ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Природната дарба на светулката влиза в широка употреба (видео)
Инфекцията засяга най-често деца между 5 и 15 годишна възраст
Пийте чай от джинджифил

Шизофрения

Модератори: админ, консултанти

mjjj

Re: Шизофрения

Мнение от mjjj » 18 авг 2014 14:33

Ами втората ми бременност е след първата психоза, за която всички около мен, а и аз самата, смятахме, че ми е направена магия. :P :P
Диагнозата ми не е установена със сигурност, но ако първият път се говореше за страхова психоза, втория вече - между параноидна шизофрения и биполярно... На мене ми се струва, че е по - скоро второто или ОКР.
Във всички случаи, налудностите ми никак не са били малко, а и сега доста често пак ги има, но са доста по - забавни. :P
Не си пия хапчетата.
Първо-бременна ли си вече?
Второ, ако имаш възможност отиди на психотерапевт. Смея да твърдя, че независимо дали диагнозата е параноидна шизофрения или биполярно, или ОКР, една психотерапия във всички случаи е полезна.
Ако си бременна - мисля, че задължително трябва да спреш хапчетата, но най - добре е да се консултираш с психиатъра си и гинеколога си как да се случи това.
И също така съм чела, че след първа психоза хапчета се пият за една година, след което се спират по определена схема, при втора - пет години, при трета - до живот...
Ако си с първа психоза и си в ремисия, мисля, че ако е минала една година и вече ти няма нищо, трябва да си доста сърдита на психиатъра си, ако не ти е казал да си спираш хапчетата.
Също така... тия състояния трябва да се работят от психотерапевт, ако си със запазени умствени способности и осъзнаваш състоянието, в което си била като болестно.

mjjj

Мнение от mjjj » 18 авг 2014 14:50

И е абсолютно безобразие, когато това не се прави, ако психиатрите не информират, че един психотерапевт може да улекоти или направо излекува дори параноидна шизофрения в определени случаи, ако приемем, че моето е било параноидна шизофрения, а аз увладявам симптомите си без хапчета до момента. Втората ми психоза беше януари 2013, тъкмо след 21.12.2014, а хапчетата спрях първо февруари месец, от март до може би юни пиех втори вид, който също спрях.
И си мисля, че симптомите, които имах през последните няколко месеца бяха повече заради това, че се страхувах за хората, на които се опитвах да помогна, защото задължително стигах до момент да не знам какво да правя.
Та сега ще пробвам да не се занимавам с шизофреници и биполярни, ако всичко е наред... колко шест месеца, при условие, че са ми казвали, че след третата психоза психозите зачестявали и положението ставало по - зле, та ако обратно на твърдението, аз ставам все по - добре, в такъв случай ще оборя твърденията на психиатрите или диагнозата ми ще се смени с някоя по - елементарна.
Между другото, съдейки по познатите си ОКР, БАР, шизофреници... абе големи пичове сме и сме интересни, и сме забавни, и сме с разностранни интереси, бе! Понякога се чудя, дали в страната не лепват бързо бързо диагноза шизофрения, а то всъщност да става въпрос за БАР или пък за гранично личностово разстройство или за остра форма на ОКР.........
Алекс, това което написах, не е отправено само към теб, има други хора, с които си пиша от доста време насам и се надявам, ако четат и тук, да прочетат и това включително.
: )
Правя си експеримент със себе си, който засега считам за успешен, да преодолея състоянието си без хапчета, с пиене на алкохол в малки количества, но не всеки ден естествено.

mjjj

Мнение от mjjj » 18 авг 2014 14:52

:P Опа, грешка, 21.12.2012 :P :P :P

alex66

Мнение от alex66 » 18 авг 2014 17:50

Става въпрос за дъщеря ми . За сега не е бременна но обмисляме такава възможност . Въпроса е дали да рискуваме да забременее и да приема медикаменти ,тъй като вероятно при спирането ще се влоши . Просто нямам представа други болни дали са рискували да приемат медикаменти и как се е отразило това на плода . Защото вариянта да спрем лекарствата е ясен но за съжаление ще имаме доста неприятни 9 месеца

mjjj

Мнение от mjjj » 18 авг 2014 18:40

Може ли да ми опишеш как изглежда шизофренията при дъщеря ти?

Да ти кажа честно, аз ако знаех преди това, което знам сега, никога нямаше да създам деца, при условие, че процентът вероятност да преживеят някога моите страдания не е никак малък. И не заради генетична обремененост, ами заради възпитателни грешки и една незрялост при създаването им, надценяване на околните и подценяване на себе си..., но включително финансовите проблеми, както вкъщи, така и неблагоприятната обстановка в страната... от край време.
Сега ако можех да върна времето назад, първо бих посетила психотерапевт, още преди първата психоза, защото си знаех, че имам проблем. Или... дори след първата.
Ако се случи да пие хапчета и да е бременна, как ще се почувства ако това се отрази на едно бъдещо бебе с някоя физическа болест?
Защо не опитате с психотерапия? Всъщност доколкото аз мога да преценя, успеваемостта при психотерапия на шизофреник или биполярен най - вероятно зависи от това дали пациентът осъзнава положението си и доколко е готов да се довери на психотерапевта си, дори за най - големите си лудости, да ги сподели, осмисли и преодолее заблудите си.
Нищо не ви пречи да пробвате, да направите всичко възможно тя да влезе в доживотна ремисия. Но не мога да ви гарантирам, че ще има успех при нея една психотерапия, защото аз самата все още не съм сигурна за своята собствена диагноза.
Ако изхождам от случаите, на които съм попадала освен своя, дъщеря ти най - вероятно има проблем вкъщи, с някой от най - близките си - тоест родителите или баби и дядовци. Някой, който е авторитарен, властен, подтискащ, неоставящ лично пространство, критикуващ и задължителен елемент - религия!Можеш ли да определиш някой близък с подобни качества, които са се проявявали дори преди да направи психоза и да й поставят диагнозата?

mjjj

Мнение от mjjj » 18 авг 2014 22:06

Да влезеш във форума, след като съм ти писала изчерпателно и да не отговориш, за мен означава, че у вас има такъв човек и като нищо може да си ти самата.
Споко де, никоя жена като се е омъжвала, включително аз, не си е давала сметка с какво същество ще трябва да съжителства. :P :lol: Ти си мислиш, че сте партньори, той си мисли - моята собственост - жена ми.
Така ли е при вас?
Смисълът на живота, сега вече знам е личното щастие, а детето трябва да е плод на хармонични взаимоотношения, а не щото другите са така, и аз да съм, или пък, както в моя случай - да оставя нещо хубаво след себе си на земята, без да си давам сметка, че ще е толкова трудно да осъвременя моя мъж откъм зависимост спрямо близките си.

mjjj

Мнение от mjjj » 23 окт 2014 09:24

Добре, де, Джери, аз обещавам, че вече няма да спамя. Достатъчно ви разказах. От тук нататък... да си се грижим за децата си, за себе си, за семейството си най - общо казано. Съпрузите/ половинките - мъж - жена, жена - жена, мъж - мъж... все ми е тая, заедно да се грижим един за друг това означава брачният съюз, договор... още по - изчерпателна да ставам ли?
Всички сме жители на тази земя.
Исках само да допълня, че за мен понятието - прилагателното хубав най - често е равно и на добър, а грозен често е равно на лош. Всеки има и положителни, и отрицателни качества.
Пояснявам, за да не остане следа от съмнение какво съм искала да кажа в:
Добър вечер - Добър мъж, хубава вечер.

desila

Мнение от desila » 25 дек 2014 01:45

Здравейте!Приемам Рисполепт от почти 5 години.Спират го от производство и ме интересува с какво да го заменя.От Рисполет се чувствах много добре.Казаха ми заместител–Ринодал,но и него го няма в аптеките.Имам за 3 дни Рисполепт,а Ринодал ще има най-рано след Нова година.Бихте ли ме посъветвали с какво да го сменя?Предварително благодаря.

bobi14

Мнение от bobi14 » 10 яну 2015 13:43

Тьй като виждам ,че няма психиатри които да помагат в нета искам да ви предложа имейла си \borko146@abv.bg\на който ако решите да споделите проблема си ,мога евентуално да ви помогна с нещо.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 10 яну 2015 15:42

Аз бих добавила, че в момента ми трябва зъболекар, не психиатър. Ще си умра въпреки завидно доброто си здраве от абцес на мъдреца накрая.

През последната година почти всеки месец имах проблеми с гърлото. И съм на мнение, че постоянната ми отпадналост напоследък се дължи именно на нелекуваните ми зъби, които един по един при проблеми вкъщи започват да се обаждат и допълнително да ме свалят на легло. /Стискам зъби насън от нерви/

Всеки с психичен проблем трябва да си поразмишлява над вяло протичащата шизофрения. :P
За мен психиатричната диагноза е една единствена - ПР. :P :P :P
Физическите симптоми, в зависимост от това къде в тялото се намират, може да са сигнал за някакво възпаление.
Ако е нещо по главата - зъбите.
Корема... гастрит или друго...
Преди всичко, когато има нервна криза, трябва да се огледа средата, в която се живее и дали тялото е здраво.
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

fantagiro

Мнение от fantagiro » 13 яну 2015 20:40

Мда, никой няма да ви каже това, драги мои. Почнете от зъбите. Може и да си отивам завинаги. А никой вкъщи не разбра, че аз хипохондрия нямам и когато не ми е добре, наистина не ми е добре. Вкъщи всички завдигаха кръвно и заумираха... ама още са си живи.
Аз когато се оплаквам, наистина има за какво...
Имам имунен срив, който ще видим какво ще се окаже накрая. Изморявам се бързо от ходенето.

Всяка новост изисквала жертви.

И тая явно няма да мине без.

Дет се вика, ако държавата не приеме тоя шибан закон, цялата държава е престъпна.

Бял ден да не види никой от тези, виновни за всичко това!

Това са деца, които са създадени с чувството, че даряваш на света най - доброто, на което си способен....

И естествено, няма нещо, с което да се захвана и да не го направя най - добре.

Daqna Burlanova

Мнение от Daqna Burlanova » 14 яну 2015 20:02

Здравейте!Мой близък е болен от параноидна шизофрения,на 33г е.Вече 4 пъти е бил в болница,защото сам решава и спира предписаните му лекарства.Просто той така и не разбра,че трябва да се лекува,че без лечение се влошава-спира да се храни,не спи..и т.н
Скоро излезе от болницата,предписаха му инжекция-Xeplion 150 mg,която се поставя веднъж в месеца..Видимо си личи,че му действа добре,но сега реши,че не иска тази инжекция,нямал нужда от лечение...:(
И сега ме е страх,че без лечение пак ще влоши,пак болница....Това е един омагьосан кръг.....
Не знам вече ние от семейството какво да правим,той не е малко дете да го заведеш насила на лекар и да го накараш да се лекува...
Защо някои болни осъзнават,че имат нужда от лечение,а други не?

Daqna Burlanova

Мнение от Daqna Burlanova » 16 яну 2015 17:39

Ако някой с болни близки от тази болест иска да ми пише,ще се радвам..
daqnaburlanova@abv.bg

fantagiro

Мнение от fantagiro » 26 фев 2015 15:28

Ей, шизофреничета, ако се пищисвате, че от някоя от тонколонките на компютъра или телевизора ви излиза непривичен звук, трябва да знаете, че това е просто нова технология. При разработването на звука във всяка отделна колонка може да звучи съвсем различно нящу. Когато умът е зает с наличието или оцсъствието на бог, разни свои вини или пък трудността да си признаеш, че родителите ти са издевателствали над теб, както се оказва, че често се случва с хора с шизофрения... аз ви вярвам, защото достатъчно наблюдения имам над себе си и всичко останали уж нелечимо психично болни.
С безброй епизоди на симптоми.... така и не ми се появи бог, но пък терапистите са чудесни.
:P

vesotod

Мнение от vesotod » 25 мар 2015 11:12

twinkle, извинявай, ако си приела изказването ми като грубо или пък обидно. Просто не знаеш какво е ОКР. Аз съм се консултирал с над 20 топ психиатъра на България, заради сина ми и с още поне 10 психотерапевта, освен това с врачки, радиестезиски и всякакви нетрадиционни лечители /хомеопатия, терапия на Бах и разни други/. Затова не обичам, когато някой абсолютно неподготвен се изказва за тези адски болести. А ти сама казваш , че дори не си се интересувала какво става с този човек, но веднага дай да напишем в интернет. Какво друго да кажа?

Отговори

Върни се в “Шизофрения. Циклофрения. Психично здраве”