ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ще отпадне ли нуждата от инжекционно лечение
В повечето случаи чупливите нокти са напълно решим проблем.
Успокоява стомашно-чревния тракт и улеснява откашлянето.

Субфебрилна температура от 3 месеца

Модератори: админ, консултанти

jomil

Re: Субфебрилна температура от 3 месеца

Мнение от jomil » 27 май 2009 15:35

И аз съм в същото състояние вече 6 месеца. Всичко започна с едно възпаление на тестиса ми, след което бях приет в болницата за лечение. При меренето на температурата там установих че поддържам температура 37,1-37,4 която сутрин се появава към 9часа и вечер сама изчезваше. След няколко консултации си направих манту тест - положителен, Квантиферонов тест - положителен и закльчението на докторите бе туберкулоза извънбелодробна. След като вече 4 месец приемам тройна комбинация антибиотици това състояние продължава. Лежах в болницата със съмнения за увеличена щитовидна жлеза и нищо. Всички показатели са в норма а температурата я има. Днес съм пуснал изследвания за ревматоиден артрит и болест на Бехтерев.

n__n

Мнение от n__n » 29 май 2009 20:56

jomil,
не съм доктор.
Значи вие сте първият пациент който тук споделя че има 'уро/генитална туберкулоза'.
Да това е зооноза която може да засегне всеки орган, микобактерият е много устойчив и разпространен от здрави носители, мисля че издържа до 80градуса до незнам си колко 30или ?минути, което значи че като седне човек в ресторант който няма съдомиялна ..е в риск ..ако има подтиснат имунитет или лечение което подтиска имунитет(химиотерапия, лъчетерапия, кортикостероиди).
След като вече 4 месец приемам тройна комбинация антибиотици това състояние продължава
Незнам каква е схемата на лечение, но съм останала с впечатлението че ТБ не се лекува с антибиотици ами други препарати дали не се наричаха химиотерапевтици или др.
Основното правило е, че инфекция над 6 месеца неповлияваща се на АБ следва да се наблюдава за ТБ, как на антибиотици са ви сложили незнам като не се третира с АБ.
Във фтизиатрия ли ви диспансеризират или инфекциозна болница, кой град.
Ако сте в малък град поискайте второ мнение в по-голям град.
В книжарници 'хеликон' Има учебник 'бъбречна туберкулоза' ако имате пари и сили да четете за сверка дали правилно ви водят.
Иначе от тук потребител 'medea' може да ви съдейства нещо, доктор/ка е и останах с впечатление че е на 'ти' с туберкулозата.
Ами чудесно че ви е поставена диагнозата, лошото е че такава инфекция трупа много имунни единици в организма които бавно се разграждат от органи и освен самата инфекция води до риск от автоимунитет а на по-късен етап и до предракови развития.

Сега можете да помогнете на повече други хора, като направите тема да разкажете по подробно вашата история: изследвания ..схема на лечение ..ефект ..контролни прегледи ..перспективи.
Успех в лечението ;)

hristova66

Мнение от hristova66 » 11 юни 2009 13:36

Здравейте, от една седмица имам дневна температура в рамките на 36,8-37,2. В същност от месец правя температура, която почваше петък следобед и продължаваше през уикенда. Но както казах от седмица е всеки ден. Април бях болна грип/настинка. Изкарах го на самолечение, после ходих и на доктор.

Преди два месеца ми откриха завишен с около 1,5 TSH, но ТАТ и МАТ са ми в норма. Ендокринологът ми каза, че изключва температурата да е от това.

Личния смята, че е от неизлекувана инфекция на гърлото /аз имам и хроничен синузит/ и ми изписа антибиотик. Проблемът е, че вече изпих 2 дози от този антибиотик, а все още усещам температура. Имам и болки в тазовата кост, по принцип страдам от дистония и изкривяване на гръбначния стълб. Иначе нямам други оплаквания.

Въпросът ми е да се съмнявам ли за лупус, тъй като по-голямата част от симтомите ми липсват? Имам само температурата и болката в таза.

spasi05

Мнение от spasi05 » 12 ное 2009 16:03

Здравейте,имам повишена температура от почти пет години.До преди половин година вьпреки температурата се чувствах добре,но сега отпаднах,дишането ми е много затруднено,а имам бучка на гьрдата.Вьзможно ли е влошеното ми здравословно сьстояние да се дьлжи на бучката?

all123

Мнение от all123 » 29 мар 2010 01:03

Здравейте! Ами и аз съм със същия проблем. Имам си темпаратурка и незнам от какво е след като изследванията са си наред. Нямам други оплаквания. Имам си апетит, нямам болки в главата, нито в мускулите. И исках да попитам има ли сериозни болести, които се характеризират с такава постоянна телесна температура? За това се притеснявам най-много и възможно ли е от притеснение да се вдига температура? По принцип не се притеснявам и съм доста спокона, но има ли сесия и притеснението е на лице.

Orion_

Мнение от Orion_ » 06 юли 2010 13:47

Здравейте,
и аз имах този проблем, 1 месец бях събфибрилен
но наскоро след снимка на белия дроб ми откриха тиха пневмония, която е хронична... не се чува (или поне рядко се чува)
изписаха ми Авелокс вече 6 дни го пия и на 3-тия ден температурата ми се смъкна и до сега нямам температура вече 3 дни. Надявам се всичко да се оправи вече. Ще пиша пак след време да споделя какво е станало.
А за тези които като мен са чели тук без да се регистрират... Хора, ходете по доктори и се лекувайте, с това шега не бива :)
късмет!

beibis

Мнение от beibis » 16 сеп 2010 12:41

Здравейте,
Аз имам следния проблем от около 2 седмици насам постоянно имам чувството, че имам температура, главата ми гори и наистина не е само усещане, защото който ме бутне казва, че съм топла. Но колкото и пъти да си меря температурата, нямам такава, мерих я с 3 различни термометъра и винаги е 36-36,5 най-много. Кръвното ми е перфектно, нищо не ме боли, но по различно време на денч ми става лошо и понякога ми се вие свят, дали е възможно всичко това да е от нерви,понеже наистина нервите са ми слабо място. Постоянно си мисля,че боледувам от нещо и постоянно съм в лошо настроение. Има ли повод според вас да за притеснение за някаква болест? Ще съм ви благодарна за отговорите

lananat

Мнение от lananat » 17 сеп 2011 05:29

Здравейте,и моите симптоми са подобни-Ставни и мускулни болки,безапетитие,обилен косопад,безсъние,по ръцете ми се появиха малки лишеобразни петна и температура,която не е постоянна в смисъл 1седмица може да я има после си минава от самосебе си и така и на всичкото отгоре съм постоянно болна-гърло,лимфни възли,пневмония.От една година ходя по мъките(по лекари) и нищо.Пих резохин,медрол,метотрексат,а сега в момента не пия нищо.АСТ-то ми е отр.,но поддаржам висока утайка-20-30.Правиха ми и имунология,но първо ми исчезнаха изследванията,след 1 месец се появиха и бяха в нормата.В момента ми иде да вия от болки,вече незнам при кой лекар да отида,а вечер не мога да спя-пак боли.Това нещо ще ме довърши

expressa

Мнение от expressa » 17 сеп 2011 23:13

изписаните ви лекарства са за артритно заболяване. когато сте ги пили имали ли са ефект ? каква е причината да ги спрете и какво казва лекуващият лекар ?

lananat

Мнение от lananat » 25 сеп 2011 05:25

Ами да за артрит ми ги исписаха,пих ги от октомври(м.г) до края на май,но болки пак си имах,е не бяха толкова силни като сега,но пак си ме болеше.Ами доктора-незнам вече не ме лекува незнам защо.От края на май съм без лекарства и е нетърпимо мисля да се консултирам и с друг.Или диагнозата ми е друга,или незнам-много съм объркана

lananat

Мнение от lananat » 25 сеп 2011 05:29

Пропуснах да отбележа,че CRP-то ми е също високо-8,а доколкото знам нормата е до 3

expressa

Мнение от expressa » 25 сеп 2011 09:05

Нормата по принцип на ЦРП е 6, поне в повечето лаборатории. Чужди лекари смятат че е добре да е под 3 за да се изключат всякакви процес. Аз лично нямам преки наблюдения, но според мен 8 е малко за ревматоиден артрит, може и да бъркам. Консулатирайте се според мен с лекар задължително.

lananat

Мнение от lananat » 25 сеп 2011 09:37

Ами сега незнам къде да ходя.Малко не съм доволна от досегашният ми лекар.понеже ми прекъсна лечението-най-вероятно става въпрос за пари

emo2205@abv.bg

Мнение от emo2205@abv.bg » 04 яну 2014 02:08

И аз съм със същия проблем виждам 4е сте писали от 2008 година моля пишете ако някой е открил при4ината .Изобщо има ли живи да се успокоя :shock:

Gal4eto

Мнение от Gal4eto » 29 юли 2014 21:54

Здравейте, ако мога да съм полезна на хората със субфебрилитет. Така бях 6 месеца, минах през всичко. Изследвайте фецес диагностичен, т.е. фекални проби. При мен се оказа бактерия клебсиела в червата, която е преминала в пикочните пътища, така, че това лекувах. Клебсиела в черва и пикочни пътища.Успех на всички

Отговори

Върни се в “Лупус Еритематозус. Ревматоиден артрит. Системни заболявания”