ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
На какво се дължи?Какви могат да бъдат оплакванията?
Не всички последствия се усещат на момента!
Мъчителна за болния и околните

Субфебрилна температура от 3 месеца

Модератори: админ, консултанти

Alyona

Re: Субфебрилна температура от 3 месеца

Мнение от Alyona » 04 юли 2008 23:34

Здравейте! Имам бебенце което сега на 9 мес и от 6 мес с Т 37,-37,4 Постояно крачета и ръчи4ки му са топли, побърках се вече! Правиха му изследования като на космонавт, сменихме няколко лекаря и нищо :cry: . На 2 мес лекувахме с антибиотик Стафилакок в носленце, возможно ли е, ако не се излекувал да е от недо с такава Т? Излязоха ни 6 зъба, 2 долу и 4 горни. Не слагахме ваксини до сега. Не знам какво да правя вече. Много съм уморена, детенце е много капризно, постояно хленче, незнам какво го тревоже, сигурно нещо боли, но какво? Посреднощ плаче на сън, по точно не плаче а реве и се тръшка, не мога да го успокоявам. Има често газове, може ли да има някаква връзка? Д-р.Хинкова дайте совет!

Д-р.Хинкова

Мнение от Д-р.Хинкова » 06 юли 2008 18:44

Искам да ви попитам,тази температура къде я мерите-в ануса или под мишницата?Да ,децата са много неспокойни когато имат газове.Да не би да прекалявате с плодовите сокове,някои деца трудно ги понасят.

n__n

Мнение от n__n » 08 юли 2008 00:18

Alyona, разкажете за изследванията които са правени, всичко. едва ли е само стафилокок

най-общо състоянието се нарича "Синдром на хроничната умора" http://www.bg-cardio-fondation.com/pdf/ ... 1_2002.pdf , трябва да се отхвърли всичкото множество от възможни болести и синдроми докато се стигне до една диагноза. А Диагноза и Лечение са необходими

за стафилокока се консултирайте с ИМУНОЛОГ, има имунологични тестове...да се види дали няма проблем в клетъчен имунитет, попитайте в НЦЗПБ за имуноглобулин който се ползва в борва със стафилококи, само запомнете: Т.Н. ЛАБОРАТОРИЯ АНАСТА...НЕ Е НИТО ЛАБОРАТОРИЯ, НИТО В СВЕТА ИМА СТАФИЛОЛИЗИНОВ ТИТЪР, НИТО ИМА СТАФИЛОКОКОВА ВАКСИНА...те в анаста продават нещо "ужким ваксина" но е измама -някакъв имуноглобулин за който информация не се дава, докато в НЦЗПБ ще ви дадат информация.
http://www.e-placebo.com/index.php?opti ... &Itemid=39

за анемия Таласемия също трябва да са ви изследвали, електрофореза алкални хемоглобини, желязо и ретикулоцити

titi111

Мнение от titi111 » 09 юли 2008 20:16

:shock:
Като гледам сме готови за цял форум, защото и аз се върнах в изходна позиция :cry: Преди да ви разкажа за днешното ми посещение в клиниката по ревматология, искам да Ви попитам д-р Хинкова при положение че Манту ми е (-)януари месец на какво може да се дължи будещата ме кашлица в 5-6часа не винаги но често имам и консултация с пулмолог(бронхит) и два броя снимки рентгенови.
Та за ревматологията: :x Отивам аз по повод високия С реактивен протеин, не с направление, а чрез частен фонд(имаме такава екстра в работата)Координаторката прекрасна изпрати ме при една симпатична сестра, която пък на свой ред пререди опашката и ме вкара в кабинета :oops: до тук добре.В кабинета жена лекар още докато кажга добър ден ми издърпа от ръцете изследванията и картона и започна да стреля(по-скоро да ми се кара) за какво сте какво ви е и разни такива....тъкмо тръгна да обясня нещо и тя пак ми "Излае" и ми се скара.Както и да е прегледа ме:Опипа ми колената каза да и стискам ръцете и заяви че нямам артритно заболяване.Казах ама мен ме болят краката и Т ме мъчи тяпак нещо ми стреля половината неща не ги разбрах :shock: Каза че С реактвния протеин че е висок нещо от рода че другаде имам инфекция и затова :oops: Няколко пъти ни прекъсваха ту сестри те телефонн разговори това което разбрах е че, трябва да постъпя във вътрешно отделение за изследвания ама как не ми отговори.На въпроса за Т ми каза да пия фервекс аспирин ако трябва постоянно????Ама на мен не ми се влияе от това! Е от какво ти се влия? От нищо .Как така ? И накрая аз млъкнах защото щях да се разрева(и се разревах на излизане)все пак сега не пия Золофт........сигурно за това ме избива на рев :twisted: Е те това са 10мин в Ревматологията при мен.Ще ме прощававъпросната госпожа не знам що за специалист е (сигурно е щом работи там) ама с това отношение към хората си е.......веците.Дзвер с две думи :x Ако не се бях разстроила сигурно щях да и вдигна скандал невероятен :x
Айде помагайте със съвети, че и аз вече не издържам.
Лека вечер на всички!

Д-р.Хинкова

Мнение от Д-р.Хинкова » 10 юли 2008 16:37

Действително не знам какво да ви кажа!Както има различни хора,така има и различни лекари.Съжалявам,но за съжаление вашият проблем отново няма разрешение.....

titi111

Мнение от titi111 » 10 юли 2008 23:17

ОООО Д-р Хинкова това ми е пределно ясно :D Ама толкова ми беше криво вчера че неможах да се сдържа.Даже лекаря/интернист/при който ходя е супер само че, нямам време да отида и на него да се оплача :oops: Психиатърката също е супер! А вие свестните доктори сте много повоче от другите и много ме радва тоя факт!Успех !Ще пиша ако има нещо ново а през другото време ще следя останалите :wink:
Поздрави от мен!

n__n

Мнение от n__n » 11 юли 2008 14:32

titi111, напиши ми на лична името на докторката
и аз не съм доволна особено от ревматологията
там се смята за болен който е на носилка, ние сме им леки случаи...а ревматологията и имунологията са доста недоизучени материи...има един подход за повлияване на скованост-кортикостероиди или плазмафереза...и до тук. Няма лечение...няма диагноза за другите степени. Ти сама ще се бориш, не се предавай

n__n

Мнение от n__n » 11 юли 2008 14:37

titi111, забрави за манту теста...може да е лъжлив, има скъп тест но и за него аз имам задръжки...ТБ има 4 патогенни вида, а още колко неизвестни/.... продължавай да си търсиш огнищните инфекции и да ги ликвидираш(напр. гърло, нос, урина, стоматолог)

titi111

Мнение от titi111 » 11 юли 2008 20:31

Че ще търся, ще търся ама като изляза отпуск защото съм в изпитателен срок :( ще ме изгонят иначе.....
А за този скъпия тест може би частния фонд ще ми го поеме ще проверя :oops: Благодаря :)
И при психиатърката трябва да отида, че без Золофт се чувствам зле....Закъсвация.......

mery1

Мнение от mery1 » 18 юли 2008 11:30

Д-р Хинкова вие се оказахте права-за неврогения тип на моята температура.
Ходих на невролог,които ме изпрат за ЕМГ,то показа Полиневропатия деминализиращт тип моторно-сетивна.Бихте ли ми дали някаква информация за това заболяване,защото го имам от малка(сега си давам сметка за това)пък и съм от "чернобилите".Искам и да ви попитам къде мога да си направя лумбална пункция на частно?

Д-р.Хинкова

Мнение от Д-р.Хинкова » 20 юли 2008 17:14

Ще ви пратя допълнителна информация за вашето заболяване,но защо искате да правите на частно лумбална пункция?Това изследване не е толкова безобидно и трябва да се прави в строго стерилни условия.

mery1

Мнение от mery1 » 20 юли 2008 19:36

Ще очаквам да ми пратите информация.
Относно пункцията -искат да ми я направят във ВМА,но без упойка,а и знам че не е безопасно ако пациентът мръдне.Аз съм и много чувствителна на болка и бих искала да е по-безболезнено и безопасно.(може би частна болница)
Мислех да направя ядрено-магнитен резонанс,вие Д-р Хинкова какво мислите?Дали този уред би ме диагностицирал и без лумбална пункция?
Вече найстина много ме е страх защото това което прочетох за тази болест тук в сайта е доста плашещо-парализа и смърт заради белодробна недостатъчност.
Докторите във ВМА казах че обикновенно и най-често лекуват с кортикостероиди,а те са също опасни и вредни.
Ще чакам Вашият отговор.Благодаря Ви за отделеното внимание.
П.С.Ако Ви е необходима още информация(тази от ЕМГ)ще ви я напиша.

mery1

Мнение от mery1 » 23 юли 2008 19:32

Д-р Хинкова чакам да ми пратите информация за да знам какво да предприемам.Главата ми изтръпва и имам мускулни болки(от окло 6 мес)Ако може и да ми кажете някой добър невролог при който да отида.
Благодаря ви

Д-р.Хинкова

Мнение от Д-р.Хинкова » 24 юли 2008 10:09

За потвърждаване на диагнозата трябва да направите задължително ядрено магнитен резонанс.За лумбалната пункция-няма нужда от упойка,поставя се само локална и няма да усетите нищо.

mery1

Мнение от mery1 » 24 юли 2008 10:19

А бихте ли ми дали информация за болеста.ЕМГ го е правила проф.Ишпекова и всички лекъри го приемат на 100%.-диагнозата.
Ако знаете за някой добър невролог в София,моля ви препоръчайте ми.

Отговори

Върни се в “Лупус Еритематозус. Ревматоиден артрит. Системни заболявания”