ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Тя изглежда различно при всеки
Учени откриха кой вид корелира с повишен риск от карцинома
Най-силно засегнати са раменният и тазовият пояс

Моля психиатри помогнете!

Модератори: админ, консултанти

ani18

Re: Моля психиатри помогнете!

Мнение от ani18 » 14 юни 2015 22:23

Явно не сте ме разбрали- той говори за въображаеми хора,а не за хора,които може би аз не познавам.Каквото и да стане е заради тези хора-чашата да падне-те са виновни,интернет връзката да се разпадна-пак те са виновни.Ако до преди три месеца той е признавал вина когато е виновен,било то и нещо малко-примерно да разлее кафе,да не може да си намери ключове/в следствие на неговата разсеяност/,сега всичко е по вина на тези "въображаеми".Мисля,че всичко е в следствие на употребата на марихуана,и лекарите така казват,защото тя може да причини психоза.Незнам и аз какво ми трябва психолог,психиатър....Той е изключително объркан,има нужда да говори,споделя и просто да му се "промие" мозъка,да усазнае колко е сериозно положението му и да стане човека,който беше!

fantagiro

Мнение от fantagiro » 15 юни 2015 00:42

Значи имайте предвид,че интернет е благоприятна почва всички видове секти да се развихрят в привличането на различни видове секти...ползите за различни групи хора са оголеми. На мен това ми звучи като окр,излязло от контрол... Аз както много други съм считала,че счупя ли нещо разлея ли е на щастие,тоест намирах си гадже,работа,но при него е друго... Каква литература е обичал да чете,филми?
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

fantagiro

Мнение от fantagiro » 15 юни 2015 00:47

Аз съм в другата крайност,често съм поемала чужда вина,тъй като не защитавах себе си на всяка цена.сега...гшедам да стана точна в преценката си и ако се карам с някой даа не е защото гледам да оправдая себе си и да почна да се държа зряло...освен по форумите.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 15 юни 2015 00:53

Хрумва ми че може да мисли,че някой маг от някой форум му въздейства телепатично да чупи.трябва да разберете откъде с калво се е начел...знаете ли колко младо симпатично момче бяха подлудили?долу горе същата картинка като мене...дано да е почнал да ме чете и да ми е повярвал,че си кореспондирах с майка му повече.... Добродушен ми звучеше.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 15 юни 2015 18:38

предполагам, че обърканите ми мисли при писане може да ви смутят... Само те останаха като кусур.
Към това мога да ви насоча като отправни точки за разбирането на състоянието му:
- какво е чел, в какво е вярвал,
- да спре при всички случаи марихуаната
- да се има предвид, че може да се страхува от телепатично въздействие... има достатъчно вестници и списания, които допълнително усилват вярата в подобни глупости, звучейки достоверно.
- трябва му човек, на който може да се довери напълно...

fantagiro

Мнение от fantagiro » 15 юни 2015 18:40

По - горе исках да кажа, че интернет е удобно място за всички видове секти да си привличат последователи... тъй като не са забранени. От около десет години може би наблюдавам явлението постове на Лао Дзъ, Дънов и прочие...

ani18

Мнение от ani18 » 17 юни 2015 10:21

Той се интересува много от политика и в момента е доста чувствителен на тази тема-какви боклуци ни управляват,до кога ще продължава този цирк...И преди е говорил за това,но сега е доста по-различно-много често е изключително вулгарен,псува.Сменя си настроенията през 5 мин.Никога не се е занимавал или влизал в подобни сайтове секти.Все още и аз не мога да си отговоря как изведнъж,той започна да говори по този начин,аз не мога да го позная.И като му кажа да се замисли,че до преди няколко месеца не е говорил така и да си даде сметка че не е нормално,той ми казва-"и ти ще дойдеш на моята,ще разбереш".За марихуаната съм 100% съгласна,че трябва да се спре,но той не е!

fantagiro

Мнение от fantagiro » 17 юни 2015 10:50

Трябва задължително да си поговориш с него, че колкото и да псува, няма да може да промени нищо.
Да не стане като брата на Метин, който беше тръгнал да стреля по Доган, или пък онзи от преди около месец, който цъфнал при Борисов, неадекватен, въртейки един лев в ръка...

Явно при по - малките от мен, а и често при набори, употребата на марихуана се възприема като нещо нормално...

То и аз се вълнувах от политика и все още се, но по по - нормален начин...

Ясно ми е, че за да има промяна, много хора трябва да се променят, да участват в правенето на проекти, но изготвени по професионален начин, повече добри хора трябва да има. Същевременно, се сблъсквам с това, че имам Официална покана в пощата си за участие в семинар за обучение в изготвянето на проекти, подчертавам покана, официална при това, струваща около 150-200 лв... Нещо като да ви поканя на рожден ден и накрая да си платите сметката вие.

Смахната ни е държавата, затова много млади хора изпушват, което е жалко... Не срещнах един глупав човек сред психически болните, за периода от 2010 досега.

Mili Petrova

Мнение от Mili Petrova » 25 юни 2015 17:33

Здравейте! Майка съм на 27 годищен син с подобен проблем като по-горе изложените. Завърши гимназия с отличен успех, беше лидер в класа и любимец на учители и съученици. Приеха го да учи в университет в Италия. С една дума пример за всички и гордост на родителите си. След втората година следване почина от рак най-добрият му приятел/също студент но във Великобритания/. От този момент нататък синът ми се промени. Затвори се в себе си.По разказ на съквартирантът му по цяла нощ е четял нещо в интернет и е пиел енергийни напитки. Когато се чувахме по телефона ми правеше впечатление, че е постоянно сънен. Отлагаше постоянно ходенето на лекции и явяването на изпити и в крайна степен не завърши. Върна се в България отслабнал до пълно изтощение. Като го видяхме в какво състояние е всички плакахме и се чудехме какво става. Започна да говори за църкви и жития на светци. Спомена също така, че по интернет е разговарял с двама свещеници. От своя страна аз също се срещнах с един свещеник и по негово мнение е попаднал на представители на руската православна църква която била по-агресивна. С течение на времето състоянието му се промени към добро и всички се успокоихме. След няколко месеца ме оперираха в София и той дойде с мен. При излизане от болницата ми каза, че се е записал да учи Теология в СУ. Учи две години, като едновременно и работеше в една италианска фирма. Отказа се и от ученето и напусна и работа. Постъпи в манастир и живя в него около една година. Напусна и манастира и се върна в родния си град. Каквото захванеше като работа от всичко се отказваше. Започна да тегли заеми от всевъзможни места,хора и банки и да харчи безразборно и аз не зная за какво. Към момента на външен вид изглежда нормално, но в поведението му на моменти се забелязва арогантост. Търси си работа по автомивки и се задържа най-много седмица. Отново започна да ходи всяка неделя на църква, но и това ще е ден до пладне. Като цяло се върти в един омагьосан кръг от който сякаш не може да излезе. Не иска да учи в университет и си търси ниско престижни работи от които не може да се издържа, а работи по 12 часа. Когато не работи, през деня спи и по цяла нощ чете в интернет. Наблюдвам го много внимателно и се чудя за преглед при психиатър ли е или е просто един объркан млад човек. Освен това от значение при него е и наследствения фактор, тъй като маминка му също много обича да спи, а дядо му и чичо му са доста арогантни хора. От там идва и объркването ми какво да правя. Ако се срещна с психиатър най-малкото, което ще каже е, че ще иска да го прегледа, а синът ми категорично отказва да ходи по лекари. Църковните материали, които ми е дал да прочета са публикувани на официалния сайт на Българската православна царква и касаят също така и житията на светците от Атонския манастир, следователно не става въпрос за секта. Почти всяка неделя ходи на църковна служба в православен храм и постоянно говори за политическите събития и за края на света, за вграждане на чипове на хора като сатанински акт и други подобни теми. Няма никакво намерение да създава семейство, дом и да живее като повечето хора. Моята драма и мъка е, че не мога да позная собствения си син, с когото винаги съм била близка и съпричастна с проблемите му. Винаги сме били много добри приятели, а сега пред мен стои един млад човек без цел и посока, с празен поглед безцелно зареян в бъдещето. Убедена съм, че има нужда от помощ, но не зная каква да е точно. Моля за помощ!

fantagiro

Мнение от fantagiro » 25 юни 2015 21:04

Православната църква е официалната секта в страната. Предполагам, че смъртта на приятеля му го е накарала да се замисли за това дали има живот след смъртта или не, заради което след това е започнал да чете религиозни книги.
При мен ситуацията в много аспекти наподобяваше тази на сина ви.
И нямаше начин да избегна всичко това, защото в моето семейство всички по един или друг начин винаги са вярвали във висши сили... Семейството на мъжа ми, те пък съвсем. Имах трудни взаимоотношения със съпруга си, в същото време зачестих четенето на какво ли не, ходих на църква, палих свещи... да ни се оправят взаимоотношенията.
В работата ми колежките бяха чепати, имаше съкращения, вкъщи през няколко дни имаше скандали и в крайна сметка получих първата си психоза, чиито симптоми бяха хронично недоспиване, прекаляване с кафета и цигари, за да мога да съм бодра, недохранване.
До преди втората си психоза, не се отказах от вярата си в бог, след втората реших, че щом продължавам да правя психози, взаимоотношенията си бяха долу горе същите, бях изпробвала всички други "пътища", реших да пробвам да се откажа от вярата си и... днес съм почти нормален човек.
Имаше един период от около половин година може би, за по - голяма точност може да ми проследите постовете, описала съм всичките си чувства в три форума, в който изживявах депресия, че няма господ и че общо взето животът е едно преливане от пусто в празно.
Всъщност мисля, че докато човек се откаже от вярата си и намери все пак смисъл в съществуването си, това е най - опасният период при лечението на БАР или ОКР или което и да е друго разстройство.
Не е зле да се посъветвате с психиатър - психотерапевт как да убедите сина си да започне да посещава такъв.
Да се върна пак на православната църква. Попрочетох доста неща за различните религии и се оказа, че те всичките много си приличат. Между нашата православна християнска, мюсюлманската и католическата почти няма разлика. Освен това :P дори само да прочетете десетте божи заповеди, веднага ще се натъкнете на противоречие:"Не се кланяй на дървени икони, не си прави кумири". Та доста време си поиграх със собствените мисли, докато убедя сама себе си, че бог няма.
И всичко лека по лека взе да се нарежда, поне дотолкова, че отново възстанових отговорностите си спрямо децата, обръщам им внимание, а към момента не се карам с онзи висок тон, с който съм се карала до предния месец... но работя над себе си постоянно.
Също така преди да ползвате услугите на психиатър, го проучете добре, защото има доста хора, които се възползват от такива като мен и сина ви, за да си пробутват чудодейни техники в книжлета, както и всичко останало, за което може да се сетите.
Ако зависеше от мен, нито един психиатър не бих пуснала да практикува, ако не е завършил и някое от направленията в психотерапията.
Мене ме обричаха на хапчета първо за една година, после за пет, в крайна сметка се разминах с общо може би шест месеца за пет години и... съм си съвсем наред.
От началото на 2010 се боря с това.
Всъщност, забравих и другото основно, което доведе до психозата - краят на света 2012 :P . Тогава вече имах две деца и така и не можах да измисля ако се наложи да се спасявам сама с две деца на ръце, как ще го направя.
И медиите имат пръст във всичко това.
Държавата има изгода хората да са глупави, така... и фармацевтите печелят, и по - лесно управляеми сме, религията освен това учи да прощаваме и непростимото... като те ударят по едната буза, да обърнеш и другата...

Mili Petrova

Мнение от Mili Petrova » 26 юни 2015 07:40

Много, много и сърдечно Ви благодаря за отговора fantagiro. Благодаря, че сте ми отделили време и толкова обстойно сте изложили аргументите си.Имах нужда от помощ и я получих във Ваше лице. Бъдете жива и здрава!

fantagiro

Мнение от fantagiro » 26 юни 2015 09:48

: ) Няма нужда да ми благодарите, на мен ми е хубаво да говоря за всичко това с идеята, че съм увладяла състоянието си до голяма степен.
Трябва ви помощ от психиатър подчертавам, че трябва да е психиатър - психотерапевт, който да ви помогне в измислянето на начин как синът ви да се навие на срещи с него. Дори не трябва да става въпрос за хапчета при срещите, а по - скоро защитена и спокойна обстановка, докато трае терапията.

karidimore8

Мнение от karidimore8 » 08 дек 2015 18:30

Здравейте на всички!От юни тази година се ровя в какви ли не публикации и форуми-като търся отговора за себе си и нещата ,които не мога да си обясня.От юни месец започна моето голямо ходене по мъките.Моята дъщеря е на 16 г.,почти отлична ученичка.Отначало започна да се оплаква, че я обиждат нейни съученици-викат й "жаба","баба" .Естествено аз говорих с класната и тя взе отношение и разговаря с другите учители ,за да разберат как стоят нещата.След време се разбра,че те изобщо не са я обиждали,но в момента ,в момента в който я гледат и си говорят нещо тяхно си ,тя е чувала ,че обиждат нея.Да поясня ,че тя е кротко момиче-неконфликтна,много срамежлива ,не много контактна .С много малко приятелки.По-късно дори и отвън да разговаряха хора ,щом ги чуеше ,особенно деца-тя си мислеше ,че те я обиждат.Въобрази си ,че е грозна.А истината е,че тя е доста хубаво бих казала красиво момиче.В края на юни отидохме на психиатър.Диагнозата,която й постави е най-тежката в психиатрията.Иначе тя продължава да е кротка,неагресивна.Започнахме лечение с Рисполукс,но даде страничен ефект.После минахме на Паксиприд-същата работа.От началото на септември е на Абилифай-продължава да чува обидите,страничния ефект се появи отново и се наложи да преминем в самостоятелна форма на обучение.Нищо от тогава не се е променило.Трудно се концентрира с уроците, трудно ги запомня-измъчва се от това.Моля за помощ-ако някой познава добър детски психиатър ,моля ви кажете ми,защото в Бургас няма изобщо детски такъв.Готова съм да отида до Варна,но искам мнение поне на някойот вас!Искам да спася детето си от това,което преживява!

fantagiro

Мнение от fantagiro » 08 дек 2015 21:17

Аз като родител, не ми гледай диагнозата, доста добре познах последният път, че един преди да ми извърши манипулация, ще се опита да ме излъже нещо и... наистина бе, искаше ми подпис за подкрепа, обаче... това е етично да се направи след като си свърши перфектно работата, а не преди да ми се поставя зъбния мост.
Та... ако ме вземаш насериозно и по - подробно мога да ти го обясня. Във всички случаи... давайте й минимална доза, тя има объркано мислене според мен, а хапчетата го парализират, тоест гледате дете в будна кома, с разликата, че щъка и възприема донякъде.
Честно казано, аз... ако имаше как да върна времето назад, щях да пия какви да е хапчета не повече от седмица.
Значи... трябва да си следи да спи всяка нощ по поне шест часа пълноценен сън.
Да се храни два пъти на ден.
Да приема пет, шест пъти в месеца витамин с под някаква форма, по едно хапче на ден, ако не можете да си позволите нонстоп плодове.

Относно обяснението на състоянието й:
- Има ли вероятност учителите да не харесват вас, някакви стари разправии, понеже по - старата гвардия не правят разлика дете - родител и ако родителят се издъни, всичко се излива върху детето? Не се знае колко са читави първо те. Моите учители не ме интересуват, от време на време правя проверки аз, на нея. Важно ми е поне елементарно да ги пазят и... аз си обичам младите учители, макар че...
Верно си е забавено развитие... :P Доскоро изпитвах респект, когато разговарях с учителите на дъщеря ми, въпреки че някои са по - малки и от мен.
- Има вероятност съученичките й да ви лъжат и наистина да са обсъждали дъщеря ви. До момента си комуникирам с родителите, с децата, мъжът ми е идиот, исках да се срещам с родителите на децата, някои от които той познава, за да може хем да си имаме приятелски семейства, хем приятелствата на децата ми да са силно "скрепени".
Защо не сте държали да има приятелки? Това се прави още в детската градина.

Третият вид обяснение е, че възприема съученичките си като авторитети, тоест тяхното мнение е важно за нея, както вашето мнение за нея най - вероятно.
Тя може би и да не е била съгласна, че са обиждали някой друг с "баба, жаба", но нещо и иначе я е разтърсило толкова стабилно, тоест в личния й живот, може и с вас, че не е спала много време наред, не се е хранила и в резултат от безсънието е престанала да може да преценява какво адекватно се случва с нея.

Изходът е в продължение на две, три години да посещава психиатър - психотерапевт, за да може да израсте тази зависимост от авторитети, както каза психотерапевтът ми за мен...

Мога да дам пример за зависимостта от авторитети::

Чух, че в банката, в която работех, вярвали във Вселенските закони и то хора на високи постове и... повярвах и аз.
Мел Гипсън беше казал, че българките са "красиви", осмивайки ни, че сме глупави и... тогава възприех това като лична обида. Не е невъзможно да се следят форумите за психично болни всъщност и... да се вижда в колко смешни ситуации се поставяме ние жените, тази информация да се ползва дори и като източник на информация за семейните взаимоотношения в страната, за чуждестранските агенции, управление и прочие, доколко законите се спазват на практика и др.

Значи на мнението на този Гипсов може да се реагира по няколко начина:
- да не ти пука, че някакъв си актьор е казал това
- да не си чула
- да се смачкаш още повече, че живееш в страна с идиотки и ти не правиш изключение
и други.
Последното е важно. За мен в онзи момент, актьор, който съм харесвала като актьор от моето време по - малко или повече, да се изкаже по такъв начин е... язък че съм отделяла време да го гледам. Както и Ван Дам, който също биел жена си.
В онзи момент направих мини психоза, понеже и отношението на мъжа ми беше подобно....
Сега... :P
След като махнах сектантското от себе си... :P
Станах по - директна и ако тръгнат да ме бият, ако мога и ще убия даже.

Освен това... Ние, отличничките, тоест аз, която не бях пълна отличничка, но уважавах пък пълните отличници, макар че ми беше и смешно как се нареждат на първия ред в залата, ама... уважавах постоянството им... та, имаме навика да четем мъдреци. Обаче източната философия всъщност не е философия, а религия, сбъркани са понятията. Дъщеря ви се е начела с някакви глупости, може да се е опитвала да медитира и да си спира мислите, когато има проблем, вместо... да се опита да се успокои и да намери решение... В резултат се е бъгнала.
Според мен е млада и ще се оправи, но й трябват приятели.
Най - вече тя трябва да чете за състоянието си.
Също така... може да е писала някъде в интернет, дори тук, по някакъв проблем и... да се е уплашила, че са я разпознали и я обсъждат...
Вариантите са много, много... да се успокои и ще разбере защо си е мислела така.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 08 дек 2015 21:34

Та за зависимостта от авторитети... Не знам как точно да се обясни в нейния случай това.
Вътре в себе си иска да е нахакана, като тях.
Същевременно те се изказват за някого като за "жаба, баба", а тя например може да смята, че първо не е правилно да се отнася човек към някого така... но понеже са мнозинство, се свива, психира, вместо да им каже, че грешат или пък... да не иска да е точно като тях. Да хареса себе си...
Ниско й е самочувствието и няма приятели, там й е проблемът. Ама това тя трябва да установи и промени. Може би с помощта на психиатър - психотерапевт. Обаче задължително да е психотерапевт, иначе фармацевт, а не лекар.

Отговори

Върни се в “Шизофрения. Циклофрения. Психично здраве”