си даде сметка, че тези мисли са циклене върху спомените, които са кощеливи, които понякога изглеждат маловажни на пръв поглед, но така като се връщам назад... не са.
За бог... въпреки че има хора, които твърдят, че с вяра са се оправили... Няма по - хубава вяра от вярата в себе си. И да има господ, ще ме прощава, в мен има частица от божественото, дали ще вярвам в себе си или в бог, е равносилно.
Аз съм си избрала да вярвам в себе си.

koka_1

Re: Шизофрения пенсия

Мнение от koka_1 » 30 апр 2015 11:46

Здравейте, страдам от шизофрения и искам да отида на ТЕЛК за инвалидна пенсия. Въпросът ми обаче е понеже съм от малък град и тука всеки знае за всеки, може ли да получавам пенсия без да се разчува, като например да получавам пенсията си по електронна карта, а не в пощата с другите пенсионери, работодателят ми да не знае от какво страдам и лекарката ми да не е от тука а от областния град?

boraks85

Мнение от boraks85 » 28 юли 2015 21:36

Здравейте и от мен и моля за помощ. Сина ми е на 20 години и болен от някаква форма на шизофрения. Представя си случки, които не са съществували, хора, някакви машини,които работят за него, мисли си, че илюминат и не може да ни повярва, че е болен, и като му говорим, дори става и агресивен на моменти. Всичко си причини от марихуаната, но въпроса ми е, има ли някой с подобен случай и какви съвети можете да ми дадете, защото вече не знам какво да правя. Иначе не излиза никъде, не е груб, не вика, стои си по цял ден на лаптопа и пуши цигари и си стои в неговия виртуален свят. Моля Ви за помощ !!!

fantagiro

Мнение от fantagiro » 28 юли 2015 23:15

писах ви в психология нет.
Ши съм.
Трябва ви помощ от психиатър- психотерапевт.
Синът ви е попаднал на сектантски текстове и понеже най - вероятно преди това си е вярвал в бог, а и за да подпомогне например, както мен, обучението си : ) с вяра във всякакви щуротии, вместо да седне и да си научи материала, и така си е влезнал в секта, без дори да я посещава.

Доста трудно се преодолява това. На мен ми отне пет години и малко.

boraks85

Мнение от boraks85 » 29 юли 2015 10:29

fantagiro написа:писах ви в психология нет.
Ши съм.
Трябва ви помощ от психиатър- психотерапевт.
Синът ви е попаднал на сектантски текстове и понеже най - вероятно преди това си е вярвал в бог, а и за да подпомогне например, както мен, обучението си : ) с вяра във всякакви щуротии, вместо да седне и да си научи материала, и така си е влезнал в секта, без дори да я посещава.

Доста трудно се преодолява това. На мен ми отне пет години и малко.

Много благодаря за отговора, значи може и да не е шизофрения, ами случките, които си измисля, те какво имат общо със сектата - примерно, че е стрелял по някакви хора, че имаме милиони левове и че ги крием от него, или че някакъв го следи по някога, оф, ужас, дали е от секта или шизофрения, но благодаря за отговора !

fantagiro

Мнение от fantagiro » 29 юли 2015 15:00

Писах ти лично съобщение.

Все ми се струва, че е компютърна зависимост и тия разкази са всъщност разкази за компютърните програми. Едно момче, с което разговарях, пък на времето се разболяло от четене на комикси и друга литература. Започнал да вярва, че има някаква висша сила, докато не стигнал до психиатрията.

Бих казала, че макар че аз бях между 20-25 годишна, когато е започнала съществената част на ОКР симптомите, както и това момче, както и сина ти... всъщност става въпрос за детинска вяра в турбалани, баба Яга и прочие, но под друго име и с други свръхестествени способности. :P

Не сте го усетили, че се разболява, защото за всички е нормално на пръв поглед четенето на източна литература, на библията, ходенето на църква и прочие.

Майка ми не вярваше на времето в Исус Христос, но пък вярваха вкупом в магиите, което е все същото. :P Друг вид сектантско мислене просто. Вярват в това, че като кихнат някой ги споменава и прочие.
:P

Та затова и моите ритуали - да си видя котката преди да тръгна за изпити, да ми ливне вода за късмет и прочие са се възприемали като нещо нормално. :P

fantagiro

Мнение от fantagiro » 29 юли 2015 15:24

Майка ми да ми ливне вода, когато тръгвам за изпити, а не котката ми...

Като основна причина за неадекватността ми по време на психозите, бих посочила хроничното безсъние. Всъщност липсата на сън според мен прави така, че човек да не може по някое време да разграничава кое е реалност и кое е само неговото допускане за възможно развитие на събитията в бъдеще.

Синът ви нощно време не вярвам да е спял повече от 2-3 часа, а в някои секти дори се съветва да се спи по малко, точно по тази причина, че човек е неадекватен и по - лесно се поддава на всякакви налудности.

Също... условие да започне да мисли адекватно е да има 6-8 часа на ден всеки ден, или почти всеки.

Gatitafenty

Мнение от Gatitafenty » 29 юли 2015 16:51

Здравейте моля се да намеря поне сродна душа с мойте мъки.параноидна шизофреничка съм от пубертета .не мога да си позволя да живея нормален живот.Сега съм на 24.страх ме е много от хората.все си мисля че ще ми направят лошо.Мисля постоянно че говорят лошо за мен.Моля ако някой се интересува да си пишем нека пише на скаип gatitafenty.предварително благодаря :o

fantagiro

Мнение от fantagiro » 31 юли 2015 18:55

:P На мене преместването до Германия ми се отлага поради това, че доста пари трябвало като аванс за квартира...
Което пък е перфектно от гледна точка на това, че... съм навита да се видя с всеки, който ходи на групова терапия, организирана от член на БАП.
Ако някой ходи, да ми посочи терапевта, за да проверя лично дали организира групови срещи и съм там.

eli23

Мнение от eli23 » 07 авг 2015 14:19

здравейте моля да ме извините за правописа първо пиша тук защото се отчаях от тази болест пия хапчета инатя се да и се предам но вече разбирам че тя ме е победила уморена съм от себе си иска ми се да легна и да се наспя да се събудя и това да не е истина отгоре на всичко никой не ме разбира колко ми е трудно всеки дава съвети и казва че аз трябва да направя нещо но не искам насилвам се да готвя горе доло подържъм и хигена където живея само при нашите се отпускам лошото е че знам че съм болна от тая болест но не мога да я контролирам вече даже не ме е срам от хората родителите ми остаряват сестра ми си има свой свят и проблеми човека с който живея не се нагърбва да се меси и аз съм сама даже последният път отидох сама на лекар и сама влязох в болница не ми стигаше кошмара в който живеех но се наложи и сама да го спря лошото е че сега се почва на ново пак със мой те си истори пак с високи дози хапчета пак тези вредни ефекти уморих се изход никъкъв не виждам ако съм на високи дози съм добре психически но не мога да се движа и да се справям с ежедневните проблеми пък камо ли работа а пари няма да не говорим че сигурно ще стана 200 кг вече не се гледам в огледало ако ли съм на ниски дози ада ми започва в главата не знам на къде не знам как ще продължа да живея и сега живея като паразит за телк и дума не може да стане защото изглеждам нормална даже психиатаркъта ми и трябваше година за да се съглъси с предишното мнение на другата ми лекарка че е шизофрения а не биполярно и така сега светът ми е само онлайн и аз не ставам от компютъра просто не искам да го мисля но ме е страх за в бъдеще и ми тежи иска ми се да намерят хапче за хора като мен защото ужасът е голям и за това което е в главата ти и за блиските ти и светът не те приема явно съм много тъпа и незнам на къде

eli23

Мнение от eli23 » 07 авг 2015 14:33

Daqna Burlanova написа:Здравейте!Мой близък е болен от параноидна шизофрения,на 33г е.Вече 4 пъти е бил в болница,защото сам решава и спира предписаните му лекарства.Просто той така и не разбра,че трябва да се лекува,че без лечение се влошава-спира да се храни,не спи..и т.н
Скоро излезе от болницата,предписаха му инжекция-Xeplion 150 mg,която се поставя веднъж в месеца..Видимо си личи,че му действа добре,но сега реши,че не иска тази инжекция,нямал нужда от лечение...:(
И сега ме е страх,че без лечение пак ще влоши,пак болница....Това е един омагьосан кръг.....
Не знам вече ние от семейството какво да правим,той не е малко дете да го заведеш насила на лекар и да го накараш да се лекува...
Защо някои болни осъзнават,че имат нужда от лечение,а други не?
може да съм закъсняла с съвета но намерете психиатър който болният да харесва и да му се довери при мен така стана за радост

fantagiro

Мнение от fantagiro » 07 авг 2015 14:34

А в какво се изразява шизофренията ти? Какво се случва, когато намалиш дозите? Защото при мен гъмжеше в главата ми от неподредени мисли и много въпроси.
Какъв е човекът, с който живееш?
Също така... две години подобно на теб, не се отлепих от компютъра... Последиците бяха, че доста се обездвижих, но понеже не ям много, все съм малко под това, което приемам за нормални килограми.
От два месеца съм си на село и поетапно увеличих физическото натоварване, с което пък отслабва чувството за лесна уморяемост.
Играх баскетбол, след известно време вече си издържах благоприлично 15-20 минути без да остана без сили.
Щом успях да окопая и една градинка в най - големите жеги, явно и физически се възстановявам...

Според мен психозата е:
Потенциално възможни за реализиране страхове и представи за бъдещето, които се преживяват като реалност. Нещо като опит на мозъка да те подготви за всякакви проблеми в бъдеще. Поне моят анализ на психозите ми това сочи.
Освен това... психозата е нещо като преход от едно детски представи за розов свят към действителността, която в България си е плашеща. Извинявайте, но чистачки, миячки в чужбина - българи, живеят повече от нормално, а тук дори изглеждат богаташи. За какъв стандарт на живот става въпрос в страната, просто... тъжна работа.

Отговори

Върни се в “Шизофрения. Циклофрения. Психично здраве”