Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
9 от 10 души с увреждане нямат работа
Щастливите и тъжните ходят различно
Глутаминът може да води борба със складирането на мазнини
реклама

Въпрос за спиране на хапчета

Модератори: админ, консултанти

Въпрос за спиране на хапчета

Мнениеот usr456 » 09 Май 2009 21:33

пия сероквел 300 милиграма на ден 300 милиграма велаксин и 2 * 0.5 флуанксол. повече не искам да пия никакви хапчета, но искам просто да спре тези по правилен начин. какъв да бъде той?

благодаря ви!
usr456

Re: Въпрос за спиране на хапчета

Мнениеот nelly313 » 09 Май 2009 22:53

Хапчетата не се спират изведнъж-трябва постепенно да се намалява дозата.Обикновено се приемат по схема с постепенно покачване на дозата-по същия начин и се спират.
Най-добре е да се консултирате с този,който Ви ги е предписал,за да се уверите,че спирането на медикаментите няма да влоши по някакъв начин състоянието Ви.
nelly313

Мнениеот Metodi XXL » 09 Юни 2009 05:42

Все повече започвам да си мисля че лекарствата повече вредят отколкото помагат. Чуствах се по-добре преди да започна невролептиците.
Metodi XXL

Мнениеот nelly313 » 11 Юни 2009 11:41

Някои от невролептиците наистина имат много неприятни странични ефекти,но има състояния,които трудно се поддават на контрол без лекарства.Не зная какъв е Вашият случай-ще трябва Вие да прецените сам за себе си кое е по-доброто.
nelly313

Мнениеот mini9 » 29 Юни 2009 12:46

Здравейте аз имам опит със спирането на хапчетата .Искам да ви посъветвам не ги спирайте без позволението на вашия психиатър .Аз го направих около нова година месец след това напрвих най-страшната до сега криза.
което ми осигури още около 5/6 години на хапчета . ако бях устояла да ги пия без прекъсване още една година може би щяха да ми ги спрат официално.Така че моя съвет е преценете добре за и против и след това реште дали да ги спрете.
пишете на кирилица, така по лесно се чете!
mini9

Мнениеот soulwax » 04 Юли 2009 14:06

Интересува ме по кое време от денонощието си пиете лекарствата,защото аз ги пия вечер основно.Аз пиех в началото Рисполепт в последствие ми намалиха дозата,сега приемам Абилифай 1 хапче от 15мг вечер,освен това приемам и диазепам вечер.От скоро пия и Акинестат като коректор защото започнах да треперя?
soulwax

Мнениеот marisha » 03 Ное 2010 08:23

Отскоро съм на лечение със сероквел, преживях силен стрес след което състояние много се влоши. Оказа се че имам бар. невиждам да ми е по добре вече 4 месец съм на сероквел. От 200 мм. ми го увеличиха на 300мм. Вчера бях при психиатъра си искат още да го увеличат на 400 мм. Отскоро ми се увеличи едното око бях тормозена от един човек цяла година. затова състоянието ми се усложни. Немога да простя тази намеса в моя живот и постоянно следене. Той ме доведе до това състояние. Оставил ме е чак когато видя че ми е много лошо. немога да забравя тази случка и понеже не мога да я забравя сигурно и не си помагам и на лечението което провеждам. А откакто ми се увеличи окото съвсем се сринах. Искам да спра лечението но се претеснявам че без лекарства ще се върна назад, а ми беше изключително лошо не ми се живееше. исках да умра. кога ще трябва да подейства лечението?
Последно избутване marisha от 03 Ное 2010 08:23
marisha

Назад към Шизофрения. Циклофрения. Психично здраве