ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Скокът на грипния вирус ще респектира всеки атлет
При тях подборът на храната е особено важен
Ще отпадне ли нуждата от инжекционно лечение
Доказано: съставка в него действа

abilify

Модератори: админ, консултанти

gisineva

abilify

Мнение от gisineva » 28 ное 2009 13:08

Здравейте!Взимам abilify вече година и това е най- доброто лекарство което са ми изписвали...пила съм какво ли не...сероквел, депакин,невротоп ретард ,зайпрекса и др.Вече 9 години се боря с психоза.Хубавото е 4е всяка следваща криза ми е по лека.заболяването ми запо4на с постпартална психоза,минах през шизоафективно разстройство,в момента съм с диагноза параноидна шизофрения,с която не съм съгласна.Имам мн критично отношение към заболяването си.През годините (вече9)съм имала 6 кризи и всяка различна от другата.Мисля ,че в момента съм с депресия въпреки медикаментозното лечение с абилифай.Търся информация за страничните ефекти от лечение с абилифай...моля пишете ми!

soulwax

Re: abilify

Мнение от soulwax » 28 ное 2009 16:21

Аз също имам депресия от Абилифай,пия го от 6 месеца,но съм имал също само една криза.Диагнозата ми е параноидна шизофрения,но и аз се съмнявам,че имам точно това....

valent_s

Мнение от valent_s » 30 ное 2009 17:21

През лятото пих абилифай два месеца но не ми подейства добре а и в началото не бях под лекарско наблюдение.Дадоха ми го защото бях в период на еуфория, но вече бях слязла в депресията.
Абилифая се изписва за БАР и за шизофрения в листовката пише че овладява приповдигнатите периоди.Трябва самонаблюдение и наблюдение от психиатър.
Когато го пиех усещах физически дискомфорт, но това може да е било само лично усещане

soulwax

Мнение от soulwax » 30 ное 2009 19:19

Аз също усещам напрежение от Абилифая,но го пия вече 7 месеца и то само по едно хапче от 15мг.Прекалено напрегнат съм и се чувствам депресиран постоянно.

marisha

Мнение от marisha » 28 дек 2009 19:48

Аз от 2 месеца съм на абилифай, още не мога да кажа дали ми помага това лекарство, но депресира точно, затова ми изписаха и деанксит по 2 таблетки сутрин и вечер, чувствам се по-добре.

marisha

Мнение от marisha » 28 дек 2009 19:59

Искам да се поправя, деанксит взимам сутрин и обед.

magy

Мнение от magy » 03 фев 2010 18:54

Аз съм с дългогодишно психично заболяване, като са ми поставяли различни диагнози през различните периоди - от страхова невроза, парноя, депресивна страхова невроза, до параноидна шизофрения и последната корегирана диагноза - афективно разстройство. През последната година, година и няколко месеца се лекувах като поддържащо средство с рисполепт - конста - депо. Сама избрах тази инжекция за лечение, тъй като прочетох в интернет доста добри отзиви за нея. Например това, че намалява необходимостта от хоспитализация при значителна част от пациентите, приета е в 70 страни като лекарствено средство и се приема добре и т. н. В началото имах силна кожна алергия, която отшумя след около месец и първата половин година при доза 25 мг се чувствах сравнително добре с инжекцията. Но се случи така, че в работата си имах неприятности, които ми се отразиха доста зле - настъпи упорито безсъние, последвано от раздразнителност. При това положение ми увеличиха дозата на инжекцията на 37,5 мг плюс допълнително флуанксол. И тогава положението ми се влоши - станах раздразнителна, а безсънието не се преодоляваше. Освен това флуанксолът ми се отрази зле на сърцето. Затова реших да премина на друго лечение - опитах ссъс сероквел, но от първите 2 хапчета се почувствах зле - наруши ми се говорът и като че ли съзнанието ми по странен начин се "разми". Мислех да опитам с абилифай, защото бях чела само хубави отзиви до този момент, но сега, както виждам - има си и странични реакции. Но при всички случаи дозата е много важна за това как се понася едно лекарство. Затова, ако има още някой който да даде мнение по въпроса, бих била благодарна. Иначе аз временно съм преминала на модитен, депо. Поне преодолях това мъчително безсъние и се поуспокоих. Изчезна тази неприятна избухливост, която много тежеше на близките ми. Но модитена е лекарство от 70-те години и се смята, че по-новите, "атипичните" антипсихотици, които са от 80-те и 90-те години са с по-малко странични ефекти. За съжаление липсват тук , във форума ,опитни психиатри, компетентни да дадат професионално мнение, основаващо се на наблюдения над десетки пациенти с подобно заболяване.

marisha

Мнение от marisha » 03 фев 2010 21:07

Magi az znam ot moata psiniat1rka, 4e moditen depo ne e pripor14itelno za prodaljitelno le4enie. Ot 1-3 p1ti ni6to nqma da stane no pri prordaljitelno le4enie mi kaza tq, zapo4vat da rastat dradi tova mi dade za primer. pomisli

magy

Мнение от magy » 04 фев 2010 18:01

Благодаря ти, Мариша, за съвета. Аз също стигнах днес до заключението, че не трябва да взимам продължително време тази инжекция, защото прочетох страничните ефекти в листовката, а те са прекалено много. Така че сега съм изправена пред дилемата с какво да заменя модитена.

marisha

Мнение от marisha » 07 фев 2010 16:22

Здравейте, на всички в този форум. поставена ми е диагноза шизоафективно разстройство. Пия 3-ти месец абилифай, но не виждам особено подобрение. Тъжна съм, потисната, без желание за каквото и да било, нямам тази енергия която имах преди, но не съм сигурна дали всичко това не е от самото заболяване, или е страничен ефект от лечението. Исках да попитам Soulwax дали усешаш подобрение в състоянието ти след 7 месечно лечение с абилифай и в какво се изразява то. Ще ти бъда много признателна. Можеш да ми пишеш и на личния.Ако има някои пил това лекарство ако има желание нека също да ми отговори.

soulwax

Мнение от soulwax » 07 фев 2010 18:11

Na osmiq mesec ot le4enito mi s Abilify ot 15mg po precenka na psihiaturkata mi sprqh da piq lekarstvoto.Sega se chuvstvam po jiznen i energichen.V momenta piq akineton i deanksit,no postepenno i tqh namalqvam,v interes na istinata vse oshte se chuvstvam leko podtisnat i nerabotosposoben,bukvalno zatupql se chuvstvam,nadqvam se,4e s vremeto i tova shte mine,no opredeleno abilifaya ne mi pomagashe osobeno ,vkarame v golqma depresiq,a i bqh mnogo napregnat,za koeto drug psihiqtur mi izpisa sofanaks,koito piq sutrin polovin i vecher cqlo hapche,akinetona sum go namalil do polovin hapche sutrin,a ot deanksita piq po edno hapche sutrin i vecher.

marisha

Мнение от marisha » 07 фев 2010 18:51

Soulwax, много благодаря за отговора. На мен са ми казаха да го пия поне 6 месеца и тогава ще преценят дали се налага смяна.

nikolov22

Abilify tabl. 15 mg x 28

Мнение от nikolov22 » 11 апр 2010 17:07

Останаха ми 2 опаковки след лечение с Abilify tabl. 15 mg x 28 ако има някои заинтересован от лекарствата нека да ми пише на .. physics20@abv.bg

schiffera

Мнение от schiffera » 29 окт 2010 13:35

Аз пия Abilify вече две години и ми се струва, че състоянието ми се влошава, особено в началото, но не знам с какво да ги сменя. Не мога да си намеря работа, не излизам с приятели, нищо не ме интересува. Усещам прилив на енергия, но не мога да я насоча в правилната посока, че да бъда полезен на околните и на себе си. Поне да не се чувствах в такова приповдигнато настроение, защото ми се струва, че ми пречи и не успявам да се концентрирам върху важните неща. Преди 6 години всичко беше нормално и целта ми е да успея да върша задълженията си както тогава. Сега имим притеснение от хората и не смея да излизам, камо ли да започна работа на 8 часов работен ден. Някои казват, че трябва да се социализирам като се намирам сред много хора, а аз точно тогава се депресирам най-много. Дразня се от всичко и всички и имам чувството, че само им преча, затова предпочитам да се затворя в стаята и да нямам контакти. Знам, че шизофренията не се лекува, но поне има ли някакво по-подходящо лекарство за моето състояние?

donchty

Мнение от donchty » 21 дек 2010 19:07

Здравейте.Лечението ми продължава от 2004г.В началото започнах със рисполепт,но получих странични ефекти /краката ми трепереха,буквално се тресяха/ сложиха ме на система и отмина.Продължих със сероквел.Получих пак странични ефекти и сама ги спрях,но след 2,5 месеца получих криза.Тогава ми предписаха зелдокс,който го взвмах 4 години,докато получих астматичен пристъп и се наложи да го спра.От зелдокса бях много доволна.Като страничен ефект имах постоянно възпалено гърло,което го разбрах след като спрях цигарите-преди това мислех,че е от тях.След това ми предписаха конвулекс хроно,но получих алергична реакция - белене на кожата,като след силно слънчево изгаряне; подуване на езика и ларингса и затруднено дишане и гълтане.Спрях и това лекарство.Сега ми предписаха абилифай.Междувременно се чувствам много добре,макар че от 1 ноември съм без лекарства.Имам хъс за живот,мога да стоя спокойно и да гледам телевизия,излизам,върша си домакинските задължения без усилие.До като вземах лекарства ми беше все уморено,не можех да стоя дълго пред телевизията-беше ми безинтересно;не ми се излизаше никъде и се изолирах.Чрез гугъла намерих характеристиките на всички лекарства,които съм пила и разбрах,че това са страничните им ефекти.Сега,когато ми предстои да започна абилифай се страхувам от страничните ефекти. Може ли някой да ми каже възможно ли е пълното излекуване от шизофрения?Аз всъщност не съм била в болница.Сама отидох на лекар.Интересува ме още и следното:- от около 2 години има моменти,когато изпитвам ужасен студ по гърба и ако е вечер не мога да заспя;от около година имам затруднено дишане,което в последно време когато се случи продължава около2 часа,а в началото беше около 20-25минути;получавам и някакво трептене,нещо като вибриране по гърба.Възможно ли е това да е следствие рязкото спиране на антипсихотиците?Ето,преди 2 дни цяла нощ не можах да заспя,защото имах и затруднено дишане,студ,огромна тежест на сърцето и се чувствах толкова премаляла,че нямах сили да се обърна в леглото.Ходила съм на пулмолог и с дихателната ми система всичко е ок.Предстои ми да ходя при ендокринолог и кардиолог.Описвам тук състоянието си с надеждата,ако някой е имал подобни проблеми да сподели.

Отговори

Върни се в “Шизофрения. Циклофрения. Психично здраве”