ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Риби в депресия помагат за разработване на антидепресанти
Мнението е на експерти по въпросите на грипа
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Може ли един размер да пасне на всички мъже?

Субфебрилна температура от 3 месеца

Модератори: админ, консултанти

titi111

Re: Субфебрилна температура от 3 месеца

Мнение от titi111 » 06 май 2008 14:48

Д-р Хикова и "колеги" по неволя...На невролог още не съм ходила защото съм на нова работа и просто няма как :oops:
Моята Т вечер спада.Не мога да преценя дали болките са ми ставни обаче или мускулни...Два дни дори бях без никаква повишена Т при мен Т епридружена с парене в очите и мисля че така се казваше "паднал" клепач.Макс ,коя е твоята позната ...в София ли е....ще си напиша в следващата тема мейла ако може да ми кажеш?

maks

Мнение от maks » 06 май 2008 23:34

Да, тя е в София, аз не. Но е много ангажирана, а когато се видяхме нищо не ми каза за лечение. Явно не за всеки може, просто е проверила после и е получила информация, че за моя случай е допустимо да се намеси. И впоследствие сама ме потърси. Не бях я молил сам. Не знам какво да ти кажа. Щом не си имала два дни температура, значи може да ти мине всеки момент. Значи всичко ще е наред :wink: От една седмица насам не съм вдигал никаква температура, не се потя, ръцете ми не изстиват, като изключим синузита и възпаления набразден, болезнен и с налепи език (незнайно от какво) се чувствам напълно здрав, бодър, жизнен, днес се качвах в нашата си планина, и имах сили за още 2 планини. За пръв път от 2 месеца се почувствах съвсем здрав. Пожелавам и на теб същото. В твоя случай може да е на психическа основа. Четох, че анормалния ход на Т, т.е. спадане вечер (а нормалното е вечер леко да се повишена в сравнение със сутрин) е признак че е на психологическа основа и не е свързано с физическо заболяване. :)

vila

Мнение от vila » 17 май 2008 18:37

Zdraveite
Mnogo sageliavam 4e ne mogete da razberete zasto imate povi6ena temperatyra i se nadevam da se opravite
Moga da vi kaga 4e az sam taka ot godina no pri men se sly4i sled operatsia no oste ne sam se opravila taka 4e sega re6ix da se varna do Bulgaria no pri men imam simptomi za artrt i bolki takiva a i ne znam kakvo i kade da pregledam.Kitaiska meditsina mi pomogna no vremenno vdigam si pak no da badem pozitivni 4e nekoi den ste se
opravim
Gelaya v yspex

mery1

Мнение от mery1 » 19 май 2008 12:42

Здравейте,моля за вашата помощ.Имам температура повече от 5 години.Тя е всекидневна и варира в различните часове от 37.2 до 37.5.В началото беше не повече от 37.2 а сега...Вече не издържам.Преди 2 години си правих за последно изследвания и личната ми лекарка каза че това е нормалната ми температура и аз спрях да се тревожа.Но преди около 6 месеца я измерих и забелязах,че се е покачила и я няма само вечер след 22:30 ч.Моля ви кажете ми към какъв лекър да се обърна и какви изследвания да направя и кой да ми ги разчете.Правила съм преди 2 год. за хламидии,кръвна картина,снимка на белите дробове,бъбреци.Само това.Всичко беше в нормите.
Сега една позната (мед.сестра)ми каза,че може да е от щитовидната жлеза.Дали е възможно?
Моля ви помогнете ми защото вече не издържам.На 22 години съм а няма сили за нищо,потя се постоянно,нервно ми е и имам болки в сърцето,трудно заспивам.

Д-р.Хинкова

Мнение от Д-р.Хинкова » 21 май 2008 11:44

Освен хормоните на щитовидната жлеза ,изследвайте се и за туберкулоза.

mery1

Мнение от mery1 » 23 май 2008 14:44

Тези дни си направих пълна кръвна картина.Хемоглобина ми е 132 ,но в сравнение от преди години ми е паднал.(беше 141)
Освен това имам и малко завишена утайка(според лекарката било нормално за момиче)
Другото е че и кръвното ми е станало много ниско от 115 на 70 сега е 100 на 70.
Взеха ми секрет и от носа и гърлото и се установи че имам стафилококова инфекция,но лекарката каза че не може да се излекува.Само 5% било успешно.
А относно хормоните-ходих на лекър ендокринолог ,обаче без да ме изследва ми каза че нямам проблем с щитовидната жлеза.
Рентгенова снимка си направих и ми казаха че дробовете ми са добре.
Вече съвсем се обърках,бихте ли ми казали към какъв лекър да се обърна и какви изследвания да си направя.Искам да се изследвам и за рак,но не знам колко струва и какви точно са изследванията.Моля ви помогнете ми.
Бл;агодаря ви предварително.
П.С. Температурата ми вече е около 37.4-37.6 и не пада под 37.3.

Д-р.Хинкова

Мнение от Д-р.Хинкова » 23 май 2008 18:51

За субфебрилната температура-когато се отхвърлят инфекциозни,възпалителни и ендокринологични проблеми(както е при вас)се смята,че в 5 до 10% от случаите се касае за температура от неврогенен произход,която не се нуждае от лечение.Що се касае за изследванията за рак _те са много и би трябвало вашият личен лекар да ви насочи.

titi111

Мнение от titi111 » 30 май 2008 20:51

Здравейте :D При мен има малко развитие,най-сетне попаднах на свестен лекар, който да ми пусне изследвания и да не ме тъпче с хапове без да знае каво ми е ....по същество:С-реактивен протеин 8, което значело, че има артрит, но не ревматоиден, защото Ревмо фактора е отрицателен.Всичко друго е ОК казва доктора Назначиха ми 7дни Диклак и после на Урвич :? за преглед...
Д-р Хикова може ли да попитам каво е MCV и MCH в резултатите от кръвната картина? Защото нали отстрани има посочени референтни стойности и ми се струва че са повече от нормалното?

Д-р.Хинкова

Мнение от Д-р.Хинкова » 01 юни 2008 10:17

MCV-среден обем на еритроцитите,норма 82.0-98.0
MCH-средна хемоглобинова концентрация в еритроцитие,норма-26.5-32.0
Стойностите са производни.Каква е стойността на хемоглобина при вас?

titi111

Мнение от titi111 » 01 юни 2008 14:42

HGB предполагам е хемотлобин?13,0
MCV 100H um3
MCH34.1 H pg
MCHC34.0 g/dl
:( Как е?

Д-р.Хинкова

Мнение от Д-р.Хинкова » 01 юни 2008 17:27

Да,всичко е на ред!

titi111

Мнение от titi111 » 01 юни 2008 22:22

Така ми каза и д-ра само този С- реактивен протеин :( за сега никакъв ефект от Диклака където го пия........
Пак ще пиша
Благодаря Д-р Хинкова! ано по -често се срещат лекари като вас!

n__n

Мнение от n__n » 04 юни 2008 00:16

mery1 , какво става с теб. Разкажи какво става с изследванията ти

P1982

Мнение от P1982 » 07 юни 2008 11:25

Здравейте. И аз имам температура, която съм забелязала от около 3 години - около 37.2-37.4.
Забелязала съм, че преди Овулация имам не повече от 36.6, а при настъпване някъде на овулация я качвам някъде на 37.2-37.4 като не я поддържам през целия ден, а вечер основно. И след като наближи да ми свършва спада на 36.6 до новата овулация.
Правила съм си изследвания за венерически болести,всичко е наред там. Гинекологът ми,казва че от негова гледна точка всичко ми е наред.
Личната ми лекарка не ме е пращала на никакви изследвания за това, няма представа какво да ме прави и си карам така. Със зъбите всичко ми е наред.
На 26 години съм. Не съм раждала.
Поддържам пулс в покои около 92. Имам ниско кръвно 50/90 или 60/100. Теглото ми за височината ми е с 2-3 кг над нормата.
Сред роднините ми има прекарали инсулти и инфаркти, но няма други сериозно заболявания, особено наследствени.
Моля Ви, ако смятате, че трябва да си направя някакви изследвания, насочете ме на какви лекари да отида и какви изследвания да си направя.
Помогнете ми моля Ви.

Д-р.Хинкова

Мнение от Д-р.Хинкова » 07 юни 2008 11:31

Трябва да се изследвате за инфекциозни заболявания,туберкулоза,автоимунни заболявания и онкологични.Но това трябва да стане под контрол на лекуващият лекар-вие няма да се справите сама.

Отговори

Върни се в “Лупус Еритематозус. Ревматоиден артрит. Системни заболявания”