ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
На какво се дължи?Какви могат да бъдат оплакванията?
Не всички последствия се усещат на момента!
Мъчителна за болния и околните

Принудително настаняване за лечение

Модератори: админ, консултанти

fantagiro

Re: Принудително настаняване за лечение

Мнение от fantagiro » 05 яну 2016 01:30

Ами тя има проблеми с алкохола, а не шизофрения.
Зад шизофренията стои психически или физически тормоз.
Баща ви бил ли я е? Бил ли е с тежък характер?
Жалко, че държавата не осигурява приюти, в които да се грижат за тези хора, ама не като за престъпници, а просто като за хора, които са възрастни.
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

ani.rs.bg

Мнение от ani.rs.bg » 06 яну 2016 16:25

Ами тя е с алкохолна психоза,поне така е вписано в документите и.А до скоро имаше връзка с мъж който я пребиваше доста често.Но проблемът е от давна,тя се разболя още преди 10-12 години,няколко месеца след като загуби и двамата си родители . И незнам какво да правя ,към кого да се обърна за помощ . Но благодаря ви за отделеното време :-)

fantagiro

Мнение от fantagiro » 07 яну 2016 02:52

ПРеди около два месеца за малко ми се размина психиатрията. :P Не че е смешно, но и двете ми деца бяха болни, аз също, не бях спала, отгоре на всичко разсъждавах върху разни щуротии, времето беше ужасно и ме беше страх да не литне нещо и да ми счупи прозореца - имаше новини за счупени прозорци на офиси в софия, така че притесненията не са ми били напразни, но от цялата тази работа за един, два дни бях неадекватна. Може и повечко да са, но мисля, че и аз като майка ти съм имала основателни причини.
Може би не е зле да потърсиш информация за дневен престой. Тоя мушмурок при който решиха да ме водят споменал, че или може да ме настанят в курило, или дневен престой, за да се установи точната ми диагноза. :P Аз за всеки случай си бях оставила личната карта вкъщи, а освен това нито скачах да бия някой, нито бях чак толкова неадекватна, просто умирах за сън и за това да оставя децата на мъжа ми, защото всъщност само при него съм спокойна като ги оставя, понеже ще действа като мен.
Зад разговорите й с неприсъстващи хора най - вероятно се крият спомени, нещо, за което се е сетила, но е била толкова неадекватна, че е почнала и да си говори, вместо само да си спомня.
За съжаление, съм на мнение, че преди това не е спяла, не се е хранила и... това е нещо като симптоми на умиране... тоест на мнение съм, че бавната смърт за разлика от инфаркти и прочие, идва по този начин. Обаче ако се нахрани, наспи, пие вода, постепенно възстановява съзнанието си и може да прави разлика между спомени и реалност. В моя случай е малко по - различно - разсъждавам логично над разни неща, обаче мисля, че получавам панически атаки, а стресът прави невъзможно обяснението на всичко... Даже от време на време пред самата себе си. Така като си го обясних, сякаш ми прозвуча на паническо разстройство, въпреки налудностите тук там. Стигнах до Германия, а хапчета не пия от не помня от кога, аз общо взето съм ги пила около шест месеца с прекъсвания за шест години, така че.... не е зле всъщност да я вкарате в клиника за лечение на алкохолизма, там има психиатри, които ще разговарят с нея, а едва след това като е в пълно съзнание, да й обясните, че ако не спи, понеже е по - възрастна, ще започне да халюцинира. Надали не е чувала за шизофренията, все ще се усети, че не е адекватна.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 07 яну 2016 02:55

... така де, като гледам с колко неща се справих, с които много с фобии не могат... нищо ми няма, само трябва да повярвам в себе си още малко... не си довърших мисълта във връзка с Германията. Изпитвах огромен ужас, че ще пътувам около 10-15 часа с двете си деца, но... справихме се идеално. :P

Forum admin

Мнение от Forum admin » 07 яну 2016 10:05

Смяната на средата винаги ми е действала положително. Има една стара приказка, че домът на човека е там, където е семейството му. А когато е налице комбинация Семейство-Нова среда, смея да твърдя, че се равнява на един нов живот започнат отначало, но с всичките разумни и адекватни разбирания нереализирани в предишния такъв. Така сме устроени, дори да звучи атавистично...
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!

fantagiro

Мнение от fantagiro » 08 яну 2016 10:57

Не знам обаче... на мен заключението ми е, че родителите много пречат на младите семейства, независимо от чия страна са - мъжка или женска... Когато сме само двамата, изкристализират само нашите проблеми, някак няма толкова хора, с които да ангажираш вниманието си и имаш време да разсъждаваш.... а и няма къде да бягаш да изпиеш едно, подтискайки размисли в посока "проблеми на моето семейство".
Така де... :P независимо с каква диагноза съм, никъде не бях спирана от полицаи, даже бих могла да кажа, че с пътуването и в двете посоки ивадихме късмет. Въпреки лошото време, пътувахме безпроблемно, така че ви пращам целувки от бг.
Всъщност бих казала, че държавата ни е красива, но много мръсна, с много неуредици... няколко важни неща ако бяха изпълнени, нямаше да ми се мърда от тук.
Малко патриот си падам.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 08 яну 2016 10:59

Въпреки че имаше, не е като да нямаше гледащи хора, които мигновено се обръщаха ако повишавах леко тон, понеже е било в случаите, в които ме е било страх да не паднат някъде.
:P Естествено, на граничните пунктове на връщане нощеска от време на време се сещах как изисквах да ми се провери мотамо багажът... и се молех никой да не е толкова луд да го направи, понеже си беше студ и нямах търпение да се приберем.
:P

fantagiro

Мнение от fantagiro » 08 яну 2016 22:27

Освен това... пак влязах в матрицата форуми. :P
Г-жа, майка ви първо има проблеми с алкохола.
Второ, на мен ми хрумна, че ако някой има болезнено увеличен слух, просто може да си слага тапи за уши, за да чува нормално. Иначе си е яко да можеш да чуваш идеално разговорите на съседите. Явно това, което съм чела е било пълна измишльотина, тъй като това щеше да е първото, което да направя - да си купя тапи за уши.
Позвънете в някоя психиатрия и вижте как може да вкарате майка си за лечение там, но на алкохолизъм, а не на шизофрения.
Освен това, мисля, че се касае за артеросклероза, проблеми с черния дроб или нещо в този дух, а не за шизофрения... Артеросклерозата давала подобни симптоми.
Обаче каквото и да прави... не си ли увладее алкохолната зависимост...
Освен това... аз като майка се моля да издържа още около 15 години, че съм нужна на децата си. Иначе мисля, че не бих се разсърдила ако след време ме изоставят.
Макар че ме беше заболяло последният път, когато ми казаха: Баба може да ни гледа, ако ти влезеш в лудницата, при моите опити да ги накарам да спрат да се карат помежду си и да ме слушат... :P
Не знам.... тая държава е ужасна, аз не виждам управниците да се грижат за нещо като хората, най - лошото е, че според мен нещата така са направени, че нещата зависят от чуждестранни управници, което ни прави всички с "вързани ръце" автоматично.
На такива хора им трябват грижи. При толкова много безработни и разни психолози, които рекламират глупости, за да привличат клиентела... аз колко работни места бих отворила ако бях на мястото на един свободен истински да управлява управляващ народен представител...

Forum admin

Мнение от Forum admin » 09 яну 2016 11:29

Докладван от Митака « 09 яну 2016, 10:16

Не имам ги през деня но не и през ноща ,но фантазията ми е много голяма и се разширяват.Сега съм си създал друг мисловен канал и така ми е по леко.Само чуството за вина понякога ме бърка

Погрешка Митака е дкладвал това, вместо да го публикува, затова го копи пейстнах тук.
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!

fantagiro

Мнение от fantagiro » 09 яну 2016 12:26

:P :P Понеже прекалено много станаха потребителите, не мога да се сетя в коя тема е Митака.
Обаче веднага ми хрумна да питам: Как привключваш на отделните канали? :P
Иначе... и на мене главата ми е като телевизор, с много интересни предавания в него. Фантазията ми е в огромни количества, обаче това е обяснимо със... скучен реален живот.
Сигурно ще да е от онази тема, в която говорех как се приспивам аз. :P

То чувството за вина е в основата на психичните заболявания, най - вероятно.
Психотерапевтът тук беше описвал част от психоанализата. Има един термин "вътрешен конфликт".
В него "трябва и искам" са в двете крайности.
Пример за вътрешен конфликт е да си ядосан например на родителите си, понеже са постъпили неправилно, но същевременно да ги обичаш толкова, че си в постоянна борба дали да се скараш и да защитиш себе си или да се свиеш и подтиснеш.
В моя случай, много от хората, с които охладих взаимоотношения, са били важни за мен, дори сега, в последните дни решението да прекратя взаимоотношения с едни близки познати поради държание, което не смятам да допускам в живота си повече, беше съпроводено с неспане цяла нощ, а следващият ден бях като болна, подкосяваха ми се краката, причерняваше ми - от недоспиване... едва към късния следобяд, след като спах и наваксах малко сън, се пооправих.
Тогава си дадох сметка, че тук, в София, постоянно се карам с поне 4 човека плюс мъжа ми. Обтягането на взаимоотношенията с всички ми осигурява поне 5 дни, в които да съм в несвяст. Обикновено това се случва, когато и децата са болни.
Никой не възприема, че тогава съм с обтегнати нерви и малко на пръсти трябва да се стъпва около мен.

Отговори

Върни се в “Шизофрения. Циклофрения. Психично здраве”