ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
В повечето случаи чупливите нокти са напълно решим проблем.
България е от малкото страни, където билката вирее свободно
Откри френски научен екип
Ацетилсалициловата киселина може да предпази от усложнения при...

Шизофрения

Модератори: админ, консултанти

norro

Re: Шизофрения

Мнение от norro » 15 фев 2013 12:52

Е значи нещо не сме се разбрали.Съжалявям ,че сте болен.Ако искаш ми пиши на norro_2007@yahoo.com

marko23

Мнение от marko23 » 16 фев 2013 21:01

eдно 80-90% държавата е виновна за заболяванията на всички психично болните - плати си сметките с 300 лева , или пък взимам 130 лева пенсия и за какво да платя - парното е 60 лева , тока е 40 лева , водата е 30 лева и на мен какво ми остава ?? За това не ме плашете с съдове , полиция , аз съм заплюй тази държава , ще стана като циганите те поне са щастливи в мизерията си , това е Г_А_В_Р_А , нито държавата уважава болните като мен братя и сестри , в държавата има над 14,000 деца и юноши с церебрална парализа и им тези хартийки , по добре да умра в затвора , да се обеся или хвърля от някъде , но да не живея в мизерна държава за която е един тъп циганин е по -горе от мен , по добре да взема експлозива и се пръстна на парчета , пистна ми от държавата на тиквеници и тъпкалници....

marko23

Мнение от marko23 » 16 фев 2013 21:24

Няма значение дали ще ми изтриете акаунта , банете и други тъпотий - но изпитвали сте такова страшно отчояние , аз сега изпитвам такова , искам да нараня баща ми , просто да го накарам да страда , да му взема пенсията и да си купя някой неща - например нови слушалки за 179 лева , една игра за конзола за 139 лева , той май получава 260 лева пенсия все тая , ще нападна друг , не ми пука за гадния живот.... Ще нападна някой мастит банкер , с няколко пръста по малко ще ми даде нужната сума , не ми пука за живота , всичко е мизерия , а аз съм болен и отчаян. Как ми се пуши отивам да взема цигари , ако е отворено .... пистна ми от всичко

marko23

Мнение от marko23 » 16 фев 2013 22:30

баща ми от 7-8 години не ми е давал пари , той е шизофреник , ама ще го бия не ми е купувал подарък никога за рождения ден , ще го бия , искам да ми даде 200 лева сега да си купя някой неща , а той не ми се обажда , аз ще го бия в понеделник взимам рейса и ще го пребия и ще му взема парите аха така е , мен ще лъжи , ще го убия накрая аз аха

norro

Мнение от norro » 17 фев 2013 20:50

НОППЗУ – Национална Организация на Потребители на Психично-Здравни Услуги, представлява и защитава интересите на хората с психично-здравни проблеми в България и работи в посока подобряване качеството им на живот.

Член на организацията може да бъде всеки пълнолетен български гражданин, който има или е преживял психично-здравен проблем.

Като част от своята дейност НОППЗУ организира групи за взаимопомощ. Участието в тях е безплатно. Срещите са лични или по скайп. В София и в Благоевград групите за взаимопомощ се събират веднъж седмично. Скайп-групата се събира всеки петък от 19.30 до 20.30 ч. Всички желаещи могат да заявят участието си по имейл или телефон.

Имейл за връзка:
yellowbgsubmarine@abv.bg

Телефон за връзка:
0888 902737 - Сабина Найденова, член на управителния съвет

Актуална информация за НОППЗУ може да бъде намерена на:
facebook.com/NOPPZU

chervena_roza

Мнение от chervena_roza » 18 фев 2013 10:48

Здравейте! Моля за компетентното мнение на специалист. Мисля, че приятеля ми има шизофрения! В последните 6 месеца се държи изключително странно. Рязко се промени, започна да ме подозира постоянно, без да има причина за това, започна да закъснява за работа или изобщо да не ходи. Постоянно ми споделя, че имал усещането,че не го обичам вече, стана страшно ревнив. Той страда от безсъние от много дълго време, но лятото стана доста неприятно. Вечер преди да си легнем всичко е наред, събуждам се посреднощ и виждам,че го няма. Когато му се обадя, за да видя къде е, разбирам, че е излязъл и пие бира САМ. Прибира се сутринта и ме гони, обяснението което получавам е,че имал чувството,че не го обичам. На другия ден съжалява, извинява се и се разкайва. Това не е единичен случай, случва се през една седмица приблизително. Последва раздяла за известно време, през което първо ме заплаши със самоубийство, после разбрах,че ме е следял. Катерил се е и ме е наблюдавал с бинокъл. Дори когато изляза на кафе с приятелка, което се случваше изключително рядко, разбирам че е обикалял из града, за да види къде съм и с кого. Той е фамилно обременен, баща му страда от това коварно заболяване. В моменти на просветление, започва да се разкайва и съжалява за постъпките си. Споменавал е,че е невменяем, че не го слуша главата, но под формата на майтап. Не знам какво да си мисля! Преди седмица ми се обади, за да се видим. Когато отидох ми каза,че иска да се виждаме и чуваме повече. Говорихме доста, опитах да му обясня,че греши. Скарахме се и ми отвори вратата демонстративно, след което поисках да си тръгна. Спря ме и ми предложи брак, изкарахме няколко хубави дни и няма и седмица по късно, чрез смс ме прати на майната ми. Моля за помощ! Нормално ли е това поведение, какво мислите?

marko23

Мнение от marko23 » 18 фев 2013 19:38

Според мен е биполярно разстройство , що то и аз така правя - някой път се разбираме с майка после се псуваме и караме , де аз я псувам , то и аз съм обременен , но не съм болен от шизофрения , по добре да отиде при някой добър присихиатър , и да му даде лекарства. Е сега съм добре , но имам дни в които съм много агресивен , раздразнителен , конфликтен и т.н. Даже по -добре да е болен от шизофрения , що то аз като болен от БАР например дори да пия хапчета , пак съм зле , те само намаляват ефекта и спират безсънието, аз от моя баща знам че нито гледа телевезия нито музика слуша , разбираш ли по цял ден стои или се разхожда , поне за краткия период когато имах връзка с него. И БАР и шизофренията са все лоши неща, най-добре да си взема лекарства и да не пие алкохол , що то не че ще се натрови а ще стане по зле , а за това съм спрял за сега. Аз съм правил един истински опит да се самоубия и се самонаранвах , трябва да се срещне с психиатър и ще спи през по -голямата част от времето или ей тей като мен ще се чуди какво да прави.... Успех ти желая

chervena_roza

Мнение от chervena_roza » 19 фев 2013 17:47

Няма как да го накарам да отиде на лекар. Обмислям дали да не разговарям с майка му, но не искам да я паникьосвам излишно, затова ми се иска да чуя вашите мнения. На мен в никой случай не ми изглежда нормално поведението му, но знам ли..... хора разни, може да греша.

twinkle

Мнение от twinkle » 25 фев 2013 18:10

На мен ми звучи като патологична ревност.

"Патологична ревност: изпитване на прекомерна ревност и непрекъснато обвиняване на партньора в изневяра, без да има обективни причина за това. Състоянието се означава още като синдром на Отело и се среща по-често при мъжете.
Патологичната ревност може да се дължи на различни състояния и заболявания като алкохолизъм, алкохолна параноя, маниакални разстройства, депресия, психично разстройство и други."

Но на какво се дължи... това само специалист, след лична среща с човека, може да го прецени.

marko23

Мнение от marko23 » 27 фев 2013 19:47

Аз не наричам това или онова , защо да му слагаме рамки или пък да лепваме етикети - например аз си признавам че не съм добре , ама и колко сте ми смешни обикновените хорица разпелее се да обвиняват , да заплашват , имали в тая скапана държава някой който да спре друг , е няма.... Човека може да е болен , или маниакален , или ако отиде на психиатър да й му спре тока :roll: , например аз като отивам все измислям някакви глупости и защо - защото системата е гадна.... Да ми даде лекарства , и там листа и да си ходя , пука му на някой за мойта душевност , бягай от тук , всеки гледа ден за ден , и да изкарва както може , тъпа държава , какво може да се каже , аз ако бях здрав щях да ходя сега по протестите :evil: :twisted:

marko23

Мнение от marko23 » 27 фев 2013 23:45

Извинявайте за втория пост - но имам да кажа нещо.... Всички сме луди - подлудели от Топлофикаций , ЧЕЗ , ЕОН и всички 240 изрода в парламента , 24 години мизерия , кражби и глад , защо не влезем в тяхната обител НАРАДНОТО СЪБРАНИЕ - да го оплискаме с тяхната кръв , аз викам да не се ппащат сметките - могат да ви вземат но не могат да ви вземат душите братя и сестри , изгорете флага , не на робството към тия еничари , покажете че сме народ - болни същото имат права , трябва да излезем и да ги унищожим , един народ без поробители , осъзнайте се , те ни докараха до това , никой друг.... благодаря

alk0x0l1k

Мнение от alk0x0l1k » 06 мар 2013 22:37

Здравейте имам поставена диагноза параноидна шизофрения в следствие на употреба на амфетамини и от 10 месеца се лекувам с оланзапин, вече пия само 10мг.успокоява ми нервната система и ми се доспива от него.живота ми се промени драстично.не контактувам с никой и водя разговори на изуст притеснявам се за себе си дали това ще отмине или трябва да мина на друго лечение.нека хора които взимат оланзапин да ми кажат как се чувстват те

marko23

Мнение от marko23 » 11 мар 2013 21:56

що се тровете с химий , то и аз се тровя с химий - хапове , но знам това че е не е живот, после гледаш нормалните хора - как се смеят с семействата , а ти си просто жалък , но не си само ти , аз и още и още , тровим се с химикали и химий и мислим че живеем.... просто задаваш ли си въпроса или пък просто като пият хапчета - 5, 7, 10 на ден , спят повече от половин ден , и после мислиш нищо.... вече не си жив , тялом си жив , а душевно отдавна мъртъв и гледаш всеки ден по лошо , по гадно и после решаваш да сложиш край на това вегетериране , къв е смисала да правиш това и да стоиш отстрани от живота и да си мъртъв отдавна , без смисъл , без нищо , освен да си намериш някой - момиче или момче да се напиете , да си поръчвате и да се сбиете с ресторанта или барчето , колкото повече отлагаш да се напиеш толкова по зле - хапове , простотий , само спиш цял ден и сънуваш и се събуждаш и отново пиеш хапчета и отново спиш - това се нарича вегетиране - без смисъл , без нищо ей тей да си жив и за какво....

Кремии

Мнение от Кремии » 27 апр 2013 10:13

Привет на всички!
Искам да ви опиша моя проблем и ако има сходен случай,да получа съвет.
Синът ми е на 17 г и в началото на мин месец-март,една вечер започна да ми говори мн страни неща-че всичките му приятели искат да му навредят,че едва ли не има световна конспирация срещу него.На др ден като отиде на училище и там същото и следобед го заведох на психиатър,човека изписа Рисполукс и каза,че е възможно да е от марихуаната.Пихме Рисполукса около месец,о де пил де е пил,имайки предвид колко хапчета намерих като чистя с прахосмукачката,горе долу закрепихме уж положението.Но параноята му се прехвърли у дома,към мен и баща му-започна да се съмнява,че му слагаме нещо в храната.След едномесечен прием,до началото на този месец/април/,той реши че се чувства като парцал от Рисполукса,а и каза че нищо му нямало вече-и го прекъсна.Само седмица след това ,започна да се държи много агресивно към мен,да не говорим,че думата мамо не бях я чувала поне от месец насам... имах чувството,че мога и да отнеса някой бой когато сме сами двамата,все едно е съвсем друг човек,и погледа му един изцъклен ...Казвам това,защото аз съм по-респектиращия човек у дома,моята дума винаги е последна и нито той нито баща му някога са били агресивни с мен.След тази негативна промяна,аз отново при психиатъра-сама-защото него няма как да го заведа-едва ли не искам да го изкарам луд.....та в разговора с психиатъра започнахме пак Рисполукса.Още на 2 рия ден,ГОЛЯМА ПРОМЯНА,стана си същото спокойно момче,което започна да ме нарича отново МАМИ,спеше много обаче,вероятно от лекарството.От онзи ден,сънливостта изчезна и снощи като се прибирам от работа,човека отново показа някакви признаци на параноя,каква била пепси-колата която съм донесла,щом аз нямало да пия от нея,и той не искал.......и освен поведението-ПОГЛЕДА ПАК МУ ИЗЦЪКЛЕН.Идвам на работа тази сутрин и веднага започвам да ровя из форумите,от 2 месеца основно това правя...не съм на себе си,един син имам и за него живея....ако някой има съвет да ми пише на kermis@abv.bg

marko23

Мнение от marko23 » 10 май 2013 10:53

Вчера след като станах от сън , постоях в кухнята и срещу мен стоеше жрец - окичен в злато, на двете си ръце имаше две големи златни гривни , главата му беше като на дете , ноздрите пробити с златна игла а на нея две златни халки.... Той напяваше древна мантра , ръцете му бяха целете в кръв , а самата кръв бе в съд който сякаш бе море , кръвта клочеше и от нея излизаше и се скриваше туптящо сърце. Жреца ме пръскаше с кръвта , но аз го разбирах , чувах го и виждах той разказваше :

,, Слънчевия бог е нашия пазител , нашия покровител и пастир. Всички други богове са червей в торта , всички те се гърчат пред силата на Слънчевия Бог , той дойде от небесата за да ни даде сила , да ни даде даровете на своите деца - никога не сме болидували , никога не сме умирали само тези които искаха да се пренесат в ръцете и обятията на нашия бог " Той ми разказваше как кралете им започнали да измират , родовете им изчезвали , защото започнали да не вярват в Слънчевия бог... Този жрец и кралството му са били на нашата територия преди , много преди Аспарух да дойде и да се засели. Жреца започваше да изчезва и последното което ми каза :

,, Намери ми гроба , изкопай тялото ми , моя дух ще се превъплати в тебе , тогава ще станеш крал , крал на всичко , враговете ти и тези които не се кланят на тебе и на Слънчевия бог , ще се гърчат в агония , като червей , като своите измислени и глупави богове. Ти ще станеш Крал на Кралете , власт който никой не е притежавал"

Аз повярвах в това , видях в очите на жреца - смърт , убийства , убити деца и старци , това е бъдещето , България ако не тръгне по пътя на истинския път , тогава много хора ще бъдат погълнати в ямата на хаоса и безверието... Това ще бъде велико жертвопринушение , отплата за Слънчевия бог , който ще дари само тези които му служат със сила и власт , от пепелта ще се възроди нов народ , който ще си върне старите земи... Техните духове витаят наоколо , те страдат , жадни са и обезверени , кръвта на глупците ще ги възроди...

Отговори

Върни се в “Шизофрения. Циклофрения. Психично здраве”